PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל קיה פיקנטו ידנית

אלדר
30-09-17, 22:41
יש מחשבות לעבר לשני רכבים.
הקיה אמורה לנסוע כ 100 ק"מ ביום!!
מה רמת האמינות של הרכב?
מה סחירות הרכב? יש מלא ביד 2
ומה צריכת הדלק?

*אשמח לשמוע חוות דעת*
תודה וחתימה טובה...

נמרוד
01-10-17, 00:41
היתה לנו פיקנטו אוטומטית 2011. צריכת דלק 14:1. לא היו תקלות כלשהן והוצאות מעבר לטיפולים שוטפים. נקנתה כחדשה נמכרה אחרי שנתיים במחירון.

יש לנו היום יונדאי i10 ידנית 2016 - אחות תאומה לפיקנטו. צריכת דלק 16:1. בינתיים אין הוצאות מעבר לטיפול שוטף אחד. לא מצפה שיהיה משהו מיוחד. לא נוסעת הרבה - 15K בשנה - משמשת רכב שני.

התאומות הקוראניות עושות את העבודה. הן פחות חסכוניות מאפשרויות אחרות, אבל הן מפצות במחיר זול ואמינות גבוהה מאד. תחבורה בסיסית. נהג בודד יכול לעשות בהן 100 ק"מ ביום בקלות אם הוא לא מפונק. הן מספיקות גם למשפחה (לא מפונקת) עם שני ילדים.

מכוניות מיני חסכוניות יותר - מבית VAG. סקודה סיטיגו/סיאט מיו או איך שלא קוראים להן. עושות 19-20:1 אמיתי. יש לי חבר שטוחן אחת כזאת 200 ק"מ ביום כבר כמעט שלוש שנים.

דרור ברלי
01-10-17, 07:45
היתה תקופה שפיקנטו נחטפו מעל למחירון.
היום הן סובלות מאותה תסמונת של כל ''מכוניות העדר'' - אלפים רבים מוצעים למכירה בכל רגע נתון והסחירות/שמירת המחיר כבר לא כמו פעם. כי אם יש עוד אלף כמוך אז למה שיקחו דווקא את שלך?
הביצועים די בסיסיים וצריכת הדלק לא מובילה בקטגוריה כי מנוע ה-1 ליטר מתאמץ כל הזמן לסחוב את המכונית בקצב סביר.
ועדיין כמכונית מיני בסיסית זו בחירה טובה. מכונית אמינה ומוצלחת.

GodsFather
01-10-17, 08:24
רק כדי להבין, על איזה טווח מחיר מדובר?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

asafk
01-10-17, 09:22
הנסועה משמעותית ומכך אני מסיק שהנסיעות גם בינעירוניות.
אמנם נסיוני עם הפיקנטו הידנית מתמצה ברכב שכור ל3 ימים בהונגריה, 400 קילומטר הלוך חזור וקצת הסתובבות מקומית, אל זה מספיק לי כדי לקבוע שמדובר בעגלה בלי סוסה. פשוט מביך בכל מהירות. בעיר זה בהחלט נסבל ואפילו סביר אבל מחוץ לעיר זה רכב איטי מדי שמרגיש כמו דג מחוץ למים.

אסף.

נדב ש.
01-10-17, 11:04
שברולט ספארק ידנית, אותו עקרון, פשוטה ואמינה, ופחות כסף.

six 4 life
01-10-17, 11:21
מאחר ואני מכיר את פות"ש הוא שכח לציין עובדה שולית שחלק גדול מהנסיעות שלו הן מהמרכז לירושלים, כלומר עליות שיש לקחת בחשבון.

אלדר
01-10-17, 11:59
טווח המחירים הוא עד 30אלף.
כמו שארז כתבת אכן רוב הנסיעות הן תל אביב ירושלים.
תקופה ארוכה עשיתי לנסיעות האלו עם אלטו, מנסיעות קצרות פה ושם על פיקנטו הרגיש לי הרבה יותר רכב מאלטו.

דרור ברלי
01-10-17, 12:33
הפיקנטו וה-i10 הן ''הרבה יותר אוטו'' מכל מכוניות המיני האחרות. ועדיין זו רק מכונית מיני. שלא תצפה להרגיש כמו במשפחתית.

