PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס - המשימה למצוא אחד "נורמלי" .

yogibear
02-09-17, 20:01
שלום. בקשר לרכב..
כן...
מה מצבו ?
מעולה, עשיתי אוברול, כל המכלולים משופצים - האוטו "בונבון" ...רק לשים דלק ולנסוע.
מה שם המוסך? יש תיעוד של הטיפולים?
גמגום קל ... אהה אני עשיתי לבד, תבין יש לי שתי ידיים טובות, ואני עובד גם במוסך אחה"צ.. לא מתעד טיפולים כי אני כל הזמן מטפל בו.

הגעתי לראות את הכלה ...
כן כן ... מה זה בונבון - ז'ונגלר ... כמו ארטיק קרח בשמש, נוזל ומטפטף מכל פינה. הרכב מעשן... אמרתי למוכר : אבל אמרת שעשית אוברול, למה הרכב מעשן? הוא עונה : אהה יש את עניין הטורבו ... אין בעייה, אני מסדר לך .
נכנס לתוך הרכב...ריפוד כסאות קרוע בלוי ומטונף, המגירה לא נסגרת מנסה להדליק אורות לא נדלקים, מזגן לא נדלק, צמת החשמל לוו גרירה קרועה, כפתור נפרד לחימום לפני התנעה.. דש בורד במצב עגום ... עגום מאוד.
והוא עוד מפרסם שהרכב במצב טוב...

אז ככה - פספסתי (לצערי ) את ההיילקס שהיה מפורסם כאן בשבוע האחרון. החלטתי שאני מכוון להיילקס, גם אם החיפוש יקח זמן רב מאוד. לא נעול על היילקס ופתוח לעוד הצעות... לא ממהר כי השוק מלא נבלות סרוחות. בעברי CJ8, כך שהעולם ונבלותיו מוכר לי.
בעבר נהגתי על היילקס 2*4 (של חמי) אלפי ק"מ , כך שאני מכיר בגדול את הרכב ואת האטיות והגמלוניות שבו.
מחפש רכבים עד יד 3 ולא מעבר. רובם ככולם חצו את רף ה 350K ק"מ . כל רכב אצלי מתוחזק בתחזוקה מונעת ולא תחזוקת שבר אני כבר רואה את התקציב מתנפח...

לבטים :
אני תוהה איזו קבוצת היילקס תתאים ..
א. עד 97 ? קשוח ספרטני, פשוט לתפעול בלי שום מערכות אלקטרוניות . ס"ה זה הולך להיות רכב שני בבית, אני מטייל הרבה בשדות ובשבילים והטיולים שלי רגועים מאוד (כיום עם חיפושית). רוצה לטייל בארץ מצפון עד דרום ולהיות עם אופציית שבילים ++... לא מחפש מעלה כזה או אחר. בנוסף הוא יסיע אותי לעבודה בחורף בלבד 30 ק"מ לכיוון על כביש 4 (לא בא לי ללכלך את האופנועים אחרי שנים רבות של רכיבה בתנאי מזג האוויר הקשים ביותר ...מזדקנים :( ) .
מצאתי אחד משנת 95 אבל מנוע גמור או חלש כהגדרת המוכר- משיטוטי הרבים בפרום הבנתי (ותקנו אותי אם אני טועה) עלות מנוע\שיפוץ צריכה להגיע לסביבות ה 10K ש"ח. טרם ראיתי את הרכב אבל המוכר גר במושב לידי, אז אם יהיה רלוונטי אקפוץ שבוע הבא.
חסרונות : שני טסטים בשנה, מנוע חלש שאולי מחפה על בעיות נוספות במערכת ההינע.
יתרונות: רכב פשוט, ללא אלקטרוניקה מיותרת. הבנתי שניתן להזמין מחו"ל חלקים ואין (בגדול) בעיית חלפים.

ב. 98-01 רכב חדש יותר, עדיין טחון בק"מ ... אבל נוספו מערכות אלקטרוניות.

ג. 02-05 עוד אלקטרוניקה

עד 97 : מחד, אני רוצה פשטות. מאידך לצד הפשטות יש שני טסטים בשנה. והרכבים טחונים...
98 ומעלה - עד 04 : מחד, מעדיף לקנות "חדש" אפילו 02-03 מרווח יותר , מאידך חושש מאלקטרוניקה עודפת.

שאלות :
1. האם להכנס מראש להרפתקה של החלפת\שיפוץ מנוע?
2. האם "לפחד" מ 350K ק"מ + ?
3. כמי שלא מבין כלום במנועי דיזל, אבל הנדימן ובעל חיבה לכלי עבודה, האם הכלי נוח לטיפול עצמאי?
4. איך האמינות של 98 ומעלה לעומת עד 97 ?
5.ראיתי סוחרי רכב שמנסים למכור אותם - ו"מתחייבים בבדיקה" - אבל בדיקה של מי בדיוק? איזה מכון יודע לבדוק לפי הפרמטרים של מדריך הקנייה כאן?
6. נניח שאמצא איזה היילקס, שיעבור את הסינון הראשוני שלי, האם יש כאן מישהו שיכול לבדוק בדיקה מעמיקה יותר? אני גר במושב ליד אשדוד. ואולי מוסך מומלץ לבדיקה ? כך שאם הרכב יעבור את הבדיקה הוא כבר ישאר במוסך ליישור קו במקרה הצורך.

בקיצור לבטים ... והרבה. ו... תודה לעונים.

נמרוד
02-09-17, 21:05
מה התקציב שלך לא כתבת.

yogibear
02-09-17, 21:28
מה התקציב שלך לא כתבת.
עד סביבות 40 -45 אלש'ח בערך.
אבל... זה בתנאי שהרכב במצב סביר ולא דורש אוברול או השקעה של החלפת גיר/טרנספר/סרנים וכו'...

ishc
02-09-17, 22:23
גם אני חיפשתי היילקס עד 97.
3 חודשים של הארץ לאורכה ולרוחבה וכל מה שראיתי היו נבלות עייפות ורקובות. אחד המנוע עייף, בשני יש קומבינות חשמל מפה ועד אוסטרליה, בשלישי יש תיקוני שלדה ואפילו היה אחד שנוסע באוטו יום יום עם שבר בשלדה. וכולם דורשים מחיר של רכב מדוגם.
למי שיש היילקס טוב כנראה לא מוכר וטובים שכן נמכרים נחטפים אחרי שניה.
בסוף קניתי פאג׳רו וואללה, אחרי כמעט שלוש שנים טפו טפו הרכב יותר ממספק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
03-09-17, 07:34
היילקס הוא ממש כמו סיקס, כמו סופה, כמו דיפנדר, כמו סמוראי ארוך - משתייך לקליקת עגלי הזהב של שוק רכבי השטח האמיתיים הישנים. פתאום ירד לכולם האסימון שהקבוצה הזו מייצגת את שיא האבולוציה של רכבי שטח אי פעם, ושכאלה כבר לא יהיו יותר ואין ברירה אלא לרוץ ולחטוף את כל מה שיש - ולכן המחירים שלהם רק עולים מעלה-מעלה - את הכלים האלה כבר לא קונים בזול.

כי בזול (יחסית, כן?... כי כבר אין ממש זול היום) אלה רק השבורים והעקומים והחלודים והשחוטים והאנוסים והמדוכאים.

הטובים והשמורים והמשופרים והמלוקקים כמעט ולא מועמדים למכירה ואם כן אז דורשים עליהם מחירים - שלא נדע.
אבל כן, כדאי להשקיע יותר בכלי שכבר מדוגם ומלוקק. כי זה חוסך אחר כך הרבה הוצאות ועוגמת נפש.

yogibear
03-09-17, 21:08
את הכלים האלה כבר לא קונים בזול.
כי בזול (יחסית, כן?... כי כבר אין ממש זול היום) אלה רק השבורים והעקומים והחלודים והשחוטים והאנוסים והמדוכאים.
הטובים והשמורים והמשופרים והמלוקקים כמעט ולא מועמדים למכירה ואם כן אז דורשים עליהם מחירים - שלא נדע.
אבל כן, כדאי להשקיע יותר בכלי שכבר מדוגם ומלוקק. כי זה חוסך אחר כך הרבה הוצאות ועוגמת נפש.

תודה לתשובות, וסליחה מראש לחפירות..
היום ראיתי עוד אחד שנת 2002 עם 324K ק"מ ... למכירה ע"י סוחר (אבו עיד מוטורס) בדרך השבעה אזור .
לטענתו אין בידיו הסטוריית טיפולים הידועה לו, הרכב מלוקק חיצונית וגם בפנים נראה לא רע.
זחלתי תחת הרכב - באזור הטרנספר רטיבות כפי שניתן לראות בתמונה
בקצה השלדה הקדמית חלודה כולל זרוע ההגה .
חיפשתי סימני ריתוך על השלדה לא מצאתי.

מעבר מרתיעתי מסוחרי רכב, האם הזעה מהטרנספר צריכה להדאיג באופן כללי, ומה משמעות חלודה בקצה הקדמי של השלדה - (לא רקבון) - מה המשמעות הכספית?

https://attachment.outlook.office.net/owa/[email protected]/service.svc/s/GetAttachmentThumbnail?id=AQMkADAwATY0MD ABLWFjNTAtNWZiMi0wMAItMDAKAEYAAAPpHkz%2F jROHSIKQn%2Fkym6IZBwBkhmb%2FajQISID7pSLA FxbUAAACAQwAAABkhmb%2FajQISID7pSLAFxbUAA AA67gA1AAAAAESABAA%2F%2BwVYt2PMk2QHtOdOh iLYA%3D%3D&thumbnailType=2&X-OWA-CANARY=rUGElkCbGUm5pHlXmZUsisCQJ4ry8tQY9 xy3UJKA48uxFX2r6GXOzrk_amQwnb71qHnDVxr4x dU.&token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJSUzI1Ni IsIng1dCI6ImVuaDlCSnJWUFU1aWpWMXFqWmpWLW ZMMmJjbyJ9.eyJ2ZXIiOiJFeGNoYW5nZS5DYWxsY mFjay5WMSIsImFwcGN0eHNlbmRlciI6Ik93YURvd 25sb2FkQDg0ZGY5ZTdmLWU5ZjYtNDBhZi1iNDM1L WFhYWFhYWFhYWFhYSIsImFwcGN0eCI6IntcIm1zZ XhjaHByb3RcIjpcIm93YVwiLFwicHJpbWFyeXNpZ FwiOlwiUy0xLTI4MjctNDA5NjAwLTI4OTA5NDg1M zBcIixcInB1aWRcIjpcIjE3NTkyMjE0OTUzOTAxM zBcIixcIm9pZFwiOlwiMDAwNjQwMDAtYWM1MC01Z mIyLTAwMDAtMDAwMDAwMDAwMDAwXCIsXCJzY29wZ VwiOlwiT3dhRG93bmxvYWRcIn0iLCJpc3MiOiIwM DAwMDAwMi0wMDAwLTBmZjEtY2UwMC0wMDAwMDAwM DAwMDBAODRkZjllN2YtZTlmNi00MGFmLWI0MzUtY WFhYWFhYWFhYWFhIiwiYXVkIjoiMDAwMDAwMDItM DAwMC0wZmYxLWNlMDAtMDAwMDAwMDAwMDAwL2F0d GFjaG1lbnQub3V0bG9vay5vZmZpY2UubmV0QDg0Z GY5ZTdmLWU5ZjYtNDBhZi1iNDM1LWFhYWFhYWFhY WFhYSIsImV4cCI6MTUwNDQ2MDg1MSwibmJmIjoxN TA0NDYwMjUxfQ.4lzCP99kSRjPqhYFYvZTjhnm1e _JL8uZLkAtpF-Pfik2sIAfc6IMQUhAxXdoouFqzYVteSafkktURMD wpacmzFYPKHUSA-XP0DlR336H4FisuFIXJ-MzVFM28uVLRm-WnI1Dftp2h7IBj5C6HVndyThZzt9Jg0e3EOb2nNx OG89725cmms9MPsfjWI3P3LviivxTMPrz8R-GlnglxmVRBfda2B3qrpqCJEDN8rTusFZW0bHT-7QAUrZU4bf_B4NYTfyXQzm8QKcqUJqene6n9CQtE _vcykidEhS9P6VoQuQB5xGfImC9BMewUrGQMEhne xvtwon-nOGIpYWHc0v1Gg&owa=outlook.live.com&isc=1

