PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט פנהרד מתכוונן

דרור ברלי
23-09-17, 23:22
אני לא אוהב לנסוע בלי פנהרד.
מצד שני הג'יפ קצת מוגבה.

האפשרויות הן להגביה את התושבת שעל הסרן או להתקין מוט מתכוונן.

אני נובר ברשת ולא מוצא מוט מתכוונן ל-YJ. רק ל-TJ ו-XJ.

האם המוטות המתכווננים עבורם יכולים להתאים גם ל-YJ/סופה?

boaz avrahami
23-09-17, 23:42
לא מכיר סופה מלמטה.
זה אחורי?
אם זה אחורי אולי יש לי משהו שעשוי להתאים לך . תמדוד את האורך ותגיד אם יש בו פיתולים מיוחדים.
מזכיר לך להתקשר גם לאיתי לברר

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

yoni_0000
24-09-17, 00:08
http://www.rocky-road.com/yj-wrangler-panhard-bracket.html

עם משלוח זה לא אמור לעבור את ה500 שקל. כמו כן.. יש בעלי מקצוע שיודעים לשנות את המוט הקיים למתכוונן.

נדב42
24-09-17, 01:05
החלפתי פנהרד לא מזמן, גם הקודם היה מתכוונן, אתה מוזמן לראות אם הוא עוזר לך...

Sent from my HTC One using Tapatalk

דרור ברלי
24-09-17, 02:27
http://www.rocky-road.com/yj-wrangler-panhard-bracket.html

עם משלוח זה לא אמור לעבור את ה500 שקל. כמו כן.. יש בעלי מקצוע שיודעים לשנות את המוט הקיים למתכוונן.

יש למישהו כאן נסיון עם החלק הזה?
המנוולים במכס אצלנו יודעים לזהות את זה ויידרשו את כל הטרטור ואישורים והניירת מהמנוולים במשרד התחבורע?...
בטוח שזה מתאים לסרן סופה או שנגלה כל מיני הפתעות באדיבות תע''ר?

לבועז - הפנהרד בסופה הוא קדמי עם שני כיפופים די מינוריים.
ובאמת אשאל את איתי מה יש לו להציע מעבר לפלאח המצחיק שמגיע בקיטים של רוביקון אקספרס שמצריך ריתוך מחדש בכל כמה חודשים כי הוא תמיד נפתח...

לפני שאני מזמין את חתיכת הברזל של רוקי-רואד, נבדוק מה יש אצל נדב.
הרבה תודה ואם למישהו יש קישורים או רעיונות למוצרים מתאימים זה הזמן והמקום.

yoni_0000
24-09-17, 02:49
בקשר לאישורים אין לך מה לדאוג. פשוט תזמין דרך חברת שילוח (שהיא לא יו שופס! שיפיטו זה אחלה) ותצהיר שזו חתיכת ברזל.

בקשר להתאמה.. שכחתי שאתה עם דנה 60.. צריך לבדוק אם התושבת של ה60 ושל ה44 זהות, כי ה-yj האמריקאי עם דנה 44.

4x1om-Israel
24-09-17, 07:07
הי דרור
אתה מתכוון לזה
1987-1995 Jeep Wrangler YJ JKS Telescoping Front Track Bar

חפש ב eBay
http://www.ebay.com/itm/1987-1995-Jeep-Wrangler-YJ-JKS-Telescoping-Front-Track-Bar-for-0-6-Lift-Kits-/181561751789?epid=16002839397&hash=item2a45ec78ed:g:4AQAAOSwUEVYCF3H&vxp=mtr

talw
24-09-17, 07:08
מה שיש בקישור של יוני הוא דרופ קיט, יעני מוריד את נקודת הריתום של הפנהרד בצד השלדה.- אפשר להרים בצד הסרן או/וגם להוריד בצד השלדה, תלוי ברמת ההגבהה
המטרה היא לייצר מקביליות בין הפנהרד לבין מוט ההיגוי ולרצפה לאחר ההגבהה, בכדי למזער באמפ סטיר. שינוי אורך הפנהרד לא ימנע באמפ סטיר, הוא נועד למקם את הסרן ימינה/שמאלה כלפי הרכב .

נמרוד
24-09-17, 09:01
דרור מן הסתם מתכוון לסרן הקדמי, דנה 30, זהה בסופה ובYJ.

אני לא הייתי משקיע בזה. מוט פנהרד וקפיצי עלים לא נועדו לעבוד ביחד. זה אילוץ יתר על המתלה. זה היה פתרון זמני בלבד לתקופת המעבר שבין מתלי עלים למתלים רב חיבוריים עם קפיצי סליל, וקשה לגרום לזה לעבוד כמו שצריך כשמתרחקים מהגאומטריה המקורית של המתלה.

