PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפשים כלב שמירה ועוד

זרקו
20-09-17, 22:16
ערב טוב,
אנחנו גרים מזה כשנה בשכירות במושב בשרון ובאזור היו מספר פריצות וגניבות רכבים.
לנו פרצו הביתה השבוע וגנבו את הרכב של האישה והנייד. השאירו את הצירוקי :-).
לא מפריע לי גניבת הרכב כמו הפריצה לתוך הבית.

הבית אכן לא ממוגן בכלל וגובל בשדות.

כיוון שלא גידלנו כלב אף פעם (פעם היתה לנו אוגרת) אין לנו מושג מהיכן להתחיל.
חשבתי שכמו בחירת רכב אגדיר את הצורך-
כלב שיכול לחיות מחוץ לבית (הבית עצמו מאוד קטן)
ייתן מענה ככלב שמירה-הרתעה
נוח לאילוף.
בגודל בינוני ומעלה.
"טוב עם ילדים" (2 ילדות קטנות 2,6)

כמו כן נשמח לרעיונות נוספים- גלאי נפח אזעקות וכו- אם יש מקרב הפורום גם מישהו שזה תחום עיסוקו בכלל מעולה.

תודה ושנה טובה ושקטה

Asaf-a
20-09-17, 23:42
כלב לוקחים כי אוהבים כלבים, ולא כמו עוד אביזר הגנה סטייל אזעקה גלאים וכו.

הסבירות שכלב יחזיק מעמד אצלך אם אומץ או נקנה מהסיבות הלא נכונות הוא קלוש וחבל על עוגמת הנפש והכלב, הכלב הוא בן משפחה נוסף.

אני מחזיק כלבים שנים רבות, וחלקם כלבי שמירה שמשפרים הביטחון, אך זה דורש התארגנות, ממון וmindset, וכן עלות מעבר לרכישה כגון גדר, ביטוח, מזון איכותי וויטרנר.

מבטיח לך שאזעקה תהיה זולה יותר, גם בבית שכור.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

זרקו
21-09-17, 00:06
תמיד רצינו כלב, אבל לא חשבתי שכלב בדירה בעיר זה משהו שכדאי לעושת. תמיד חשבתי שהם צריכים מרחב.
לאור הנסיבות, חזרנו לחשוב על זה.
לא ניקח כלב אם לא נרצה בכך.
כלב הוא לא גלאי אזעקה ואם לא נראה שיתאים למשפחה שלנו ל10-15 השנים הקרובות לא נעשה את זה.

כיוון שאין לנו נסיון עלו השאלות.
אשמח לשמוע מנסיונך.

Asaf-a
21-09-17, 00:23
תמיד רצינו כלב, אבל לא חשבתי שכלב בדירה בעיר זה משהו שכדאי לעושת. תמיד חשבתי שהם צריכים מרחב.
לאור הנסיבות, חזרנו לחשוב על זה.
לא ניקח כלב אם לא נרצה בכך.
כלב הוא לא גלאי אזעקה ואם לא נראה שיתאים למשפחה שלנו ל10-15 השנים הקרובות לא נעשה את זה.

כיוון שאין לנו נסיון עלו השאלות.
אשמח לשמוע מנסיונך.כלב שמירה מרתיע לא יכול להיות חופשי בחצר לא מגודרת, זה מזמין צרות עם השכנים ואורחים, אלא אם יהיה קשור כל היום מה שבדרך כלל מגדיל את הבעיה כי הכלב נעשה מתוסכל וממילא לא יכסה את כל הגזרה להגנה, מקור רעש וכאב לב.
כמו כן כלב גדול ומרתיע רצוי שיגדל מגיל צעיר עם הילדים כדי שיתרגל אליהם ואתם אליו.

יותר מתאים לכם לדעתי כלב קטן ועירני שיהווה אזעקה נובחת ונמצא איתכם בתוך הבית גם בלילה כבן משפחה, הוא לא ממש ירתיע אבל יפריע לגנב הנפוץ להיכנס בשקט ויעיר אותכם.