https://attachment.outlook.office.net/owa/[email protected]/service.svc/s/GetAttachmentThumbnail?id=AQMkADAwATY0MD ABLWFjNTAtNWZiMi0wMAItMDAKAEYAAAPpHkz%2F jROHSIKQn%2Fkym6IZBwBkhmb%2FajQISID7pSLA FxbUAAACAQwAAABkhmb%2FajQISID7pSLAFxbUAA AA67gA1AAAAAESABAAoBBQ2Frigk2UFQeztN%2BH ag%3D%3D&thumbnailType=2&X-OWA-CANARY=rUGElkCbGUm5pHlXmZUsisCQJ4ry8tQY9 xy3UJKA48uxFX2r6GXOzrk_amQwnb71qHnDVxr4x dU.&token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJSUzI1Ni IsIng1dCI6ImVuaDlCSnJWUFU1aWpWMXFqWmpWLW ZMMmJjbyJ9.eyJ2ZXIiOiJFeGNoYW5nZS5DYWxsY mFjay5WMSIsImFwcGN0eHNlbmRlciI6Ik93YURvd 25sb2FkQDg0ZGY5ZTdmLWU5ZjYtNDBhZi1iNDM1L WFhYWFhYWFhYWFhYSIsImFwcGN0eCI6IntcIm1zZ XhjaHByb3RcIjpcIm93YVwiLFwicHJpbWFyeXNpZ FwiOlwiUy0xLTI4MjctNDA5NjAwLTI4OTA5NDg1M zBcIixcInB1aWRcIjpcIjE3NTkyMjE0OTUzOTAxM zBcIixcIm9pZFwiOlwiMDAwNjQwMDAtYWM1MC01Z mIyLTAwMDAtMDAwMDAwMDAwMDAwXCIsXCJzY29wZ VwiOlwiT3dhRG93bmxvYWRcIn0iLCJpc3MiOiIwM DAwMDAwMi0wMDAwLTBmZjEtY2UwMC0wMDAwMDAwM DAwMDBAODRkZjllN2YtZTlmNi00MGFmLWI0MzUtY WFhYWFhYWFhYWFhIiwiYXVkIjoiMDAwMDAwMDItM DAwMC0wZmYxLWNlMDAtMDAwMDAwMDAwMDAwL2F0d GFjaG1lbnQub3V0bG9vay5vZmZpY2UubmV0QDg0Z GY5ZTdmLWU5ZjYtNDBhZi1iNDM1LWFhYWFhYWFhY WFhYSIsImV4cCI6MTUwNDQ2MDg1MSwibmJmIjoxN TA0NDYwMjUxfQ.4lzCP99kSRjPqhYFYvZTjhnm1e _JL8uZLkAtpF-Pfik2sIAfc6IMQUhAxXdoouFqzYVteSafkktURMD wpacmzFYPKHUSA-XP0DlR336H4FisuFIXJ-MzVFM28uVLRm-WnI1Dftp2h7IBj5C6HVndyThZzt9Jg0e3EOb2nNx OG89725cmms9MPsfjWI3P3LviivxTMPrz8R-GlnglxmVRBfda2B3qrpqCJEDN8rTusFZW0bHT-7QAUrZU4bf_B4NYTfyXQzm8QKcqUJqene6n9CQtE _vcykidEhS9P6VoQuQB5xGfImC9BMewUrGQMEhne xvtwon-nOGIpYWHc0v1Gg&owa=outlook.live.com&isc=1

https://attachment.outlook.office.net/owa/[email protected]/service.svc/s/GetAttachmentThumbnail?id=AQMkADAwATY0MD ABLWFjNTAtNWZiMi0wMAItMDAKAEYAAAPpHkz%2F jROHSIKQn%2Fkym6IZBwBkhmb%2FajQISID7pSLA FxbUAAACAQwAAABkhmb%2FajQISID7pSLAFxbUAA AA67gA1AAAAAESABAAo1bMqtsy%2B06ef7TToYfP sg%3D%3D&thumbnailType=2&X-OWA-CANARY=rUGElkCbGUm5pHlXmZUsisCQJ4ry8tQY9 xy3UJKA48uxFX2r6GXOzrk_amQwnb71qHnDVxr4x dU.&token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJSUzI1Ni IsIng1dCI6ImVuaDlCSnJWUFU1aWpWMXFqWmpWLW ZMMmJjbyJ9.eyJ2ZXIiOiJFeGNoYW5nZS5DYWxsY mFjay5WMSIsImFwcGN0eHNlbmRlciI6Ik93YURvd 25sb2FkQDg0ZGY5ZTdmLWU5ZjYtNDBhZi1iNDM1L WFhYWFhYWFhYWFhYSIsImFwcGN0eCI6IntcIm1zZ XhjaHByb3RcIjpcIm93YVwiLFwicHJpbWFyeXNpZ FwiOlwiUy0xLTI4MjctNDA5NjAwLTI4OTA5NDg1M zBcIixcInB1aWRcIjpcIjE3NTkyMjE0OTUzOTAxM zBcIixcIm9pZFwiOlwiMDAwNjQwMDAtYWM1MC01Z mIyLTAwMDAtMDAwMDAwMDAwMDAwXCIsXCJzY29wZ VwiOlwiT3dhRG93bmxvYWRcIn0iLCJpc3MiOiIwM DAwMDAwMi0wMDAwLTBmZjEtY2UwMC0wMDAwMDAwM DAwMDBAODRkZjllN2YtZTlmNi00MGFmLWI0MzUtY WFhYWFhYWFhYWFhIiwiYXVkIjoiMDAwMDAwMDItM DAwMC0wZmYxLWNlMDAtMDAwMDAwMDAwMDAwL2F0d GFjaG1lbnQub3V0bG9vay5vZmZpY2UubmV0QDg0Z GY5ZTdmLWU5ZjYtNDBhZi1iNDM1LWFhYWFhYWFhY WFhYSIsImV4cCI6MTUwNDQ2MDg1MSwibmJmIjoxN TA0NDYwMjUxfQ.4lzCP99kSRjPqhYFYvZTjhnm1e _JL8uZLkAtpF-Pfik2sIAfc6IMQUhAxXdoouFqzYVteSafkktURMD wpacmzFYPKHUSA-XP0DlR336H4FisuFIXJ-MzVFM28uVLRm-WnI1Dftp2h7IBj5C6HVndyThZzt9Jg0e3EOb2nNx OG89725cmms9MPsfjWI3P3LviivxTMPrz8R-GlnglxmVRBfda2B3qrpqCJEDN8rTusFZW0bHT-7QAUrZU4bf_B4NYTfyXQzm8QKcqUJqene6n9CQtE _vcykidEhS9P6VoQuQB5xGfImC9BMewUrGQMEhne xvtwon-nOGIpYWHc0v1Gg&owa=outlook.live.com&isc=1

פומפוי
03-09-17, 21:24
116549אל תלכלכו...יש גם טובים.
רק קחו בחשבון כמה עלה לבנות רכב כזה.....אין מתנות.
בשביל משהו טוב משלמים

yogibear
03-09-17, 21:41
116549אל תלכלכו...יש גם טובים.
רק קחו בחשבון כמה עלה לבנות רכב כזה.....אין מתנות.
בשביל משהו טוב משלמים
זו אינה הבעייה- הבעייה היא שאנשים עם נבלות סרוחות וחבולות עם מנוע גמור, דפיקות מכל צד, נקישות וקרקושים, בלאי אדיר מציירים לך תמונת מצב אידאלית של רכב מושקע כמו בתמונה כאשר ההיפך הגמור הוא הנכון.
אתה מבזבז זמן , כסף על דלק עומד בפקקים כדי לראות את הרכב - כי מה לעשות לא כולם גרים בקרבתך ובסוף מפח נפש...
למי שמשקיע ברכב ומטפל בו כראוי, מגיעה מלוא התמורה. אבל אלו הם קומץ קטן לצערי.
בינתיים המציאות ותיאורי המוכר אינם עולים בקנה אחד.
כפי שאמרתי לפני כן, אני לא ממהר לשום מקום. יש לי איך להתנייד, אני לא לחוץ לקנות. הסבלנות לצידי.
מעת לעת אעלה שאלה עקרונית כמו בעניין הטרנספר והחלודה.

yoni_0000
03-09-17, 21:59
כנאמר מעליי, מי שיש לו רכב מוצלח פשוט לא מוכר. צריך למצוא את הרע במיעוטו, ולהכין עוד בוחטה על כל צרה שתבוא (לעיתים גם שוות ערך למחיר הקניה..). אין מה לעשות.. על הנאות משלמים. זה קשה ומעיק בהתחלה, אבל בסוף זה שווה את זה.

GodsFather
03-09-17, 22:57
סוחרים וסוחרים בהחבא בשרשור הזה, אנא דאגו לגילוי נאות.

אני מצטרף להמלצה של צחי בהתחשב בצרכים שהצגת.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ishc
04-09-17, 00:09
תודה לתשובות, וסליחה מראש לחפירות..
היום ראיתי עוד אחד שנת 2002 עם 324K ק"מ ... למכירה ע"י סוחר (אבו עיד מוטורס) בדרך השבעה אזור .
לטענתו אין בידיו הסטוריית טיפולים הידועה לו, הרכב מלוקק חיצונית וגם בפנים נראה לא רע.
זחלתי תחת הרכב - באזור הטרנספר רטיבות כפי שניתן לראות בתמונה
בקצה השלדה הקדמית חלודה כולל זרוע ההגה .
חיפשתי סימני ריתוך על השלדה לא מצאתי.

