PDA

צפייה בגרסה מלאה : מפות סימון שבילים דיגיטליות - התקדמנו במשהו?

יוסי בר צבי
09-10-17, 10:12
לפני 3 שנים היה כאן דיון ער בנושא......לא היו בו תובנות של ממש.
אני מוביל חבורת מטיילים ואנחנו מטיילים בטיולי שטח רגליים כל חודש. עד היום נעזרנו במפות סימון שבילים מודפסות של החברה להגנת הטבע ואני רוצה להשתדרג, להעלות את המפות על טאבלט 10.1 אינטש עם ג'י פי אס מובנה (חשבתי על LG מסדרת V700) ולהתמצאות איתו בשטח אוף ליין. העבודה אוף ליין הכרחית.
בתמימותי הרמתי טלפון לחברה להגנת הטבע, לא ממש הבינו מה אני רוצה מהם, המושג דיגיטל רחוק מהם שנות אור ועושה הרושם שהם נשארו קצת מאחור.
הבנתי שאפשר לרכוש את הסימון שבילים דרך עמוד ענן שמשמש פלטפורמה לסימון שבילים הדיגיטליות אבל אני לא מצליח להגיע לאיך קונים את המפות, איך מטמיעים אותם, לכמה מכשירים זה טוב, מחיר וכד'. לטלפון של עמוד ענן לא עונים ע"מ לקבל מידע על בירורים או קנייה ....שלחתי מייל שלא זכה למענה בינתיים. באפליקציית עמוד ענן יש אפשרות רכישה און ליין אבל לא ברורים תנאי הרכישה. (האם חובה לרכוש דרך המכשיר איתו נעבוד בשטח? לכמה מכשירים יש תמיכה? האם עובד אוף ליין? וכד')
אולי דרככם יהיה לי קצה חוט ממנו אוכל להמשיך.
חג סוכות שמח, יוסי

erezgur
09-10-17, 10:17
צריך קצת לרענן מושגים ולמקד את השאלה.
אני כרגע מהטלפון אז לא נח להרחיב, אבל מה שאתה צריך לחפש ותעודת זו תוכנת ניווט שטח עם מפות אוף-ליין, לא מקוונות, המתאימה לטבלט שלך.
יש כמה וכמה כאלו ויש גם הרבה מאד דיונים כאן.

תביא בחשבון שעבור טיולי הליכה, הבעיה תהיה כיצד לטעון את הסוללה ועד כמה התצוגה ברורה באור יום.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

יוסי בר צבי
09-10-17, 10:22
צריך קצת לרענן מושגים ולמקד את השאלה.
אני כרגע מהטלפון אז לא נח להרחיב, אבל מה שאתה צריך לחפש ותעודת זו תוכנת ניווט שטח עם מפות אוף-ליין, לא מקוונות, המתאימה לטבלט שלך.
יש כמה וכמה כאלו ויש גם הרבה מאד דיונים כאן.

תביא בחשבון שעבור טיולי הליכה, הבעיה תהיה כיצד לטעון את הסוללה ועד כמה התצוגה ברורה באור יום.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
נחכה לערב ואשמח להרחבה אם יש לך ידיעות בנושא.
השאלה ממוקדת. אני בסך הכל רוצה מפות סימון שבילים של החברה להגנת הטבע על מסך הטאבלט שלי אוף ליין (נניח להשתקפויות האור ואובדן סוללה- לא רלוונטי לצורך ויש לזה פתרונות מעולים)

ד ו ר ו ן
09-10-17, 11:13
חושב שעבור טיול רגלי לא נכון לוותר על מפת נייר כגיבוי ויכולת להסתכל על תא שטח רחב.

לגבי אנרגיה, יש היום סוללות גיבוי עם פאנל סולרי קטן בגודל דף A3 שאתה תולה על התיק מבחוץ, ונטען תוכ הליכה.

erezgur
09-10-17, 19:24
אקדים ואומר שדורון צודק, לא כדאי לוותר על מפת נייר.

כעת לסוגיה שהעלת ומדוע טענתי שצריך לרענן כמה מושגים ולמקד את השאלה:

אתה לא מחפש באמת מפת-סימון-שבילים של החברה להגנת הטבע דיגיטלית על טבלט. אתה למעשה צריך להתמקד בשני נושאים שונים אבל משפיעים הרבה פעמים זה על זה:

א. בחירת הפלטפורמה לניווט (חומרה) - אפשרויות ריאליות היום הם מכשיר ממשפחת אפל (אייפד / אייפון) או אנדרואיד (טבלט או מכשיר סלולרי. כאן יש לא מעט אפשרויות). אני חושב שכיום פחות ריאלי לדבר על פתרון של טבלט מבוסס windows או מכשירי PND/PDA או מכשירי ניווט יעודיים קלאסיים (גרמין וכו').