נדב42
21-09-17, 09:11
קודם כל שים שלט מהסוג המאיים "זהירות כלב". החוק מחייב אותך לשים שלט כזה אם יש כלב (ולא בא לך שהפורץ יתבע אותך ...), אבל הוא לא מחייב שבאמת יהיה שם כלב ...

מסכים עם אסף לחלוטין לגבי הסיבות לקחת כלב והיותו בן משפחה לחלוטין, אבל אני פחות מתחבר לנבחנים הקטנים... כלב גדול, גם אם הוא שקט ורגוע, מרתיע היטב את כל מי שלא מכיר אותו ...

OFF-RoaD
21-09-17, 10:25
לגבי המשפט האחרון של נדב.... לא יכול להסכים יותר.

הכלב שלי יותר חביב מדובון אכפת לי, ומי שלא ראה אותו משחק עם תינוק שעוד לא זוחל על הרצפה - לא יודע עדינות מה היא. אף על פי כן הגודל שלו מרתיע אנשים, גם כשהוא קשור, ולא פעם חוצים את הכביש לצד השני... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170921/44bfd67b0d53afe8fd4ea4fedf1447a2.jpg

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

ניר ל
21-09-17, 10:47
מנסיון רב שנים של קרובים שגרים בהוד השרון - כלב גדול ואימתני (דוג דה בורדו) אך לא תוקפן, לא מונע מהגנבים לפרוץ אליהם הביתה בלילות. את מה שהגנבים לא צריכים, הם זורקים בדרך לירקון. נסה מערכת אזעקה או כלב רועים קווקזי.

Asaf-a
21-09-17, 10:59
מנסיון רב שנים של קרובים שגרים בהוד השרון - כלב גדול ואימתני (דוג דה בורדו) אך לא תוקפן, לא מונע מהגנבים לפרוץ אליהם הביתה בלילות. את מה שהגנבים לא צריכים, הם זורקים בדרך לירקון. נסה מערכת אזעקה או כלב רועים קווקזי.או שילוב מנצח, ביגל מעורב קטן ןעירני שקורא לחברה שלו רועה אסייתית (בת דוד של קווקזי...), ושניהם בבית בלילה, כאמור כלבי משפחה.

אם כי חייבים חצר סגורה ושלט... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170921/1f39d08fbead9f16b689ff4497275819.jpg

ש01
21-09-17, 11:11
אם הכלב בתוך הבית - פינצ'ר.
שילוב של נביחות ומערכת אזעקה.

עכשיו ברצינות - שים גדר סביב הבית ותביא רועה או כלב אחר גדול ושחור (כן, שחור!)
אנשים פוחדים מהשחור הרבה יותר מהלבן, מניסיון.

כלב (במיוחד גדול) חייב להיות מאולף, ממושמע ומרוסן.
אם יש גדר, מהר מאוד יהפוך טריטורילי, וינבח על מי שמתקרב. אבל, צריך לוודא (תוך כדי תהליך האילוף) שלא יהיה תוקפן.

כלב תוקפן זה כמו נשק דרוך ללא נצרה.

איזה זן?
היה לנו בוסרון (קיבלנו מחן, חבר כאן בפורום), נורא מפחיד את מי שלא מכיר אך לא טריטוריאלי ועלול ללקק את הפורץ למוות. כלב מקסים וחמוד.
היתה לנו לברדורית שמירה, הפחידה כל מי שהתקרב, אך בפנים, במיוחד עם ילדים ותינוקות - מדהימה.
שני רועים גרמניים - אחד שכב בבית ולא הניד עפעף כשפרצו ולקחו את שני הרכבים. השני, לאחר שעבר סירוס הפף מאוד טריטורילי ושומר נפלא. מי שנכנס לחצר מקבל לשון גדולה על הלחי והמצח, ולא משנה מה גובהו (ויש מי מהפורום כאן שכבר חווה את החוויה.

בכל מקרה - אף פעם לא לקשור כלב, זה הופך אותו לתוקפן ומסוכן.

KOOKE
21-09-17, 11:25
מצטרף למה שאמרו קודמיי- כלב לוקחים כי רוצים כלב ולא כי רוצים אמצעי שמירה. כלב צריך טיפול ותשומת לב יום יומית אני מדגיש יום יומית !!!

