PDA

צפייה בגרסה מלאה : אכיפה בנתיב השמאלי.

דרור ברלי
24-09-17, 19:09
סוף-סוף. (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5020184,00.html)
מה שלא הלך בטוב ובדיבורים, הולך בכוח ובקנסות. והפעם בצדק גמור.
השמאלנים האלה עוד יהרגו את כולנו - הגיע הזמן להזיז אותם ימינה. וזה לא קטע פוליטי אלא משהו הרבה יותר גרוע.

עשרים או שלושים פעם רציתי לכתוב טור עצבני על התופעה הבזויה הזו שמחרפנת את כולנו בכבישים, גורמת לעצבים ול''זעם כביש'' ואני מניח שגם לא-מעט תאונות. רציתי והאמת? התעצלתי.
מישהו במשטרה קרא את מחשבותיי ועל כך תודה.

נשאר רק לקוות שהמשטרה תמשיך במדיניות המבורכת הזו ותרחיב אותה גם לנתיב האמצעי בכבישים בעלי 3 נתיבים.
כי גורם הסיכון מס' 1 הוא הפרשי המהירויות - מה שהופך את האיטיים למסוכנים לא פחות מהממהרים. לדעתי הרבה-הרבה יותר.
מכיוון שמגבלות החוק לא מאפשרות להכריח אותם לנסוע יותר מהר, אז לפחות לאלץ אותם לעבור ימינה - ולהישאר שם.

איל מ
24-09-17, 19:41
לצערנו יהיה להם מאוד קשה ללכת עם זה לבית משפט.
מהר מאוד הם יחזרו לאכיפה הרגילה שלהם.

איציק - 4X6ZH
24-09-17, 19:41
מסלול אמצעי למי מפריעה ?
ימני למשאיות
אמצעי למשאית עוקפת ( משאית עוקפת .... ?! )
מעקה בטיחות .?
מענין מי דוחף למי את המעקה היום המעקה הורג חופשי משפחות שלמות
אז מה נשאר למי ששומר נפשו ?
רק המסלול האמצעי

איציק

איל מ
24-09-17, 19:46
לא יודע סטטיסטית מה הסכנה בנסיעה איטית, אבל מי שנוסע לאט באמצעי, חוסם דה פקטו את כל הכביש ומייצר עומסי תנועה.
בנוסף, כל מי שיש לו טנדר פולסייז (ומעלה) לא יכול לעקוף אותו.
מסוכן? לא יודע.
מעצבן?
מאוווד!
עריכה:
אני מעדיף לידי מעקה מאשר נהג שמסמס ונכנס לי לנתיב. כשאני באמצעי אני צריך להזהר ממטומטמים בשני הצדדים.
ביומיום זאת לא בעיה. אני או בדיסקו עצל (ימני) או באופנוע. בזה האחרון אני במילא בנקודת הנחה שאפ'חד לא רואה אותי ועומד לסטות לנתיב שלי בפתאומיות.

boaz avrahami
24-09-17, 19:46
בעיקרון רוב הזמן הימני הוא הנתיב המהיר אז למה לקלקל?

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8 5.2 Limited
Honda TRX300EX

דרור ברלי
24-09-17, 20:06
לא יודע סטטיסטית מה הסכנה בנסיעה איטית, אבל מי שנוסע לאט באמצעי, חוסם דה פקטו את כל הכביש ומייצר עומסי תנועה.
בנוסף, כל מי שיש לו טנדר פולסייז (ומעלה) לא יכול לעקוף אותו.
מסוכן? לא יודע.
מעצבן?
מאוווד!

+1

מה שמעצבן מתישהו הופך גם למסוכן.

הפרשי מהירויות מסוכנים ביותר. קצב התנועה בכבישים המהירים בפועל הוא 110-120 קמ''ש.
עכשיו שים את הסבתא התורנית על 70 קמ''ש בנתיב האמצעי.
יעקפו אותה משמאל וגם מימין. והיא לא לבד. אפשר כמעט לאפיין אוכלוסיות שלמות שנוהגות כך.

