PDA

צפייה בגרסה מלאה : שביל ישראל עם ילדים

jacob72
30-09-17, 19:57
מתכנן לעשות את שביל ישראל באופן רגלי כמובן עם הילדים. גיל 8 ו 11.
אחת לחודש נעשה מקטע אחד בכייף עד שנסיים .
למישהו יש נסיון בשביל עם ילדים, ויכול לתת טיפים.
אני לומד את הנושא כבר חודש,ולא מצאתי יותר מידי מידע על המסלול עם ילדים.

סער
30-09-17, 20:27
מה שאתה מתעניין לגביו הוא ״ארוע״ גדול בהרבה משאלה פשוטה בפורום...
הכל כמובן תלוי ביכולות האישיות שלכם, אבל לגופו של עניין:
התכנון ה״קלאסי״ של מקטעי השביל לא מתאים לדעתי האישית לילדים בגיל הזה.
תצטרכו לבצע שינויים רבים, משמע להעמיק בתכנון ולדאוג ללוגיסטיקה לאורך המסלולים.
הצפון בעייתי פחות, האתגרים האמיתיים הם בחלק הדרומי.
תתחיל בלשאול את עצמך כמה שעות/קמ הילדים יכולים ללכת ביום? כמה מים כל אחד מכם יכול לשאת?
קח גם בחשבון שקטעים שלא הולכים ברצף בדכ מתחילים ללכת בשעה מאוחרת יחסית ונכנסים לשעות החמות.
מכאן תתחיל לתכנן כל מקטע.
לגבי מקומות ומסלולים ספציפיים מוזמן לשאול.
תהנו.

jacob72
30-09-17, 21:12
מה שאתה מתעניין לגביו הוא ״ארוע״ גדול בהרבה משאלה פשוטה בפורום...
הכל כמובן תלוי ביכולות האישיות שלכם, אבל לגופו של עניין:
התכנון ה״קלאסי״ של מקטעי השביל לא מתאים לדעתי האישית לילדים בגיל הזה.
תצטרכו לבצע שינויים רבים, משמע להעמיק בתכנון ולדאוג ללוגיסטיקה לאורך המסלולים.
הצפון בעייתי פחות, האתגרים האמיתיים הם בחלק הדרומי.
תתחיל בלשאול את עצמך כמה שעות/קמ הילדים יכולים ללכת ביום? כמה מים כל אחד מכם יכול לשאת?
קח גם בחשבון שקטעים שלא הולכים ברצף בדכ מתחילים ללכת בשעה מאוחרת יחסית ונכנסים לשעות החמות.
מכאן תתחיל לתכנן כל מקטע.
לגבי מקומות ומסלולים ספציפיים מוזמן לשאול.
תהנו.הכל מתוכנן ומוכן. הקצב ידוע וגם היכולות והמגבלות הפיזיות. מטרת המסלול אהבת והכרת הארץ. אין לחץ לסיים מהר וידוע מראש שזה ייקח שנתיים. יש לנו יעד לקצב הליכה בצפון 10-15 קמ ביום. בדרום בדיוק חצי.

כל הטיול התכנון הוא לישון בשק"ש וכילה בלי אוהל.

רציתי לקבל עוד טיפים שאולי לא חשבתי עליהם עם ילדים.
מאחר ואנו עושים מקטעים פעם בחודש ולא מסע כומתה , זה לא אמורה להיות בעיה .

asafk
30-09-17, 21:59
המסלול קשה ויש בו ימים ארוכים שמחייבים הליכה רצופה. יש שבילים עם מדרגות גבוהות שמצריכות עזרה למי שמעמדו גופו קטנים.
בלי להיכנס לפירוט של כל מקטע - באופן גורף אני יכול לומר שיש הרבה מקטעים שפשוט לא מתאימים. עליהם אני מציע לוותר או לדחות לשנת הבר מצווה עד אז הם כבר יהיו מיטיבי לכת.
מעבר לזה... כמו כל טיול סופש עם ילדים.

אסף.

heminew
30-09-17, 23:15
אחלה רעיון.
לא מכיר את כל השביל ולא מכיר את הילדים שלך אבל דברים כלליים לגבי "טרקים" עם ילדים קטנים:
שלא יסחבו יותר מדי- זה מעייף אותם מאוד מהר. שיסחבו בהתאם ליכולת שלהם כמו שאתה מכיר אותם, ואתה תצטרך לספוג יותר על הגב שלך. אפשר גם לעשות הכנות - לצאת כמה פעמים לשעתיים-שלוש עם משקל מסוים על הגב, שיתרגלו.
נעליים טובות ותיק טוב- סופר חשוב.
שיארזו בעצמם ויכירו את התיק שלהם ומה שיש בתוכו
אפשר לחלק תחומי אחריות - למשל אחד אחראי על צילום ותיעוד, השני אחראי על הדלקת מדורה, דברים כאלה.
שתף אותם בתכנון.
שוב, זה תלוי בכל ילד וילד ומה שמתאים לו.
בהצלחה
חמי

סער
01-10-17, 21:59
תתחילו. המקטע הראשון מדן לתל חי הוא ״קייטנה״. הרבה מים וכיף (וגם שמש בחצי השני של היום...).