מעבר מרתיעתי מסוחרי רכב, האם הזעה מהטרנספר צריכה להדאיג באופן כללי, ומה משמעות חלודה בקצה הקדמי של השלדה - (לא רקבון) - מה המשמעות הכספית?

https://attachment.outlook.office.net/owa/[email protected]/service.svc/s/GetAttachmentThumbnail?id=AQMkADAwATY0MD ABLWFjNTAtNWZiMi0wMAItMDAKAEYAAAPpHkz%2F jROHSIKQn%2Fkym6IZBwBkhmb%2FajQISID7pSLA FxbUAAACAQwAAABkhmb%2FajQISID7pSLAFxbUAA AA67gA1AAAAAESABAA%2F%2BwVYt2PMk2QHtOdOh iLYA%3D%3D&thumbnailType=2&X-OWA-CANARY=rUGElkCbGUm5pHlXmZUsisCQJ4ry8tQY9 xy3UJKA48uxFX2r6GXOzrk_amQwnb71qHnDVxr4x dU.&token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJSUzI1Ni IsIng1dCI6ImVuaDlCSnJWUFU1aWpWMXFqWmpWLW ZMMmJjbyJ9.eyJ2ZXIiOiJFeGNoYW5nZS5DYWxsY mFjay5WMSIsImFwcGN0eHNlbmRlciI6Ik93YURvd 25sb2FkQDg0ZGY5ZTdmLWU5ZjYtNDBhZi1iNDM1L WFhYWFhYWFhYWFhYSIsImFwcGN0eCI6IntcIm1zZ XhjaHByb3RcIjpcIm93YVwiLFwicHJpbWFyeXNpZ FwiOlwiUy0xLTI4MjctNDA5NjAwLTI4OTA5NDg1M zBcIixcInB1aWRcIjpcIjE3NTkyMjE0OTUzOTAxM zBcIixcIm9pZFwiOlwiMDAwNjQwMDAtYWM1MC01Z mIyLTAwMDAtMDAwMDAwMDAwMDAwXCIsXCJzY29wZ VwiOlwiT3dhRG93bmxvYWRcIn0iLCJpc3MiOiIwM DAwMDAwMi0wMDAwLTBmZjEtY2UwMC0wMDAwMDAwM DAwMDBAODRkZjllN2YtZTlmNi00MGFmLWI0MzUtY WFhYWFhYWFhYWFhIiwiYXVkIjoiMDAwMDAwMDItM DAwMC0wZmYxLWNlMDAtMDAwMDAwMDAwMDAwL2F0d GFjaG1lbnQub3V0bG9vay5vZmZpY2UubmV0QDg0Z GY5ZTdmLWU5ZjYtNDBhZi1iNDM1LWFhYWFhYWFhY WFhYSIsImV4cCI6MTUwNDQ2MDg1MSwibmJmIjoxN TA0NDYwMjUxfQ.4lzCP99kSRjPqhYFYvZTjhnm1e _JL8uZLkAtpF-Pfik2sIAfc6IMQUhAxXdoouFqzYVteSafkktURMD wpacmzFYPKHUSA-XP0DlR336H4FisuFIXJ-MzVFM28uVLRm-WnI1Dftp2h7IBj5C6HVndyThZzt9Jg0e3EOb2nNx OG89725cmms9MPsfjWI3P3LviivxTMPrz8R-GlnglxmVRBfda2B3qrpqCJEDN8rTusFZW0bHT-7QAUrZU4bf_B4NYTfyXQzm8QKcqUJqene6n9CQtE _vcykidEhS9P6VoQuQB5xGfImC9BMewUrGQMEhne xvtwon-nOGIpYWHc0v1Gg&owa=outlook.live.com&isc=1

https://attachment.outlook.office.net/owa/[email protected]/service.svc/s/GetAttachmentThumbnail?id=AQMkADAwATY0MD ABLWFjNTAtNWZiMi0wMAItMDAKAEYAAAPpHkz%2F jROHSIKQn%2Fkym6IZBwBkhmb%2FajQISID7pSLA FxbUAAACAQwAAABkhmb%2FajQISID7pSLAFxbUAA AA67gA1AAAAAESABAAoBBQ2Frigk2UFQeztN%2BH ag%3D%3D&thumbnailType=2&X-OWA-CANARY=rUGElkCbGUm5pHlXmZUsisCQJ4ry8tQY9 xy3UJKA48uxFX2r6GXOzrk_amQwnb71qHnDVxr4x dU.&token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJSUzI1Ni IsIng1dCI6ImVuaDlCSnJWUFU1aWpWMXFqWmpWLW ZMMmJjbyJ9.eyJ2ZXIiOiJFeGNoYW5nZS5DYWxsY mFjay5WMSIsImFwcGN0eHNlbmRlciI6Ik93YURvd 25sb2FkQDg0ZGY5ZTdmLWU5ZjYtNDBhZi1iNDM1L WFhYWFhYWFhYWFhYSIsImFwcGN0eCI6IntcIm1zZ XhjaHByb3RcIjpcIm93YVwiLFwicHJpbWFyeXNpZ FwiOlwiUy0xLTI4MjctNDA5NjAwLTI4OTA5NDg1M zBcIixcInB1aWRcIjpcIjE3NTkyMjE0OTUzOTAxM zBcIixcIm9pZFwiOlwiMDAwNjQwMDAtYWM1MC01Z mIyLTAwMDAtMDAwMDAwMDAwMDAwXCIsXCJzY29wZ VwiOlwiT3dhRG93bmxvYWRcIn0iLCJpc3MiOiIwM DAwMDAwMi0wMDAwLTBmZjEtY2UwMC0wMDAwMDAwM DAwMDBAODRkZjllN2YtZTlmNi00MGFmLWI0MzUtY WFhYWFhYWFhYWFhIiwiYXVkIjoiMDAwMDAwMDItM DAwMC0wZmYxLWNlMDAtMDAwMDAwMDAwMDAwL2F0d GFjaG1lbnQub3V0bG9vay5vZmZpY2UubmV0QDg0Z GY5ZTdmLWU5ZjYtNDBhZi1iNDM1LWFhYWFhYWFhY WFhYSIsImV4cCI6MTUwNDQ2MDg1MSwibmJmIjoxN TA0NDYwMjUxfQ.4lzCP99kSRjPqhYFYvZTjhnm1e _JL8uZLkAtpF-Pfik2sIAfc6IMQUhAxXdoouFqzYVteSafkktURMD wpacmzFYPKHUSA-XP0DlR336H4FisuFIXJ-MzVFM28uVLRm-WnI1Dftp2h7IBj5C6HVndyThZzt9Jg0e3EOb2nNx OG89725cmms9MPsfjWI3P3LviivxTMPrz8R-GlnglxmVRBfda2B3qrpqCJEDN8rTusFZW0bHT-7QAUrZU4bf_B4NYTfyXQzm8QKcqUJqene6n9CQtE _vcykidEhS9P6VoQuQB5xGfImC9BMewUrGQMEhne xvtwon-nOGIpYWHc0v1Gg&owa=outlook.live.com&isc=1

https://attachment.outlook.office.net/owa/[email protected]/service.svc/s/GetAttachmentThumbnail?id=AQMkADAwATY0MD ABLWFjNTAtNWZiMi0wMAItMDAKAEYAAAPpHkz%2F jROHSIKQn%2Fkym6IZBwBkhmb%2FajQISID7pSLA FxbUAAACAQwAAABkhmb%2FajQISID7pSLAFxbUAA AA67gA1AAAAAESABAAo1bMqtsy%2B06ef7TToYfP sg%3D%3D&thumbnailType=2&X-OWA-CANARY=rUGElkCbGUm5pHlXmZUsisCQJ4ry8tQY9 xy3UJKA48uxFX2r6GXOzrk_amQwnb71qHnDVxr4x dU.&token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJSUzI1Ni IsIng1dCI6ImVuaDlCSnJWUFU1aWpWMXFqWmpWLW ZMMmJjbyJ9.eyJ2ZXIiOiJFeGNoYW5nZS5DYWxsY mFjay5WMSIsImFwcGN0eHNlbmRlciI6Ik93YURvd 25sb2FkQDg0ZGY5ZTdmLWU5ZjYtNDBhZi1iNDM1L WFhYWFhYWFhYWFhYSIsImFwcGN0eCI6IntcIm1zZ XhjaHByb3RcIjpcIm93YVwiLFwicHJpbWFyeXNpZ FwiOlwiUy0xLTI4MjctNDA5NjAwLTI4OTA5NDg1M zBcIixcInB1aWRcIjpcIjE3NTkyMjE0OTUzOTAxM zBcIixcIm9pZFwiOlwiMDAwNjQwMDAtYWM1MC01Z mIyLTAwMDAtMDAwMDAwMDAwMDAwXCIsXCJzY29wZ VwiOlwiT3dhRG93bmxvYWRcIn0iLCJpc3MiOiIwM DAwMDAwMi0wMDAwLTBmZjEtY2UwMC0wMDAwMDAwM DAwMDBAODRkZjllN2YtZTlmNi00MGFmLWI0MzUtY WFhYWFhYWFhYWFhIiwiYXVkIjoiMDAwMDAwMDItM DAwMC0wZmYxLWNlMDAtMDAwMDAwMDAwMDAwL2F0d GFjaG1lbnQub3V0bG9vay5vZmZpY2UubmV0QDg0Z GY5ZTdmLWU5ZjYtNDBhZi1iNDM1LWFhYWFhYWFhY WFhYSIsImV4cCI6MTUwNDQ2MDg1MSwibmJmIjoxN TA0NDYwMjUxfQ.4lzCP99kSRjPqhYFYvZTjhnm1e _JL8uZLkAtpF-Pfik2sIAfc6IMQUhAxXdoouFqzYVteSafkktURMD wpacmzFYPKHUSA-XP0DlR336H4FisuFIXJ-MzVFM28uVLRm-WnI1Dftp2h7IBj5C6HVndyThZzt9Jg0e3EOb2nNx OG89725cmms9MPsfjWI3P3LviivxTMPrz8R-GlnglxmVRBfda2B3qrpqCJEDN8rTusFZW0bHT-7QAUrZU4bf_B4NYTfyXQzm8QKcqUJqene6n9CQtE _vcykidEhS9P6VoQuQB5xGfImC9BMewUrGQMEhne xvtwon-nOGIpYWHc0v1Gg&owa=outlook.live.com&isc=1

קח בחשבון שברגע שעברת את שנת 97 וויתרת על הסרן החי מקדימה להיילקס אין יתרון משמעותי על SUV ראוי ובאופן אישי אני מוצא את ההתנהלות ב-SUV סגור יותר נוחה כך שאם אין לך צורך בארגז הייתי עושה חישוב מסלול מחדש.
בהצלחה

גלעד .ג.
04-09-17, 06:24
יש היילקסים טובים שיוצאים למכירה מדי פעם, צריך להיות עירניים ולפשפש הרבה במודעות של פייסבוק , יד 2 וכו...
אגב המחירים של ההיילקסים בשנה וחצי האחרונות דווקא בירידה בעיקר מהסיבה של 2 טסטים בשנה וגם מהפחד של אנשים לנסוע עם רכב משופר ולקבל הורדה מהכביש...