את היתר תדמיינו לבד.

המהירות האיטית מדי היא בעיה אחת. לצערנו היא חוקית. בתנאי שנוסעים בצד ימין ולא מפריעים לתנועה.
אי השמירה על הימין - בניגוד לחוק - בעיה חמורה בהרבה.
ההפרעה לתנועה - בעיה חמורה עוד יותר.

אלה בדיוק הסיטואציות שיוצרות את תופעת ה- Road rage - ''זעם הכביש'' הזה - נהגים עצבנים וזועמים שמבצעים עבירות כי מישהו חוסם אותם, מאלץ אותם להאטה דרסטית ללא סיבה מוצדקת ובתגובה גורם להם לבצע את העבירות הללו - עקיפה מימין למשל - הוא אחד הגורמים לתאונות.

איציק - 4X6ZH
24-09-17, 20:14
אלה בדיוק הסיטואציות שיוצרות את תופעת ה- Road rage - ''זעם הכביש''

נו באמת
הוא יוצא עצבני מהמיטה
היא ממהרת להתאפר
הגננת עשתה הקפצת כוננות
ורק ההילקס נשאר לעצבן אותו
ואז הוא מתחיל לזגזג

דרור ברלי
24-09-17, 20:58
סע בצד ימין ואף אחד לא יצטרך לזגזג כדי לעקוף אותך.

IlanHadar
24-09-17, 21:11
נראה אם זה יתפוס דרור, אני בספק, בעומס שיש היום בכבישים קשה להגיד מי נוסע בשמאל.

אבל כן אני יכול להגיד שמה שמוציא ממני את הכעס זה הטויוטות פריוס שנוסעים בשמאל והנהג עסוק בלוח המחוונים, כנראה עסוק בחיסכון, זה מביא לי עצבים :mad:

גם לא ממש שמים עליך היום, תעשה אורות צופר, כלום יש כאלה שממש לא מזיז להם.

דרור ברלי
24-09-17, 21:32
סבתות
מכוניות היברידיות
ושאר זחלנים
רוצים לנסוע לאט ולהרגיש בטוחים?... לחסוך דלק?... להגיע רק מחרתיים?.....
סעו לאט בצד ימין ואל תפריעו. זו לשון החוק וזה גם הגיוני. והגיע הזמן לאכוף את זה ביד קשה.

אם זה יתפוס או לא?
זה לא יתפוס כי הקנס ''קטן'' - רק 250 שקל.
השוטר צריך לעבוד יותר והקופה מתמלאת לאט.

אני מנחש שתוך זמן קצר הם יחזרו להתעסק במה שהם רגילים.

ניר ל
24-09-17, 22:12
הם רוצים לפנות את השמאלי כדי לתת ספייס לממהרים ואז לעשות את הכסף הגדול עם קנסות מהירות.

ofir1977
26-09-17, 18:02
אני מהאיטיים שזוחלים לאיטם בנתיב הימני.

הבעיה היא איך חוזרים לימני אחרי פניה שמאלה.
אני בדיוק אחרי פניה ככה שהמהירות שלי נמוכה, והרכב שמאחוריי מייד עוקף אותי מימין ומונע ממני את האפשרות לחזור לימני.
בינתיים הרכב שמאחוריו מתחיל לאבד את הסבלנות (עברו כבר כ- 2 שניות שלמות!) לא שומר ממני מרחק (דרך יפה להסביר שהוא נדבק אליי) ומתחיל להבהב עם האורות הגבוהים ובאופן כללי להלחיץ.

אז בחייאת, תנו לחזור לימני לפני שאתם מתחילים להתנהג כמו !@#$@!$...

talw
26-09-17, 18:51
אתה תמיד יכול לקחת את הפניה הבאה ימינה , שוב ימינה וימינה, חזרה לאיפה שהיית צריך שמאלה מלכתחילה .
זה מה שאני בד״כ עושה , זה חוסך את כל הנבלות שמהבהבים לי כשאני נקלע לשמאלי באל כורחי.

