PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת רעיון - משלוחי בשר ועוד דברים טובים לשטח

פרידלר
08-10-17, 20:56
שלום אנשים טובים.
אשמח אם תוכלו לכתוב את דעתכם לגבי הרעיון הבא:

אנחנו שני חברים שמטיילים בשטח לא מעט.
לאחרונה הקמנו עסק בתחום משלוחי האוכל. בשר איכותי, אלכוהול, סלטים וכו' וכו'.
אנחנו שוקלים להציע שירות משלוחים גם לשטח.
הרעיון הוא לחסוך מקום ברכבים של המטיילים ולפתור את בעיית קירור המזון (לפחות בחלקה).
אנו נגיע לנק' שסוכמה מראש, בשעה הרצויה, ונביא איתנו את הבשר, המנגל, הפחמים, השתייה, הסלטים, הבירות הקרות/יין/אלכוהול אחר, שולחנות, כיסאות וכל מה שיסוכם (יכול להיות גם דברים אחרים בהתאם לאפשרות/מקום). למחרת נגיע לאסוף את הציוד (או שהמטיילים יקחו אותו איתם ויחזירו אלינו).
אין לנו מושג לגבי עלויות המשלוח. מצד אחד סביר להניח שכנראה ויהיו גבוהות מעלות משלוחים 'רגילים', מצד שני העלות תתחלק כנראה בין מס' משפחות/מטיילים.

האם שירות מסוג זה נראה לכם רלוונטי?

תודה מראש,
רועי

שגיא S
08-10-17, 21:09
לפני שאני מצליח להתייחס לנושא...יש לי 2 שאלות על בעיות שעולות לי בראש:

1. כשקובעים במקום בלי קליטה - ואחד הצדדים לא מגיע. מה עושים?

2. כשהתוכניות משתנות בהתראה קצרה - איך מתייחסים?

פרידלר
08-10-17, 21:24
לפני שאני מצליח להתייחס לנושא...יש לי 2 שאלות על בעיות שעולות לי בראש:

1. כשקובעים במקום בלי קליטה - ואחד הצדדים לא מגיע. מה עושים?

2. כשהתוכניות משתנות בהתראה קצרה - איך מתייחסים?

היי תודה.
כאמור הרעיון עדיין בוסרי.
הכוונה היא יותר להביא מזון טוב וציוד הדרוש להכנתו לחניון הלילה. אני מניח שיהיו פעמים שהמטיילים יתעכבו ונאלץ להמתין להם. לעיתים הרבה זמן. לא נורא... זה חלק מעולם השטח. בתחילה נתמקד כנראה יותר בטיולי משפחות בהם בד"כ מגיעים למקום הלינה המתוכנן מראש.

לגבי שינוי בתוכניות/ביטול בדקה ה-90. אין לי תשובה כרגע. כנראה שאם הרעיון יצא לפועל נלמד תוך כדי תנועה. יש גם הבדל האם מדובר במקרים חריגים שקורים לעיתים נדירות ואז חלק מהשירות יכול להיות ביטול ללא חיוב מסיבות חריגות כאלה ואחרות, או שמדובר במקרים בהם אנו ניתקל בתדירות גבוהה ואז נאלץ לחשוב על פתרון.

אגב, כמה יוצא לכם שבמשך רוב רובו של הטיול אין קליטה כלל? אפילו לא לכמה דקות? לא ממש זוכר טיול שבמהלך יום שלם לא הייתה קליטה כלל. בד"כ קופצת פתאום באמצע שום מקום הודעה בווטסאפ ומשמיעה קול.

יונתןמצפה
09-10-17, 01:31
אני חושב באופן אישי שזה רעיון ללא הצדקה כלכלית ועם מעט מאוד דרישה. אבל אולי זה רק אני.
מה שכן, ממליץ לכם לפני כל השקעה כספית לברר מה החוק אומר לגבי עסק להובלת מזון ובמיוחד מזון בקירור.
ואחרי שזה נאמר, יש לא מעט עסקים בתחום השטח והטיולים שעיסוקם כולל גם דברים דומים, ויש להם את כל התשתית והאישורים הדרושים.
מאחל לכם הצלחה.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

אביב3
09-10-17, 06:10
פרידלר בוקר טוב
הרעיון כבר קיים וישנם עסקים שנותנים שירות של קייטרינג/פריסות שטח/אספקה לשטח.
העלויות בגדול הן כמו לאירוע כך שהדבר לא מתאים לכל משפחה או טיול של 10 אנשים.
בתור עוד נישה לפיתוח בעסק שלכם זה יכול להיות נחמד ובאופן כללי , לך תדע מה יוליד יום.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

פרידלר
09-10-17, 07:51
בוקר טוב ותודה רבה על הפידבקים.
בהחלט נותנים לנו חומר למחשבה.

