PDA

צפייה בגרסה מלאה : לטייל עם תינוקות ב CJ

de fox
10-09-17, 15:21
נולד לי בן לפני 10 חודשים. תקופה שכמעט ולא נגעתי ב CJ מלבד טיולים קצרים בימי שישי עם עצמי.
מעוניין להתחיל להכניס את הפעוט לעניניים. השאלה בדיון הזה היא לא באיזה גיל מומלץ להתחיל אלא - איך מתאימים את הטיול כך שיתאים לילד (ואמא שלו) בן 10 חודשים-שנה?
מרחקים? זמני נסיעה רצופים ועצירות מנוחה? אופי הטיול ואיך מתכננים משהו מתאים ׁ(אם בכלל)? בטח לאור העובדה שמדובר ב CJ פתוח למחצה שנורא מרעיש לסוע בכביש ופתוח בשטח.
לוגיסטית אין בעיה, יש אוהל ענק, לול מתקפל, בגדים חמים....

אשמח לשמוע שיתופים, דעות סיפורים

נעם

yoni_0000
10-09-17, 16:46
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1327-jeepolog-archive

תתחיל מפה..

MMR
10-09-17, 19:37
10 חודשים זה גיל גבולי, לדעתי עדיף להתאפק כמה חודשים. הצוואר שלהם עדין ורגיש בגיל הזה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

de fox
10-09-17, 20:03
"השאלה בדיון הזה היא לא באיזה גיל מומלץ להתחיל אלא - איך מתאימים את הטיול כך שיתאים לילד (ואמא שלו) בן 10 חודשים-שנה?"

ד ו ר ו ן
10-09-17, 20:25
10 חודשים זה גיל גבולי, לדעתי עדיף להתאפק כמה חודשים. הצוואר שלהם עדין ורגיש בגיל הזה.
בזמנו, היה כאן שרשור נרחב לגבי תינוקות ונסיעת שטח, כולל התייחסות של רופא ילדים חבר האתר, אם אני זוכר נכון נאמר כמינימום 10 חודשים.

אלון_ק
10-09-17, 20:39
ברמה הטכנית: אנחנו התחלנו לאט. נסיעה איטית, בלי עבירות. איפה שהיה צריך הורדתי את הילד בעצמי, האישה ירדה עצמאית ואז הבאתי את הרכב. פשוט ושונה מאוד מטיולים בקצב מאוד גבוה שהיו לפני.

ברמה האישית זה מדהים. טיול בקצב איטי זה טיול אחר, ובגיל כזה צעיר אין לילד דרישות לעצירות אז זה תלוי בכם. לא הייתי משאיר אותו הרבה בסל-קל, זה לא נוח, הפתרון שלי זה לשלב הליכה ונשיאה שלו במנשא גב.
תזכור שזה בעיקר שינוי פאזה בשבילכם. לילד זה לא משנה, חוץ מזה שיש צעצועים חדשים ( אבנים ומחצלת). אותו זה לא מעניין עדיין, זה מגיע אחר כך. לכם זה עולם חדש, זה טיול אחר. זה משפחה ביחד, זה להתלהב מחיות מחדש, לישון יחד בלילה, לצפות במדורה. לגלות את העולם מחדש יחד איתו.

שים את הילד באוטו וסע. זה כבר לא טיול, זה זמן איכות איתם. בשבילה, בשבילך, בשבילו. זה הכל, ותאמין לי - זה הכל...

Sent from my SM-G9006V using Tapatalk

אלון_ק
10-09-17, 20:42
הרעש, אגב, מרדים אותם. במיוחד רעש מונוטוני של נסיעה בכביש. אנחנו גילינו ששלנו ישן כל עוד הרכב מונע, ברגע שמכבים מנוע הוא מתעורר.
הוא ישן יותר טוב בדיפנדר מבמיטה שלו. מניח שזה יהיה אותו דבר בשבילך, רק עם חשבון דלק פחות נחמד ;)

טיול חצי יום מקדים לא רחוק מהבית עזר לנו להבין הרבה דברים קטנים וחושבים, ממליץ להתחיל מזה.

איל מ
10-09-17, 20:43
נסיעות במסלולים לא טרשיים אלא דרכים חומות ומהירות (למרות שאתה לא תיסע בהן מהר) .
הרבה עצירות עם צל.
אפס עבירות.
להתחיל במסלולים לא רחוק מהבית. לראות איך הילד מתמודד עם הנסיעה (בכביש).
דוגמה למסלול שלא הייתי לוקח: נחל ערוד. רחוק, מטלטל, בלי מקומות מעניינים לעצור, מרוחק מהכביש ומעזרה ראשונה.
מה כן, כל מיני פארקים לאומיים באזור המרכז.
אגב,
רוב הסיכויים שבשטח מי שיישבר ראשון זאת האשה ולא הילד.
נ. ב.
גם אני חושב שמתחת לגיל שנה אין לילד מה לחפש בשטח.

asafk
10-09-17, 21:48
כשיותם נולד עברתי מסופה לדיפנדר ונוספה צידנית קירור ליוגורט שהוא אהב לאכול בבוקר. זה היה השינוי העיקרי ברמה הטכנית של הכנת הרכב לטיול.

