PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיג 31.5 10.5 15 על ג'אנט סיקס מקורי??

golyat
15-09-17, 16:57
המעבר מג'אנט 10' ל8' עשה טוב לצמיגים. עדיין לטעמי הם פתוחים מדי..
השאלה שלי היא האים ג'אנט סיקס ברזל מקורי מתאים לצמיגי 31.5 10.5 15 או שזה כבר צר מדי? רוחב 7' אם אני לא טועה.
ובלי קשר כדי להגיע לצמיג צר יותר בלי לאבד מהקוטר איזה מידות מתאימות/מאושרות ל"cj8"
תודה.

ד ו ר ו ן
15-09-17, 19:46
זה גבולי תקין, אבל תלוי גם במבנה הצמיג הספציפי.
יש צמיגים שהכתף בין הדופן והסוליה זוויתי ואז גאנט צר גורם לעיוות של הכתף וקשת בסוליה והצמיג יסבול מזה.

זה אופייני במיוחד לצמיגי שטח מלא עם כתף זוויתית.

מה רע לך עם 8״ ? זה הקלאסי למידה הזו.

golyat
16-09-17, 08:35
לא רע לי עם ה8 חשבתי שאולי 7 מתאים גם כן ואז הצמיגים נכנסים עוד קצת פנימה. פחות השפרצות של בוץ ופחות מושך תשומת לב.
נראה לי שהכיוון שלי הוא יותר לכיוון של מידת צמיגים צרה יותר. חשבתי להרכיב את הצמיגים הנוכחיים (חדשים) על ג'אנט 7 וכשיגיע יומם לעמוד לצמיג צר יותר באותו הקוטר. אם יש דבר כזה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

golyat
16-09-17, 08:36
לעבור*

asafpeleg
16-09-17, 08:38
תבדוק באתר של יצרן הצמיגים על איזה ג'אנט ניתן להרכיב אותם.

נמרוד
16-09-17, 09:31
צמיג 31/10.5R15 אפשר להרכיב על חישוק ברוחב 7 אינץ' בלי שום בעיות בכלל. גם 33 על 12.5 אפשר להלביש על רוחב 7, מנסיון.

זה הרוחב מקורי בהרבה מאד כלים - צ'רוקי, גראנד צ'רוקי, כלים יפאניים עם ג'אנט 15 - המון דוגמאות והמון רכבים נסעו כך.

לגבי ג'אנט ברזל מקורי "צבאי" של סיקס - הוא לא היה 7 אינץ'. הוא היה ברוחב 6 (אני כמעט בטוח) וזה באמת כבר פחות סביר, אם כי אפשרי פיזית.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
16-09-17, 09:46
לא רע לי עם ה8 חשבתי שאולי 7 מתאים גם כן ואז הצמיגים נכנסים עוד קצת פנימה. פחות השפרצות של בוץ ופחות מושך תשומת לב.
התשובה לזה לדעתי היא אופסט שונה, לא בהכרח רוחב גאנט שונה, כי ברוחב גאנט צר יותר הסוליה של הצמיג עדיין ברוחב המקורי.

הפחיסה של הצמיג בגלל גאנט מעט צר יותר תכווץ רק מעט ולא ממש תפתור את מה שאתה מחפש.

bensy
16-09-17, 11:08
אני נוסע בסיקס שלי על גאנטים 7 עם צמיגי bf 31/10.5/15 בלי שום בעיה .נהפוכו הרבה יותר טוב לדעתי

bensy
16-09-17, 11:13
אני נוסע בסיקס שלי על גאנטים 7 עם צמיגי bf 31/10.5/15 בלי שום בעיה .נהפוכו הרבה יותר טוב לדעתי

http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=102941&uid=15005&d=1505549514
IMG_0399.JPG232.8 קילובייט

golyat
16-09-17, 11:45
יפה! גם לדעתי על ה7 שבתמונה שלך הצמיג יושב טוב יותר מב8. לא קריטי. אבל חייב שיהיה במה להתעסק.
תודה. מתחיל לחפש ג'אנטים.

נמרוד
17-09-17, 10:55
דורון צודק שמה שחשוב זה הבקספייס.