כלב צריך שהיצרים שלו ינותבו ויסופקו בצורה נכונה הן מבחינה פיזית והן מבחינה מנטאלית. במיוחד זה נכון כשמדובר בכלבים בעלי יצר הגנה וקרב גבוה שאז אם הם לא מקבלים את הטיפול הנכון עלולים ממש להפוך למטרד ואפילו לסכנה לסביבה.

כלב דורש טיולים יום יומיים לפחות פעמיים ביום גם אם יש חצר נרחבת. כלב יחפש תמיד את קרבת הבעלים שלו ולא יסתפק בשהייה רק בחצר.

רק אם הפנמתם את גודל האחריות שבצירוף כלב למשפחה אפשר לעבור לשלב הבא של בחירת הכלב המתאים לכם, לצרכים של המשפחה לאופי הפעילות של המשפחה ( בטטות כורסה או משפחה ספורטבית ופעילה למשל..).

כלב קטן או בינוני גם אם יהיה מצויין בקטע של התרעה ואזעקה לא יהיה ממש יעיל בשמירה ובהרתעה של פורצים מזדמנים.

אתם צריכים כלב גדול ובעל יצרי הגנה וטריטוריאליות גבוהים. ככלל אצבע קבוצת הכלבים המכונה שומרי העדרים מצטיינים בשמירה וביצרים שמניתי. על קבוצה זו נמנים כלבים כמו כלב הרים פירנאי, כלב רועים קווקזי, מרימנו, קנגל טורקי ועוד.

אכן השומר הטוב מביניהם הוא כלב הרועים הקווקזי אבל וזה אבל חשוב מאד- אם יש כלב רועים קווקזי בטריטוריה (בחצר) אף זר לא ייכנס לחצר וזה כולל לא רק פורצים אלא גם קרובי משפחה חברים שליח של הפיצה וכדומה- הכלב הזה ממש קטלני ואני מתכוון לכך!! לכל זר. אתם רוצים לקחת על עצמכם אחריות כזו? אתם מוכנים לניהול הסביבה שלו / שלכם באופן שהכלב לא יהווה סיכון שלא לצורך? הכוונה גידור מתאים של החצר והנכונות לתחום את הכלב במכלאה מצומצמת יותר כל אימת שמי שהוא זר מגיע אליכם?

לכן, אני לא הייתי ממליץ לכם על כלב רועים קווקזי- מבין שומרי העדרים הכלב המתון יותר (יחסית כן..) זה כלב ההרים הפירנאי.

כלב מעולה לשמירה ובעל יצר טריטוריאלי מהגבוהים ביותר שיש הוא דווקא מתוצרת מקומית - הכלב הכנעני ( אני מתכוון לכלב כנעני גזעי עם תעודות ולא מה שנקרא בעמותות השונות ״כנעני״ ששם כל כלב לבן עם אוזניים קצת מחודדות הוא ״כנעני״). אבל קחו בחשבון שכנעני אוהב לנבוח והוא נובח על כל מה שזז בקרבת הטריטוריה שלו- יכול להיות מטרד.

לבסוף הערה קטנה וחשובה- בניגוד לטרנד הדוגל באימוץ אני ממליץ לכם בכל פה להקפיד על רכישת כלב גזעי עם תעודות ורק עם תעודות מפני שרק כך תוכלו באמת לדעת בגדול מה יהיה האופי והיצרים הבולטים של הכלב ומידת ההתאמה שלו לצרכים שלכם. שלא יסבנו אותכם שהוא ״גזעי בלי תעודות״. אין כזה דבר !!! גזעי זה רק עם תעודות וכל דבר אחר זה תוצר של מטחנת גורים או משהו אחר לא ברור.

אם בכל זאת רוצים לאמץ- תעדיפו כלב מבוגר יחסית ששהה בבית אומנה ולא במיכלאות כך תקבלו איך שהוא תמונה אמיתית יותר של אופי הכלב והתאמתו לצרכים שלכם ועד כמה הוא סובל או לא סובל מבעיות התנהגות כאלו ואחרות.