אם אשמע על רכבים טובים אודיע....

נ.ב- מה שרשמתי הוא רק בנוגע לשנתונים 93-97, אחרי זה אין שום דבר מיוחד בהיילקס כרכב שטח עדיף על פני שאר הג'יפים המשפחתיים

yogibear
04-09-17, 08:23
קח בחשבון שברגע שעברת את שנת 97 וויתרת על הסרן החי מקדימה להיילקס אין יתרון משמעותי על SUV ראוי ובאופן אישי אני מוצא את ההתנהלות ב-SUV סגור יותר נוחה כך שאם אין לך צורך בארגז הייתי עושה חישוב מסלול מחדש.
בהצלחה
יש לי SUV בבית (יונדאי טוסון 08 ) . מאחר ואני גר במושב ויש לי התנהלות של חדף רעב - תמיד חייב לעשות משהו, אז תמיד יש להוביל ולנייד : גזם של עצים ודשא , שק מלט לבנייה של דבר כזה או אחר, שק חול , עצים לבניית דק \ כלוב תוכים\ שערים ... אני עוזר לשכנים לפנות גזם או סתם לקחת דברים מנק' לנק' ... עד כה רתמתי עגלה או שהייתי שם בטוסון. אבל זה לא זה. לא רוצה ללכלך את הטוסון או להעמיס עליו.
למען האמת לפני שהחלטתי על טנדר לקחתי בחשבון מס' כלי רכב אפשריים (כאשר תנאי הסף הוא ידני בלבד) :
1. פאג'רו עד 2000.
2. גאלופר.
3. טארקאן.
4. CJ - כי היה לי ואני מכיר את אסופת הברזלים הזו לחיוב ושלילה.
5. אולי סופה.. אבל היא פורצת לי את התקציב ואני לא מעוניין.
אבל שוב אני חוזר לאותה בעייה שאני צריך להעמיס בתוך הרכב או לרתום עגלה. ולמען האמת... לא כ"כ בא לי (לא שזה נורא). אני רוצה את הערך המוסף שיש בטנדר. חוץ מזה אם כבר לרתום עגלה אז רק לטנדר (שריטה שלי) - למרות שהמשקלים שאני גורר נמוכים מאוד מאוד.
למה דווקא טויוטה ולא אחר? מאותה סיבה שאני רוכב רק על ספורט תיור עתיר נפח וקאסטום כבד ולא על ספורט טהור ... כי הוא "עושה לי את זה" . שוב, לא נעול \ מקובע על טויוטה, אבל מעדיף אותו לאור שוק השיפורים הגדול. כרגע מתמקד בטויוטה.

נכון ... 97 ואחרי 97 . אבל ... אני "מהסטלנים" אלו שלא יעלו את זיק \ מחמל \ וכו' .. הגעתי לגיל בו אני רוצה את הרוגע :p . אראה שביל מעניין , ארד אליו ואתחיל לטייל. שעשועי בוץ לא מדברים אלי עשיתי את זה עם ה CJ והבנתי שאני לא אוהב את החשש להתקע בבוץ, וההתעסקות שלאחר מכן של ניקוי וכו' ...

יש היילקסים טובים שיוצאים למכירה מדי פעם, צריך להיות עירניים ולפשפש הרבה במודעות של פייסבוק , יד 2 וכו...
אגב המחירים של ההיילקסים בשנה וחצי האחרונות דווקא בירידה בעיקר מהסיבה של 2 טסטים בשנה וגם מהפחד של אנשים לנסוע עם רכב משופר ולקבל הורדה מהכביש...
אני רואה הרבה היילקסים מפורסמים זמן רב (לעיתים מאוד). מצד שני ההיילקס של בוטן נחטף לפני שהספקתי למצמץ...
בעניין "השיפורים" על כך בדיוק תהיתי בפורום "רישוי 4*4 בשרשור "האם הגבהה היא עוד עקיצה"... מאחר והיום הבקרה הדוקה, מעבר ליישור קו - מנוע \חשמל \ רכבת כח , נוסף "אלמנט ההנמכה" למי ששיפר בבית\במוסך לא מורשה\ ועוד כל מיני שפנים שמשרד התחבורע לא מאשר.. ואז צריך כמה אלפי זוזים לפרק הכל ואולי לבצע הגבהה למהדרין.
שני טסטים בשנה מעיקים...חבל שלא עושים כמו ברכבי אספנות טסט אחד + בדיקת חורף חובה. אבל לך נסה לשנות תפיסה מושרשת.

אם אשמע על רכבים טובים אודיע....
תודה

נ.ב- מה שרשמתי הוא רק בנוגע לשנתונים 93-97, אחרי זה אין שום דבר מיוחד בהיילקס כרכב שטח עדיף על פני שאר הג'יפים המשפחתיים

הדבר היחיד שעדיף (מבחינתי ) בהיילקס הוא יכולת הנשיאה בארגז וזה "שהוא עושה לי את זה " .
מעבר לכך, אתם צודקים. חוץ מהארגז אין שום ערך מוסף . אני כאמור לא נעול ושומע לאלו שיכולים ללמד ולהאיר את עיני.

מוני אורבך
04-09-17, 08:23
היו לי לצערי הרבה מאוד רכבים, כך שעסקתי הרבה בקנית רכבים.
נסיון משחק תפקיד כאן אין ספק, אבל גם קצת לפתוח את השכל ולהקשיב למה שאומרים לך.
אני מעולם לא נסעתי לראות "עשרות" רכבים עד שמצאתי את הכלה. את רוב הסינון שלי עשיתי בטלפון.
איך, האמת די פשוט, סדרת שאלותשמהר מאוד מביאה אותך למסקנה מה מצב הרכב ואם כדאי לך בכלל לראות אותו.
ראשית שאל אם הרכב שלו, אם לא שלו אז של מי ולמה הוא עושה שירות למכור אותו..
קצת חושים חדים ומהר מאוד אתה עולה על סוחר.
יש שיפורים? מי התקין, היכן מה השיפורים? לא יודע זו תשובה של סוחר או משהו שרוצה להתפטר מהרכב.
אלו בעיות יש ברכב, אין בעיות? אתה עובר לשאול ספצפית על בעיות ידועות ברכבים האלו (לכל רכב ובמיוחד בן 20 יש בעיות יחודיות לו)
מי טיפל ברכב, מוסך מדרכה? הוא? סבבה אלו שמנים החליף מאיזה סוג וכל כמה זמן.
תשובות כמו "רק הטוב ביותר" ו " כל חצי שנה כמו שעון" לא יתקבלו, תעמיק לחקור ותגלה את האמת.
חופש בהגה? עישון יתר? תשובות כמו "אין באימא שלי" ו "כמו חדש" יגלו לך את האמת מידית.
לכל רכב בן 20 יש קצת עישון וקצת חופש בהגה, השאלה עד כמה ואם דורש טיפול.

אפשר להמשיך, אבל אני חושב שהבנת את הרעיון. תעשה מחקר מקיף על הרכב והבעיות שלו ותבין מה אתה מחפש ומצפה למצוא.
רכב בין 20 ומעלה או שיהיה נבלה סרוחה שמנסים להתפטר ממנה, או משומש מאוד אבל במצב סביר (נדיר) או מלוקק ומתוקתק בהרבה מאוד כסף, ואז לא ירצו למכור אותו, או ימכרו בהרבה מאוד כסף.
ב 40 אלף, תנמיך צפיות, במקרה הטוב תמצא משהו משומש מאוד במצב סביר, עם מנוע עיף.

yogibear
04-09-17, 08:29
ב 40 אלף, תנמיך צפיות, במקרה הטוב תמצא משהו משומש מאוד במצב סביר, עם מנוע עיף.
תודה לתשובה המנומקת, אאמץ ממנה קטעים נרחבים בסינון הראשוני.
וכן ... אתה צודק. מנמיך רף ציפיות.

נדב ש.
04-09-17, 09:29
אמרת כמה דברים, אתה לא הולך לטייל בסלעים, אתה צריך את האוטו לעבודות מזדמנות במושב ובבית, אתה לא נעול על טויוטה.
אז לא הבנתי למה אתה מחפש שנתון ישן כזה, "טרקטור", רכב מצ׳וקמק ומפורק במרבית המקרים, אלה שטובים לא מוכרים, אלה שמוכרים עפים תוך יום וראית את זה כבר, צריך אצבע על הדופק ולבדוק לוחות פעמיים ביום.

אם אתה לא נעול על טויוטה(דגש על אם) אני הייתי הולך לכיוון אחר-בסכום שציינת (-) אתה יכול למצוא איסוזו איפון ידני, מנוע אמין ושנתון יותר גבוה.
במקביל בסכום דומה דימקס ידני משנתון עוד יותר גבוה, רכב אלוף לעבודות שלך בעיקר, נוח יותר ומודרני.
או מאזדה bt-50 אפילו שנתון יותר גבוה קצת מאיסוזו.

yogibear
04-09-17, 10:31
נדב תודה.

כפי שאמרתי, אני לא נעול מוכן לשמוע הכל. השרשור הזה הצליח לערער לי את הבטחון המוחלט של רק היילקס וטוב שכך.

למה שנתון ישן " טרקטור" כדבריך ? כי אני אוהב פשטות. כמה שיותר פשוט יותר טוב (מבחינתי).
אולם, לאור השרשור מסתבר שיתכן שאותה פשטות תהא בעוכרי שכן היא תגזול משאבים כספיים (והרבה ) משאבי זמן וכמובן 2 טסטים.

לעניין הצעתך להרחבת החיפוש:
איסוזו - כל אחד משני הדגמים נשמע סביר, לא נהגתי לא ישבתי בתוכו אם יהיה בסביבתי הקרובה אקפוץ לראות.
מה בעניין הווינרים ? לא "מת" על היבואן ... והערה זהה כמו לאיסוזו : ישיבה\נהיגה וכו' ...
מאזדה .. האמת? לא חשבתי בכיוון שני דגמי 4*4 שלהם. אתחיל לחפש מידע על הרכב.

מרבית השרשורים\מדריך קנייה \שיפורים דנים בהיילקס . כמות המידע על השלישיה המוזכרת כאן לעומת היילקס בטלה בשישים... לכן מטבע הדברים הלכתי לכיוון ה-היילקס.