מעבר לכך לא נעשו הרבה שינויים באופי הטיולים פרט ללהיות קשוב למתי הוא חייב עצירה ומתי הוא ממלא את החיתול. במקרה שלי הילד לא ביקש עצירות תכופות ובאופן כללי עבד על סיבולת, השיא היה 6 שעות על חיתול. זה בדיוק סוג הדברים השונים מתינוק לתינוק ואתה תצטרך ללמוד לבד מה הקצב שלו.

אסף.

GodsFather
10-09-17, 23:12
מדהים לקרוא איך הגברים המסוקסים של ג'יפולוג של פעם הפכו לרכים ועוטפים כי נכנס להם ילד לחיים.

מצטרף להמלצות - תדאג שהאישה תהיה רגועה והכל יהיה בסדר.

de fox
11-09-17, 07:41
כנראה שהאשה זה האתגר הגדול :)

תודה על השיתופים

boaz avrahami
11-09-17, 08:09
בטח יש מזוודות פאליקן לתינוקות...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ד ו ר ו ן
11-09-17, 08:23
כלל אצבע לנסיעה עם ילדים קטנים שהעלו כאן בעבר ואימצתי בהצלחה:
כשהם ישנים, לא עוצרים, כשהם ערים, עד שעה נסיעה רצוף ואז עוצרים להתאווררות, גם סתם סיבוב קטן ברגל.

מוני אורבך
11-09-17, 08:35
אל תשכח את האישה, זה יכול להגמר רע.
נשים (משום מה) לא אוהבות לנסוע רק בחברת גברים.
לכן, אם אתם חבורת מטילים דאג שכמות הנשים תהיה פחות או יותר שווה לגברים.
או שתוותר על הטיול..

אם אתם נסעים לבד, רק מסלולים קצרים עם הרבה מאוד הפסקות.
נשים לא אוהבות שמטלטלים אותם, נוסעים כל היום ובסוף מגעים לחור (כהגדרתן)
בהפסקות, דאג לתא צמחים, עוגיות נשנושים, סיפורים מענינים על המקום (אם היא אוהבת הסטוריה, או צמחים כמובן)

כרגע אתה נמצא במצב בעיתי, נשים לא אוהבות רכב ספרטני פתוח.
זה מרעיש מלכלך הורס את השער והנשמה.
אתה לוחם במלחמה אבודה, בסוף אתה תפסיד, היא לא תסע אתך ב CJ.
אתה צריך לעבוד מאוד קשה כדי שהיא תצא אתך ועוד שנה שנתים גם עם סיבובים באוויר היא לא תבוא.
אם אתה רוצה לשמור על טיולים משפחתים, קנה SUV נוח ומפנק.
גם אז זה בעיתי, אבל אפשרי פחות או יותר.

כל זה נכתב בדם, מתוך נסיון כואב שלי ושל רבים וטובים.

דווקא עם ילדים זה הרבה יותר קל. הם מאוד סבלנים ואפילו אוהבים לנסוע ברכב פתוח.
כמה שיותר קטנים ככה יותר סבלנים.
עד גיל הטיפש עשרה, אז או שהם מתפנקים ולא רוצים לבוא אתך, או שמתמכרים לזה ואז אין יותר מדי בעיות.

golyat
11-09-17, 08:50
מטייל בסיקס פתוח רק עם אישתי ושתי הילדות. אומנם התחלתי שהקטנה היתה בת שנתיים. אבל מאז אני הוא זה שעוצר ומרגיע. כל הקיץ אישתי והילדות שואלות מתי יורדים למדבר. לא הכל אבוד. לדעתי טיולי הגברים הקשוחים שבהם אוכלים חול ואבק ושוטפים את הפנים רק עם בירה חמה הם הקרב האבוד. בסוף כולם מתמסדים ומתמתנים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

de fox
11-09-17, 09:28
א
אתה לוחם במלחמה אבודה, בסוף אתה תפסיד, היא לא תסע אתך ב CJ.
אתה צריך לעבוד מאוד קשה כדי שהיא תצא אתך ועוד שנה שנתים גם עם סיבובים באוויר היא לא תבוא.
אם אתה רוצה לשמור על טיולים משפחתים, קנה SUV נוח ומפנק.
גם אז זה בעיתי, אבל אפשרי פחות או יותר.

