PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקניית ג'יפ (בנזין, תקציב 170-190K)

Anonymous
16-12-05, 18:48
שלום,
אני "ג'יפאי-עובר" עם אפס נסיון בתחום, אני מחפש לקנות את הג'יפ הראשון שלי. הבעיה שעד עכשיו לא מצאתי משהו שמתאים. אני מחפש ג'יפ עם:
1. מנוע בנזין
2. התנהגות כביש טובה
2. לא מפלצת, משהו בסביבות ה 4.5 מטר אורך.
3. יכולת שטח סבירה פלוס.
4. 5 דלתות.

התקציב שלי הוא בסביבות 170 אלף ש"ח, במקרים חריגים אני יכול לעלות עד 190 אלף. חשבתי בהתחלה לקנות איסוזו רודאו LS ולהכניס בו שיפורים, אבל אין כאלה כמעט וזה אוטו שאפשר לקנות, אבל אי אפשר למכור. אחרי זה חשבתי על רקסטון, אבל הוא גדול לי מדי. הבחירה האחרונה היתה ג'יפ ליברטי, אבל אני שוקל מחדש לאור הקטילות שהוא מקבל פה בפורום.
אודה מאוד אם תוכלו לעזור לי...

חגי.

hagai_sela
17-12-05, 16:28
עוד אופציה שעלתה, אם אני מוותר על הקטע של 5 דלתות, זה לאנד קרוזר קצר 2003. הוא לא קצת חלש? (180 כ"ס).

חגי.

נמרוד
18-12-05, 10:24
א. ליברטי אולי מקבל פה ביקורת שלילית משהו, אבל לפחות במקרה שלי (בחנתי את מודל 2004 דיזל, לא נהגתי בבנזין) זה נובע מאכזבה כי אני בכל זאת מצפה מחברת Jeep ליותר. אבל שים לב שהוא לפחות מקבל התיחסות בג'יפולוג, בניגוד לרקסטון ולרודאו - תבין מזה מה שאתה רוצה :wink:

ב. 170-190 אלף שקל זה סכום מכובד, שאתה יכול לקנות איתם כמעט כל רכב שטח משומש בתלות בשנתון, 3-6 שנים אחורה. בניגוד להרבה התיעצויות בפורום המתחילים שהן מוגבלות מאד בתקציב ולכן מתכנסות מהר מאד להתלבטות בין שניים שלושה דגמים ספציפיים, השאלה שלך די פתוחה, ולכן אני ממליץ לך לזנוח לרגע את "התשובות" - המועמדים, ולחזור לנתח את הדרישות שלך:

* בנזין, 5 דלתות, עד כאן ברור. (או שלא - 3 דלתות מספיק או לא? יש משפחה?)
* "לא מפלצת" - זה בעיני המתבונן. 4.5 מטר אורך - זה משהו קריטי? יש לך איזשהי מגבלת חנייה אמיתית, או שמבחינה עיצובית/תדמיתית אתה מעדיף משהו קטן יותר?
* התנהגות כביש טובה - לכל רכב שטח מודרני מהעשור האחרון, יש התנהגות כביש סבירה כשהוא במצב מקורי - הם נבנו לכביש, לא לשטח. שיפור של הרכב לכיוון השטח - הגבהה, צמיגי שטח, וכולי - באה על חשבון התנהגות הכביש.
* תענה לעצמך בכנות - אתה רוצה לטייל, ממש, בשטח, הרבה, לסוע לכל מקום בלי מגבלות, או שאתה רוצה פשוט מכונית כביש גדולה ומרווחת מאד ועניין הטיולים ישאר בתיאוריה?
* אתה מתכוון להשאיר את הטיפול ברכב למוסך באופן בלעדי, או שאתה מתכוון להכנס לזה בעצמך ברצינות?

hagai_sela
18-12-05, 10:53
תודה נמרוד.
הבנתי מכל מיני חיפושים שהמחיר של הליברטי הוא מחוץ לכל פרופורציה לתמורה, ושהיבואן המקומי מוכר אותו במחירים הרבה יותר גבוהים מבשאר העולם. ראיתי אותו, הוא דווקא נראה נחמד ומתאים לי מאוד מבחינת הגודל.

