PDA

צפייה בגרסה מלאה : קילומטראז' בקניית גיפ לא חדש

סער א
26-09-17, 13:04
עד כמה יש במה שאמרו לי לא לקנות רכב שעבר 200K ק"מ?

OFF-RoaD
26-09-17, 13:09
מה שונה 200 מ190 מ210?
יש רכבים באחזקה לקויה שלא הייתי נוגע בהם גם עם 50, ויש כאלו שסוחבים יפה גם ב400 ויותר.
מן הסתם קילומטראז גבוה הוא אינדיקציה לבלאי אפשרי, אבל זו לא סיבה לפסילת רכב. רק צריך לבדוק טוב, להבין שיש מצב שמכלולים "כבדים" מתקרבים לסוף חייהם, ולשלם בהתאם במידת הצורך.
בינתיים היו לי 3 רכבים עם 300 וצפונה. דיזל אוטומט ובנזין ידני. לאף אחד מהם לא היו בעיות מיוחדוצ בגלל הקמ.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

ד ו ר ו ן
26-09-17, 18:44
עד כמה יש במה שאמרו לי לא לקנות רכב שעבר 200K ק"מ?

איך אתה מתייחס לקמ ברכב שנסע עירוני רוב הזמן מול בינעירוני?
בפועל העירוני עבד קשה וזמן ממושך יותר.

סער א
27-09-17, 09:21
אז מה כן מומלץ לטירון כמוני לבדוק כשהוא הולך לקנות גיפ משומש?

איל מ
27-09-17, 10:14
לקרוא את הכתבות כאן על קניית ג'יפ משומש.
יש ספציפית לכמה סוגים פופולרים, וגם כללית.
רק להריץ חיפוש.
שנית,
אחרי שהחלטת איזה ג'יפ אתה רוצה, לנבור כאן בפורומים על מחלות (שוב, המון חומר, תריץ חיפוש).
לבסוף, כשמצאת אקזמפלר שנראה לך, לקחת לבדיקה במוסך שמתמחה בסוג הרכב הזה לצורך בדיקה. (גם כאן, יש המלצות רבות שנמצאות ממש בקצה אצבעותיך, באופציית החיפוש).

חנן-ג'יפולוג
27-09-17, 10:21
אין ספק שצריך להתייחס למדדים נוספים כפי שקודמי ציינו, אבל בממוצע, רכב עם 200K ק"מ יהיה שחוק יותר מרכב עם 100K.

בשנים האחרונות, כשקניתי רכב לאשתי, זה היה רכב חדש, שהוחלף לאחר שעבר שלוש שנים ו30K ק"מ ברכב חדש אחר, אבל לפני כן הקפדתי על קניית רכבים עם לא יותר מ120K ק"מ והשתדלתי למכור אותם כשעברו את ה150K. הרכבים האלה אכן הפגינו אמינות מוחלטת, ועברו את כל התקופה אצלנו ללא כל קלקול משמעותי.
לא ניתן לנקוב במספר מדויק שנתמך בנתון מדעי כלשהו, וזה משתנה ממותג למותג ומדגם לדגם, אבל נקיבת מספר כלשהו כמדד בסיסי בקניית רכב, זו פרקטיקה נכונה בעיני, למי שלא מתאים לו לשרוף את זמנו וכספו בתיקון הרכב.

ישנם רבים מאיתנו, כולל אותי, שמחזיקים רכבי תחביב יחודיים ישנים יותר, אבל עבור רוב האנשים, לשימוש יומיומי, קניית רכב עם 200000 ק"מ זה מעשה לא נכון, לטעמי. על אחת כמה וכמה כשמדובר ברכב שטח, עם בלאי גבוה מהרגיל ועלויות תיקונים גבוהות בהרבה משל רכב פרטי.

נדב ש.
27-09-17, 11:06
דווקא 120k ק"מ?
יש לא מעט רכבים שתום האחריות שלהם בדיוק 100k ק"מ ובדיוק אז מתחילות התקלות....

30k בשלוש שנים זה לא מדד לדעתי, גם הרכב שנחשב הכי פחות אמין יהיה כזה, אם אתה לא מחשיב בלאי סביר של מכלולים לא משמעותיים כמובן.

יש רכבים שנוסעים מעט מאוד בתוך העיר בנסיעות קצרות מאוד שאפילו המנוע לא מגיע לטמפ' העבודה שלו וכבר מדוממים, בלאי גבוה מאוד, בתוך העיר בלאי עוד יותר גבוה לתיבה אוטומטית, אני מכיר כמה כאלה.

200k לרכב משומש בהתאם לגילו זה סביר בהחלט, חשוב לבדוק היסטוריה, זה הדבר הבא שהכי ישפיע על הרכב, מעבר ל"קצת" מזל שזה הדבר הבא שצריך עם כל רכב.

פעל לפי מה שכתב איל מ. קודם כל.

ד ו ר ו ן
27-09-17, 12:47
חנן,
להוסיף, מחשב הרכב אצלי מראה שממוצע המהירות ברכב שמבלה כ-2/3 מנסיעתו בתנועה עירונית/פקוקה הוא כ45קמש, ורכב שמבלה בעיקר מחוץ לעיר יהיה 30-20קמש יותר מהיר בממוצע הכללי.

לפי הכלל הזה אפשר לחשב בגסות כמה זמן הוא עבד כדי לעבור מרחק x, ומזה להוסיף על הקמ המוצהר של הרכב בהתייחס לשימוש(הרבה אומרים ״הרכב בקושי יצא מגוש דן/שימש את אישתי רק בעיר״), ולחשב כלל האצבע של קמ מקסימלי לרכישה.

eyalski
02-10-17, 09:02
בראש ובראשונה זה עניין של תקציב ודרישות בסיס.
כך שאם מחפשים לדוגמא רכב 4X4 גדול, שבע מקומות עם קילומטרז' נמוך וצעיר יחסית, נאמר בן 10 או פחות, נשארים ריאלית עם מעט מאוד דגמים ורובם יקרים יחסית.
ואם התקציב לא גבוה אז מן הסתם הסכום שקיים יספיק רק לקנות רכב ישן, ישן וסחוט. כאן מתחילה ההתלבטות למעשה בין רכב בן עשר ויותר עם 200000 ק'מ מהדגמים האפשריים לקניה בסכומים של מעל 120000 ש'ח במקרה הטוב, לבין ויתור על הקונספט הרצוי וקניית רכב פשרה.
רובנו נתגלגל בין מודעות ונשרוף ימים וחודשים לחפש את הגביע הקדוש, רכב מהניילונים שלא נסע בשטח, יד ראשונה עם פחות מ 200000 ק'מ במחיר מציאה של גרוש וחצי. זה קיים וקורה למי שמתמיד ורץ ומחפש.
אני יכול להעיד על עצמי שאין לי סבלנות וקניתי לא מעט מכוניות בחיים, גם עם 400000 ק'מ וגם ממכרזים משטרתיים ובסופו של דבר זה הרבה מזל.
רכב עם 200000 בטוח יותר בטוח לקנות מאשר רכב עם 300000-400000 ק'מ, אבל לא תמיד ההפרש מצדיק את זה.

חג שמח

-->