PDA

צפייה בגרסה מלאה : אדריכל קונסטרוקטור באזור הדרום, יש בקהל?

8ball
01-09-17, 18:35
חברים, מחפש כמו בכותרת, אדריכל קונסטרוקטור בדרום. "תכניות" כבר יש ברוח עבודה עצמית, עד רמת תלת ממד. רק שצריך שבעל מקצוע יעבור עליהן, יתן הערות מקצועיות וכמובן יעביר את זה לאופן המקובל כולל כל מה שמעבר(תכנית ברזל וכו וכו, בסוף לי יש בעיקר שרטוט של מבנה).

לא צריך להיות אומנותי. כן חייב להיות מקצועי

מודה על הסיוע

david.winnik
01-09-17, 20:55
שלום,
כדי לעזור צריך עוד אינפורמציה.
אם אתה צריך תכניות לשלד מבנה אז אתה צריך קונסטרוקטור (לא אדריכל), האם נדרש להגיש תכניות אלו לועדה מקומית? חישובים סטטיים וכד'?
אם אתה צריך תכניות הגשה להיתר בניה- אז צריך אדריכל (למרות שגם קונס' יכול להכין תכ' כזאת).
או שאולי בכלל אתה צריך רק תכניות לביצוע ללא היתר.
מאיזה איזור אתה בדרום ?

דוד

8ball
01-09-17, 22:00
תכניות שלד, הגשה לוועדה כולל חישובים תוכנית קונסטרוקציה וכל הנלווה. צפון הנגב קצת צפוני לב"ש

david.winnik
02-09-17, 13:39
המלצתי היא לקחת אדריכל שמכיר את הועדה אליה אתה צריך להגיש את הבקשה להיתר-יקל ויזרז את התהליך.
כמו כן יש לאדריכל יכולת לעזור לך בתכנון ולהציע רעיונות שלא חשבת עליהם, על אף שנשמע שאתה יודע מה שאתה רוצה....
בנוסף אתה צריך קונסטרוקטור כדי להכין תכניות לשלד המבנה.
אני עובד בניהול פרויקטים ופיקוח אבל לא מכיר אנשי מקצוע מהאזור שלך.
בהצלחה
דוד

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

shmulikbg
02-09-17, 13:55
אתה צריך גם אדריכל וגם קונסטרוקטור. לא מכיר אדריכל באזור שלך.
קונסטרוקטור - אלעד 052-4595969.

8ball
02-09-17, 15:48
דוד מכיר את הרציונל של היכרות עם הוועדה, אבל לא מצליח למצוא מישהו נורמלי רציני ובעל הכשרה שהיא לא מעצב פנים, שעם כל הכבוד היא לא תעודת מהנדס או מכשירה להבנה בבניית מבנה.

שמוליק למה גם וגם? האם להגיע אל קונסטרוקטור עם תוכנית שמפרטת בדיוק מה אני רוצה לא יספיק? התכנית היא על לוח שרטוט וגם בתלת ממד, כאשר הכל במידות וזוויות מדודות ומדוייקות. לא באוויר, האם זה לא מספיק מנסיונכם?

עוד עצות והמלצות יתקבלו בברכה. זה הבית הראשון (והאחרון בתקווה) שאנחנו בונים. חותמת ההמון וניסיון של אחרים לא יזיק לי

