PDA

צפייה בגרסה מלאה : עין עקב - מעלה זיק - נחש צמא - מכתש רמון. מה מצבם? שאלות לגבי תכנון.

udical
06-09-17, 16:11
היי.
מתכנן סיבוב דרום בעוד מספר שבועות, ככה לפתוח את העונה.
חשבתי להתחיל באזור עין עקב, משם לטפס את מעלה זיק, לתת ביקור בנחש צמא, ומשם לאזור רמון (עוד גמיש ההמשך).
דפנדר, דיסקו, סיקס, לנדקרוזר 120.

עם ילדים, לא בקצב של יאללה יאללה לתקתק.

מה מצב המעלה והאזור בזמן האחרון?
זיק מדורדר וחפור למוות בפודרה? לתפור אחרת?

מה לגבי קצב? זה אמור להיות מתאים ליומיים באיזי. שוב - ילדים (חלק קטנים) - לא לייבש אותם 12 שעות באוטו.

תודה :-)

דרור ברלי
07-09-17, 13:18
המעלות משתנים חדשות לבקרים וגם עונות השנה נותנות את אותותיהן.
סוף הקיץ הוא תמיד הזמן הכי קשה בזיק. חפור ומדורדר וקבור תחת טונות של פודרה.

לא יודע מה המפרט ברכבים שלכם אבל אין לכם מה לחפש בזיק ללא נעילה אחורית לפחות וגם אז רצוי לבדוק קודם ברגל. יש מצב שתמצא שם דברים שלא תאהב כמו למשל במעלה מחמל שנחסם טוטאלית למעבר כלי רכב באמצעות מגה-סלעי ענק (והפעם זה כנראה סופי) ומעלה גרופית שלפני כמה חודשים היה במצב שבקושי יורדים אותו (וגם זה רק בזכות הגרביטציה. על לעלות אין מה לדבר) - אחרי שהפכו אותו לגמרי בעבודות על הצינור.

אם תגיע לזיק ותבדוק ברגליים ומשהו לא נראה לך (ואם יש ספק אז אין ספק) - תחזור לכביש ותיכנס לציר הנפט מכלא נפחא. ישר מול מאגורות נחש צמא.

יונתןמצפה
07-09-17, 13:47
לי אין מה לכתוב בנוגע למצב המעלה.
מה שכן, לזיק נוסעים רק כי רוצים להתמודד איתו ולא כדי לעבור בו מתא שטח אחד לשני.
אם זה מתאים לכם אז סבבה, רק להבין שזה הקטע. בד"כ כשיש ילדים ונוסעים נוספים חוץ מהנהגים זה לא מתאים.
קח בחשבון שיש גם סיכוי לא קטן ששם יסתיים לכם/לחלקכם הטיול.
עין עקב זה סבבה. אבל ההמשך שלך לדעתי לא מתאים לאופי של מה שאתה מתאר.
הייתי מתחיל ביום הראשון באיזי בעין עקב, משם ביקור בעין זיק ועין שביב, וממשיך באיזי דרך נחל צינים לחניון הלילה בנחל חווה (ליד הרכבת).
למחרת יש לך כמה אופציות:
לעלות לדרב-אסולטאן ודרך בקעת אבו טריפה ועין אום צלח לראש מעלה נוח ודרך המצוק הצפוני או בתוך המכתש עד לסיום בכביש. זה ימלא לכם יום בכיף אם כי אני לא מת על המסלול הזה בהרכב של ילדים. זה ג'יעג'וע לא קטן בלי מקומות נורמליים להפסקה.
אופציה שניה זה לרדת את המרזבה (זהירות זהירות, אבל סביר לבעלי נסיון) ולעלות בנחל נקרות עד למכתש. גם זה יום נהדר (עדיף בעיני).