בכלל הייתי ממליץ להתאמץ קצת ולהשקיע קצת כסף גם בתהליך בחיר הכלב המתאים לכם בין אם באימוץ ובין אם ברכישה ושיתלווה אליכם מאלף מנוסה שיידע לאבחן את אופי הכלב שאתם מעוניינים בו. אל תשכחו שצירוף כלב למשפחה זה לתקופה ממושכת של 10 עד 15 שנה וחשוב להתחיל את זה נכון!!!

OFF-RoaD
21-09-17, 12:42
איך אתה יכול לכתוב באותו פוסט "כלב לוקחים כי רוצים כלב ולא אמצעי שמירה" ושתי פסקאות אחר כך להמליץ על רכישת כלב?

אם זה כל כך חשוב - יש מספיק כלבים גזעיים עם תעודות לאימוץ (היום נמסר אקיטה יפני אחד, למשל), וזה ללא שום קשר לכך שאני מתנגד בתוקף לקביעה "רק כך תוכלו באמת לדעת מה יהיה האופי והיצרים של הכלב". גם כלב גזעי הוא לא ערובה לכלום, ויש הרבה מאוד כלבים מעורבים שמפגינים תכונות נהדרות ויהיו חברים יקרים וטובים למשפחה.

לדעתי - אין שום סיבה בעולם לקנות כלב, אלא אם באמת יש צורך בכלב עבודה מובהק (או לחילופין, בעיות אלרגיה וכו'). ולא, לא כי זה טרנד. כי זה אנושי.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Asaf-a
21-09-17, 20:09
איך אתה יכול לכתוב באותו פוסט "כלב לוקחים כי רוצים כלב ולא אמצעי שמירה" ושתי פסקאות אחר כך להמליץ על רכישת כלב?

אם זה כל כך חשוב - יש מספיק כלבים גזעיים עם תעודות לאימוץ (היום נמסר אקיטה יפני אחד, למשל), וזה ללא שום קשר לכך שאני מתנגד בתוקף לקביעה "רק כך תוכלו באמת לדעת מה יהיה האופי והיצרים של הכלב". גם כלב גזעי הוא לא ערובה לכלום, ויש הרבה מאוד כלבים מעורבים שמפגינים תכונות נהדרות ויהיו חברים יקרים וטובים למשפחה.

לדעתי - אין שום סיבה בעולם לקנות כלב, אלא אם באמת יש צורך בכלב עבודה מובהק (או לחילופין, בעיות אלרגיה וכו'). ולא, לא כי זה טרנד. כי זה אנושי.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk+1

מעולם לא רכשתי אלא אמצתי בתשלום מהאגודות או מהרחוב, ישנם כלבים מדהימים שמחפשים בית וזו מצווה, אך אם אתה מתחיל בתחום כדאי להיעזר במי שמבין.

ד ו ר ו ן
21-09-17, 23:59
לכן, אני לא הייתי ממליץ לכם על כלב רועים קווקזי- מבין שומרי העדרים הכלב המתון יותר (יחסית כן..) זה כלב ההרים הפירנאי.

היה לנו כזה מעל 10 שנים עד שנפטר.
כלב מדהים, אינדוידואליסט מושבע בעל בטחון עצמי גבוה מאד שגורם לו להיות מאד רגוע, ומקשיב רק לבעלים יחיד.

כ״כ בטוח בעצמו שהיה צריך גירוי/הטרדה מאד קיצוניים כדי שיגיב, ואז זו באמת הייתה תגובה, אבל אני בקלות רואה איך פורץ שמתגנב בשקט לא יהווה מבחינתו איום כל עוד הוא לא מאיים פיזית על בני הבית.