david.winnik
02-09-17, 20:22
אנסה לחדד ולהסביר את המצב שאתה רוצה להגיע אליו.
ע"מ להגיש בקשה להיתר מספיק קונס', לא חייב אדריכל, אבל זה לא טריוויאלי ויהיה לך קשה להשיג אחד כזה.
משהסגת קונס' כזה, ידרש להעביר את התכניות שהכנתם לפורמט דיגיטלי, להכין חתכים וחזיתות, לחשב שטחים עיקריים ומשניים, במידה ונדרשת הקלה בקו בנין צריך לציין כמה ולמה ועוד ועוד.
אח'כ תצטרך לרוץ לועדה, להפקיד את התכנית, לשלוח להג"א ולהתמודד לבד עם כל ההשגות והדרישות שיש לועדה ולהג"א עם התכנית שלך (תמיד יש להם השגות!) לאחר מכן תידרש לתקן את התכניות בהתאם (שזה בעצם לבקש מהקונס' שלך לשנות) ולהגיש את התכניות המתוקנות מחדש.
אם לא התייאשת רק מלקרא את מה שכתבתי (ויש עוד המון דברים שבאחריות האדר' שקצרה היריעה מלהכיל), דע לך שיש גם הרבה אדר' שעושים עיצוב פנים ושרואים את התמונה ואת השרטוט שהכנת והחזון שלך לבית בדימיונם / מודל שהם מכינים והתרומה שלהם רבה מאוד.
בשורה התחתונה, הרצון לחסוך יעלה בהרבה כאב ראש, תהליך איטי בהוצאת היתר והכי גרוע שבסוף תגלה שיש טעויות בתכנית שהכנת (עם כל הכבוד, זה הבית הראשון שאתה מתכנן) ואז לתקן אותם יעלה הרבה או שלא יהיו ניתנים לתיקון ואז תגורו בבית עם הבעיות האלו להרבה שנים...
בנוסף, לאדריכל הניסיון לבחור חומרים מתאימים, להתאים צבעים, למקם נק' חשמל/נורות, ברזים, חלונות, לאיזה כיוון הבית ישב על המגרש ועוד ועוד, בקיצור, להגשים את חלומכם.
ממליץ לא לוותר על בעל המקצוע החשוב הזה, אין לך את הידע והניסיון הנדרש כדי לוותר עליו.
דוד

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

shmil
02-09-17, 21:52
אלי (?) מתומן הביצים, :rolleyes:
תקשיב לויניק. אני אחרי בניית בית וחצי, לפני בניית עוד בית, ואת רוב הדברים אני יודע או יכול, לעשות לבד.
בית הוא דבר גדול מדי מכדי לטעות.
אכן יש חשיבות לנסיון, במיקומים של כל מיני דברים, במידות , בהגשות, בחומרים, בהתכנויות.
תן לאדריכל לראות מה שתכננת ושעל בסיס זה יבנה.
הוא כבר יודע להתקשר עם קונסטרוקטור שיוציא את התכנית לפועל.

8ball
03-09-17, 03:02
מקבל את העצות, אממה, לא מוצא.

מה שהוביל אותי לעבוד על תוכנת שרטוט עד רמת חישובי שטחים ראשיים והשניים חזיתות חלונות דלתות מפתחים ונקודות חשמל, כולל תיקון טעויות מהבית של ההורים שגם הוא נבנה רק עם קונסטרוקטור.

לגבי הוועדה, הבנתי כבר שזה ברוך רציני והמון ביורוקרטיה מתישה, מניח את זה רגע בצד.

השאלה היא האם קונסטרוקטור טוב לא ידע לקחת את השרטוט שלי, כולל התלת מעמד, ולתרגם אותו לתכניות עבודה?

בסוף היום האדריכלים שאני מוצא, אחרי המלצות של אנשים שבנו איתם ומרוצים מאוד(10-15 שנות ניסיון) בהכשרתם, הם מעצבי פנים וכו, לא מהנדסי בניין. ללא כל שחצנות אני באמת מנסה להבין במה הם מדמיינים את הבית שלי יותר טוב ממי שאמור לגור בו?

קונסטרוקטור ברור לי שהוא בעל מקצוע עם ידע מדעי מדויק. עיצוב... סובייקטיבי לחלוטין.

חומרים בסוף יש סטנדרטים די ברורים בתחום, והם כן מתחום המדע המדויק. זה מבודד כך וכך, עומד בכוח כזה וכזה ומיועד לא, ב, ג.

כל אדריכל דורש, יועץ חשמל, יועץ איטום/בידוד ויועץ חשמל.

בסוף בתחושה שלי האדריכל הוא איזשהו מתווך עם יכולות עיצוב(שממש לא מעניינות אותי) שעולה המון בתועלת נמוכה מאוד.