נדב ש.
04-09-17, 11:10
העם מכור לטויוטה זאת עובדה, וכמו שגילית גם כאן באתר זה אותו הסיפור.
אני מכיר את כל הדגמים שהזכרתי ולכן העליתי אותם, מכיר גם ווינר היה לנו כזה עשה עבודה קשה וחצי מיליון ק"מ עם בעיות מינירויות וקלות.

בקשר לפשטות- איסוזו איפון ידני מנוע 3.1 אמין, יחסית פשוט וקל לתחזוקה.
המאזדה והדימקס עם מנועים יותר חזקים וקצת יותר מורכבים אבל לא משהו שצריך לפחד ממנו.

לא הזכרתי מגנום כי למרות האהבה שלי אליו לדעתי מנוע חולה ובעייתי.
האנטר אני לא מכיר וכנראה גם לא בתקציב.

ishc
04-09-17, 11:23
מגנום זה אופציה מצויינת בדיוק כמו איסוזו, מזדה או ניסאן. היתרון הוא במידת צמיגים טובה ונעילה אחורית מקורית.
מנוע ה-2.5 (וגם ה-2.8) סובלים ממערכת קירור גבולית אבל בטיפול נכון, תשומת לב וקצת מזל הם מחזיקים מאות אלפי ק"מ.
חפש אחד חדש ככל האפשר ורצוי ידני וכנראה שהוא יהיה בסדר. היתרון הוא מנוע פשוט יחסית, קהילה מאוד פעילה וטכנית (לא בגיפולוג) וזמינות חלפים וחלקים מצויינת (חולק המון מכלולים עם יונדאי).

Mushu
04-09-17, 11:24
סליחה על הקללה בצרפתית, אבל מה עם סאנגיונג אקטיון?
בתקציב שלך (40? אולי טיפל'ה יותר) תוכל למצוא אחד משנתונים 2008-2010, תלוי במצב התחזוקתי.
על היופי שלו אפשר להתווכח, אני יכול להעיד שמדובר ברכב אמין מאוד עם מכלולים מבית טוב ושם רע ממש לא בצדק.
החסרונות העיקריים הם שוק שיפורים וחלקי חילוף חלש, הוא נמוך, רגישות להזנחה (ולך תסביר למוסך המרכזי שהוא ממלא שמן גיר לא מתאים ולכן הגיר מחליק :() ומוסכניקים שמעקמים את האף שהם רואים אותך.

נדב ש.
04-09-17, 11:56
מגנום זה אופציה מצויינת בדיוק כמו איסוזו, מזדה או ניסאן. היתרון הוא במידת צמיגים טובה ונעילה אחורית מקורית.
מנוע ה-2.5 (וגם ה-2.8) סובלים ממערכת קירור גבולית אבל בטיפול נכון, תשומת לב וקצת מזל הם מחזיקים מאות אלפי ק"מ.
חפש אחד חדש ככל האפשר ורצוי ידני וכנראה שהוא יהיה בסדר. היתרון הוא מנוע פשוט יחסית, קהילה מאוד פעילה וטכנית (לא בגיפולוג) וזמינות חלפים וחלקים מצויינת (חולק המון מכלולים עם יונדאי).

אין מגנום עם מנוע 2.8.
מנוע 4d56 2.5 ליטר זה מנוע חולה, יצא ככה מהמפעל וזה מה ש"הפיל" את מיצובישי וקלקל להם, מעברי מים ושמן צרים במנוע, קראנק שהולך, פולי מנוע שעף ועוד ניפלאות, אמין הוא לא, אולי יהיה אחרי ישור קו לא זול אבל מהר מאוד יחזרו התקלות על עצמם, מניסיון.

2.8 זה רק בפג׳רו עד שנת 2000, מנוע אחר.

yogibear
04-09-17, 12:45
חפש אחד חדש ככל האפשר ורצוי ידני וכנראה שהוא יהיה בסדר. היתרון הוא מנוע פשוט יחסית, קהילה מאוד פעילה וטכנית (לא בגיפולוג) וזמינות חלפים וחלקים מצויינת (חולק המון מכלולים עם יונדאי) מעדיף לא לגעת במגנום לאור תחלואי חום מנוע יותר מידי אנשים נפלו על כך.. .

סליחה על הקללה בצרפתית, אבל מה עם סאנגיונג אקטיון?
בתקציב שלך (40? אולי טיפל'ה יותר) תוכל למצוא אחד משנתונים 2008-2010, תלוי במצב התחזוקתי.
על היופי שלו אפשר להתווכח, אני יכול להעיד שמדובר ברכב אמין מאוד עם מכלולים מבית טוב ושם רע ממש לא בצדק.
החסרונות העיקריים הם שוק שיפורים וחלקי חילוף חלש, הוא נמוך, רגישות להזנחה (ולך תסביר למוסך המרכזי שהוא ממלא שמן גיר לא מתאים ולכן הגיר מחליק :() ומוסכניקים שמעקמים את האף שהם רואים אותך. החסרונות הללו הם אלו שמפילים אותו. מעדיף רכב שיש ממנו קצת יותר יחידות על הכביש

אין מגנום עם מנוע 2.8.
מנוע 4d56 2.5 ליטר זה מנוע חולה, יצא ככה מהמפעל וזה מה ש"הפיל" את מיצובישי וקלקל להם, מעברי מים ושמן צרים במנוע, קראנק שהולך, פולי מנוע שעף ועוד ניפלאות, אמין הוא לא, אולי יהיה אחרי ישור קו לא זול אבל מהר מאוד יחזרו התקלות על עצמם, מניסיון.

2.8 זה רק בפג׳רו עד שנת 2000, מנוע אחר.
בדיוק בגלל מה שכתב נדב על המגנום (שורה בכחול) וכן ממה שאמרו לי בעלי מגנום - לא אתקרב אליו.
ממשיך לתת להיילקס צ'אנס :rolleyes: , אבל מרחיב חיפוש לשלישיה הנוספת איפון\מזדה \ ווינר אקרא קצת ביקורת

דרור ברלי
04-09-17, 12:54
בטיפול נכון, תשומת לב וקצת מזל הם מחזיקים מאות אלפי ק"מ.

מזל תחפש במפעל הפיס.
את מאות אלפי הק''מ האלה הם כבר עשו אצל הבעלים הקודמים ומי שרוכש את זה עכשיו צריך להתכונן להפתעות.

אני זוכר אחד ידני חדש מהחברה ב-2004 שהיה מתחמם בכל מאמץ קטן וזה עוד טוב כי האוטומטיים מתחממים הרבה יותר.
מאז הם עברו לא מעט התעללויות....

כשהוא תקין הוא נוסע טוב ויש לו נעילה אחורית מקורית, צמיגים מקוריים במידה מוצלחת ויכולת עבירות טובה מאוד לטנדר סטנדרטי.

פומפוי
04-09-17, 16:37
[QUOTE=GodsFather;763675]סוחרים וסוחרים בהחבא בשרשור הזה, אנא דאגו לגילוי נאות.

אם הכוונה היא אלי, אז בוא נדבר על זה.
א. הרכב בתמונה מחירו כפול לפחות מהתקציב של הבחור.
ב. כשאני רוצה למכור רכב, אני מפרסם במקומות המתאימים.
ג. אכן אני עובד במוסך ובונה רכבים בהזמנה אישית , לפי מפרט הלקוח.
ד. בסך הכל מה שרציתי להראות , זה שיש רכבים שמושקעים בעשרות אלפי שקלים, ואל יתפלא מי שמחפש רכב זול שהוא גם מלא צרות.

והכוונה היא לכל אלה שמוגבלים בתקציב ומחפשים מזלות..

עם כל הכבוד.... ויש כבוד!

elibaba
04-09-17, 16:48
דווקא למי שמחפש את ה"פשוט" וה"טיפש" בתצורת טנדר הייתי מחפש את המוסו ספורטס.
הם עולים גרוש וחצי, בהנחה שזו לא נבלה מוחלטת לטעמי תמורה לא רעה לכסף וגם אפשר לבנות ולשפר אותו בזול.
הרכב נוסע (מנסיון אישי) היטב גם על שמן בישול, הזרקה מכאנית, לוקרים ידניים סיניים בזול, נעילות לוקרייט בזול, חלפים לטיפול זולים ברמה מצחיקה.
הבעיה היא באמת הגיר שדורש נוזל מתאים ותשומת לב וזה שהוא נמוך, חלש ומכוער.

נדב ש.
04-09-17, 19:26
[QUOTE=GodsFather;763675]סוחרים וסוחרים בהחבא בשרשור הזה, אנא דאגו לגילוי נאות.

אם הכוונה היא אלי, אז בוא נדבר על זה.
א. הרכב בתמונה מחירו כפול לפחות מהתקציב של הבחור.
ב. כשאני רוצה למכור רכב, אני מפרסם במקומות המתאימים.
ג. אכן אני עובד במוסך ובונה רכבים בהזמנה אישית , לפי מפרט הלקוח.
ד. בסך הכל מה שרציתי להראות , זה שיש רכבים שמושקעים בעשרות אלפי שקלים, ואל יתפלא מי שמחפש רכב זול שהוא גם מלא צרות.

והכוונה היא לכל אלה שמוגבלים בתקציב ומחפשים מזלות..

עם כל הכבוד.... ויש כבוד!

זה נכון לכלל הכלים, סתם קח לדוגמה טרופרים יש בגרוש וחצי והמחיר מפתה מאוד, רק מה אחרי הקניה אתה מגלה שאתה צריך לשפוך עוד עשירייה לפחות ביישור קו וגם אז לא סיימת, לעומת כלים מושקעים שמבקשים כפול(מהמחיר המצחיק גם ככה), אממה לא תמיד המחיר משקף את המציאות, לאחרונה חבר רצה לקנות הלכנו לבדוק כמה כאלה אחד יותר יותר מסריח מהשני, אפילו היה אחד עם ראש מנוע דפוק, ועוד מבקשים מחיר כפול בלי להיתבייש.

yogibear
04-09-17, 19:51
[QUOTE=GodsFather;763675]
הכוונה היא לכל אלה שמוגבלים בתקציב ומחפשים מזלות..

[QUOTE=פומפוי;763736] לאחרונה חבר רצה לקנות הלכנו לבדוק כמה כאלה אחד יותר יותר מסריח מהשני, אפילו היה אחד עם ראש מנוע דפוק, ועוד מבקשים מחיר כפול בלי להיתבייש.