מה שקורה בפועל - ג'אנטים פלדה הפשוטים, הנפוצים בישראל - wagon wheels - גם רוחב 8 וגם רוחב 7 הם עם אותו אופסט של בערך אפס. ולכן אותו צמיג בדיוק על ג'אנט 7 יהיה קרוב יותר לשלדה בחצי אינץ' מאשר עם ג'אנט 8, וזה הבדל משמעותי בבולטות של הצמיגים מעבר לכנפונים המקוריים. בתמונה של בנצי רואים היטב איך הצמיגים באמת לא בולטים, עם ג'אנט 8 טיפוסי הם היו בולטים חצי אינץ' יותר לכל צד וזה בדיוק מה שזורק את הקצת יותר בוץ.

ש01
17-09-17, 11:06
ולא פחות חשוב,
אמנם מניסיון עם סופה ולא סיקס - אבל אצלי בסופי זצ"ל בסיבוב הצמיג נגע בגוף (שלדה/אמבטיה)
המעבר ל8" ואופסט שלילי פתר את הבעייה.

דרור ברלי
17-09-17, 12:23
אצלי בסופה צמיגים 31 על ג'נט 7 ללא אופסט (מקורי של צ'רוקי) נגעו בקפיצים ונאכלו.
הפתרון היה ג'נט 8 עם אופסט. אז כן זה בולט וחייב הרחבת הכנפונים ועכשיו זה גם תחמושת למבקשי רעתנו מטעם המדינה - שוטרים ובוחנים. אבל זה מה יש. הרווחתי יציבות טובה יותר בשפ''צים.

צמיג 31/10.5 יכול לעלות על ג'נט 6 אבל זה לא טוב ולא מתאים ושלא יבלבלו במוח. הג'נט אונס את הצמיג. תבדקו בכל טבלת נתונים של כל יצרן צמיגים ותראו שיצרני הצמיגים עצמם מגדירים במפורש ג'נט ברוחב שבין 7 ל-9 אינץ' עבור צמיג ברוחב 10.5.

עניין האופסט כבר משתנה מרכב לרכב. אופסט גדול מדי מייצר מנוף ארוך יותר על מכלולים כמו בולג'וינטים ומיסבים ודופק את ההיגוי. לכו על האופסט המינימלי שדרוש לכם ולא יותר מזה. במקרה הזה - ג'אנט 8 המקובל הוא סבבה וגם ג'אנט 7 עם אופסט קל יעשה את העבודה. רק שלא תחשבו ששוטרים ובוחנים יוותרו לכם - מבחינתם גם עם ג'אנט 7 הצמיג ''בולט החוצה'' ומהווה עילה להכשלה/הורדה מהכביש.

סולי
17-09-17, 12:28
גאנט 8 עם אופסט שלילי דרור לעומת 7 ... זו תוספת משקל מיותר .. מנוף מיותר...חזקת סרנים? ברקסים? גם התאוצה המהוללת של סופי נפגעת לא רק הבלימה...
(:

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

דרור ברלי
17-09-17, 13:45
גאנט 8 עם אופסט שלילי דרור לעומת 7 ... זו תוספת משקל מיותר .. מנוף מיותר...חזקת סרנים? ברקסים? גם התאוצה המהוללת של סופי נפגעת לא רק הבלימה...
(:

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

סלח לי אבל זה זניח לחלוטין.
ואם זה כל כך מטריד אז ג'נט סגסוגת יחסוך לך את תוספת המשקל.

golyat
17-09-17, 14:48
דורון צודק שמה שחשוב זה הבקספייס.

מה שקורה בפועל - ג'אנטים פלדה הפשוטים, הנפוצים בישראל - wagon wheels - גם רוחב 8 וגם רוחב 7 הם עם אותו אופסט של בערך אפס. ולכן אותו צמיג בדיוק על ג'אנט 7 יהיה קרוב יותר לשלדה בחצי אינץ' מאשר עם ג'אנט 8, וזה הבדל משמעותי בבולטות של הצמיגים מעבר לכנפונים המקוריים. בתמונה של בנצי רואים היטב איך הצמיגים באמת לא בולטים, עם ג'אנט 8 טיפוסי הם היו בולטים חצי אינץ' יותר לכל צד וזה בדיוק מה שזורק את הקצת יותר בוץ.לא כל כך הבנתי... אם הבקספייס שהוא להבנתי המרחק בין נק המגע של הג'אנט עם הנאבה. לבין השפה הפנימית של הג'אנט. אז ככל שהג'אנט צר יותר באותו בקספייס. המרווח בין הצמיג לשלדה אמור רק לגדול.
איפה טעיתי?