בשטח הוא היה הרבה יותר טריטוריאלי כלפי המחנה.
היה עושה סיבוב, מחליט מה גבולות העדר ומתיישב עם הפנים החוצה, כנראה הגנים של מגן העדר.

boaz avrahami
22-09-17, 00:33
להחזיק עגל כמו רועה קווקזי זה יותר מדמי מנוי לשמירה.
ולהחזיק כזה כלב ( גם אם נניח שהוא יהיה ידידותי) בבית עם ילדות קטנות זה קצת מופרז. יש לו מאסה שגם בלי להתכוון הוא יכול למרוח בקלות אפילו אדם בוגר בפרץ של שמחה.
אשתי הסתובבה כמה חודשים כמעט בלי יכולת להזיז יד אחרי שהקווקזי החליט שבא לו לרוץ עם החבל ואשתי שנשרכת מאחור.

עזוב אותך מכלב.
אם זה לא בא מתוך רצון לכלב אז תקנה אזעקה.
כלב זה עבורך מטרד שיגביל אותך לנסוע מהבית לכמה ימים ודורש תשומת לב.
לא לכל אחד

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

KOOKE
22-09-17, 02:33
דורון מסכים כמעט עם כל מילה שכתבת.
גם לנו היה פירנאי.
אכן כלב מאד רגוע בעל רמת אנרגיה נמוכה יחסית ומאד עצמאי באופי - לא דורש יותר מדיי הפעלה והתעסקות.
אבל אני חולק עלייך מבחינת יכולות השמירה שלו- זר חשוד גם אם יעשה זאת בשקט יהווה אוטומטית ״איום״ ופולש מבחינת הכלב וייתקל בתגובה בהתאם.

אל תשכח שלכלבים יש מיומנות מאד גבוהה בקריאת שפת גוף ואפילו מילולית להריח את הפחד והמתח שמקרין הפורץ המתגנב ולכן לא מקנא בפורץ ולו הכי שקט שינסה להתגנב לטריטוריה שבהשגחת פירנאי.

דרך אגב עם ילדים הפירנאי בכלל מדהים- זוג חברים עם ילד קטן בן שנתיים או שלוש ביקר אותנו. הפינאי היה כל כך עדין עם הילד- לא זז מילימטר כשהילד כמעט תלש לו את האוזן או הוציא לו עין בתום לב של ילדים- זה פשוט היה מחזה מדהים לראות את הכלב הענק והלבן הזה שאם רק יתעטש יעיף את הילד הפיצפון כמה מטרים, פשוט לא זז ונע בעדינות וסובלנות אין קץ ליד הילד.

boaz avrahami
22-09-17, 09:39
משתמע מדבריך שכל גזע מחזיק את אותן תכונות אופי...
אמנם יש נתוני בסיס אבל הרבה תלוי בכמה חכם הכלב, מה אופי הבסיס שלו, מי בעל האופי של בעליו ואיזה חינוך קיבל...

ובכל זאת אני אחזור לנקודת הבסיס.
כלבים שמאומצים מסיבות כאלו ננטשים או מתים מאוד מהר. חבל על עוגמת הנפש לשני הצדדים...

ד ו ר ו ן
22-09-17, 11:09
אבל אני חולק עלייך מבחינת יכולות השמירה שלו- זר חשוד גם אם יעשה זאת בשקט יהווה אוטומטית ״איום״ ופולש מבחינת הכלב וייתקל בתגובה בהתאם.
אל תשכח שלכלבים יש מיומנות מאד גבוהה בקריאת שפת גוף ואפילו מילולית להריח את הפחד והמתח שמקרין הפורץ המתגנב ולכן לא מקנא בפורץ ולו הכי שקט שינסה להתגנב לטריטוריה שבהשגחת פירנאי.

בטיולים בשטח הוא היה הרבה יותר עירוני ומגיב כלפי הסביבה.

בחצר הוא היה מתקרב בשקט, עד למרחק אפס מהאיש, בלי להוציא הגה, ובוחן, אולי לא היו באמת סיטואציות שהוא נתקל בפולש שהוא החליט שהוא איום אמיתי.

