PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהערכה גסה לפרוייקט קמפר-ואן מבוסס על טרנספורטר TYPE 3

AdiVitara02
26-09-17, 11:14
שלום,

מפנטז כבר הרבה זמן על הנושא אבל לא עשיתי עדיין ש.ב לקבל הערכה קרובה למציאות, נא עזרתכם בנושא...

המטרה למצוא טרנספורטר מתוחזק/משופץ ברמה יחסית טובה, לא להכנס לפחחות ומכאניקה עמוקה עם ארגז סגור(/פתוח?) ריק.
סימנתי לי כבר שתי רכבים פוטנציאלים, עוד לא הלכתי לראות.
מעריך שאוכל למצוא משהו כבר משופץ בתקרה של עד 30K. (הערכה טובה?)

*הפרוייקט* לבנות פנים מיועד לקאמפינג בגדול:
*בידודים וכמובן "סגירות" עץ או חומר אחר מעל. כולל פתרונות בידוד לחלונות.
*רשת חשמל 12V (כולל פאנלים? נפרדת מהמקורית?) תחזיק תאורה(פנים וחוץ), משאבת מים, הטענות ניידים, מאוורר-האץ' תקרה (האם חוקי לבצע שינוי כזה ברכב? או שזה משהו שיחליקו ברכב אספנות). ראיתי כבר שיש מוצר לתשתית חשמל סוג של מוכן שנקרא GOAL ZERO, מישהו מכיר?
*מקלחון חוץ, מיטה, מטבחון (כיור וגז) , מקרר גז? (אולי יתחיל בצידנית בריאה אבל עם הכנה למקרר גז/ מקרר 12V)
*שבצורים נוספים בהמשך הדרך...כסאות קדמיים מסתובבים, ציליה נפרשת, אסלה כימית לטובת הגברת וכו'....

ברור לי שהכל תלוי ברמת הגימור, השקעה בחומרים וכו'.
אבל יש למישהו הערכה גסה באיזה טווח זה יכול לנוע?

האם שווה בתקציב כזה לפזול לרכב אחר? בגדול מה שמדליק אותי זה ההנעה אחורית והאופציה לטייל כמו גם הקלאסיקה מאחורי הדורות הקודמים של הרכב הזה.

חנן גולומבק
26-09-17, 21:54
בסביבות 10 K ש"ח.

asafk
26-09-17, 22:02
אתה מתכוון לעשות את העבודה לבד או אצל בעלי מקצוע? העלויות יכולות בקלות להיות פי 10 אצל בעלי מקצוע.
מה הסטנדרט שאתה מכוון אליו? מבחינת פינוקים וגימור.

אסף.

AdiVitara02
26-09-17, 22:12
תודה על התשובות.
עבודה לבד, סטנדרט שיהיה באסטטיקה גבוהה ואבזור ברמה שימשוך גם את הגברת לתוך הג'וק, אבל יכול גם להתאבזר בשלבים...
רוב העבודה תיהיה בעץ אם אני מבין נכון + כל מיני מוצרי מדף / קומבינות.
קצת חושש מעבודות חשמל ככה שאם יש מוצרים יעודיים מוכנים. כמו איזה סט-אפ של צמת חשמל מגורים כלשהי. אשמח להתעניין.
בנתיים ראיתי קצת מחירים של מקררים, לא זול אבל אפשר לעבוד עם זה.
כנראה הולך לראות רכב אחד בחמישי הקרוב.

מן הסתם במידה ואני רואה שהפרוייקט הזה מתכנס לבר-ביצוע כמובן שאשתף בתהליך ותמונות.

asafk
26-09-17, 22:17
קודם כל אתה מוזמן לבוא לראות איך זה נראה.
רוב העבודה היא אכן נגרות. ואני מציע שתחליט על כל האביזרים הקנויים מראש כדי שלא תצטרך לפרק ריהוט שכבר הכנת.
יש תוכניות מסתובבות ברשת. כדאי לחפש.

מים זה מאוד פשוט כל עוד נשארים במערכת בסיסית. חשמל גם לא מאתגר מדי אם בונים, שוב, מערכת בסיסית ופרקטית. הכל קיים על המדף ובכל טווח מחירים שתדמיין.

אסף.

AdiVitara02
29-09-17, 11:55
אז ראיתי שתי רכבים,

אחד אחרי פחחות וצבע כללי + יחידה מוזרה של מיזוג אורכי שרק עושה רעש, פחות מעניין אותי היות והרכב מתוכנן לבלות בשבילים.
התרשמתי מרכב מתוחזק ברמה גבוהה יחסית לשנתון.
המוכר טען גם שביצע שיפוץ למנוע אבל לא הצלחתי להבין ממנו בכלל מה זה כלל חוץ מהחלפת צינורות דלק.
קצת יקר בשלב זה, ניתן למוכר לנוח ונראה לאן זה מתפתח.