אני לא אומר שזה לא אפשרי, אבל לדעתי נכון יותר להדק את המתלה הקדמי עד כמה שאפשר בדרכים הרגילות, להשאר עם שאקלים לא ארוכים מדי, וזהו.

דרור ברלי
24-09-17, 11:00
דרור מן הסתם מתכוון לסרן הקדמי, דנה 30, זהה בסופה ובYJ.

אני לא הייתי משקיע בזה. מוט פנהרד וקפיצי עלים לא נועדו לעבוד ביחד. זה אילוץ יתר על המתלה. זה היה פתרון זמני בלבד לתקופת המעבר שבין מתלי עלים למתלים רב חיבוריים עם קפיצי סליל, וקשה לגרום לזה לעבוד כמו שצריך כשמתרחקים מהגאומטריה המקורית של המתלה.

אני לא אומר שזה לא אפשרי, אבל לדעתי נכון יותר להדק את המתלה הקדמי עד כמה שאפשר בדרכים הרגילות, להשאר עם שאקלים לא ארוכים מדי, וזהו.

אתה מין הסתם צודק.
ברגע שמגביהים וכל העסק יצא מהגיאומטריה מקורית, חלק מהדברים כבר לא עובדים כמו שצריך. גם עם הקיטים היקרים והנחשבים.

כשאתה כותב ''לא הייתי משקיע בזה'' - הכוונה שלך היא לנסוע ללא פנהרד כלל?...

איך אתה ''מהדק מתלה קדמי בדרכים הרגילות'' לא על חשבון מהלך מתלה (הגובה לכשעצמו כרגע מתאים לי ובכל מקרה פחות קריטי. אין לי בעיה לרדת ס''מ אחד בגובה תמורת התנהגות טובה יותר)

מה שיש כרגע זה שאני צריך לבחור בין גמישות ומהלך מתלה מצויינים בשטח אבל עם היגוי איטי ומעורפל בסגנון CJ שבכביש מרגיש לי על סף סיכון ממשי - לבין תחושה מהודקת ובטוחה עם פגיעה לא נוראית במהלך המתלים (כי הקפיצים הקדמיים שלי ארוכים ועובדים מצוין גם עם פנהרד מחובר, מה שכמובן מייצר עומסים מוגדלים) ושבירה של ברגי החיבור אחת לחודשיים-שלושה. תמיד אפשר להחזיק שני ברגים ספייר ולהחליף אבל אני חושש מעומס מתמשך שמתישהוא יגרום נזק לשילדה.

הנדנדות אצלי לא מקוריות. משולשים באורך 14 ס''מ בין מרכזי החורים. אני יודע שהתרומה של זה לגובה היא די מינורית ואני משתמש בהם לא לצורך הגבהה אלא כי הקפיץ עובד טוב יותר עם נדנדה באורך הזה. האם זה ארוך מדי?
לנסות לחזור לנדנדה המקורית הקצרה (והחלשה)? לתחושתי זה יפחית מעט מהעומסים על הבורג המסכן של הפנהרד. זה נכון?

נמרוד
24-09-17, 11:44
כשאתה כותב ''לא הייתי משקיע בזה'' - הכוונה שלך היא לנסוע ללא פנהרד כלל?...

כן.

איך אתה ''מהדק מתלה קדמי בדרכים הרגילות'' לא על חשבון מהלך מתלה (הגובה לכשעצמו כרגע מתאים לי ובכל מקרה פחות קריטי. אין לי בעיה לרדת ס''מ אחד בגובה תמורת התנהגות טובה יותר)

כן על חשבון מהלך מתלה.

מה שיש כרגע זה שאני צריך לבחור בין גמישות ומהלך מתלה מצויינים בשטח אבל עם היגוי איטי ומעורפל בסגנון CJ שבכביש מרגיש לי על סף סיכון ממשי - לבין תחושה מהודקת ובטוחה עם פגיעה לא נוראית במהלך המתלים (כי הקפיצים הקדמיים שלי ארוכים ועובדים מצוין גם עם פנהרד מחובר, מה שכמובן מייצר עומסים מוגדלים) ושבירה של ברגי החיבור אחת לחודשיים-שלושה. תמיד אפשר להחזיק שני ברגים ספייר ולהחליף אבל אני חושש מעומס מתמשך שמתישהוא יגרום נזק לשילדה.

איזה ברגים נשברים? של הפנהרד?

הנדנדות אצלי לא מקוריות. משולשים באורך 14 ס''מ בין מרכזי החורים. אני יודע שהתרומה של זה לגובה היא די מינורית ואני משתמש בהם לא לצורך הגבהה אלא כי הקפיץ עובד טוב יותר עם נדנדה באורך הזה. האם זה ארוך מדי? לנסות לחזור לנדנדה המקורית הקצרה (והחלשה)? לתחושתי זה יפחית מעט מהעומסים על הבורג המסכן של הפנהרד. זה נכון?

