PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול נחל חימר - מצוק צפוני

KOZO
14-09-17, 21:49
אהלן, אני רוצה לטייל עם המשפחה בנחל חימר - מצוק צפוני. הבנתי שהכניסה למסלול היא מספר ק"מ דרומית לצומת חתרורים ומהמפגש עם הנחל יוצאים מזרחה. האם יש סימון כלשהו למסלול? האם המסלול מתאים לפאג'רו ארוך? היכן המסלול מתחבר חזרה לכביש 31 (ערד - עין בוקק)? כמה זמן נמשך המסלול. אשמח לתשובות...

ד ו ר ו ן
14-09-17, 21:58
לפי השאלות אין לך מפת סימון שבילים.

מומלץ מאד שתתארגן על אחת.
השביל מסומן ועדיין, מפה זה חובה כדי לצאת לשטח.

אני אולי מיושן יותר בדעותיי, אבל לדעתי מחשב/טאבלט הם לא תחליף לנייר, גם אם רק כגיבוי, למי שלא מכיר את השטח ברמה גבוהה באמת.

וסלח לי ראש, לפי השאלה אתה כנראה לא כזה.

נמרוד
14-09-17, 22:06
אתה יורד מהכביש הראשי בכביש מחצבות מסומן כחול מזרחה, יורד ממנו ימינה/דרומה לשביל אדום שלוקח אותך כל הדרך עד גבעת זרון וכביש סדום-ערד. אין בעיות עבירות מיוחדות לרכב כמו פאג'רו, והמסלול לא ארוך במיוחד. שעה עד שעתיים אני מעריך.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

דרור ברלי
14-09-17, 22:59
אני אוהב את המסלול הזה כי הוא מין ''לונה-פארק'' מדברי.
יש עליות וירידות ופיתולים. הנוף מרהיב, הנהיגה נוחה ולמי שרוצה הוא מאפשר גם קצב מהיר יחסית.

אין במסלול הזה שום דבר שיאתגר פאג'רו.
קצת אחרי תחילת המסלול יש ירידת מדרגה אחת שאולי תדרוש קצת כיוונים מבחוץ ולא יותר מזה.

MR BIG
15-09-17, 20:03
נחל חימר זה הגרנד קניון הישראלי. יש שם תצפיות מהממות. תעצרו מלא , זה כייף!

כשתתחברו חזרה לכביש 31 , מומלץ לעלות קצת מערבה על הכביש ואז להיכנס צפונה שוב לשטח על השביל השחור לציר רמבו, עד ראש מעלה יאיר , תצפית ים המלח ואז חזרה לכיוון ערד על השביל הכחול. אין בעיות עבירות לרכב כמו שלך.

מומלץ לעצור להפסקת צהריים בנחל מורג , ממש לפני מעלה מורג ( לא מעלה בעייתי בכלל) ולפני מיצד חתרורים. הנקודה היא מעין נקיק מוצל בתוך הנחל. ממש כייף.

טיול פצצה!

תהנו.

asafk
16-09-17, 13:11
כל אזור הכניסה למסלול עובר שינויים יומיומיים כך שלמרות שיש סימון צריך לשים לב ולנווט בקפדנות, למיטב זכרוני תשומת לב מיוחדת בפיצול שבילים בחציית הואדי הראשונה אחרי הכביש.

וכאן יש כמה תמונות מהמסלול..
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2866

אסף.

ד ו ר ו ן
16-09-17, 13:55
רק לי נראה מוזר שנותנים הנחיות למסלול שטח בלי שהשואל בכלל פתח מפת סמ״ש כלשהי לבדוק פרטים הכי בסיסיים למסלול?

נמרוד
17-09-17, 11:29
לא מוזר. נכון. פות"ש שאל שאלות, קיבל תשובות.

YoavR
17-09-17, 12:10
כולם כאן מדברים על כניסה למסלול ממערב.
יש מניע לעשות המסלול ממזרח למערב?
עשיתי אותו פעם אחת, אז במפגש ולא זכורה לי שום בעיה...

יובל48
17-09-17, 12:54
אין שום מניעה, מסלול יפה בשני הכיוונים.

-->