ד ו ר ו ן
17-09-17, 15:05
אתה מנסה להכניס את הצמיג לתוך הכנף.

פתרון אחד הוא למעוך את הצמיג קצת עם גאנט יותר צר.
פתרון אחר הוא גאנט באופסט פנימי יותר אם הרכב מאפשר זאת.

אם אפשר, ובכל מקרה אתה מחליף גאנטים, אני הייתי נשאר עם גאנט 8 כי הוא מאפשר בסיס רחב יותר לצמיג.

אם לא, עוד פתרון אפשרי הוא כנפונים רחבים בחצי אינצ שמפריע לך..

סולי
17-09-17, 20:54
סלח לי אבל זה זניח לחלוטין.
ואם זה כל כך מטריד אז ג'נט סגסוגת יחסוך לך את תוספת המשקל.יש שאומרים גם שהעלייה מ31 ל33 זניחה ... (:

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
17-09-17, 21:06
ההבדל בקוטר יותר משמעותי מההבדל במשקל.

דרור ברלי
17-09-17, 23:51
יש שאומרים גם שהעלייה מ31 ל33 זניחה ... (:

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

אז זהו. שלא.
כי יש הבדל גם בקוטר וגם ברוחב וכתוצאה מזה גם במשקל והוא ממש לא זניח.

וג'נט 6 לא מיועד לצמיג ברוחב 10.5. פשוט לא. הצמיג לא יושב טוב ולא עובד נכון.

לגבי ג'נט 7 או 8' זה כבר לא באמת משנה. על ג'נט 8 הצמיג כנראה יושב נכון יותר אבל גם 7 שזה הגבול התחתון זה בסדר. בסופו של דבר ככל שהאופסט קטן כך עדיף אבל מצד שני יש את בעיית המרווח בין הצמיג לשילדה ולקפיצים בזמן הפניית הגה מלאה וכמובן גם שאלת היציבות בשפ''צים (השתפרה מהותית אחרי המעבר מג'נט 7 ללא אופסט ל-8 עם אופסט). כל רכב לגופו.

מה שבטוח זה שצמיג בקוטר גדול בהרבה מהמקורי בוודאות יתחכך במשהו בזמן הפניית הגה מלאה ואז צריך אופסט או ספייסר כדי להרחיק אותו החוצה מהבודי.

נמרוד
18-09-17, 08:19
דרור איך אתה מחליט מה זניח ומה לא? יש איזה גבול מספרי? אחוזים?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

דרור ברלי
18-09-17, 11:33
התנסות אישית.

כמה סוגי ג'נטים ברזל - 7 ו-8 אינץ' עם אותו צמיג. לא חשתי שום הבדל בהתנהגות הרכב.
כן היה הבדל בהתנהגות עם אופסט שונה. או בג'נט סגסוגת קל יותר שגם מרגיש ככה.

יש כל מיני ג'נטים וכל מיני צמיגים ולמשקל יש חשיבות . מישהו כאן ניסה להרים גלגל של ג'יפ סופה 3-4 צבאי?....
או לדוגמה צמיג MT של טויו שכבד משמעותית מצמיגי MT אחרים במידה שלו.

זה משקל לא מוקפץ. מרגישים את זה בסחיבה, בהיגוי, בבלימה. כמובן בצריכת הדלק. פער משמעותי שאי אפשר להתעלם ממנו.

כמובן בין מידת צמיג גדולה לקטנה יותר ההבדל מוחשי ביותר. כן, אני יודע שתחגוג בגלל שכמו תמיד אני מגיע לזה אבל זו האמת וזו עובדה ואי אפשר להתעלם מזה. לשיפור המינורי בעבירות יש מחיר כבד בכל מקום אחר.

אם מטרתו של פות''ש היא לשפר את התנהגות האוטו אז שלא יגדיל צמיגים. שינסה למצוא ג'נט סגסוגת (ואני יודע שכולנו כאן מעדיפים ג'נט ברזל אבל הוא משמעותית כבד יותר מג'נט סגסוגת טוב) 8 או 7 עם מינימום אופסט שעדיין לא ייגע לו בקפיצים ובשילדה. את בליטת הצמיג מהמרכב שיכסה עם כנפון רחב. יש כנפונים רחבים מגומי ייעודיים ל-CJ שגם נראים מצויין.

-->