ב. בחירת תוכנת ניווט שטח על הפלטפורמה שנבחרה לעיל, עם תמיכה במפות סימון שבילים, עבודה לא-מקוונת ורמת תפעול המתאימה לדרישותיך ויכולותיך.

אני עוזב כעת את נושא בחירת החומרה (יש לא מעט שרשורים כאן בנושא ואף פעם אין החלטה ברורה, אם זו הנקודה העקרונית יותר - אפשר לנסות בתגובות הבאות גם לחקור את האפשרויות ולנסות להתקדם בהתאם לדרישות ולתקציב), אבל לדעתי עדיין הנקודה של הסוללה (לניווט של שעות רבות / מספר ימים) וגם האם התצוגה מספיק בהירה לאפשר תצוגה באור שמש קייצית בישראל - תחזור להיות מעניינת לאחר טיול או שניים) ומנסה להתרכז בנושא תוכנות הניווט לשטח.

באופן מפתיע (אפילו מפתיע מאד, לדעתי, לא מצליח להבין מבחינה כלכלית את הרציונאל של כל מי שנכנס מחדש לתחום זה בישראל) ישנן הרבה חלופות של תוכנת ניווט שטח בישראל, חלקן מתאים רק לאנדרואיד, אחרות רק לאייפון/אייפד וחלקן בעלות גרסאות (לפעמים שונות זו מזו) לשתי הפלטפורמות.

כדי להנות ממפות עם סימון שבילים, צריך הבין שכיום יש מספר חלופות ולא חייבים להתרכז רק במפות של החברה להגנת הטבע:

1. מפות סמ"ש של החברה להגנת הטבע, סרוקות (כלומר אתה עובד עם תמונה / צילום של המפה ולא עם מפה וקטורית דיגיטלית). ניתן לרכוש עבור מספר תוכנות שונות כאופציה בתשלום.

2. מפות שביל-נט - מפות עם עיבוד "מודרני" יותר, תחליף למפות של החברה להגנת הטבע, ברורות יותר אבל חלק מהמידע לא קיים באזורים מסויימים. ניתן לרכוש בתשלום כאופציה בתוכנות מסויימות.

3. מפות הטיולים החופשיות של IsraelHiking מבוססות על מידע של OSM, חינמיות וניתן להשתמש בהן במספר תוכנות ניווט בצורה פשוטה. מפות וקטוריות, כלומר לא מדובר בתמונה אלא באוסף של קווים ואותיות המרכיבים את המפה ואתה יכול לעבוד עם רמות זום שונות כאשר ככל שרמת הזום מפורטת יותר, אפשר להציג מידע רב יותר. כיום רוב השבילים המסומנים במפות סימון השבילים כבר מופיע במפה והיא ממשיכה להתעדכן בצורה רציפה ע"י כל מטייל ברגל / באופניים וברכב השטח שמעלה עדכונים למאגר. אתה יכול להתרשם באתר - https://israelhiking.osm.org.il (מציע להתנסות ביכולות המעניינות של יצירה ועריכה של מסלולים, בחירת שכבות מידע שונות ועוד). אחד היתרונות - עדכניות המפות, כאשר שבילים משתנים בעקבות שיטפון או בשל אילוצים כאלו או אחרים - סביר להניח שתוך מספר ימים עד שבועות המפה המעודכנת כבר תכיל אותם. חוכמת ההמונים. החיסרון לטעמי - הן נראות "קצת אחרת", הצבעים, קווי הגובה, הצללות וכו' - ממליץ לגלוש לאתר ולהתרשם.

מעט על מבחר תוכנות הניווט שתצטרך לבחור ביניהן (ושוב אני מדגיש - זה לא רק העניין של המפה. אם לא תסתדר עם התוכנה, המראה שלה, הפונקציונאליות שלה, היציבות שלה וכו' - אתה לא תעבוד עם מפה על מכשיר ולא חשוב מהי המפה שתבחר). הסדר שבו אני מציין את התוכנות אקראי:

א. אורוקס-מפס (OruxMaps) - לאנדרואיד בלבד. יודעת לעבוד עם הרבה מאד מפות וביניהן גם IsraelHiking. אין גרסאות של מפות שביל-נט או של החברה להגנת הטבע. היו פעם גרסאות סרוקות של מפות סמ"ש ישנות אבל השימוש בהן נוגד את תנאי השימוש ומבחינה זו כאילו אינן קיימות. לתוכנה יכולות עשירות מאד, ממשק משתמש קצת מורכב עד שלומדים לשלוט בו ולהכיר את מאות האפשרויות וההגדרות השונות

ב. עמוד-ענן - יש גרסה ישנה לאייפון / אייפד (אמורה להיות מוחלפת בקרוב מאד, כך מבטיחים) וגרסה לאנדרואיד. ניתן לרכוש מפות סמ"ש או שביל-נט. יש הרבה תלונות על יציבות ותעופות. החוזק העיקרי - "הנקודות הכחולות", מאגר נקודות העניין המפורסם המוכר מהשימוש באתר עמוד ענן.