עכשיו תקנו אותי, אני באמת מנסה להבין, ובכנות גם מפחד לעשות טעות.
תודה על התייחסויות והעצות

אגב לביצים אין כאן קשר. כדור סנוקר שחור. סיפור ארוך

אוקטבה
03-09-17, 12:35
אני יכול לחבר אותך לכמה קונסטרוקטורים
זה לא הבעיה.

הבעיה היא שבישראל נוטים(לא אישית) לחפף.

צריך יועץ קרקע ליסודות

וצריך מתכנן שיראה את התמונה הכוללת.

אז אני מבין שאתה יודע מה אתה רוצה ואיך אתה רוצה שיראה.

אבל מה לגבי גדלי פתחים?

כיווני זרימת אויר?

בניה ירוקה?(חסכון באנרגייה)

מיקום חדרים רטובים?

מיקום מערכות חשמל מים וגז לצורך תפעול עתידי?

מראה כללי של המבנה על החצר?

פיתוח המגרש?

ניקוזים?

ועוד.

צחי שאינו אדריכל ואפילו לא קונסטרוקטור אבל עם קצת נסיון..

8ball
04-09-17, 02:26
יועץ קרקע בוצע, כנ"ל תכנון כללי אינסטלציה ולכן המבנה יוגבה מהמגרש
עד רמת הכנות למערכת מים אפורים
מפתחים פתחים וכיוון אוויר כולל חצר שירות על הגג השטוח למדחסים קולטים ודוד עם אופציה גם לפנלים(בכל זאת דרום) ושוב...

קונסטרוקטור הוא לא הבעיה. השאלה היא רק מה מטרת האדריכל.

MMR
04-09-17, 20:45
שני הסנט שלי...

גם אני בסיום בניית הבית שלי, במקרה גם צפונית לב'ש. אני מהנדס קונסטרוקטור אמנם בהכשרתי אך מסיום לימודי עוסק בניהול וביצוע מגדלי מגורים ברחבי הארץ, ועל אף שבניתי ומסרתי מאות דירות עד היום וכביכול 'שוחה' בכל הנתונים לא חסכתי על מתכננים איכותיים לבניית הבית שלי. זו סעיף קטן אך מהחשובים בתהליך. 2 מ'ר שיחסוך לך האדריכל בהגשה לועדה כבר יחזירו את ה'השקעה' שאתה גם כך מחוייב אליה לפי חוק.
למיטב ידיעתי רק לאדריכל או הנדסאי אדריכלות מותר לחתום כ'עורך הבקשה' ולא לקונסטרוקטור. האדריכל מכיר את התב'ע ואת הפיגורות הנכונות בועדה המקומית.

המלצות וכו'- בפרטי.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

נמרוד
08-09-17, 09:26
קונסטרוקטור הוא לא הבעיה. השאלה היא רק מה מטרת האדריכל.

האדריכל הוא זה שמתכנן את הבית.

מישהו צריך לתכנן בית - הקונסטרוקטור לא עושה את זה, בכלל.

מי תכנן את הבית שאתה רוצה לבנות? אתה? אז אתה האדריכל. אם אתה אדריכל מספיק טוב לטעמך, זה מצויין. אולי באמת יש לך כשרון לזה גם בלי ללמוד.

אני יכול לספר, שאני מהנדס מכאני ומנהל פרויקטים מנוסה מאד, שולט ברמה גבוהה בתכנון בתיב"ם מכאני - מעבר לתחומי ההנדסה המסוימים שמהם אני מתפרנס, התעמקתי במשך שנים בעולם רכבי המרוץ, עם קבלות בקנה מידה הישראלי הצנוע. אני מאמין שיש לי גם טעם טוב.

כשקנינו לפני שמונה שנים מגרש במושב, ישבתי וציירתי ושרטטי כל מני סקיצות לבתים. ועם זאת, הסקיצות הראשונות של האדריכלים שבחרנו לבניית הבית העיפו לי את הראש. הסקיצות שלי היו עלובות, לא הייתי אפילו בכיוון! אדריכלים טובים מתכננים בית שהוא הרבה מעבר לקוביות עם פתחים ומפרט טכני.

-->