אבל דגם ה-1 ליטר הידני לא מצטיין בסחיבה. בעליות תצטרך להוציא לו את הנשמה, תתפלל בכל עקיפה ובתמורה תהנה מצריכת דלק לא מדהימה. זה חלק מהמילכוד הבלתי אפשרי שיבואני הרכב בישראל מכניסים את הלקוחות אליו - מביאים גיר ידני עם המנוע הבסיסי בלבד ואת המנוע החזק והעדיף (והחסכוני יותר) מספקים עם גיר אוטומטי בלבד.

אני מבין את היבואן שכל מה שהוא רוצה זה למכור מאסות ושבגלל חתך הלקוחות המיועד של האוטו הזה שהוא דודות בגילאי 60+ הביקוש לידני מאוד קטן - אבל בכל זאת. סתם חבל.

המכונה עצמה אמינה וטובה אבל יש לה את המגבלות שלה. לשימוש שכולל עליה לירושלים מדי יום לא הייתי בוחר באוטו הזה.

asypeer
01-10-17, 12:40
הכל מרגיש יותר רכב מאלטו, זה פחנוע רציני. הייתי הולך על משהו מעט חזק יותר ממנוע 1.0. פיקנטו אוטומטית זה מנוע 1.2 אאלט, אבל אצלי היא אכלה 1:12 בדלק, כמעט כמו המזדה 3 שיש לי עכשיו (היה לי אותה כגישור מהליסינג). עשיתי את הנסיעה הזו כמה פעמים עם מיקרה אוטומטית של car2go ולנהג יחיד בלי מטען לא תהיה בעיה.

לביא
01-10-17, 12:49
קצת סוטה מנושא הדיון. קניתי לבן ניסן נוט 2010 יד ראשונה עם 90000 קמ ב 31000 שח. הרבה יותר אוטו. רקורד אמינות טוב, מנוע 1600 עם גיר טיפש של פעם ולא בזבזני בדלק. הטידה עם אותו מנוע ואותה תיבת הילוכים, אפילו יותר זול.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ש01
01-10-17, 13:09
100 ק"מ ליום?
ביצועים, כוח, חיסכון - הכל חשוב אבל איך אתה רוצה להרגיש (או שבת זוגך) תרגיש לאחר הנסיעה?
מניסיון של 3 שנים עם ספארק, ובמילואים הצבא מספק פיקנטו - בסוף הנסיעה אתה ע י י ף !!
עברתי מהבימבה לרכב אמיתי והתופעה חלפה.

ד.א.,
אני מוכר עכשיו אלפא 159, בטוח תעלה בכיף את העליות ואפילו תשוב הביתה רענן....
(סתם חומר למחשבה)

erezgur
01-10-17, 14:24
יש לנו היום יונדאי i10 ידנית 2016 - אחות תאומה לפיקנטו. צריכת דלק 16:1. בינתיים אין הוצאות מעבר לטיפול שוטף אחד. לא מצפה שיהיה משהו מיוחד. לא נוסעת הרבה - 15K בשנה - משמשת רכב שני.

גם אצלנו I10 ידנית מ-2015, יד שנייה כשנה אצלנו - רק למלא דלק וטיפול שנתי.

לטעמי יחס עלות / תועלת טוב, ואצלנו הוא נוסע בעיקר בתחום העירוני עם גיחות מדי פעם לנסיעות ארוכות יותר.

asafk
01-10-17, 15:00
עליה לירושלים? מה שכתבתי קודם היה לגבי כבישים מהירים עם עליות מתונות. מתחיל ב 110-120 את העליה. מוריד לרביעי אבל זה לא עוזר האוטו ממשיך להאט רק עושה יותר רעש. מוריד לשלישי ושומר על הקו האדום. הנבלה מצליחה לשמור על סביב ה100. לא רוצה לחשוב איך תרגיש עליה אמיתית.

אסף.

אלדר
04-10-17, 18:00
תודה לכלום על התשובות.
יש המלצות על רכב אחר?

גיא
04-10-17, 20:30
ריו ידנית מודל 2013

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asaf-a
05-10-17, 00:11
תודה לכלום על התשובות.
יש המלצות על רכב אחר?דאציה סנדרו משומשת הדגם הזול יותר, מנוע 1200 אטמוספרי, יתכן שתעלה טיפלה יותר כסף אבל קטגוריה אחת מעל פיקנטו ושות, מבוססת על הרנו קליאו דור קודם בסיסית.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

-->