אופציה נוספת זה להמשיך עם הצין עד המכתש הקטן והערבה. אבל אם ככה אז לא לנסוע דרך נחל צינים אלא להמשיך בצד הצפוני של המסילה ואולי לתת ביקור בגב זרחן. אתם יכולים לדעתי לישון באותה נקודה שתיארתי קודם רק מצידה הצפוני של המסילה. הגשר שם לא מתאים לרכבים גבוהים או עם גגון ובשום אופן לא לנסות לעבור על המסילה במקום לא מוסדר (פעם היה מעבר מעט ממזרח לנחל חווה עם מחסום דמיקולו, אני מעריך שעדיין אפשר לחצות שם).

מה שכן, אנחנו עדיין לא בתוך העונה הקרירה... הייתי שוקל להישאר בכלל באזורים הגבוהים יותר שמסביב ומצפון מערב למצפה רמון- קרי הר הנגב הגבוה (נחל אלות, חורשה, עקרב והסביבה).

תהנו.

udical
07-09-17, 13:56
חשוב מאוד מה שרשמתם.
זיק ירד מהפרק.
אנסה לתפור לפי ההמלצות.

תודה רבה חברים !

ש01
07-09-17, 14:26
מעין עקב חזור לכביש וסע לכוון רמון. קצת לפני מצפה רמון אתה עולה על סימון שבילים לכוון גב חווה, בשלב מסויים פניה שמאלה ואתה בנחש צמא. משם אפשר להמשיך לגב חווה, לרדת בזהירות את המרזבה ועוד

ש01
07-09-17, 14:57
סמ"ש שחור לנחש צמא וגבי חווה.
גבי חווה - כ40 דק הליכה מהחניון. אם יש מים בסוף הקיץ - שווה ביותר

ד ו ר ו ן
07-09-17, 17:25
להשאיר שומר ליד הרכבים במידה והולכים לגבי חווה.

ד ו ר ו ן
07-09-17, 17:29
עוד אופציה ליומיים:
יום ראשון- מעין עקב לחזור לצין, לתת כניסה ויציאה מגב זרחן וחניון בנחל חווה ליד המסילה.

ביום השני, לעלות לשלוחת מרזבה, ולרדת לבקעת אבו-טרייפה, גיחה לעין אום-צאלח, והמשך השביל לכיוון מכתש רמון.

בראש המכתש להחליט אם יורדים במעלה נוח, לתוך המכתש, או בשביל העליון על דופן המכתש ישירות למצפה רמון.

יונתןמצפה
07-09-17, 17:50
עוד אופציה ליומיים:
יום ראשון- מעין עקב לחזור לצין, לתת כניסה ויציאה מגב זרחן וחניון בנחל חווה ליד המסילה.

ביום השני, לעלות לשלוחת מרזבה, ולרדת לבקעת אבו-טרייפה, גיחה לעין אום-צאלח, והמשך השביל לכיוון מכתש רמון.

בראש המכתש להחליט אם יורדים במעלה נוח, לתוך המכתש, או בשביל העליון על דופן המכתש ישירות למצפה רמון.

דורון זה כמעט זהה לאופציה הראשונה שלי למעט גב זרחן. ויש לזה סיבה- מה שכתבת מחייב חצייה של הרכבת.
מהרכב הרכבים שהוא תיאר צפוי שתהיה להם בעיה לעבור מלמטה (דיפנדר) ומלמעלה כאמור קשה להתחייב שיש מעבר מסודר ושהוא לא נעול.
אני גורס שאסור בשום אופן לעבור על הפסים במעבר לא מסודר.

דרור ברלי
07-09-17, 18:06
אל תעברו על הפסים!
לא כל רכב מספיק גבוה כדי לבצע את התרגיל המיותר הזה.
רכבות-משא עלולות לעבור שם גם בשבת!
להיתקע על הפסים ולהתחיל לחלץ בהיסטריה ותחת לחץ זה אחד התרחישים המפחידים שאני יכול להעלות על הדעת.

