PDA

צפייה בגרסה מלאה : "קטע" (בעיה?) בחגורות הבטיחות

מויש
08-09-17, 17:35
נסענו היום להסתובב קצת במדבר ומפה לשם הגענו לנחל שפן, ירדנו את מעלה שפן (מצפון לדרום).
האמת שכנראה לא הייתי מתכנן נסיעה לשם מראש אבל הודות למעט עבודות מע"צ, הכוונה מדויקת של אשתי התותחית וכמובן לדאסטר הגיבור, עברנו בשלום.
ועכשיו לשאלה, בשלבים שונים של הירידה עצרנו כדי לתכנן את המשך הנתיב, העצירות היו במישורים הקטנים שבין הבורות/מדרגות וכמובן שאיבטחנו עם אבנים בגלגלים,
אממה, בכל פעם שפתחתי את חגורת הבטיחות כדי לצאת מהרכב היא ננעלה וכשרציתי להמשיך בנסיעה לא יכולתי למשוך אותה, זה השתחרר רק לאחר כמה מטרים של נסיעה יחסית ישרה ללא החלקות דרדרת/מדרגות וכו'.
הגיוני שיש חיישן שמחובר לABS שנועל את החגורות לאחר הפעלת הABS? ואם אכן ישנו, יש דרך לבטל אותו? אני מבין את הרעיון מאחורי נעילת החגורות אבל במקרה שלי למשל זה אילץ אותי להמשיך בירידה לא מאוד סימפטית בלי חגורה..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נמרוד
08-09-17, 17:51
לא, אין קשר לABS. מה שכן, בבסיס החגורה הטיפוסית יש חיישן תאוצה בסיסי - משקולת שנועלת את החגורה. וכשהרכב בשיפוע, המשקולת לא משחררת את החגורה. משהו כזה:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170908/f65128111e4dbcb62af43aed4bed3e8a.gif

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

yoni_0000
08-09-17, 17:53
ברירת מחדל בכל חגורה.. יש בפנים ג'ולה שזזה קדימה ואחורה. כשהיא ממורכזת החגורה נפתחת. אם יש שיפוע היא זזה ונועלת את החגורה. מנגנון מכני לחלוטין שאין אפשרות לשחק איתו.. תכנן עצירותיך מראש.

מויש
08-09-17, 18:10
הבנתי, תודה.
כנראה מהחסרונות המעטים של רכב חדש מהניילון.. לא נתקלתי בזה ברכבים שהיו לי עד היום, (טראנו וגרנד ויטרה מ 2000 ומטה.. אני מניח שמעט חלודה ואבק הורידו את הרגישות ) ננסה להתרגל או לשים אטב כביסה בהישג יד

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

-->