אני אחדד את המחשבה שעלתה לנו.
כאמור כיום העסק פעיל, מבוסס על משלוחים ואנו עושים משלוחים רגילים באיזור מוגדר. רוב המוצרים אינם מוכנים/מבושלים (למשל הבשר לסוגיו).
מי שירכוש אצלנו (באתר אינטרנט), יוכל לקבל את המשלוח גם לשטח. במקום לקבל את המשלוח הביתה ואז לסחוב בעצמו. המחשבה היא שהחיסכון במקום ברכב והחיסכון בהתעסקות יהיו שווים את דמי המשלוח.
אין מדובר בקייטרינג או בהכנת המקום/פריסת הציוד. משלוח וזהו. כלומר עלות הבשר/שתיה/סלטים/פחמים/עצים/מה שרוצים (שגם כך קיימת) + דמי משלוח שמותאמים לנסיעה ארוכה יותר שלעיתים תתבצע ברכב שטח (ומן הסתם יהיו יקרים יותר מנסיעה של 30 ק"מ בכביש ברכב רגיל).

ואם כבר מגיעים לשטח אולי אפשר גם להשכיר ציוד כמו תאורה, מזרונים, גנרטור - אבל לא זה העיקר.
הרווח שלנו אמור להגיע ממכירת הבשר ושאר המוצרים. שאר הדברים ינתנו כשירות ויתומחרו לכסוי העלות שלהם.

תודה והמשך חג מהנה!

OFF-RoaD
09-10-17, 08:14
נראה לי שהשוק שלך זה בעלי ג'ימיני עם ילדים...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

איל מ
09-10-17, 08:43
מצטרף לאביב.
רוב האנשים שיזמינו דבר כזה יהיו כחלק מאירוע שטח עם עלויות גבוהות.
יהיה נחמד לשים את זה כאחד הדברים שאתם מספקים, אבל אל תישענו על זה כלכלית. להיפך, צפו שזאת תהיה השקעה שבמקרה הטוב תחזיר את עצמה בפרסום והגעה ליןתר קהלי יעד שאולי ירצו את שאר השירותים שלכם.

zivo
09-10-17, 09:53
בוקר טוב ותודה רבה על הפידבקים.
בהחלט נותנים לנו חומר למחשבה.

אני אחדד את המחשבה שעלתה לנו.
כאמור כיום העסק פעיל, מבוסס על משלוחים ואנו עושים משלוחים רגילים באיזור מוגדר. רוב המוצרים אינם מוכנים/מבושלים (למשל הבשר לסוגיו).
מי שירכוש אצלנו (באתר אינטרנט), יוכל לקבל את המשלוח גם לשטח. במקום לקבל את המשלוח הביתה ואז לסחוב בעצמו. המחשבה היא שהחיסכון במקום ברכב והחיסכון בהתעסקות יהיו שווים את דמי המשלוח.
אין מדובר בקייטרינג או בהכנת המקום/פריסת הציוד. משלוח וזהו. כלומר עלות הבשר/שתיה/סלטים/פחמים/עצים/מה שרוצים (שגם כך קיימת) + דמי משלוח שמותאמים לנסיעה ארוכה יותר שלעיתים תתבצע ברכב שטח (ומן הסתם יהיו יקרים יותר מנסיעה של 30 ק"מ בכביש ברכב רגיל).

ואם כבר מגיעים לשטח אולי אפשר גם להשכיר ציוד כמו תאורה, מזרונים, גנרטור - אבל לא זה העיקר.
הרווח שלנו אמור להגיע ממכירת הבשר ושאר המוצרים. שאר הדברים ינתנו כשירות ויתומחרו לכסוי העלות שלהם.

תודה והמשך חג מהנה!

