PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוספת מפסק לשליטה במאוורר מזגן - ג׳ימני 2006

asypeer
04-09-17, 20:13
מעוניין להוסיף מפסק לשליטה ידנית במאוורר המזגן על מנת לסייע בקירור בשטח בימים חמים וסתם כפרויקט חביב. כל מי שדיברתי איתו הפנה אותי לבעלי מקצוע ולי דווקא בא לנסות לבד..
הבנתי שצריך להתחבר לריליי של מאוורר המזגן ובעצם לתת מתח מהמפסק לרגליים הנכונות. עד פה תיאוריה. העניין הוא שאני לא מוצא את הריליי הזה..
חיפשתי ברשת ולא ממש מצאתי תרשימים לג׳ימני, ברוב הארצות מוותרים על המזגן ובארה״ב אין ג׳ימני.
זה הקופסא שמצאתי בתא המנוע אצלי:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170904/d2b15f24b670f5891408756589550018.jpg

אני בכיוון או שזה אמור להיראות אחרת?

בויטרה זה נראה ככה, אבל אני לא מוצא חלק דומה אצלי:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170904/e852b1989df5d0054a65ecec81271310.jpg

asafk
04-09-17, 22:02
לא יודע איך זה בג׳ימני אבל זה ממסר שצריך להיזהר איתו. יש מכוניות שהוא משותף למניפה ולמצמד מזגן. אבל מחובר דרך ממסר נוסף כך שלא יהיה קשר חשמלי ללא מיתוג בין המניפה החשמלית למצמד. הסיבה היא שהמניפה בנסיעה כאשר היא לא מקבלת מצח הופכת לטורבינת רוח ומייצרת מתח שאתה לא רוצה שיגיע לאן שלא צריך.
לכן אתה יכול להוסיף ממסר נוסף במקביל לקיים אבל אני ממליץ לא למתג את הממסר המקורי.

אסף.

יונתןמצפה
04-09-17, 22:19
לא יודע אם קיים בג'ימיני (מעריך שכן), אבל בסמוראי יש יוניט חום שיושב ליד היוניט של השעון. היוניט הזה מנתק מינוס מעל טמפ' מסוימת ומטרתו להגן על המנוע. מעל טמפ' מסוימת הוא מנתק את המדחס אבל משאיר את המניפה עובדת. וכשהמזגן כבוי הוא רק מפעיל את המניפה.
אני פשוט הוספתי מפסק (הפוך) על הקו של היוניט הזה ע"י משיכת כבל דו גידי מגשר למפסק בתא הנהג.
כשאני רוצה שהמניפה תעבוד אני למעשה מנתק את המינוס על הקו ומרמה את המערכת המקורית של האוטו שחושבת שחם לו מדי והמניפה נכנסת לפעולה.
אין לי מושג לגבי ההשפעה של זה ביחס למה שאסף כתב אבל אני מעריך שאין לזה השפעה כי למעשה אני יושב על המערכת המקורית של האוטו.
אשמח להערות אם יש.
בכל אופן זה ממש פשוט לביצוע ולדעתי הכי נכון.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

יונתןמצפה
04-09-17, 22:33
אגב, דרך קלה לחפש את היוניט הזה זה לנתק את הקונקטור של יוניט 'חשוד' כשהמנוע פועל והמזגן דולק. אם המדחס הפסיק לעבוד אבל המניפה מסתובבת זה כנראה זה. תבדוק גם שהמניפה ממשיכה לעבוד כשמזגן מכובה.
כמובן שזה לא פתרון by the book, אבל לדעתי הוא סביר.
מה גם שכל ה'פרויקט' הזה הוא לא הדבר הנכון. הדבר הנכון הוא להבין למה הרכב מתחמם...
בכל מקרה עדיף לחפש בספר רכב מה היוניט הזה עושה לפני שמתחילים במשחקים...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

asypeer
04-09-17, 22:56
הי יונתן ותודה, הרכב כרגע לא מתחמם בנסיעה מנהלתית או בשטח קל. אבל אני מנסה למנוע התחממות במצבי קיצון (יום חם במדבר ועליה טכנית נניח) אז קולר גיר עם ונטה נשלטת הוספתי (אגב, לא שמתי לב שהונטה שינתה משהו..) ואת זה אני רוצה להוסיף בנוסף.

asypeer
05-09-17, 10:35
טוב אז הפתרון כנראה הרבה יותר פשוט. יש למאוורר המזגן קונקטור (ליד הצופר) מכיון שכבר הוספתי ריליי כשהוספתי מאוורר לקולר גיר, ולצמה שלו יש פיצול ל2 צרכנים אז את הפלוס השני אתן לפלוס בקונקטור וזהו. ואז בהפעלת מפסק אחד שני המאווררים יעבדו. חששתי בהתחלה שאם בטעות המזגן עובד והמאוורר שלו כבר מקבל + ואז אני מפעיל גם דרך המפסק אז הוא יקבל זרם כפול (חיבור מקבילי) אבל נאמר לי שזה צרכן קבוע ולא תהיה בעיה. ננסה בהקדם..

k9.amit
05-09-17, 13:03
נראה שהסתדרת.
בכל זאת אם תרצה אני יכול לשלוח לך סכמת חשמל של הג'ימני.
לא מצליח להעלות לפה..

asypeer
05-09-17, 13:05
יש לי את הסכימה, תודה. לקרוא אותה ולהבין זו הבעיה ;)

-->