הרכב השני שראיתי לא בדיוק למכירה, אבל אני מכיר את בעל הרכב ומכיר בדיוק מה עשה ולא עשה, יותר רציתי לראות להתרשמות.
נהנתי גם לראות שלמרות שהם זקנים הפח ללא רקבונות.

פשפשתי באינטרנט לגבי הפנים. כרגע פחות מדאיג אותי, נראה לי ממש בר-ביצוע וגם דינאמי , כלומר יכול לבנות משהו בסיסי ולהתפתח עם הזמן ועם הצורך.

בנתיים לא ראיתי עוד רכבים פוטנציאליים בלוחות.

אעדכן

דרור ברלי
29-09-17, 13:43
הקלאסיקה עולה כאן הרבה כסף ומאתגרת אותך באמינות בעייתית ובחלפים יקרים שאינם זמינים ולא נפוצים בישראל.

הנעה אחורית תקבל בכל ונדורה - רכב נפוץ, חזק ואמין בהרבה עם הרבה אפשרויות בחירה (כמה אורכי מרכב ובסיס גלגלים) שפע חלקים זמינים וזולים יותר וגם אפשרות למצוא דגם 4X4.

כל זה בהנחה שהבנייה/דיגום לקמפר יעלו פחות או יותר אותו דבר בכל רכב שתבחר.

AdiVitara02
01-10-17, 19:58
הקלאסיקה עולה כאן הרבה כסף ומאתגרת אותך באמינות בעייתית ובחלפים יקרים שאינם זמינים ולא נפוצים בישראל.

הנעה אחורית תקבל בכל ונדורה - רכב נפוץ, חזק ואמין בהרבה עם הרבה אפשרויות בחירה (כמה אורכי מרכב ובסיס גלגלים) שפע חלקים זמינים וזולים יותר וגם אפשרות למצוא דגם 4X4.

כל זה בהנחה שהבנייה/דיגום לקמפר יעלו פחות או יותר אותו דבר בכל רכב שתבחר.

אמת, הקלאסיקה אכן עולה ביוקר אבל קורצת לי. וקצת מוציאה אותי מהתקציב...
התחלתי לפשפש ביד 2, הואנדורה מפתה אבל לא מרטיט אותי כמו הטרנספורטר. אפילו יש שם אחד עם גג מוגבה!
בנתיים אעזור לחבר בפרוייקט דומה ונתגלח על הגב שלו.

אעדכן :)

boaz avrahami
01-10-17, 20:44
אתה לא רוצה את הצרעת הזו.
היה לי כזה בתצורת קמפר משנות ה 90 אני חושב עם גג מתרומם.
תצורה נחמדה, הרבה יותר צפוף מוואנדורה וגם הריצפה לא ישרה ( אזור המנוע מוגבה)מתלים חביבים, נוח מאוד לנהיגה וגם כ 2x4 בעל עבירות לא רעה...
עד כאן החלק הנחמד.
החלק הפחות נחמד הוא המנוע קירור מים.
מערכת בעיתית בשל מיקום הרדיאטור מלפנים.
ראשי אלומיניום פריכים.
אמנם יחסית קל להגיע אליהם אבל אי אפשר לסמוך על האוטו שלא יתחמם.
עשיתי פעמיים ראשי מנוע בג׳נין אצל אחד שנחשב מבין ובסוף התיאשתי ממנו, הואדתי מהכביש ומכרתי לחלקים.

אגב, ברשות הפלשתינאית לדעתי ניתן למצוע להם חלקים לרוב.
בתחומי הממשק שנגיש לישראלים אהמר למשל על ברטעה שבצפון השומרון.

עכשיו תזכור לסיום שאתה מתכוון לאותו האכב אבל זקן ב 25 שנים בערך... ומראש לא היה סמל לאמינות

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

AdiVitara02
02-10-17, 18:29
שכנעתם,
למרות שGM פחות עושה לי את זה נתחיל לחקור את הנושא.

AdiVitara02
29-10-17, 21:31
עדכון...
היות והשתעשעתי בלפנטז על טרנספורטרים לא אמינים
ואז פינטזתי על על ואנדורות זללניות דלק
כרגע הכיוון לשבצר את הג'ימני לגיחות ספונטניות ללילה בשטח.

ראיתי כמה שיבצורים יפניים וברגע שיהיה איזה סופש פנוי מתכוון להתלבש על משהו בסגנון...
https://www.youtube.com/watch?v=InaL6CP5Se4&list=WL&index=8
117234

erezgur
29-10-17, 21:57
... הכיוון לשבצר ....
ראיתי כמה שיבצורים

שיפצור - מונח צבאי שנולד משילוב של "שיפור" + "שיפוץ".....

עירא
29-10-17, 22:45
או ר״ת שינוי פנים וצורה, שלאחר מכן שונה לשבירת צורה ומכאן יש האומרים שיבצור

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
29-10-17, 23:04
או ר״ת שינוי פנים וצורה,
Sent from my iPhone using Tapatalk
נו באמת.. זה פרשנות מתוחכמת שרק בכחול אפשר להמציא..

[emoji41]

-->