השקט שלו היה מאיים מבחינת אנשים הרבה יותר מהנביחה-יללה המאפיינת את הגזע הזה, הם לא הצליחו לקרוא אותו ולהבין מה הוא עומד לעשות וזה הרבה יותר מלחיץ מאשר כלב נובח או בורח.

avikkllk
22-09-17, 11:11
הכל כמובן לקחת בפרופורציה עם ילדים.
לי יש פיטבול בגינה. והוא משחק עם הבן שלי בתנאי שאני נמצא ליד.
הוא כלב חביב מאוד אבל כל אחד שיסתכל עליו במיוחד גנב ידאג לא לעבור לידhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170922/fbd0869c7dc2d2e3c22797103961b31f.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

KOOKE
22-09-17, 14:29
משתמע מדבריך שכל גזע מחזיק את אותן תכונות אופי...

אכן אני אומר זאת במפורש. הרי זו בדיוק המטרה שלשמה פותחו מלכתחילה הגזעים השונים- המטרה הראשונית הייתה לבדל ולגדל כלב עם מכלול תכונות אופי (יצרים בולטים יותר) ותכונות פיזיות מסויימות שיצאימו לתפקיד שאותו ייעדו את הגזע.
לכן לכל גזע אופי בסיסי ותכונות ויצרים בסיסיים משותפים שמצפים למצוא בכלב מגזע כזה. הכל מוגדר בתקן הגזע כולל האופי הבסיסי של הגזע. כמובן שבין פרטים שונים בגזע או אפילו בין גורים באותו השגר יש שונות ולכל פרט יש את האופי הספציפי שלו אבל זה אמור להיות בתוך אותו המתחם של האופי הבסיסי של אותו הגזע.

טול לדוגמא את הפיטבול שתמונתו הובאה כאן בשירשור. בניגוד לדיעה הרווחת האופי הבסיסי של הגזע הזה אינו כולל יצר שמירה/ הגנה ולמעשה הגזע הזה פותח במיוחד לגלות כמעט אפס אגרסיביות כלפי בני האדם. הגזע פותח למטרת קרבות כלבים- חיפשו יצר קרב גבוה, יצר קרב גבוה ואפס אגרסיביות לבעלים או בני אדם בכלל. כלב שגילה שמץ של תוקפנות כלפי בני אדם היה מושמד מייד כי לא ניתן היה להשתמש בו לקרבות כלבים אם הוא מגלה איזושהיא אגרסיביות כלפי הנוהג שמוביל אותו לזירת הקרב.

שוב מחדד את דבריי מה שמזוהה בארץ כפיטבול - אינו פיבול אלא תוצאה של דורות רבים של הכלאות והרבעות לא מבוקרות וכמובן שאין לאף ״פיטבול״ ישראלי תעודות המעידות על כך שהוא גזעי מפני שהפיטבול נכלל הרשימת הגזעים המסוכנים האסורים להרבע וגידול בארץ.

נדב42
22-09-17, 16:25
זו אכן המטרה של פיתוח הגזעים, אבל זו ממש לא תעודת ביטוח.
שלמה, את דוגמת הבוסרונים אתה מכיר היטב, והיא מדגישה עד כמה אופן הגידול משמעותי גם כאשר קווי הדם דומים.

למרות שהכלב שלי גזעי ואני מאושר איתו, ההמלצה שלי קצת שונה: אם אתה רוצה לאמץ כלב לבית עם ילדים, אל תקח (עם כל הצער שבאמירה) כלב מעמותה/מכלאה. אתה לא יודע מה עבר עליו ואיזה שריטות כבר יש לו, אפילו אם הוא גור.

זה לא אומר שחייבים לקחת כלב גזעי, יש ה מ ו ן גורים שמחפשים בית, אשר נולדו בבתים של אנשים ונמצאים עדיין בחיק אימם ומשפחה אוהבת. ביקור בבית המשפחה יוכל לתת אינדיקציה טובה להתחלת דרכו של הגור ולסיכויים שיהיה אגרסיבי/שרוט. גם זו לא תעודת ביטוח בעיני, אלא אינדיקציה יותר משמעותית מאשר תעודת גזע ...

GodsFather
22-09-17, 16:40
משהו קטן שלא ציינו כאן כי נסחפו ברוח האימוץ והידע על כלבים.

