PDA

צפייה בגרסה מלאה : קידוח חורים בברזל-יש שיטות מעניינות?

חנן-ג'יפולוג
16-12-05, 23:32
נניח שיש לכם משטח שעליו מספר חורים שלא מסודרים בצורה מוגדרת, כמו ריבוע, או קו.

אל המשטח הזה אתם צריכים להצמיד פלטת ברזל, כאשר אתם צריכים לקדוח בפלטה חורים, כך שהם יתאימו לחורים מהמשטח הראשון. לא ניתן להגיע אל מאחורי המשטח הראשון ולסמן דרך החורים עם טוש.

איך אתם יודעים היכן לקדוח את החורים בפלטה?

זו לא חידה, אלא שאלה.

Bulldog
16-12-05, 23:39
נייר עבה או בריסטול דק בגודל שמכסה את המשטח הראשון ובמברג מג'וייף קצת מהארגז כלים.
תניח את הנייר על המשטח, תעבור עם הידית של המברג ותקבל העתק של שפות המשטח והחורים.
מקווה שהייתי ברור.

יוני5
17-12-05, 00:16
ניילון של מלחמת המפרץ, תסמן נקודות עיגון (+) כמו בשקפים צבאיים (על מנת לקבל אוריינטציה), תסמן את החורים על הניילון ותעביר את הסימון לפלטה השניה.

יוני5

ד ו ר ו ן
17-12-05, 09:41
כמו שיוני כתב,
תסמן את נק' העיגון בברור על שני המשטחים ותקדח את החורים מידה אחת מעל מה שאתה צריך(אם אפשר) כדי לחפות על אי מירכוז המקדחים בחורים בעת הקדיחה=הבדל אפסי בין מיקום החורים כשיש לך יותר משני חורים הופך את ההתאמה לבילתי אפשרית.

עוד אפשרות זה לקדוח עפ"י השבלונה את החורים,להעביר את הברגים שכן מתאימים ולהרחיב מעט את אלו שחסר להם בדיוק קצת כדי לשבת במקום.

הצפרדע
19-12-05, 12:26
התשובה של עומר נכונה מאד - שים לב לא
להכין את השבלונה מקרטון אלא רק מנייר עבה
או בריסטול דק, אחרת החורים לעולם לא יהיו חופפים.
נילון לא מומלץ כי העיוותים בו בגלל הגמישות
יגרמו לסטיות ניכרות.
השבלונה צריכה להיות של כל המשטח כולל גבולות
חיצוניים, ולא רק של החורים.
את הצורה של החורים והגבולות תשיג הכי טוב ע"י
פטיש - מדוייק מאד.
אם אתה צריך התאמה לא מאד מדוייקת, תמיד תוכל
לקדוח את החורים עם אותו קוטר מקדח, ואם קצת
"ברח" לך, תוכל להגדיל את החורים בחצי מ"מ.
אם תצטרך קצת עזרה - צלצל.

kd2
04-04-06, 23:10
נזכרתי שכבר היה משהו דומה ומתאתי את הדיון אז אני אוסיף פה את השאלה.
אני מתחיל פרוייקט מסויים וצריך להצמיד פולי ( של אלטרנטור אם זה מעניין ) למנוע במדוייק כדי שלא יעשה שמיניות.
יש לי 2 אופציות.
מהמנוע יוצר ציר עם הברדה וניתן להשחיל את הפולי, הבעי היא שההברגה קטנה באיזה 2-3 מ"מ מהחור בפולי בכל הנקודות.
אופציה שניה היא:
על גלגל התנופה 4 מקומות לברגים בצורת ריבוע, האם יש שיטה מסויימת לקדוח( לא מאמין אבל מי יודע ) מדוייק כדי למרכז בדיוק את הפולי עם גלגל התנופה?

יש לי רעיון אחר.
השגת בוקסה מגומי/פלסטיק או אפילו ברזל בקוטר פנימי של ההברגה וקוטר חיצוני של החור המרכזי בפולי.
הבעיה היא להשיג אחד בדיוק כזה.

תודה מראש
ים

lizard
05-04-06, 08:41
אני מניח שחרט יוכל לסדר לך את העניין. אולי אפילו למלא בריתוך את החורים הקיימים ולקדוח חדשים בקוטר המתאים.
בתאוריה גם אתה יכול אבל לחרט יש את הכרסומת שהיא מדוייקת עד אלפית המילימטר או משהו כזה. ככה תוכל לדעת בוודאות לאן לקדוח את החורים החדשים.

איציק - 4X6ZH
05-04-06, 08:58
ושוב מתגלה מערכת החינוך \ בתי הספר כולל בתי הספר היסודיים
איפה שעורי הנדסה איפה המורה לחשבון והנדסה ומשחקי המחוגה איך לחלק עיגול
איפה כל אותם ילידים שהיו משחקים במחוגה במשולש
לצערי אני חושב שגם המהנדסים של היום יודעים את הנוסחאות אבל איך לוקחים משולש עיגול ומסמנים
מקומות לקידוח זה כבר מסובך .
לחרט יש ראש חלוקה הוא כלי עבודה המאפשר לזהות את מקומות הקידוח .
גלגל רצועה שיוצמד לגלגל אחר ללא ציר מירכוז לא ישמור על האמצע ותמיד ישחרר את עצמו !
ציר מרכוז יכול להיות גם מדרגה שיש ליצר בחריטה על הגלגל שיהיה מותאם לגלגל השני ורק אז לסמן
וליצר את חורים לצורך חיבור שני החלקים .
איציק

נמרוד
05-04-06, 10:00
נזכרתי שכבר היה משהו דומה ומתאתי את הדיון אז אני אוסיף פה את השאלה.
אני מתחיל פרוייקט מסויים וצריך להצמיד פולי ( של אלטרנטור אם זה מעניין ) למנוע במדוייק כדי שלא יעשה שמיניות.
יש לי 2 אופציות.
מהמנוע יוצר ציר עם הברדה וניתן להשחיל את הפולי, הבעי היא שההברגה קטנה באיזה 2-3 מ"מ מהחור בפולי בכל הנקודות.
אופציה שניה היא:
על גלגל התנופה 4 מקומות לברגים בצורת ריבוע, האם יש שיטה מסויימת לקדוח( לא מאמין אבל מי יודע ) מדוייק כדי למרכז בדיוק את הפולי עם גלגל התנופה?