לגבי התכנון שלכם: גם אם בכוונתכם ללכת יומיים בחודש יקח לכם לדעתי הצנועה יותר משנתיים. קח בחשבון שללכת 10-15 קמ ביום ולמחרת שוב זה די הרבה לילד שלא מורגל בהליכה ממושכת.
השינויים שתידרשו לבצע בתכנון המקטעים יאלצו אותך לארגן לפעמים הקפצת מים אם בכוונתכם ללכת יומיים רצוף כל פעם. (מניח שלא תרצה לסחוב מים ליומיים לשלושה).
כתבת שהכל מתוכנן, אבל אני זוכר מקטעים בדרום שלא תוכל לקצר לפי התיכנון ועדיין לפגוש מים בדרך.

עם כל זאת, זה נשמע יופי של דבר, אז למה לא להתחיל צעד צעד ולראות לאן ילך... כל עוד הכל באחריות הנדרשת כמובן. טייק איט איזי.
אם יש לך שאלות על מקטע/מקום כזה או אחר מוזמן לשאול ספציפית.
תהנו.

jacob72
01-10-17, 22:07
תתחילו. המקטע הראשון מדן לתל חי הוא ״קייטנה״. הרבה מים וכיף (וגם שמש בחצי השני של היום...).

לגבי התכנון שלכם: גם אם בכוונתכם ללכת יומיים בחודש יקח לכם לדעתי הצנועה יותר משנתיים. קח בחשבון שללכת 10-15 קמ ביום ולמחרת שוב זה די הרבה לילד שלא מורגל בהליכה ממושכת.
השינויים שתידרשו לבצע בתכנון המקטעים יאלצו אותך לארגן לפעמים הקפצת מים אם בכוונתכם ללכת יומיים רצוף כל פעם. (מניח שלא תרצה לסחוב מים ליומיים לשלושה).
כתבת שהכל מתוכנן, אבל אני זוכר מקטעים בדרום שלא תוכל לקצר לפי התיכנון ועדיין לפגוש מים בדרך.

עם כל זאת, זה נשמע יופי של דבר, אז למה לא להתחיל צעד צעד ולראות לאן ילך... כל עוד הכל באחריות הנדרשת כמובן. טייק איט איזי.
אם יש לך שאלות על מקטע/מקום כזה או אחר מוזמן לשאול ספציפית.
תהנו.תודה. זה בדיוק התכנון לסיום שנתיים ואולי יותר.
וקלעת בול, סיכמנו שמתחילים את הקטע הראשון והכי חשוב החוויה ולא ההספק. גם אם נלך 5 קמ ביום במקום 10 לא קרה כלום.

הדרום זה ארוע אחר לגמרי ,ויש עוד שנה של נסיון עד שנגיע אליו.

תודה

סער
01-10-17, 22:53
מצויין
רק טיפ קטן ( סתם כי אני נהנה להיזכר בשביל...:rolleyes:), אם היום הראשון הוא ״קייטנה״, אז המקטע השני (תל חי עד צ.כ״ח) הוא אימון כושר ושיעור לבאות...
הרבה עליות, מעט צל, רוב ההליכה בתחילת היום על שביל לבן ובסיום מקטע די אתגרי לפני העליה למצודת כ״ח. כדאי לעלות לעין רועים כבר ביום הראשון אם הספקתם, לצאת ממש באור ראשון ולשקול סיום מוקדם יותר מצ.כ״ח.
קח בחשבון שתהיו לא מורגלים עדיין בהליכה,בציוד שבאמת נדרש וכו׳

בהצלחה

jacob72
01-10-17, 22:55
מצויין
רק טיפ קטן ( סתם כי אני נהנה להיזכר בשביל...:rolleyes:), אם היום הראשון הוא ״קייטנה״, אז המקטע השני (תל חי עד צ.כ״ח) הוא אימון כושר ושיעור לבאות...
הרבה עליות, מעט צל, רוב ההליכה בתחילת היום על שביל לבן ובסיום מקטע די אתגרי לפני העליה למצודת כ״ח. כדאי לעלות לעין רועים כבר ביום הראשון אם הספקתם, לצאת ממש באור ראשון ולשקול סיום מוקדם יותר מצ.כ״ח.
קח בחשבון שתהיו לא מורגלים עדיין בהליכה,בציוד שבאמת נדרש וכו׳

בהצלחהתודה רבה.

-->