גנבים שמסמנים בית, מביאים איתם אוכל מורעל לפיתוי הכלב והרג שלו במידת הצורך. ויש לאלף את הכלב שלא לגעת באוכל כלשהו שאינו מוגדר לו, אתגר בפני עצמו.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

נדב42
22-09-17, 17:39
מי מתעסק פה ? :)

116812

KOOKE
22-09-17, 18:43
כלב לא נועד למנוע מגנבים מקצועיים כניסה אלא הוא יותר אמצעי ארתעה מפני גנב מזדמן שיעדיף להתפרץ לבית נטול כלב מאשר בית ששומר עליו כלב.

נדב, אין ספק שלתנאי הגידול והחשיפה הנכונה של הגור במהלך התפתחותו יש חשיבות מכרעת בעיצוב וגיבוש אופיו ככלב בוגר אבל עדיין גם לגנטיקה ולקוי אופי שפותחו במשך דורות יש לא פחות השפעה אם לא יותר.

אם תשים לב באחת התגובות הקודמות כתבתי שאם מחליטים לאמץ עדיף לאמץ כלב שגדל בבית אומנה ולא במכלאות של העמותות ובכל מקרה עדיף שיתלווה לתהליך בחירת הגור בפועל מאלף מקצועי שידע לאבחן את הגור או הכלב המועמדים לאימוץ ואת אופיים ומידת התאמתם לצורכי המשפה של פותח השירשור. מפני שהכנסת כלב למשפחה זהו מהלך ל- 15 השנה הבאות ורצוי לבחור נכון מההתחלה.

ofer_b
24-09-17, 08:58
כלב מאמצים, לא קונים! יש מבחר עצום לכל מטרה ובליווי איש מקצוע והרבה סבלנות תרוויח כלב נאמן ומתאים למטרות שלך, אבל צריך סבלנות. כל כלב ניתן לאילוף וללמידת הצרכים שלך, גזעי עם תעודות זה לא ערובה לכלום. אנחנו אימצנו כנעני מעורב, בינוני גדול, והיה קשה בהתחלה, הוא בחן אותנו כל הזמן, נתן נשיכות בקטנה לכולנו כולל לילדות (לא לשם תקיפה) בהתחלה, אבל כמה שבועות אחר כך זה הכלב הכי מושלם שיש כולל זה שהוא מסתדר עם חתולים בבית. כמה חודשים אחר כך אימצנו עוד כלבה לבית וזה עשה לכולנו רק טוב. יש לנו חצר קטנה, אבל הכלבים רוב הזמן בבית איתנו.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170924/fe5a29d0481d00956b3dc42602541bf4.jpg

avikkllk
24-09-17, 17:41
כלב מאמצים לא קונים זה המשפט לאשכול הזה.

maliknir1
24-09-17, 23:38
ערב טוב,
אנחנו גרים מזה כשנה בשכירות במושב בשרון ובאזור היו מספר פריצות וגניבות רכבים.
לנו פרצו הביתה השבוע וגנבו את הרכב של האישה והנייד. השאירו את הצירוקי :-).
לא מפריע לי גניבת הרכב כמו הפריצה לתוך הבית.

הבית אכן לא ממוגן בכלל וגובל בשדות.

כיוון שלא גידלנו כלב אף פעם (פעם היתה לנו אוגרת) אין לנו מושג מהיכן להתחיל.
חשבתי שכמו בחירת רכב אגדיר את הצורך-
כלב שיכול לחיות מחוץ לבית (הבית עצמו מאוד קטן)
ייתן מענה ככלב שמירה-הרתעה
נוח לאילוף.
בגודל בינוני ומעלה.
"טוב עם ילדים" (2 ילדות קטנות 2,6)

כמו כן נשמח לרעיונות נוספים- גלאי נפח אזעקות וכו- אם יש מקרב הפורום גם מישהו שזה תחום עיסוקו בכלל מעולה.