נדב42
26-09-17, 19:07
אופיר, בשביל זה המציאו את הוינקרים, תאותת ימינה במקום שמאלה וזה יסתדר ...

ofir1977
26-09-17, 19:09
אני התכוונתי לדרכים בין עירוניות.

IlanHadar
26-09-17, 21:47
או פשוט ללחוץ קצת על הדוושה ההיא בצד ימין, 5,000 במחוג עם הקו האדום זה לא מחלה...

zoharami
28-09-17, 06:00
ואני חשבתי שאני היחידי שטוען שכל השמאלנים בארץ נמצאים על הכביש.
שים לב שהנתיב המהיר הוא בימין.
2 מכוניות ומעלה זה כבר טור -פירוש עקיפה מימין חוקית.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

דרור ברלי
28-09-17, 11:00
הנתיב המהיר בצד ימין הוא רק אילוץ. פתרון שכולנו מאלתרים כי אין ברירה.
זה בגלל ''המתנחלים השמאלנים''.

בשנים האחרונות ההארדקור של השמאלנים נדד נתיב אחד ימינה ל''מפלגת המרכז'' - הם נצמדים לנתיב האמצעי כמו ח''כ לכסאו ובתמורה נוסעים אפילו לאט עוד יותר וכבונוס גם מרבים לשייט לצדדים. כל עקיפה שלהם - מימין או משמאל היא הימור מסוכן - לאן הוא יסטה בעוד שבריר שנייה?... לא נעים לעשות פרופיילינג של החבר'ה האלה לפי מגדר, גילאים ודגמי רכב אופייניים כי תמיד יהיה מי שייעלב מזה אז נעזוב. כבר למדנו לזהות אותם, להיזהר מהם ולהתרחק מהם - ככה אולי נרוויח עוד כמה שנות חיים.

בשורה התחתונה - היתקעות בצד שמאל זו עבירה מפורשת על החוק. היתקעות בנתיב האמצעי היא הפרעה פרופר לתנועה. וראוי שהמשטרה תטפל גם במנהג הזה ותזיז את כל הערב-רב הזחלני הזה ימינה. אם לא בטוב אז בדו''חות.
נראה אם המגמה החיובית של דו''חות ל''שמאלנים'' תמשיך והאם תתרחב גם ל''מפלגת המרכז''. לצערי אני לא אופטימי.

דרור ברלי
28-09-17, 11:25
אני מהאיטיים שזוחלים לאיטם בנתיב הימני.

הבעיה היא איך חוזרים לימני אחרי פניה שמאלה.
אני בדיוק אחרי פניה ככה שהמהירות שלי נמוכה, והרכב שמאחוריי מייד עוקף אותי מימין ומונע ממני את האפשרות לחזור לימני.
בינתיים הרכב שמאחוריו מתחיל לאבד את הסבלנות (עברו כבר כ- 2 שניות שלמות!) לא שומר ממני מרחק (דרך יפה להסביר שהוא נדבק אליי) ומתחיל להבהב עם האורות הגבוהים ובאופן כללי להלחיץ.

אז בחייאת, תנו לחזור לימני לפני שאתם מתחילים להתנהג כמו !@#$@!$...

איך חוזרים?
נורא קל. מאותתים, מסתכלים במראה לוודא שאף אחד לא מגיע ב-100 קמ''ש ויתנגש בך - וחוזרים ימינה.
הערס העצבני שמאחוריך שכבר מהבהב וצופר ומנסה לחתוך אותך מימין?... הוא ייאלץ לבדוק את יעילות הבלמים שלו ולקלל עוד קצת. מה לעשות.

במה אתה נוהג שכל כך איטי עד שלחזור לנתיב הימני זו משימה קשה ומסוכנת?

amitainaveh
07-10-17, 00:24
סמוראי עם 6.5 בטרנספר [emoji6]

Sent from my m3 note using Tapatalk

-->