כל זה נכתב בדם, מתוך נסיון כואב שלי ושל רבים וטובים.

דווקא עם ילדים זה הרבה יותר קל. הם מאוד סבלנים ואפילו אוהבים לנסוע ברכב פתוח.
כמה שיותר קטנים ככה יותר סבלנים.
עד גיל הטיפש עשרה, אז או שהם מתפנקים ולא רוצים לבוא אתך, או שמתמכרים לזה ואז אין יותר מדי בעיות.

אני רואה את זה טוב במועדון ה CJ. שם רואים בעיקר גברים והילדים שלהם בטיולים ועוד כמה "משוגעות".
לא תבוא, לא תבוא, אין מה לעשות, מצב שרק אני וג'וניור לבד במדבר זה גם אחלה (בלשון המעטה).

ש01
11-09-17, 09:42
קניתי את סופי (סופה ארוכה ופתוחה) זצ"ל כשהקטן היה בן 2- (חודש 7).
רק בגיל שנה נכנסנו איתו לשטח.
לא היו הבדלים בין הטיולים לפני ואחר, ואצלנו אין טיול בלי שטח בינוני ++
היה ישן הכי טוב בקטעים הטכניים המטלטלים.

מה שכן, אני מראש באזורים טכניים וטרשיים נוסע לאט. לא רוצה לשבור את עצמי, המשפחה והגי'פ.

מאז הקטן כבר כמעט בן 9, והיום כועס עלי כי לפני שבוע מכרנו את סופי...

מוני אורבך
11-09-17, 09:50
אחרי שקראתי שוב את מה שכתבתי, נראה כאילו אני מיעץ לו להרים ידים מראש.
ממש לא נכון !
אני מנסה להביא מנסיוני את הקשיים והבעיות בחיבור בין משפחה ורכב שטח פתוח.
וזאת כדי שהפו"טש לא יופתע שפתאום זה נפל עליו והוא לא יודע איך לאכול את זה.
אם ה CJ מספיק חשוב לך, אתה תמשיך לנסוע ולטייל בו, ועם מאמצים גם המשפחה שלך.
יש נשים שיכולות לנסוע ברכב שטח פתוח, יש אפילו כאילו שאומרות שהן אוהבות את זה..
אם זה המצב אצלך, אשריך, זכית בפיס.
אמור כל יום את ברכת הגומל, וסע לשלום המפתחות בפנים.

אבל אם לא..

נמרוד
12-09-17, 10:50
מוני, לקרוא את הפוסט שלך, אפשר לקבל את הרושם שאתה מבין משהו בנשים :rolleyes:

טוב, נו, אין מה להגיש לחתול שנכווה ברותכין וכו'

מוני אורבך
12-09-17, 10:57
אני לא מבין שום דבר בנשים.
אבל הגעתי לגיל שבו צברתי ניסיון (מעשי) עם נשים.
אני כבר יודע מה לא יעבוד עם נשים פשוט כי אני ניסיתי זאת מעשית..
מה כן יעבוד, קשה לי להגיד, אני יכול להגיד רק מה שעבד לי באופן מעשי.
כל תאוריה מאוחדת על הפסכולוגיה של נשים צפויה קרוב לוודאי להכשל על אישה זו או אחרת (-:

יותר קל להבין את תורת המיתרים מאשר להבין נשים.

נמרוד
12-09-17, 10:58
לפות"ש - הרכב הפתוח עצמו מציג בעייה טכנית בימים קרים וגשומים. זו בעייה שמשותפת, לתינוקות, נשים וגברים מסוקסים, רק שהגברים לא מודים בה.

חוץ זה, כמו שכתבו - פשוט סע. לאט וקרוב בהתחלה, ואחר כך תזרום עם זה. זה הזדמנות גם בשבילך לקחת רק את הילד לכמה שעות, ולתת לאשתך חופש. תזמין חבר מהגן עם אבא שלו, לא צריך ג'יפאי צריך רק במבה, בירות ומחצלת.

כל הילדות שלי מטיילות מגיל שנה +-, טיולים משפחתיים ארוכים בהרכב מלא לנגב כל סוכות וכל פסח כבר 12 שנה (הגדולה בת 13 בדיוק) טיולים בסביבה שלנו אני לא סופר, אצלנו זה נקרא "לקחת את הכלבה לטייל" בהרי מנשה או בכרמל או סתם בשדות בכל הרכב שהוא.

תכלע'ס אין שום דבר מיוחד שנדרש מעבר להגיון בריא.

יובל48
12-09-17, 13:10
נמרוד כתב:

תכלע'ס אין שום דבר מיוחד שנדרש מעבר להגיון בריא.
תכלע'ס בשפת המקור,שאפו.

-->