תודה ושנה טובה ושקטהלא יודע אם אתה מרגיש שכבר ענו לך או לא אבל אני תורם את מה שיש לי לתרום.
ראשית כלב שגר בחצר בלי גדר זה בעייתי מהסיבות שכבר דיברו עליהן, בלגן עם השכנים, בלגן עם סתם אנשים שעוברים ליד הבית והכלב שעוד לא רגיל לבית ולמשפחה יכול סתם לברוח.
גדר זו גם די דרישה מינימאלית לנושא אבטחת הבית נגד פריצות.
כשאני חשבתי לאמץ כלב בפעם הראשונה לקחתי כלב של חבר שנסע לכמה חודשים לחול. ככה גם סגרתי בשבילו את נושא הפנסיון לכלב וגם יכלתי להרגיש בעצמי איך זה להיות בעל כלב שאתה צריך לטפל בו יום-יום. אוכל שתיה טיולים משחקים ליטופים יחס.

לגבי מיגון הבית, ממליץ מעבר לגדר שהזכרתי גלאי וילון על כל החלונות ככה שאתה מקבל התראה כבר כשמישהו ניגש לחלון מבחוץ. גלאי נפח פנימיים הם הגנה משנית כלומר התראה אחרי שכבר נכנסו אליך הביתה ובבית קטן זה הרבה פחות יעיל. ברוב המערכות אפשר להגדיר מצב בית שבו מופעלים רק הגלאים החיצוניים ככה שאתה לא מוגבל להסתובב בבית ומצב חוץ שבו כל הגלאים פעילים, גם אלו הפנימיים.
בעבר השתמשנו גם בשלטים אלחוטיים לאזעקה ככה שאתה יכול לדרוך ולנטרל גם מחוץ לבית ולמעשה מכל מקום בסביבת הבית. נחמד אבל ממש לא חובה.
לגבי מצלמות בדרך כלל שימושיות רק לתחקור אירוע אחריו או אם אתה מקבל התראה ורוצה לראות מה קורה בלי לצאת מהמיטה או אם אתה לא בבית ורוצה לדעת מה המצב. הן לא ממש מרתיעות גנבים מלהתקרב.
אנחנו גם מנויים על מוקד. שימושי בעיקר אם אתה לא בבית ויש אזעקה. המוקד ישלח סייר לראות מה המצב ואצלנו הסייר גם נשאר במקום עד שבאה משטרה (קרה פעם ששברו לנו חלון והיינו מחוץ ליישוב, האזעקה הקפיצה את השכן שהבריח את הגנבים, הסייר בא לשמור על הבית עד שהמשטרה הגיעה ואחריהם גם אני).
אצלנו במושב רוב התושבים מחוברים לאותו מוקד וכחלק מההסדר הסייר שלהם נמצא קבוע במושב ככה שזמן התגובה שלו באמת סביר ונמדד בדקות בודדות ככה שזה לא סתם מישהו שמגיע אחרי שהבית כבר מרוקן מתכולה.
מקווה שעזרתי במשהו.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

katsirz
25-09-17, 06:49
נדמה לי שהכל נאמר. אני מגדל זכר פרינאי (לא מסורס) ומרמנו נקבה (מעוקרת). העלות השנתית בוודאי מספיקה כדי לייצר פתרונות אבטחה אחרים, הרבה יותר יעילים.
אין כלב שאי אפשר להתגבר עליו. על רובם ניתן להתגבר בקלילות תוך שימוש בפיתויים למינהם והמיעוט החריג יורדם או יומת. אם מישהו החליט להיכנס אליך הביתה, אף כלב (ושום פתרון טכנולוגי) לא ימנע את זה.
כלב הוא בהחלט גורם מתריע ומעכב, אבל חייבים משהו שיבוא למנוע את הפריצה.
אם זה גנב מזדמן שמנצל פרצות, הוא ימנע ככל שניתן מכלבים מרעישים, ולמטרה הזו עדיף פינצ'ר עצבני.
אם אתה לא אוהב כלבים ובוחר לגדל אותם מתוך ההנאה שזה יוצר, חפש פתרונות אחרים. רוב הכלבים לא ימנעו פריצות.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

נדב42
04-12-17, 22:54
היה לנו בוסרון (קיבלנו מחן, חבר כאן בפורום), נורא מפחיד את מי שלא מכיר אך לא טריטוריאלי ועלול ללקק את הפורץ למוות. כלב מקסים וחמוד.

מ'זתומרת "היה" ???

-->