אני רוצה בנזין כי עיקר הנסיעות יהיו בכל זאת בכביש, ואני די נהג שודים. 5 דלתות - אין עדיין משפחה אבל זה בתכנון, אני רוצה בעקרון משהו שיהיה אפשר להכניס בו תינוק לכסא בלי להיות מג'גלג מומחה, אז 3 דלתות בא בחשבון אם יש כאלה.
בקשר לאורך - זה לא בגלל בעיית חנייה אלא בגלל שלאשתי יש פוביה ממכוניות גדולות, מה לעשות... אין לזה קשר לתדמית.
התנהגות כביש - שוב, רוב הנסיעות יהיה בכביש, אבל למרחקים קצרים יחסית. זאת אומרת שאין לי בעיה עם שיפורי שטח (אם הם יכנסו בתקציב).
אני רוצה לטייל, לא יודע כמה יצא לי, אבל אני רוצה. אני מניח שבהתחלה זה יהיה בשטח קל יחסית, אבל אני לא רוצה לחסל את האוטו אם אני אחליט לרדת גם לשטח קשה יותר. בהתחשב בזה שאת הטיולים אני מתכוון לעשות עם חבר שיש לו טוארג, אני רוצה משהו שיוכל לעמוד בקצב שלו.
את הטיפולים אני אעשה במוסך.
לגבי הרודאו - הבנתי שכבסיס הוא לא משהו בשטח, אבל אם מחליפים לו קפיצים וצמיגים הוא יכול להגיע לרמה סבירה. זה נכון?

חגי.

hagai_sela
18-12-05, 11:35
בדקתי את נושא המחיר של הליברטי, וזה כנראה נכון. בארה"ב ליברטי חדש עולה בין 21 ל 25 אלף דולר, ופאג'רו שעולה בערך אותו דבר בארץ מתחיל מ 36 אלף דולר.

זאביק
18-12-05, 19:17
במקרה שלך, אתה צריך לבחור לפחות שני מועמדים.
170K, זה רכב בן 2-6 שנים.
יש מעט מאוד רכבי שטח בנזין כאלו. לא דגמים, אלא אין היצע.
רוב האנשים לא קנו רכבי שטח בנזין (מטעמים כלכליים וטעמי סחירות נמוכה).

לגבי גודל, אני לא יודע עד כמה קינג או פראדו ארוכים, באמת ארוכים בהרבה מהאופציות שתיארת.
הכי טוב, תבקש מאישתך לעשות סיבוב על רכב כזה, ואז שתחווה דיעה.

לגבי 5 דלתות ומשפחה בתכנון.
רוב האנשים מחזיקים רכב בערך 3 שנים, ואז מחליפים (ישן, מתבלה, ירידת ערך, נמאס, הרבה סיבות). האם באמת תצטרך 5 דלתות בזמן הזה ?

כמו שנמרוד אמר, בסכום הזה יש אינספור אפשרויות (ולכן אין שום תשובות מוחלטות).
צריך לנסות להגדיר הכי טוב את הצרכים.

Anonymous
18-12-05, 22:57
מחיפוש בלוחות אינטרנט למיניהם יש דווקא רכבי בנזין, הרבה פחות מהדיזל אבל יש.
קינג ארוך זה 4.80 מטר, לאנד קרוזר חדש ארוך זה 4.85 (אני מניח שהפראדו בערך באותו אורך). כשאשתי ראתה את הרקסטון, שהוא 4.72, היא אמרה שיהיה קשה לנהוג על כזה, אולי סיבוב באמת ישכנע אותה.
לגבי ה 5 דלתות, הגיוני שאחזיק את הרכב בערך 3 שנים. מבחינת מקום אין ספק שאני לא אצטרך 5 דלתות, אבל, כמו שאמרתי קודם, השאלה היא אם הכנסת תינוק בועט וצורח לכסא ברכב 3 דלתות היא סבירה.
אז בואו ננסח מחדש את הצרכים:
1. מנוע בנזין או יכולת האצה שוות ערך לזו של מנוע בנזין (איזה טורבו דיזלים יש? הנתונים של הדיסקברי נראים די טוב על הנייר, למשל, אבל הוא גדול מדי).
2. ג'יפ קצר אם יש כזה שהוא חברותי לתינוקות, ארוך אבל לא מדי אם לא.
3. יכולת שטח סבירה פלוס, לא צריך להיות ג'פ"ס, אבל ממש לא ג'יפון.

gooja
18-12-05, 23:18
נראה לי שמה שמתאים לך, זה טרופר קצר.
יחסית, יש לו המון כח, בעיקר אם תמצא בנזין.
הוא לא ארוך, יש לו יכולת לא רעה בשטח בזכות מתלה אחורי מצוין.
מהג'יפים של 3 דלתות, הוא המרווח ביותר, והיחיד שיהיה מספיק נוח עם תינוקות.
יחסית לקצרים, תא מטען גדול
(בג'יפ קצר, בד"כ, אוכלים בטיול רק טוסטים, כי זה מה שנכנס ב stacking).

