PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות - מסלול טיול סוכות עם המשפוחה

amitos23
29-09-17, 00:13
הי,

מטיילים בסוכות עם סובארו פורסטר מודל 2007. צמיגי כביש. בלי מיגונים.
יש לנו יום שלם ברוטו, ישנים לילה לפני ולילה אחרי בעין-יהב.

מעוניין לקבל חוות-דעתכם על המסלול הבא, מבחינת קושי, נקודות בעייתיות, קצב נסיעה - כמה זמן נטו ייקח להשלים כל מקטע. וגם כמובן טיפים בכלל על השבילים הפופולריים האלה.
אנחנו זוג ו- 3 ילדים, ניקח הרבה ספייר בביצוע ברוטו בשביל הרבה עצירות.

עשיתי חלק מהמסלולים האלה לפני כמה שנים על אופנוע דו"ש, איך שאני זוכר אותם - אפשריים בהחלט בהנאה גם בפורסטר.
מה מצבם העדכני?

1. יוצאים מעין יהב מערבה על סמ"ש אדום דרך נחל נקרות עד מיצד נקרות, משם דרומה על סמ"ש שחור על נחל מישר עד כביש 40.
2. אופציה לחיתוך חזרה לערבה, "למקרים ותגובות": סמ"ש שחור המחבר את נקרות דרך נחל קצרה אל מואה, ממערב למזרח (עוקף את מעלה קצרה דרך סמ"ש אדום) - אפשרי בפורסטר? זכורה לי ירידה תלולה בהתחברות של העוקף חזרה לסמ"ש שחור
3. מדרום המישר, יוצאים מכביש 40 על סמ"ש שחור צפון-מזרחה דרך נחל עשוש כל הדרך עד הערבה - יציאה לצוקים דרך סמ"ש ירוק.
4. נתיב חלופי ל- 3, מהר כיפה צפון-מזרחה ע"ב סמ"ש כחול (עושים את מעלה כיפה ומעלה ברק בירידה).

תודה!
עמית

yoni_0000
29-09-17, 01:16
כל המסלולים האלה עבירים לפורסטר והם יום טיול ארוך ומלא (5-7 שעות נסיעה נטו מעין יהב עד עין יהב).
הירידה מקצרה קצת בעיתית, אבל אם אתה לוקח את המעקף אני מניח שתהיה בסדר.. הירידה בסוף אכן קצת תלולה אבל היא לא נוראית. דווקא בנחל חדב קצת אחריי המפגש עם הנקרות אני זוכר קטע נקודתי עם בולדרים גבוהים שמחייב קצת יותר זהירות, בטח ברכב בלי מיגון. על הר כיפה הייתי מוותר לו ורק כי זה מסלול שלוקח יותר זמן מהעשוש, וגם בו יש כמה ג'עג'ועים שהפורסטר עלול לחטוף.

תהנו!

sportage
29-09-17, 09:43
אפשר להעביר כל רכב ובטח פורסטר בליסינג..
השאלה כמה זמן זה יקח ומה מחיר הטעות בעיקר שאין לך מיגון.

כבעל פורסטר גאה מציע לך לשמור אותו לשביל וטיול כזה לעשות עם רכב הולם, או כמינימום למגן אותו ולוודא שיש לך צמיג רזרבי במידה מליאה.

איל מ
29-09-17, 10:09
הייתי נשאר על הנקרות חדב, וחוזר מהעשוש.
יום שלם, ושווה לצאת מוקדם אם רוצים עצירות בנקודות יפות בדרך.
הר כיפה אפשרי כי אתה יורד אותו, אבל אני לא סובל את הדרך מהכביש עד אליו (הדורים מפרקי סתימות).
על קצרה-מואה היחתי מוותר עקב היעדר מיגון.
טיפ אחרון.
הקצבים שאתה רגיל אליהם באופנוע שטח או אפילו עם ג'יפ גבוה יגבו ממך בוודאות מחיר בנקרות.
הזיפזיף מפתה ומזמין ללחוץ ואז מגיעה האבן השתולה המציצה בבישנות מבעד לגרגרי החצץ, וממתינה לנתץ את הדיפרנציאל/קארטר/גיר (סמן את הרגיש ברכבך) לאלפי עזאזלים.
אז להוריד קצת רגל מהדוושה ולהנות מהנוף (ז'תומרת שאר יושבי הרכב. שהנהג יחפש את האבנים).

ד ו ר ו ן
29-09-17, 10:16
ה"למקרים ותגובות": סמ"ש שחור המחבר את נקרות דרך נחל קצרה אל מואה, ממערב למזרח (עוקף את מעלה קצרה דרך סמ"ש אדום) -
עמית
עוד לפני ״מעלה קצרה״, בירידה מקצרה לפיצול למעקף, יש עיקולים הדוקים על מדרגות סלע שבשביל רכב שטח רגיל אין בעיה, בשביל פורסטר תצטרך תשומת לב הכוונה ואולי בנייה.

zivo
29-09-17, 11:56
עשיתי את המסלול של מואה, קצרה, נקרות, מישר בחג האחרון.
התשובה חד משמעית - לא לפורסטר ובוודאי לא בלי מיגון.
העליה מקצרה למעקף הדרומי, היא לא בעיה. רכב קל יעלה את האבק הזה יותר בקלות מכל האחרים.
לעומת זאת, בסוף המעקף יש את העליה למייצד קצרה, הרבה יותר קשה ובולדרים.
בנקרות עצמו יש דשדשות די עמוקות, ללא מיגון, לך תדע לאן מגיעות האבנים.
במיישר 2-3 מעברים שאם הכוונה תעבור.
הרבה שנים נסעתי עם GV2006 ואני לא חושב שלכל מסלול צריך האמר, אבל גם לא מוגבה וגם לא ממוגן, במסלול הזה, זה להזמין צרות.
לא שזה בלתי אפשרי, אבל או שתסע בקצב צב וכיוונים, וחששות..... או שתחטוף.

זה המעלה מקצרה לעוקף הדרומי (האדום)

116907
(זו תמונה מתוך סירטון ווידיאו, אם מאוד חשוב, תשלח לי הודעה פרטית אני אשים לך את הווידאו במקום נגיש)

GodsFather
29-09-17, 14:47
אגב, נסיעה עם רכב בודד וכל המשפחה למסלול הזה היא גם כן ריזיקה במקרה של תקיעה

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

amitos23
30-09-17, 22:32
תודה רבה על כל התגובות, טיפים מצויינים!
די מתאים למה שחשבתי וזכרתי.
חג שמח וחתימה טובה!

נ.ב.
לא ליסינג, הלוואי :)

-->