לא לנדנדה המקורית (נדמה לי 70 מ"מ?) אבל למשהו באמצע. 140 זה לא נורא, אבל אולי 120 מספיק כדי להדק את הרכב קצת ולא לפגוע בגמישות. בנוסף, איך הנדנדה שלך נראית? שני הפלאחים מחוברים בינהם? עם ברגים, עם ריתוכים? הקשיחות של הנדנדה משנה מאד.

ובכל מקרה, כמו שנאמר - הידוק על הכביש בא על חשבון מהלך מתלה, ואתה צריך לבחור את הפשרה.

פנהרד על מתלה עלים אני לא אוהב, מבחינה הנדסית זה פתרון אד-הוק בלבד, אני מניח שהוסיפו אותו לYJ בזמנו כדי להעביר אותו בכוח מבחנים מסוימים עד שיגיע הTJ עם מערכת מתלים "מודרנית". דוגמא למה שיצרני רכב נאלצים לעשות אבל לא מחייב אותנו.

yoni_0000
24-09-17, 11:55
מעבר לאקט התחזוקתי של בדיקת חופשים בתפוחים, מוט מקשר של ההגה, מייסבי גלגל ובולג'ויינטים..

מוט מייצב (מתנתק) ופיטמן מונמך קיימים?
תושבות פוליאוריטן לבולמים, קפיצים ומוט מייצב זה פתרון אלגנטי שעושה שיפור גדול.
עוד משהו שעולה לי לראש זה מוט מייצב מאסיבי יותר מהמקורי. יפגע בנוחות בכביש אבל ביננו מה זה משנה..

דרור ברלי
24-09-17, 12:15
כן.
אני נוסע ככה כבר שבועיים וקצת וזה מרגיש לי לא נכון ואפילו מסוכן. אתה מכיר אותי עם תחושות התחת שלי. איכות היגוי זה משהו שמאוד חשוב לי ובמבחנים לרכבי כביש מכוניות של יצרנים מסויימים שלא משקיעים בעניין הזה (ולא ניכנס לזה שוב...:rolleyes:) אשכרה נופלות אצלי בגלל זה.

כן על חשבון מהלך מתלה.
עד כה עם נדנדות ארוכות הפנהרד לכשעצמו כמעט ולא גזל מהלך מלפנים וההיגוי עדיין היה טוב על הכביש.

איזה ברגים נשברים? של הפנהרד?
כן. הבורג בחיבור לתושבת שעל הסרן. עברתי לבורג פלדה גרייד 8 וגם הוא נשבר.

לא לנדנדה המקורית (נדמה לי 70 מ"מ?) אבל למשהו באמצע. 140 זה לא נורא, אבל אולי 120 מספיק כדי להדק את הרכב קצת ולא לפגוע בגמישות. בנוסף, איך הנדנדה שלך נראית? שני הפלאחים מחוברים בינהם? עם ברגים, עם ריתוכים? הקשיחות של הנדנדה משנה מאד.
הנדנדה שלי עשויה משני משולשים חתוכים בלייזר בעובי של כ-10 מ'מ. מעבר לברגים בחיבור לשלדה ולקפיץ הם מחוברים ביניהם בבורג שלישי בקודקוד המשולש. הנדנדה המקורית משהו כמו 11.5 ס''מ בין החורים (ארוכה יותר מהמקורית של הסיקסים). הבעיה שלה היא שהיא עשויה מפח דק יחסית ומתעקמת לצדדים די בקלות.

ובכל מקרה, כמו שנאמר - הידוק על הכביש בא על חשבון מהלך מתלה, ואתה צריך לבחור את הפשרה.
מהלך המתלה אצלי כרגע מצויין. הג'יפ מאוד גמיש והארטיקולציה שלו די מרשימה. אני נעול כפול אז אין לי שום בעיה לוותר על קצת מהלך תמורת שיפור ההיגוי. מנסיון עם נדנדות מקוריות יש שיפור אבל זה לא מספיק וצריך גם פנהרד כדי שההיגוי יתהדק. אבל שבירות הברגים מעידות על בעיה והן מטרידות אותי. זה לא עלות הבורג הזניחה או זמן החלפתו שזניח לא פחות - כמו האפשרות שהמוט ייפול לתוך מוטות ההיגוי וינעל אותם בזמן נסיעה (...) ובכלל העומס העצום שזה מפעיל על השילדה.