יש מעבר "מסודר" וסלול של המסילה כ-400 מטרים לכיוון מזרח. אני כותב "מסודר" במרכאות כי במקור המעבר הנ"ל לא מיועד לשמש לנסיעה לכיוון נחל חווה. מישהו טרח ופרץ שם מעברונים/מעקפים לא-רשמיים שמאפשרים לחזור לאורך הפסים לכיוון נחל חווה.

חוצים את הפסים ונוסעים לאורכם מערבה עד לירידה לנחל חווה (משלבת שפ"צון קליל, לא לחשוש).

יובל48
07-09-17, 18:33
המעבר הוא של המפעל מיועד למשאיות שחוצות לכיוון המחצבה.
יש שער,פתוח או סגור,עניין של מזל.בזמנו היה מעקף צמוד לשער,לא יודע
מה נכון להיום.

ד ו ר ו ן
07-09-17, 18:55
דורון זה כמעט זהה לאופציה הראשונה שלי למעט גב זרחן. ויש לזה סיבה- מה שכתבת מחייב חצייה של הרכבת.
מהרכב הרכבים שהוא תיאר צפוי שתהיה להם בעיה לעבור מלמטה (דיפנדר) ומלמעלה כאמור קשה להתחייב שיש מעבר מסודר ושהוא לא נעול.
אני גורס שאסור בשום אופן לעבור על הפסים במעבר לא מסודר.

בהצעה שלי לא עוברים כלל את הפסים, אלא נוסעים דרך חייבים הסמש הדרומי ולא ממשיכים בצין.

מה גם שהמעבר רכבת מעל לחווה הוא על בטון ולא על הסוללה.
אם לא חסמו אותו מהצד, המעבר הוא על דרך סלולה ולא אלתור מסוכן בסוללה.

יונתןמצפה
08-09-17, 01:39
בהצעה שלי לא עוברים כלל את הפסים, אלא נוסעים דרך חייבים הסמש הדרומי ולא ממשיכים בצין.

מה גם שהמעבר רכבת מעל לחווה הוא על בטון ולא על הסוללה.
אם לא חסמו אותו מהצד, המעבר הוא על דרך סלולה ולא אלתור מסוכן בסוללה.לא הבנתי את החלק הראשון של מה שכתבת.
בכל מקרה, גב זרחן נמצא מהצד הצפוני של המסילה ואילו העליה לשלוחת צלמון/מרזבה/דרב א-סולטאן היא מהצד הרדומי, כרי- יש לעבור לצד השני של המסילה.
עכשיו איך אפשר לעבור? 2 אופציות:
1. בגשר של נחל חווה עצמו. לא מתאים לרכבים גבוהים.
2. במעבר בטון מוסדר שנמצא מזרחית לנחל חווה ומוביל למחצבות החדשות, כפי שתואר כמה תגובות למעלה. היו תקופות שהמעבר הזה היה פתוח, היו תקופות שנעול והיו תקופות שהיה מעקף למחסום הנעול.
וכפי שכבר נכתב, בשום אופן לר לעבור את הפסים במקום שלא מיטעד לכך.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

ד ו ר ו ן
08-09-17, 02:09
כמו שכתבתי, מגב זרחן נוסעים דרומה בסמש שמגיע לגשר של החווה.

להבהיר טוב יותר, עכשיו שהמפה מול העיניים- חוזרים לגשר על הצין, ונוסעים בסמש השחור דרומה, ובחיבור עם הכחול מזרחה עד לחניון.

בלי לחצות אף מסילה ובציר עדיף לדעתי.

במידה ויש אפילו קצת סחף מתחת לגשר, גם היילקס לא עובר שם.

יונתןמצפה
08-09-17, 02:24
אוקי. אז הכוונה שלך היא שמהפיצול לגב זרחן חוזרים את אותה דרך חזרה משהו כמו 6 ק"מ עד הפיצול לנחל צינים שזה סה"כ מעל 20 קמ של הלוך חזור ביום הזה (ועם הכניסה לעין עקב משהו כמו 30 ק"מ הלוך חזור ביום הזה). אפשרי. עשיתי את זה בעבר. אבל גורם ליום הזה לחכות שייגמר... מנסיון.