יש לי רעיון אחר.
השגת בוקסה מגומי/פלסטיק או אפילו ברזל בקוטר פנימי של ההברגה וקוטר חיצוני של החור המרכזי בפולי.
הבעיה היא להשיג אחד בדיוק כזה.

תודה מראש
ים

זה הפתרון. אתה צריך לחרוט שרוול מרכוז שיכנס בלחץ על הציר שיוצא מהמנוע ובתוך הפולי. אם לא היה את הציר הזה, אז היינו מוצאים דרכים אחרות למרכז את הפולי, אבל בכל מקרה זה לא על ידי ברגים בהיקף בלבד, לא משנה כמה מדויק אתה יכול לקדוח אותם. אבל יש ציר, תשתמש בו, זו עבודת חריטה פשוטה ביותר. מה שחשוב להבין הוא שלא הדיוק משנה כאן, אלה המרכוז. כל מה שמעובד במחרטה, הוא ממורכז.

kd2
05-04-06, 16:51
איציק לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד....שאלתי שאלה שידעתי בתת מודע שלא אקבל עליה תשובה בנושא קדיחת החורים אבל יש שיטות שאני לא מכיר ולכן מחובתי לשאול את השאלה, לאחר מכן הבאתי את מה שאני חושב שצריך לעשות ומסתבר שזה הפיתרון הנכון.

סתם בשביל התיאוריה.
צד אחד של הפולי קעור בצורה סימטרית אם אני יכניס בורג עם ראש קוני מתאים ויושב 100% עם כוח מספיק אצליח למרכז במדוייק את הפולי?

נמרוד
05-04-06, 23:32
תן תמונה או סקיצה שנבין בדיוק על מה אתה מדבר.

kd2
05-04-06, 23:40
אני מעריך שמחר 2 החלקים יצאו ממקומותיהם הטבעיים ויהיה צילום.

combina347
27-09-09, 04:56
השיטה שלי לקדיחת החורים היא לקחת פקספקט
הוא שקוף, קשיח, מדוייק, נוח לקדיחה ומשיכת חורים.
למקרה שאתה לא מוצא פרספקט יש ימבה רעיונות כגון מכסה של קופסת גלידה
ועוד אלפי רעיונות מקוריים

יש גם שיטות ישנות וארוכות אבל מוצלחות
עליך לסמן X כמו שצויין קודם בקשר למפות מחוץ לאיזור שעליו מונח הפלאח
לקחת מחוגת מסגרים שבשני הקצוות יש חוד כמו במשרט
ולפתוח אותה עד למרכז החורים עליך לעשות זאת 3 פעמים לכל חור הכי בטוח
לאחר מכן קבע את הפלאח עם קלמרה והצב את המידות שנמדדו
אתה תקבל איקסים ושם עליך לקדוח על הפלאח
קיימת אפשרות שתהיה לך סטיה של חצי מילימטר בגלל עובי הפלאח לכן עליך להרחיק את הX כמה שיותר

אני ממש מעדיף את שיטת הפרספקט היא ממש נוחה ומדוייקת, שיטת המחוגה נועדה למקומות מאוד מסובכים שאין דרך
להניח שבלונה

עידו לוריה
27-09-09, 07:14
נניח שיש לכם משטח שעליו מספר חורים שלא מסודרים בצורה מוגדרת, כמו ריבוע, או קו.

אל המשטח הזה אתם צריכים להצמיד פלטת ברזל, כאשר אתם צריכים לקדוח בפלטה חורים, כך שהם יתאימו לחורים מהמשטח הראשון. לא ניתן להגיע אל מאחורי המשטח הראשון ולסמן דרך החורים עם טוש.

איך אתם יודעים היכן לקדוח את החורים בפלטה?

זו לא חידה, אלא שאלה.

חנן אתה יכול לקחת ספרי צבע לרסס על המשטח שאותו אתה רוצה להעתיק ולא לתת לו להתיבש ומיד להצמיד לו את החומר שאתו אתה רוצה לקדוח אבל חשוב לא להזיז אותו(שתי ג'פקות טוקי יעשו את העבודה) בשלב זה לאחר מכן להפריד בינם ויש לך סימון של החורים וגם של גבולות החלק ,פשוט מהיר ומדויק.
עידו

הצפרדע
27-09-09, 07:20
קובי ועידו, שמתם לב לכך שהתשובות היפות שלכם ניתנו באיחור "קל" של שלוש וחצי שנים? :shock: ?

עידו לוריה
27-09-09, 07:56
קובי ועידו, שמתם לב לכך שהתשובות היפות שלכם ניתנו באיחור "קל" של שלוש וחצי שנים? :shock: ?

ברוך ,כן אבל השירשור הזה קיים ואנשים מחפשים לפעמים תשובות ונחמד לערר מדי פעם שרשורים ישנים כמו שאתה עשיתה עם השירשור של חנן לגבי צינורות ,וטוב שעשית.
עידו

Gilad
28-09-09, 10:55
לוקח זמן לפתח כאלה פתרונות ...

-->