בניגוד לאחרים פה, דווקא הרעיון עצמו לא מפחיד אותי, אבל יש בעיה במודל הכלכלי.
חוץ מאזור, די מוגבל, במרכז הארץ, רוב הטיולים הם או בצפון הרחוק או בדרום העוד יותר רחוק.
תעשה חישובי התכנות, תנסה לראות כמה עולה לשלוח משלוח לגב צניפים למשל :-( ותראה שאתה מגיע למצב שעלות המשלוח, גדולה מעלות האוכל.
יכול להיות שצריך לחכות שאמזון יגמרו עם הפיתוח של הרחפנים לצרכי משלוחים :-)

sam1g
09-10-17, 10:19
אמממ....

מנקודת המבט שלי ומבלי להכנס לעלויות צפויות:
ההכנות והעמסת הרכב, סידור האוכל והמשקה במקרר, התארגנות ופריסת חניון כולל עמדת מטבח, טעימות של מעדנים, שליפת המטעמים, כל אחד עם מה שהביא איתו, חשיפת מתקן או אביזר חדש הם חלק מהטיול עצמו ולאחרונה אף דומיננטי יותר ויותר.
לוותר על זה ?!

פרידלר
09-10-17, 20:18
תודה לכל המגיבים.

אנחנו גרים בדרום, כך שאם הרעיון יצא לפועל נתחיל באיזור שדה בוקר - מכתש רמון.
הכוונה לא להתבסס על זה, אלא להוסיף עוד שירות שיגביר את החשיפה שלנו.
(וגם תירוץ מעולה לנסוע למדבר...)

אפשרות נוספת שעלתה אצלנו היא שנוכל להיפגש עם המטיילים בדרך דרומה, להעביר אליהם צידנית/מקרר מלאים בכל טוב ולהיפגש שוב בדרך חזרה לאיסוף הציוד. העלות תהייה עלות המוצרים (בשר,שתיה...). אולי עוד כמה עשרות שקלים שיכסו את הנסיעה הקצרה שלנו ואת אחזקת הציוד - תלוי בגודל הקנייה.

כאמור הכל ממש בשלב בוסרי. מחפשים דרך לשלב בין 2 אהבות שלנו.

שוב תודה.
רועי

ברק לוי1
11-10-17, 13:56
מתחבר עם חלק מהתגובות, העלויות יקרות ועבור חבר׳ה עם ג'יפים לא בטוח שתהיה הצדקה.
אבל אולי אפשר לחשוב על שירות זה למטיילים ברגל, ואמנם קבוצה לא גדולה מאוד, אבל קיימת של חוצי ישראל ונגב למינהם שיוצאים ל 3,4 ימים. שירות כזה מאפשר להם להתפנק ולאכול כראוי. לא יודע אם כלכלי, אבל כיוון

Sent from my iPhone using Tapatalk

jacob72
11-10-17, 17:02
תוכנית עסקית חייבת לתקף את קיום העסק,בכל מצב ,בכל זמן נתון ,אחרת .....אין עסק !

האם ביצעתם סקר שוק? :
כמה לקוחות פוטנציאלים יהיו בחודש/שבוע/יום?
מה קורה בחורף כשיש פחות לקוחות ?
מה היתרון שלהם על המתחרים כיום,במה אתם שונים?
אני מניח שהשוק המוסדי והמסחרי מתאים יותר מהשוק הפרטי,שווה בדיקה.
האם יש עוד שירות או מוצרים שאתה יכול לספק ולהעצים את הרווח שלך?

בלי להיכנס לדיון שפתחת. אתה חייב להכין לעצמך תוכנית עסקית ולתקף אותה ,קרי להסביר לעצמך כיצד אתה מושך משכורת ,משלם לספקים ומגדיל את העסק בעתיד וכד?

בהצלחה

hadtomer
11-10-17, 17:26
מה המצב פרידלר.

אצלנו, הקטע של ההיערכות, ההכנה והשואו הכרוך בהכנת הבשר משחקים תפקיד לא פחות בחשיבותו מהבשר עצמו. יש את מי שמלכתחילה הופקד על ללכת לקנות את הבשר, הוא כמובן מצויד במתקני קירור. יש את מי שאחראי על המנגל ויש את מי שאחראי על השתיה. לכל אחד יש כמובן את השטיק שלו, הסיפור על למה הבירה ככה ולמה האש ככה וכו. בלי הטקס הזה אנחנו נרגיש קצת יתומים ומשועממים.