פומפוי סימנתי בכחול את שורת המחץ של נדב..
זול ... זה מונח יחסי . הייתי מגדיר את החיפוש שלי כחיפוש הוגן לא בהכרח זול - מאותגר תקציבית אולי (סמנטיקה ) ... כלומר : אם אתה רוצה למכור רכב מושקע זכותך לדרוש מחיר כפול ואף משולש אם יהיה קונה אשריך. אבל אם אתה מוכר רכב עם מנוע גמור, ומצב מכני כללי גרוע או עמוס בעיות ומספר לי סיפורי אלף לילה שהרכב פצצה אז כאן מתחילה בעייה.
אישית, אני לא מחפש מזל, מחפש מוכר הוגן אני בטוח שיש כאלו , מוכר שמבין שערך הרכב שלו X ומשחרר אותו במחיר הזה.
חלילה - לא מזלזל בהשקעה של אף אחד.

פומפוי
04-09-17, 20:55
[QUOTE=פומפוי;763736]

[QUOTE=נדב ש.;763748]

זול ... זה מונח יחסי . הייתי מגדיר את החיפוש שלי כחיפוש הוגן לא בהכרח זול - מאותגר תקציבית אולי (סמנטיקה ) ... כלומר : אם אתה רוצה למכור רכב מושקע זכותך לדרוש מחיר כפול ואף משולש אם יהיה קונה אשריך. אבל אם אתה מוכר רכב עם מנוע גמור, ומצב מכני כללי גרוע או עמוס בעיות ומספר לי סיפורי אלף לילה שהרכב פצצה אז כאן מתחילה בעייה.
אישית, אני לא מחפש מזל, מחפש מוכר הוגן אני בטוח שיש כאלו , מוכר שמבין שערך הרכב שלו X ומשחרר אותו במחיר הזה.

הכל נכון...התגובה שלי היתה לסנדק

- - - Updated - - -

[QUOTE=yogibear;763750][QUOTE=פומפוי;763736]

[QUOTE=נדב ש.;763748]

חלילה - לא מזלזל בהשקעה של אף אחד.[

פומפוי
04-09-17, 21:00
[QUOTE=פומפוי;763736]

[QUOTE=נדב ש.;763748]

הכל נכון.......התגובה שלי היתה למה שרמז הסנדק
ובאותה נשימה..שום רכב מאלו שהוזכרו לא מגיע לרמה של היילקס עד 97 במצב טוב....בשטח כמובן

נדב ש.
04-09-17, 21:27
[QUOTE=yogibear;763750][QUOTE=פומפוי;763736]

הכל נכון.......התגובה שלי היתה למה שרמז הסנדק
ובאותה נשימה..שום רכב מאלו שהוזכרו לא מגיע לרמה של היילקס עד 97 במצב טוב....בשטח כמובן

מגנום עם סרן חי?
יש כזה. :-)

סער
04-09-17, 22:38
אנסה לחלוק מנסיוני הקצר בנושא, למרות שאולי אתה רק הולך ומתבלבל, במקום להתמקד...
הייתי בדיוק באותה נקודה שאתה נמצא בה. וקניתי היילקס בדיוק מהשיקולים שאתה מציין.
למה היילקס - כבר אמרו פה מלא באתר ועוד יגידו (וגם אמרו ההפך, נדב ודורון....) והכל נכון. אבל בשורה התחתונה זו העדפה אישית.
בדיוק כמו האופנוע שלך (ושלי) - כי זה מה שאני אוהב!!!
מה יש בו ומה אין, והסחירות שלו - כבר אמרו הכל. לי זה התאים בדיוק.
רק שבדרך נאלצתי לכייל ציפיות. איזה היילקס. הבנתי שאני בעצם מחפש היילקס משנתון גבוה יותר וצריך לעדכן את התקציב (כי היילקס ב40אלף זה רכב אחר לחלוטין מהיילקס ב80... ומחיר הקניה הוא רק חלק ולפעמים חלק קטן מסך ההוצאות שלך על הרכב)
ובסוף גם קניתי מסוחר, אמין מאד מנסיוני ומנסיון של כמה חברים, ועם הסטוריית טיפולים מלאה ועוד הרבה. ועד עכשיו אני רק מרוצה מהקניה הזו.
אם תרצה אעביר אליך את הפרטים בפרטי.
בהצלחה.

yogibear
05-09-17, 08:13
אנסה לחלוק מנסיוני הקצר בנושא, למרות שאולי אתה רק הולך ומתבלבל, במקום להתמקד... אכן כך הדבר.
הייתי בדיוק באותה נקודה שאתה נמצא בה. וקניתי היילקס בדיוק מהשיקולים שאתה מציין. איזה היילקס? ומה נדרשת להשקיע ליישר קן?
למה היילקס - כבר אמרו פה מלא באתר ועוד יגידו (וגם אמרו ההפך, נדב ודורון....) והכל נכון. אבל בשורה התחתונה זו העדפה אישית.
בדיוק כמו האופנוע שלך (ושלי) - כי זה מה שאני אוהב!!! נכון, זו תחושת בטן, מתעלמת מהאוברדרפט או מנהל הבנק , לא הגיונית בעליל לאור הצרכים שלי, אבל היילקס עושה לי את זה. לא ממהר, לא בא לי ליפול על נבלה סרוחה. מצד שני, השרשור פקח ת'עיניים שלצרכים שלי אני יכול להסתפק באיפון\מאזדה ושות' . מה גובר על מה: משאלת לב\פונקציונליות והגיון ? וואלה ... לא יודע . ימים יגידו ..בנתיים אני חורש הרבה שרשורים. מעת לעת קופץ לראות רכבים.
מה יש בו ומה אין, והסחירות שלו - כבר אמרו הכל. לי זה התאים בדיוק.
רק שבדרך נאלצתי לכייל ציפיות. השרשור הזה גרם לי בהחלט לכייל את הציפיות וטוב שכך . איזה היילקס. הבנתי שאני בעצם מחפש היילקס משנתון גבוה יותר וצריך לעדכן את התקציב (כי היילקס ב40אלף זה רכב אחר לחלוטין מהיילקס ב80... ומחיר הקניה הוא רק חלק ולפעמים חלק קטן מסך ההוצאות שלך על הרכב)
ובסוף גם קניתי מסוחר, אמין מאד מנסיוני ומנסיון של כמה חברים, ועם הסטוריית טיפולים מלאה ועוד הרבה. ועד עכשיו אני רק מרוצה מהקניה הזו.
אם תרצה אעביר אליך את הפרטים בפרטי. בטח רוצה - אם יש חיה כזו סוחר יכול להיות אמין אז בהחלט כן.:D:D
בהצלחה.

השרשור הזה די זהה לשרשור של אומי "מציאת האיזון בין תקציב, חלומות ופונקציונליות." ...
גם לו לקח זמן להבין מה הוא רוצה, גם הוא היה לא ממוקד. קראתי את השרשור ההוא בהנאה לאור כל התובנות שעלו בו.
אני מניח שאני עובר את התהליך הזה גם כן. ס"ה רובנו מתנהלים ע"פ תקציב המשקלל בית\ילדים\כלי רכב\עינוגים לשעות הפנאי...

נמרוד
05-09-17, 08:32
מיקוד זה שם המשחק.

יש את השלב המקדים של דיונים על איזה רכב עדיף. זה חצי מהדיונים פה בפורום. ולמי שלא מקובע ואין לו דרישות מיוחדות, באמת שיש שפע של אופציות.

אבל יש את המקרים שאתה כן יודע מה אתה רוצה. וזה כבר סיפור אחר. אני בוחר את הרכבים שאני קונה ככה - אני מחליט מה אני רוצה, מתמקד, ובסוף מוצא. כל רכבי השטח שלי היו או הינם מדגמים מבוקשים (היילקס 97, היילקס 2008, ג'יפ צ'רוקי, ג'יפ CJ7). חבריי יעידו - אני מחליט בדיוק מה אני רוצה, ואז מחפש בסבלנות, עד שמוצא.

אם החלטת שאתה רוצה היילקס, החלטת. מציע לך להתמקד סופית על האם אתה רוצה את הדגם עם הסרן החי, קריא מודל 97, או דגם חדש יותר, ואיזה שנתון. יש הבדלים גם בשנתונים אחרי הסרן החי. את זה תחליט בהתאם לתקציב שלך. ברגע שהחלטת - למשל, אני רוצה היילקס 2001-2002, תתמקד רק בזה, מאה אחוז מהזמן. זה אכן אומר לשבת על לוחות, זה אומר לפרסם כאן ובמקורות אחרים בדיוק מה אתה מחפש כדי שחברים יעדכנו אותך בזמן אמת כשמשהו צץ. הרבה מכוניות טובות בכלל לא מגיעות ללוחות אלא נמכרות מפה לאוזן.

אולי בניגוד למוני, אני ממליץ מאד כן ללכת ולראות כלים - מה שקרוב וזמין לך ונוח לך ליסוע ולראות. צא מנקודת הנחה שהיילקס שמפורסם ביד 2 יותר מימים ספורים, משהו בוא בעייתי. אבל בעיני כדאי מאד ללכת להתרשם, לנהוג - כדי להבין מה הבעייה. אחרי שנהגת על 4-5-6 היילקס מאותו שנתון, אתה כבר מוסמך לזהות עסקה טובה ולסגור אותה מהר.

בהצלחה!

yogibear
05-09-17, 09:20
מיקוד זה שם המשחק. אבל יש את המקרים שאתה כן יודע מה אתה רוצה. וזה כבר סיפור אחר. לצערי - אני עדיין לא שם ...
אז מחפש בסבלנות, עד שמוצא. אני בהחלט כאן - לא ממהר.

זה אומר לפרסם כאן ובמקורות אחרים בדיוק מה אתה מחפש כדי שחברים יעדכנו אותך בזמן אמת כשמשהו צץ. הרבה מכוניות טובות בכלל לא מגיעות ללוחות אלא נמכרות מפה לאוזן. אני מניח שאגיע לשלב הזה כשאתגבש סופית.

אולי בניגוד למוני, אני ממליץ מאד כן ללכת ולראות כלים - משלב את שתי התפיסות, אבל מבצע סינון טלפוני מוקדם. מה שקרוב וזמין לך ונוח לך ליסוע ולראות. צא מנקודת הנחה שהיילקס שמפורסם ביד 2 יותר מימים ספורים, משהו בו בעייתי. אכן, זו ההתייחסות שלי לנושא. יחד עם זאת אם הרכב עם ליקויים שניתן לחיות איתם ועדיין לנסוע איתו בלא החשש להתקע אני מניח שאקנה ואיישר קו עד שיגיע לדרגה בה אוכל לסמוך על הרכב שלא יתקע אותי. זה הרי נכון לכל רכב ולא רק להיילקס. אבל בעיני כדאי מאד ללכת להתרשם, לנהוג - כדי להבין מה הבעייה. למען האמת אני בתחילת דרכי , עד כה לא נהגתי - לא נתקלתי במוכרים שנתנו לי לנהוג, גם לא ביקשתי . מאידך פסלתי את הרכבים בלא נהיגה בגלל ליקויים כאלו ואחרים. אחרי שנהגת על 4-5-6 היילקס מאותו שנתון, אתה כבר מוסמך לזהות עסקה טובה ולסגור אותה מהר.