ד ו ר ו ן
08-09-17, 09:39
הוא רצה יומיים באזור, ואין הרבה אפשרויות לינה במרחב המזרחי של הצין, בחלק שקרוב למדרשה, אלא אם אתה נכנס לחניונים הסמוכים ישר אחרי עין-עקב, ואלו חניונים שאתה בקלות מוצא את עצמך עם פרייבטים וחבורות זמר.

אם אתה בקצב רגוע עם ילדים (כמו שהוא ציין) ולא רווק הולל בסמוראי.. אז זה מסלול שלדעתי נותן לך דברים מעניינים באזור+שביל שלא סוחט מהנוסעים את הנשמה, מאפשר קצב, ועדיין להכנס לחניון בשעה סבירה לפני החושך- עם ילדים/משפחות אתה לא מגיע על הקשקש לחניון לילה.

הכניסה+יציאה לגב זרחן נראית אחרת לגמרי בכיוונים המנוגדים של הנסיעה אז לדעתי זה לא מרגיש כמו הלוך-חזור, ובכל מקרה זה מגיע בנק' החלטה טובה אחרי עין-עקב, כך שאם משכת את הזמן במעיין, ואין לך מספיק לזרחן, אתה יכול להמשיך בשביל לחניון של חווה.

ביום הבא זה כבר מסלול מלא, יפה, וגם הוא עם נק' החלטה לפי הקצב האם להכנס לאום-צ'אלח או להמשיך למכתש.

נמרוד
08-09-17, 09:47
אני עם דורון. עין עקב בבוקר, ואז זרחן, וחנייה בחניון גבי חווה. יום טיול קלאסי. את המעבר לצד השני של המסילה אפשר במקרה הגרוע לחזור אחורה לגשר הגדול בבוקר, לא ביג דיל.

יונתןמצפה
08-09-17, 10:01
אני כמובן לא פוסל (וזה גם מאוד דומה להצעה הראשונה שהבאתי) , רק הדגשתי את נושא ההלוך חזור.
זה יום שחלק גדול מהקילומטרז' שלו מבוסס על הלוך וחזור, וכאמור, מנסיוני האישי פחות נהניתי מזה.
בכל מקרה שווה לחפש את המעבר העילי המוסדר שאני מהמר שיהיה אפשרי.
כך או אחרת, ממליץ לבדוק תחזיות, בקעת צין בימים חמים מבאסת. הצל היחיד זה בגשר הגדול של הרכבת, מזג אוויר דומה לערבה ולא נעים בעליל.

ד ו ר ו ן
08-09-17, 11:28
זה יום שחלק גדול מהקילומטרז' שלו מבוסס על הלוך וחזור,Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
לא מבין איך הגעת שחלק גדול מהיום הוא הלוך-חזור.

כניסה ויציאה לזרחן זה קטע קטן של 6 ק"מ חזור, ויש לך מול העיניים נוף אחר.

הנסיעה הקצרה חזרה לגשר וזהו, ואחרי זה תוואי חדש.

קטעים קטנים במסלול.

יונתןמצפה
08-09-17, 11:45
אנחנו סתם מתפלספים :-) ונראה לי שהנושא כבר מזמן לא ממש רלוונטי לפותח השרשור...
אבל, כניסה לעין עקב מהחניון הקרוי משטחים לבנים ועד המעין- הלוך חזור.
מהפיצול עם השחור שממנו ממשיכים לנחל צינים ולחניון ועד גב זרחן- הלוך וחזור.
זה חלק לא מבוטל מהיום.
אני כאמור לא נהניתי מזה אבל לפי המגיבים כאן זה כנראה סובייקטיבי.

udical
12-09-17, 16:23
כל מה שאתם רושמים מאוד רלוונטי, אני עוד בתכנונים ולוקח מאוד בחשבון את כל מה שאתם רושמים.
תודה רבה :D

-->