אבל-זה גם אומר שיש אנשים שבדיוק זה יתאים להם- הרבה קבוצות שמטיילות בתשלום וכו הן קבוצות של אנשים שלא באמת מורגלים בשגרת טיולים ובחלוקת תפקידים ברורה בקבוצה- ולכן הם לא אוכלים כל כך טוב, מקסימום מביאים נקנקיות. לחבר'ה כאלה הקטע של להגיע לנקודה מסוימת ולאכול ולשתות כמו מלכים-זו חוויה

oferc
12-10-17, 13:06
לדעתי רעיון מצויין , לא בטוח שכלכלי :-)

מבחינתי לפעמים אני מארגן טיולי טרקטורונים + לינת לילה , אצלנו במיוחד יש מחסור בשטח איחסון , יכול להיות שהפתרון שאתה נותן לאיזור הלינה יהיה מעולה.

אני עוקב אחרי השרשור :-)

boaz avrahami
12-10-17, 13:30
אני לא רואה ברעיון שלכם מוקד משיכה לג׳יפאים כי אתם לא באמת פותרים לנו צורך.

מצד שני, בשנים האחרונות מתעצמת תופעה מוזרה של מטילים ברגל עם תיק על הגב.
למטילים אלו יש צורך לרוב בלוגיסטיקה כגון מים, ציוד שינה, אוכל וכו׳.
כיוון למחשבה

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

avikkllk
13-10-17, 08:23
לדעתי זה גם די תלוי במחיר המשלוח

ואני מעריך שאדם שיבקש משלוח לאיזה חור בנגב זה יעלה לו והוא יחשוב כמה פעמים לפני שיחליט להזמין סביר להניח שזה יעלה פי 2 מאשר אלא אם כן זה קבוצה גדולה

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

איל מ
13-10-17, 10:50
בקיצור, הרוחות כאן צוננות. סיבה מצוינת כן ללכת על זה. כל מי שהקשיב למדכאי רעיונות לא הגיע רחוק. מי שהעז ופרץ דרך, לעתים נפל על האף, אבל לעתים הגיע לגבהים....

פרידלר
13-10-17, 11:36
תודה לכל המגיבים
משלוחים לשטח אמורים להיות עוד שירות/מוצר בסל מוצרים ואנחנו לא הולכים להתבסס על כך. אפשר לראות זה שירות פרימיום שנותן לנו יתרונות נוספים מלבד רווח כספי - חשיפה, יחודיות, בידול וכולי.

מקריאת התגובות אני מבין שהשירות כנראה לא רלוונטי לג'יפאים ההארד-קור, שמצויידים היטב ונהנים גם מעצם ההכנות והאתגר הלוגיסטי
אולי מתאים יותר לכאלה שמטיילים מידי פעם, ועושים פעם-פעמיים בשנה טיול גדול. אני מניח שלכאלה לא יהיה בהכרך את כל הציוד/המוטיבציה שיש לג'יפאים מסוקסים יותר :).

נעשה בזמן הקרוב פיילוט עם משלוח חינם או מוזל מאוד, כדי לראות מה זה דורש מאיתנו ומה התמחור הרלוונטי לעומת תועלות אחרות שאנו נוכל להפיק מהשירות הזה.

שוב, תודה רבה לכולכם.

נדב ש.
13-10-17, 11:54
אני לא רואה ברעיון שלכם מוקד משיכה לג׳יפאים כי אתם לא באמת פותרים לנו צורך.

מצד שני, בשנים האחרונות מתעצמת תופעה מוזרה של מטילים ברגל עם תיק על הגב.
למטילים אלו יש צורך לרוב בלוגיסטיקה כגון מים, ציוד שינה, אוכל וכו׳.
כיוון למחשבה

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

+1 לגבי זה.
בסוכות "הציפו" את המכתש לדוגמה טיילים ברגל, הרוב הגיעו עם פרייבטים לחניונים הפתוחים של הרשות, בארות, הגבס, וכו', לא נראה שהם מצויידים כמו שאנחנו רגילים, מקררים, צידניות, מנגלים וכו', גם בעיקר בגלל בעיית המקום ברכב פרטי, אולי זה הכיוון שלך...

שלומי
16-10-17, 21:18
אם אתם גם ככה מתחזקים עסק למשלוחים ויש לכם 4X4 + נק' יציאה למדבר,
כמה יעלה לכם לנסות ולראות תגובה אמיתית של השוק?

-->