בהצלחה!
מקווה להגיע לעסקה הוגנת מבחינת כל הצדדים.

golyat
05-09-17, 09:57
היילקס ישן זה רכב שעבד קשה. רכב "שמור" שנסע רק 25000 בשנה (נדיר מאוד בטנדרים) גם אם הוא יד ראשונה עבר ב20 שנה 500,000 קמ.
אני הייתי מחפש במושבים רכב לא משופר עם מעט ידיים בעברו. מתוך ידיעה שאני נכנס לפרויקט. הבסיס הטוב ביותר לפרויקט לדעתי הוא רכב שלא שופר בצורה קיצונית. לא שיחקו לו במערכת החשמל והשלדה שלו תקינה. ליקויים כמו נזילות למניהם, צבע מתקלף, חלודה שטחית, ריפודים קרועים וכו.. פחות מטרידים אותי.
אם פרויקט לא בא בחשבון, אז האופציות הבאות הן רכב ישן ומשופץ. ככזה הוא יהיה יקר ונדיר אם רמת השיפוץ טובה. או רכב "צעיר".
זה הזמן לפתוח אוזניים ולחפש מידע על רכב ישן שעומד בחצר של משהו שאולי ירצה למכור ולהגיע אליו ראשון.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
05-09-17, 10:15
היילקס ישן זה רכב שעבד קשה. רכב "שמור" שנסע רק 25000 בשנה (נדיר מאוד בטנדרים) גם אם הוא יד ראשונה עבר ב20 שנה 500,000 קמ.

אתה אומר נדיר ואני אומר חד-קרן.
הרוב המוחלט של הטנדרים נרכשו כרכבי עבודה, ומיעוט קטנטן מסך השוק הוא יד פרטית, שלרוב הופיעה בחיי הרכב בגלגולו השני והלאה.

לדעתי, אם אתה מוצא טנדר כלשהו, ולא משנה איזה יצרן, שאינו יד ראשונה מתועד, מסוף שנות ה-90 עם פחות מ-400K תחשוד מאד לגבי מה מספרים לך.
נשארו חיות כאלו?

גם שנתונים גבוהים בהרבה יהיו מעל 300-400K, ובכפוף להיסטוריה שלהם ומצבם לא הייתי מפחד אם באמת הייתי יודע מה עבר עליהם.

אני יכול להעיד שרכשתי היילקס לפני 17 שנים, במצב מעולה שבא לידי ביטוי גם במחיר, כבר אז, רכב פרטי מחבר קרוב, ואז לפני 17 שנים היו על הרכב (בן 5) 190K ק"מ, והיום קרוב ל-650K.

וזה רכב שנרכש כ"פרטי, לא לעסק, ונשאר פרטי, והיו שנים שלא נסע כלל בין טיולים, כלומר רכב מקביל ששירת יום-יום, גם "רק במושב", צריך להיות עם ק"מ באזור חיוג הזה.

yogibear
05-09-17, 10:22
אני הייתי מחפש במושבים רכב לא משופר עם מעט ידיים בעברו. זה הכיוון , מתוך ידיעה שאני נכנס לפרויקט. הבסיס הטוב ביותר לפרויקט לדעתי הוא רכב שלא שופר בצורה קיצונית. זה בערך הכיוון שלי כבר ראיתי רכב אחד במושב בדרום אבל הוא היה במצב לא טוב... לא שיחקו לו במערכת החשמל והשלדה שלו תקינה. ליקויים כמו נזילות למניהם, צבע מתקלף, חלודה שטחית, ריפודים קרועים וכו.. פחות מטרידים אותי.
אם פרויקט לא בא בחשבון, לא פוסל בכלל אופציה של פרוייקט "שפוי " , רק שאני לא מבין בדיזל כלום... מצד שני יש לי רקע טכני אהבה לכלי עבודה ומיומנות מסויימת שצריכה להיות מלוטשת וקפדנית יותר. אז האופציות הבאות הן רכב ישן ומשופץ. ככזה הוא יהיה יקר ונדיר אם רמת השיפוץ טובה. או רכב "צעיר". גם האופציות הללו נשקלות.
זה הזמן לפתוח אוזניים ולחפש מידע על רכב ישן שעומד בחצר של משהו שאולי ירצה למכור ולהגיע אליו ראשון.
Sent from my SM-G930F using Tapatalk

אכן, אני על הלוחות מידי יום .

yogibear
05-09-17, 10:28
לדעתי, אם אתה מוצא טנדר כלשהו, ולא משנה איזה יצרן, שאינו יד ראשונה מתועד, מסוף שנות ה-90 עם פחות מ-400K תחשוד מאד לגבי מה מספרים לך. נשארו חיות כאלו? נשארו - אבל עם תיעוד ע"ג ספידומטר - שאינו מגובה בשום תיעוד טיפולים. לכן נפסל מיידית .

גם שנתונים גבוהים בהרבה יהיו מעל 300-400K, ובכפוף להיסטוריה שלהם ומצבם לא הייתי מפחד אם באמת הייתי יודע מה עבר עליהם. אני יודע, אלו רכבים שעברו הרבה. בוא נגיד עד 400K ק"מ אמיתיים ומתועדים ביד מטפלת זה בסדר מבחינתי, מעבר לזה זה "בסדר" מלווה בחשש מסויים.

אני יכול להעיד שרכשתי היילקס לפני 17 שנים, במצב מעולה שבא לידי ביטוי גם במחיר, כבר אז, רכב פרטי מחבר קרוב, ואז לפני 17 שנים היו על הרכב (בן 5) 190K ק"מ, והיום קרוב ל-650K.

וזה רכב שנרכש כ"פרטי, לא לעסק, ונשאר פרטי, והיו שנים שלא נסע כלל בין טיולים, כלומר רכב מקביל ששירת יום-יום, גם "רק במושב", צריך להיות עם ק"מ באזור חיוג הזה.
דומני, שאם אעיד שתהליך מציאת רכב שטח "נורמלי " הינו תהליך לא קל, לא אחדש כאן לאף אחד דבר.
מאידך, כפי שכתבתי לפני כן, השרשור פתח לי אפשרויות נוספות עליהן אפילו לא חשבתי.

מוני אורבך
05-09-17, 10:43
אתן לך עוד עצה טובה לגבי רכבים "טובים" או לא "טובים"
יש תיקונים שקל מאוד לעשות אותם ויש כאלו שלא.
עקרונית הכל ניתן לתקן, השאלה בכמה קשיים כמה זמן זה יקח, וכמה זה יעלה...

בעיות שקל יחסית לתקן:

1. מנוע, גיר, תיבת העברה דפרנציאלים. בגדול מכלולים שפשוט להחליף או לתקן.
אם גם תוריד ממחיר עלות הרכב זה גם יכול להשתלם.
2. בעיות ריפוד או פלסטיקה, יחסית קל, תלוי רכב (יש כאלו שקשה להשיג פלסטקים)

בעיות קשות (יקרות) לתיקון

1. בעיות שלדה, סדקים עיוותים וכו. ניתן לתקן אבל יכול קחת זמן והרבה כסף.
2. בעיות פח. חורים גדולים בפח תושבות ריקבונות, דורש הרבה זמן וגם כסף

כך אתה צריך לחפש את הרכב שלך.
מה שקשור למכלולים מכנים, קל ומהיר לתיקון (יחסית) תוריד ממחיר הרכב ויש לך עסקה משתלמת.
עיוותים בשלדה רקבונות, תלוי מה, אבל בדרך כלל יקר ובעיתי לתיקון.
כנל לגבי פחחות (אני לא מדבר על רמה קוסמטית אלא ברמה שאין ריצפה)

אם אתה הולך על רכב פרויקט, אין בעיה הכל ניתן לתיקון.
רכב יום יומי שאתה רוצה מיד להתחיל להשתמש בו, אלו צריכים להיות השקולים שלך.

yogibear
05-09-17, 11:06
עקרונית הכל ניתן לתקן, השאלה בכמה קשיים כמה זמן זה יקח, וכמה זה יעלה... כמה יעלה .. זו שאלת השאלות... בניגוד לאופנועים בטנדרים\דיזלים אני פחות מעורה בשוק החלפים והעלויות...

בעיות שקל יחסית לתקן:

1. מנוע, גיר, תיבת העברה דפרנציאלים. בגדול מכלולים שפשוט להחליף או לתקן. שוב- זה עניין כלכלי . למיטב הבנתי מנוע של היילקס יעלה בסביבות ה 10K ש"ח אבל כמה תעלה רכבת הכח ? גיר - מה עלותו של גיר ? או טרנספר? אין לי ולו שמץ מושג למה לצפות ...
אם גם תוריד ממחיר עלות הרכב זה גם יכול להשתלם.
2. בעיות ריפוד או פלסטיקה, יחסית קל, תלוי רכב (יש כאלו שקשה להשיג פלסטקים) זה הדבר שפחות מטריד אותי אך זה חלק מתמונת הרכב הכוללת. יחד עם זאת אסור לשכוח שאלו רכבי עבודה ולא רכבים פרטיים. אבל רכב שבו כל הדש במצב גרוע ולכל כפתור מקורי יש כפתור ON-OFF חליפי וצמות חשמל ואילתורים וקדיחות ללא סוף בדש ... לא עושה לי חשק לקנות אותו.

בעיות קשות (יקרות) לתיקון

1. בעיות שלדה, סדקים עיוותים וכו. ניתן לתקן אבל יכול קחת זמן והרבה כסף. האם אני כהדיוט בתחום יכול לראות עיוות \בעייה בשלדה ? סדקים וודאי שכן, ריתוכים ותיקונים - מקווה שכן ... אם אמצא רכב שיעבור את סף הבדיקה הראשוני וודאי אפנה שאלה לגבי מוסך רלוונטי לאזור הרכב שיכול לבדוק את השלדה ובכלל.
2. בעיות פח. חורים גדולים בפח תושבות ריקבונות, דורש הרבה זמן וגם כסף .. בעקרון - לא נוגע .. היה לי רכב אספנות כזה שמרוב חלודה נאלצתי להזמין מנוף ולהשליך אותו .. אפילו לברזל לא הצלחתי למכור אותו (מצד שני קיבלתי אותו במתנה מלכתחילה במצב קטטוני לחלוטין). יתר על כן, יש לי חיפושית אספנות עם בעיות חלודה מסויימות . השלב הבא (אם ישאר כסף ) לקנות מיג כדי לתקן את החיפושית. לא מפחד מעבודת פחחות בגבול הסביר. פתרון שני : למכור את החיפושית ולקנות רכב בלא צורך בפחחות.. ואז גם לא צריך מיג :D.