פנהרד על מתלה עלים אני לא אוהב, מבחינה הנדסית זה פתרון אד-הוק בלבד, אני מניח שהוסיפו אותו לYJ בזמנו כדי להעביר אותו בכוח מבחנים מסוימים עד שיגיע הTJ עם מערכת מתלים "מודרנית". דוגמא למה שיצרני רכב נאלצים לעשות אבל לא מחייב אותנו.
אם הג'יפ שלי היה רכב לטיולים נטו באמת לא הייתי מתעסק בזה. אבל גם אם הוא כבר לא רכב יומיומי, עדיין הוא נוסע לא מעט על כבישים בדרך להדרכות ולטיולים ובחזרה ועוד מעט עידו מקבל רשיון וינהג בו פה ושם אז בטיחות מתחילה להיות חשובה לי יותר מאי פעם.

חוץ מזה הפנהרד זה משהו שבודקים בטסטים ובבדיקות הפתע של שודדי משרד התחבורע. אם אתה שואל אותי? די בצדק כי ההשפעה שלו על היציבות וההיגוי ממש משמעותית. ואתה יודע כמה קשה להוציא ממני מילה טובה על בני התשפוכת האלה....

דרור ברלי
24-09-17, 12:34
מעבר לאקט התחזוקתי של בדיקת חופשים בתפוחים, מוט מקשר של ההגה, מייסבי גלגל ובולג'ויינטים..

זה רכב מתוחזק. תחזוקה מונעת ולא תחזוקת שבר. כל מה שפירטת נבדק בתדירות גבוהה ומוחלף יזום אם צריך.
כרגע אפס חופשים בכל מכלול ההיגוי והפרונט. הסעיף הזה אפילו עבר חלק בטסט האחרון ביולי וזה ממש לא טריוויאלי בסופות במכון הדרום....

מוט מייצב (מתנתק) ופיטמן מונמך קיימים?
מוט מייצב מתנתק. מנותק כרגע. זרוע פיטמן מקורית. היתה זרוע מונמכת וחזרתי למקורית כי הרכב לא מספיק מוגבה בשביל להצדיק זרוע מונמכת שפגשה את מוט השפור בכל סגירת מתלה.

תושבות פוליאוריטן לבולמים, קפיצים ומוט מייצב זה פתרון אלגנטי שעושה שיפור גדול.
קיימות ותקינות
.
עוד משהו שעולה לי לראש זה מוט מייצב מאסיבי יותר מהמקורי. יפגע בנוחות בכביש אבל ביננו מה זה משנה..
המייצב מנותק רוב הזמן כי אני מתעצל לחבר ולנתק שוב ושוב בכל שבוע. לפעמים, לפני נסיעת כביש ארוכה אני מחבר. נסיעה בשטח עם מייצב מחובר היא אקט מזוכיסטי מובהק לא רק מבחינת מהלך שלא קיים אלא גם בהקשר של נוחות נסיעה שמתבטלת לחלוטין ושידור ישיר של כל הזעזועים היישר למכלולי הרכב ופירוק יסודי שלהם שלא לדבר על הגב שלי... אני כבר לא בן 20 וצריך קפיצים שעובדים ומגהצים את המהמורות כמו שהקפיצים שלי עושים היום עם מייצב מנותק.
במפתיע - המייצב המנותק ממש לא מפריע בכביש כשהפנהרד מחובר. אם אחבר אותו יהיה שיפור נוסף מין הסתם אבל ההשפעה שלו ממש זניחה לעומת הפנהרד.

....

נמרוד
25-09-17, 09:29
דרור הפנהרד נשבר (כלומר הבורג נשבר) כי יש מאבק בינו לבין מערכת המתלים. כאמור, זה שילוב לא טבעי. כדי שהוא יעבוד הוא צריך להיות די מדויק. ויש בו שלושה אלמנטים - אורך הפנהרד, המיקום של התושבת בשלדה, והמיקום של התושבת בסרן. לא ברור מאליו מה משלושתם צריך לשנות, ויכול להיות שיותר מאחד. וברקט שאחת מחברות ההגבהה תכננה עבור קיט ספציפי, הוא לא פתרון אוניברסלי.

אם תוכל להעלות לכאן צילום חזית איכותי, מואר, עם כמה שפחות עיוות פרספקטיבה (יעני צילום מרחוק עם זום), של המתלה הקדמי, יהיה אפשר להבין מה נכון לעשות, ואולי לצייר עליו אפשרויות.

בנוסף, אתה יכול לנסות פתרון פשוט: לשחרר את העלים כמה שיותר. כלומר, להוריד את הבורג שמחבר בין שני חלקי השאקל, ולשחרר כמה כריכות את הברגים של השאקלים. אם יש פנהרד, הוא זה שמחזיק את הסרן במקום, צריך לתת לו את הצ'אנס לנצח את העלים.

-->