אפי

:wink:

hagai_sela
19-12-05, 11:29
gooja, זה נכון שהפסיקו לייצר את הטרופר הקצר בנזין ב 2002?

hagai_sela
19-12-05, 11:57
חוץ מזה שהפסיקו לייצר אותו ב 2002 שזה קצת מזמן הוא נראה ממש טוב. 215 כ"ס זה המון, ויש אפילו כאלה למכירה בלוחות.

hagai_sela
19-12-05, 14:35
מצטער שאני מפציץ ככה בהודעות, אבל כל פעם אני חושב על עוד משהו. האם אנחנו מדברים על הטרופר S בנזין קצר? בדקתי בלוי יצחק, והמחירון שלו זה 100 אלף שקל... זה נמוך עד כדי גיחוך, למישהו יש מושג למה?

gooja
19-12-05, 23:15
לגבי הטרופר : למיטב ידיעתי, הבנזין הקצר לא הופסק ייצורו, אלא הופסק ייבואו.
המחיר הנמוך נובע מסחירות נמוכה, שמביאה לשמירת ערך גרועה.
לא היה לי טרופר, אבל מחברים הבנתי שהבהמה שותה יותר מהג'ימי של אשתי,
וזה לא מעט, ולכן מחירו הנמוך.
הדיזל, מחירו נמוך גם כן, בגלל תקלות שהבנתי שנובעות מהטורבו הנוטה לקלקול,
ותוצאות הלוואי של זה.

שים לב שלוחות המודעות מלאים בטרופרים שלא נמכרים, ומחירם בפועל נמוך
מהמחירון, ובהרבה.

לדעתי: רכב יפה, חזק מאוד (חבר שנוסע בי, ממש התעלל ברכב, וכלום לא קורה.
נסיעה אגרסיבית שעם דיסקו מביאה אותך למוסך עוד לפני שנגמרת השבת),
מתלה אחורי טוב, המון כח, ודיפ' מוגבל החלקה די יעיל.

לא סחיר ? ביג דיל.

Saar
20-12-05, 08:59
אופציות נוספות וזולות יותר הן צ'ירוקי/גראנד.
מבחינת נהיגה וגודל הם מזכירים סטיישן (לא מאיימים בגודלם) יש להם 5 דלתות והם נוחים לנסיעה.
בשטח אחרי שיפורים מינמליים (צמיגים וניתוק מייצבים ואולי גם הגבהה קטנה) לא תרגיש נחות...

סער.

hagai_sela
20-12-05, 10:55
תודה חבר'ה, זה נשמע מצוין. כמה לדעתכם צריך לשלם על טרופר קצר בנזין 2002, עם 57000 קילומטר? האם הקצר בנזין זה רק ה S או שיש עוד דגמים?
סער, הגראנד צ'ירוקי גדול לי מדי, והמחיר של הליברטי לא קשור לכלום, הוא סתם יקר.

Saar
20-12-05, 10:57
לא דיברתי על הליברטי, דיברתי על הדגם הקודם XJ....
אבל יתכן שהוא ישן מדי עבורך.

בהצלחה בכל אופן,
סער.

IlanHadar
20-12-05, 11:24
כל עוד אתה לא מתכנן ילדים 3 דלתות זה בסדר, אבל לפני שאתה רוכש כזה תנסה לעמוד מחוץ לרכב, לשלוח ידים אחורה ולבדוק אם אתה מסוגל לסגור חגורת בטיחות מאחור. רק אם אתה לוליין תצליח. חשוב טוב טוב על עניין הדלתות, תלוי בתוכניות הילדים שלכם.

נהג שודים = בנזין, תנסה לנהוג על הדיזלים החדשים, תהיה מופתע וזה יפתח לך הרבה אפשרויות בתקציב שלך.

בעניין האורך - ההבדל בין רכב של 4.5 מ' לרכב של 4.6-4.7 מ' הוא לא כזה גדול. הערך המוסף של יכולת נשיאת מטען שווה את זה. גם אישתי הסתייגה מרכב גדול אבל ככל שהרכב גדל היא אומרת חבל שלא קנינו קודם. מזכיר לי הבדיחה מה חשוב הגודל או הטכניקה :lol:

hagai_sela
20-12-05, 11:44
אילן, עד שיהיה לי ילד שצריך לשים לו חגורת בטיחות יקח מינימום שנתיים, לא? אז אולי אחליף ג'יפ.

Saar
20-12-05, 11:46
אילן, עד שיהיה לי ילד שצריך לשים לו חגורת בטיחות יקח מינימום שנתיים, לא? אז אולי אחליף ג'יפ.

לילד מגיל אפס צריך לשים חגורת בטיחות.
נסה לקשור "סלקל" במושב האחורי ברכב 3 דלתות, לא תענוג גדול.
(או שהתכוונת שעד שיהיה לך ילד יחלפו לפחות שנתיים - לזה אני לא נכנס :D )

סער.

IlanHadar
20-12-05, 11:55
מנסיוני עם ילדים, בסופו של דבר לא אנחנו (הגברים) קובעים מתי. לא נכנס לעניין התוכניות שלכם. הכל בהומור כמובן.

כפי שנאמר לעיל, סלקל מאחור או כסא תינוק ברכב שלוש דלתות, עונש!

hagai_sela
20-12-05, 14:00
טוב, עכשיו בכלל ביאסתם אותי. התכנון זה ילד בערך עוד שנה (טפו טפו), ואני לא רוצה לקנות רכב רק לשנה. האם זה משאיר לי רק ג'יפים של 4.70 ומעלה?

-->