כך אתה צריך לחפש את הרכב שלך.
מה שקשור למכלולים מכנים, קל ומהיר לתיקון (יחסית) תוריד ממחיר הרכב ויש לך עסקה משתלמת.
עיוותים בשלדה רקבונות, תלוי מה, אבל בדרך כלל יקר ובעיתי לתיקון.
כנל לגבי פחחות (אני לא מדבר על רמה קוסמטית אלא ברמה שאין ריצפה)
אם אתה הולך על רכב פרויקט, אין בעיה הכל ניתן לתיקון. עלות... עלות ... עלות ... כמו כולנו - יש תקציב - אחרת האישה תוריד לי ת'ראש. (במקרה הטוב :rolleyes: )...
רכב יום יומי שאתה רוצה מיד להתחיל להשתמש בו, אלו צריכים להיות השקולים שלך.
תודה בכל מקרה.

סולי
05-09-17, 11:07
מוני תרשה לי להוסיף,
גם קומבינות בחשמל לעיתים יהיו בור ללא תחתית.

ofir1977
05-09-17, 20:43
ממה שאני מכיר בלוחות יד 2 טנדרים 4X4 בתקציב שלך רוב המוכרים זה בני מיעוטים או סוחרים. ומצב הרכבים בהתאם.

לדעתי האפשרויות שלך או להשקיע סכום יותר גדול משמעותית,

או שתשקול ברצינות סאנגיאנג מוסו טנדר 4X4, שהוא בדיוק מתאים לצרכים שלך, אבל קשה מאוד למצוא ידני. אוטומט יש כל הזמן.

או טנדר סיני - גרייט וול סטיד. יש עכשיו ביד 2 4X4 מודל 2012 ידני עם 67 אלף ק"מ, רוצים עליו 50 אלף.

yogibear
05-09-17, 22:53
ממה שאני מכיר בלוחות יד 2 טנדרים 4X4 בתקציב שלך רוב המוכרים זה בני מיעוטים או סוחרים. ומצב הרכבים בהתאם.
אכן . מה שראיתי עד כה לא מלבב... גם אצל הסוחרים. אבל יש לי סבלנות ואני לא ממהר.

לדעתי האפשרויות שלך או להשקיע סכום יותר גדול משמעותית, לא יכול כרגע - אולי אם אמכור את החיפושית אבל גם אז ההגדלה לא מהותית. יכול לקנות בסכום שנקבתי רכב "סביר" וליישר קו במשך הזמן. אבל תנאי הסף הם : רכב מקורי - לא רוצה מנועים מושתלים גדולים וחזקים יותר. רוצה רכב עם טסט - ולא לשמוע את המשפט "אין בעייה נשמה, אני "יעביר" לך טסט איך שתקנה... עד יד 3 . אני מאותגר תקציבית אבל בדיוק בתקציב הזה נמכר כאן היילקס שעל פניו (לפי המפורסם ) מילא את כל דרישותי.

או שתשקול ברצינות סאנגיאנג מוסו טנדר 4X4, שהוא בדיוק מתאים לצרכים שלך, אבל קשה מאוד למצוא ידני. אוטומט יש כל הזמן. זה תנאי בסיס ואין לי כוונה להפר אותו - גיר ידני בלבד.

או טנדר סיני - גרייט וול סטיד. יש עכשיו ביד 2 4X4 מודל 2012 ידני עם 67 אלף ק"מ, רוצים עליו 50 אלף.

מעדיף לא סיני למרות שהסינים השתפרו. יכול להיות שהוא סביר - לא יודע - ממה שקראתי ברשת הביקורת היתה פושרת . זה אחד המשפטים שחזרו על עצמם במבחנים השונים: "הסטיגמה על האיכות הסינית נכונה ובהחלט ניכרת, עם משטחי פלסטיק בגימור זול ופשוט, איכות חומרים נמוכה, הרכבה לא מוקפדת, ומתגים ושאר חלקים שעלולים למצוא עצמם ביד שלכם, והכוונה, לתמיד." מתוך יד 2 .
לכן מעדיף את המקבילים באיסוזו ומאזדה ואולי ניסאן.

כפי שייעצו לי :
1. לבחור רכב אחד בו אני מתמקד.
2. לאחר מכן, לבחור שנתונים רלוונטיים.

אני לא "אפוי ומגובש " באופן סופי. תמיד שמח לשמוע רעיונות ומודה לכל מי שמתייחס ומקדיש מזמנו לרשום כאן תגובה.
יש לי הרבה שיעורי בית להכין, טעות תעלה לי לא מעט זוזים.

geva dover
06-09-17, 11:28
גם לי היו את השיקולים האלה..
ננעלתי על היילקס עם סרן קשיח
שתבין, אני לא עושה עבירות קשה או מחפש מעלות על ימין ושמאל, לי הייתה מטרה אחת: רכב מסעות גדול ונוח שהתפעול שלו פשוטה וקלה.
חיפשתי כמה חודשים על הלוחות וכל מה שמצאתי זה רכבים שחוטים...
החלטתי לקחת סיכון, קניתי היילקס 95 עם מנוע פראדו( גמור) ושכל האוטו עייף. הדבר שהכי עניין אותי זאת השלדה ולמזלי זאתי הייתה נקיה לגמרי( טפו טפו טפו)
והתחלתי פרוייקט, את רכב קניתי במחיר זנות ומשם רק משקיע להחזיר אותו למוטב. אני עדיין לא הגעתי ל 80 אלף אבל אני בסביבות ה50...
יש לי שרשור בדף READER RIDERS תחת השם היילקס 95, מוזמן להיכנס ולהתרשם
לדעתי חפש נבלה עם מנוע מת אבל בודי ושלדה טובים, תחליף מנוע או תשדרג ותתחיל להנות ממנו

yogibear
06-09-17, 12:11
גם לי היו את השיקולים האלה..
ננעלתי על היילקס עם סרן קשיח שתבין, אני לא עושה עבירות קשה או מחפש מעלות על ימין ושמאל, לי הייתה מטרה אחת: רכב מסעות גדול ונוח שהתפעול שלו פשוטה וקלה. חיפשתי כמה חודשים על הלוחות וכל מה שמצאתי זה רכבים שחוטים... (לצערי זה מצב השוק )
החלטתי לקחת סיכון, קניתי היילקס 95 עם מנוע פראדו( גמור) ושכל האוטו עייף. הדבר שהכי עניין אותי זאת השלדה ולמזלי זאתי הייתה נקיה לגמרי( טפו טפו טפו) והתחלתי פרוייקט, את רכב קניתי במחיר זנות ומשם רק משקיע להחזיר אותו למוטב. אני עדיין לא הגעתי ל 80 אלף אבל אני בסביבות ה50...
יש לי שרשור בדף READER RIDERS תחת השם היילקס 95, מוזמן להיכנס ולהתרשם ראיתי קראתי ונהנתי.
לדעתי חפש נבלה עם מנוע מת אבל בודי ושלדה טובים, תחליף מנוע או תשדרג ותתחיל להנות ממנו גם כאן המחירים עד כה די גבוהים

היום היתה לי שיחה ארוכה ארוכה עם איש יקר לליבי המצוי עמוק עמוק בתחום - מומחה להיילקס ובכלל איש מקצוע מעולה לרכבי 4*4 שאני מעריך את דעתו ומתכוון להקשיב לו.
הוא גרם לי לעצור ולחשוב מה באמת אני רוצה. אם השרשור הזה גרם לי לחשוב פעמיים , הרי ששיחתי איתו גרמה לי לעצור כליל ולבצע חישוב מסלול מחדש.
מאחר ואני לא לחוץ על רכב אני עוצר הכל, שוק הנבלות משגשג ומה שכתבת כאן (geva dover) ובדף READER RIDERS מאשש את תחושת הבטן שלי בעניין השוק. מה שראיתי עד כה היה גרוטאות במסווה עמוסות צרות שיעלה הון ליישר להן קו.
להגיע להשקעה כוללת של 60K - 80K ש"ח גם אם היא תתפרש על שנה - שנתיים זה למעלה מכוחותי הכלכליים בשלב זה.
כלומר החלום לקנות היילקס בסביבות ה 40K ש"ח להשקיע 10K-15K ליישור קו זה לא הכי מציאותי שכן ההשקעה תקפץ בקלילות מעל הרף.
בשלב זה ובצער רב אני מוריד הילוך בחיפוש עד שאגדיר בברור את הצרכים כנגד יכולת כלכלית לקנייה ושיפוץ רכב.
תודה לתשובות.

GodsFather
06-09-17, 14:38
יש פה וינר בפורום, בדיוק הוריד מחיר ל25... אני לא מכיר את הרכב או הבעלים אבל...

נדב42
06-09-17, 15:47
לפותח השרשור: מה שאתה מחפש זו מציאה נדירה.
כתבת שיש לך סבלנות וזו בדיוק הדרך הנכונה: חפש באופן אקטיבי אבל בסבלנות, דבר עם כל מי שאתה מכיר, בסוף אולי תמצא בדיוק את המציאה שתתאים לך (או שבינתיים תחסוך עוד כסף ...)

המשך החפירה כאן מיותרת בעיני ...

בהצלחה :)

GodsFather
06-09-17, 15:52
תן לו להוציא תסכולים כאן, זה עוזר לכולנו וכך גם אחרים מוציאים תסכולים. יש מקום בשרת

yogibear
06-09-17, 19:39
לפותח השרשור: מה שאתה מחפש זו מציאה נדירה. אכן - והשרשור הזה הנחית אותי למציאות העגומה. יש לי סבלנות רבה ואני הולך לנצל כל גרם ממנה.
כתבת שיש לך סבלנות וזו בדיוק הדרך הנכונה: חפש באופן אקטיבי אבל בסבלנות, דבר עם כל מי שאתה מכיר, בסוף אולי תמצא בדיוק את המציאה שתתאים לך (או שבינתיים תחסוך עוד כסף ...) - אחסוך כסף ...

המשך החפירה כאן מיותרת בעיני ... צודק ... ראה את השורה הראשונה שכתבתי למעלה :)... מצד שני, אני בטוח שהשרשור ותובנותיו יעזרו לעוד אנשים שיבצעו חיפוש על היילקס.

בהצלחה :)

יש פה וינר בפורום, בדיוק הוריד מחיר ל25... אני לא מכיר את הרכב או הבעלים אבל... תודה, ראיתי ... פחות מושך אותי הווינר.

תן לו להוציא תסכולים כאן, זה עוזר לכולנו וכך גם אחרים מוציאים תסכולים. יש מקום בשרת
אכן, מבחינתי השרשור מיצה את עצמו לכרגע, וכפי שאני למדתי ממנו, אני מניח שגם אחרים יעזרו בו.
מבטיח לעדכן ברגע שיהיה משהו חדש.
שוב תודה לכל המגיבים לסבלנות ולתובנות שהועלו.

נדב ש.
20-09-17, 19:25
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/105075-הילקס-95

לא מכיר...

alteritay
21-09-17, 12:38
היי. מוזמן ליצור איתי קשר. יש לי היילקס 96. 0503696633.

-->