ג. טו-נאב (TwoNav) - גרסה לאייפון/אייפד וגם לאנדרואיד. אפשר לרכוש מפות שביל-נט וגם סמ"ש. תוכנה ספרדית עם נציגות בארץ. יש גרסה להתנסות עם מפות שהוכנו מ- IsraelHiking

ד. אוף-רוד (OffRoad) - תוכנה ישראלית שניתן להשתמש בה במפות IsraelHiking ומיטב ידיעתי כעת גם בשביל-נט. כוללת מספר מסלולי טיול שמקורם במספר אתרים המשתפים פעולה (ביניהם גם מסלולי ג'יפולוג לרכבי שטח, מסלולי אתר נאקב להולכי הרגל וכו').

ה. טריילז (Trailze) - לאנדרואיד או לאייפון / אייפד - תוכנה ישראלית, הדגש הוא על פשטות השימוש. כוללת מאגר מסלולי רכיבת אופני שטח, הולכי רגל וגם מסלולי 4X4. המפה מבוססת למיטב זכרוני על IsraelHiking אבל על מפת האופניים הפתוחה שלהם (אולי אני טועה, מזמן לא בדקתי אותה).

ו. טופומפ (TopoMap) לאייפון / אייפד בלבד. ניתן לרכוש מפת סמ"ש. לצערי אין לי ניסיון ולא יכול לכתוב הרבה מעבר לכך.

ז. אדמה של חבר הפורום רבין - לאנדרואיד בלבד, עם יכולות 3D נחמדות ועבודה עם מפות מקוונות וגם אפשרות לסרוק לצרכי עבודת אוף-ליין אבל אין מפות סמ"ש ולא תתאים לצרכים שלך, אבל אולי השרשור יעלה בעתיד בחיפוש של מישהו אחר וצריך לפרגן גם לחברי הפורום שלנו :)

אני מניח ששכחתי חלק מהאפשרויות וכאשר אזכר אוסיף תגובות.

בכל מקרה, אם לתמצת, ישנן מספר סוגיות נפרדות אך קשורות שאתה צריך לבחון ולקבל החלטה - בחירת הפלטפורמה, בחירת התוכנה ובחירת המפה המתאימה.

בהצלחה

erezgur
09-10-17, 19:32
ואפרופו IsraelHiking, נפרגן ל- Steed (זאב) חבר האתר (וחבר "פרטי" שלי) השותף לפרוייקט ועומד מאחורי המפה הזו. השבוע הם זכו גם לפרסום באתר גיקטיים - https://www.geektime.co.il/israel-hiking-map/

יוסי בר צבי
09-10-17, 23:33
אקדים ואומר שדורון צודק, לא כדאי לוותר על מפת נייר.

אתה לא מחפש באמת מפת-סימון-שבילים של החברה להגנת הטבע דיגיטלית על טבלט. אתה למעשה צריך להתמקד בשני נושאים שונים אבל משפיעים הרבה פעמים זה על זה:

1. מפות סמ"ש של החברה להגנת הטבע, סרוקות (כלומר אתה עובד עם תמונה / צילום של המפה ולא עם מפה וקטורית דיגיטלית). ניתן לרכוש עבור מספר תוכנות שונות כאופציה בתשלום.

2. מפות שביל-נט - מפות עם עיבוד "מודרני" יותר, תחליף למפות של החברה להגנת הטבע, ברורות יותר אבל חלק מהמידע לא קיים באזורים מסויימים. ניתן לרכוש בתשלום כאופציה בתוכנות מסויימות.

בהצלחה
תודה ארז על תשובה מושקעת מאוד, שווה לנעוץ אותה לטובת מתעניינים עתידיים לנושא.
אני לא מתכוון לוותר על מפות הנייר, שימשיכו לגבות את הדיגיטל.
רציתי, ועודני, מפות סימון שבילים דיגיטליות שיעבדו אוף ליין כשהג'י פי אס המובנה במכשיר האנדרואיד יודע להצביע לי בכל רגע איפה בדיוק אני נמצא על השביל המסומן שבשטח. ביקשתי הרבה מידי? כי מתחיל להרגיש לי שאין חיה כזאת.....
אני מכיר את רוב החלופות שציינת, רובן אינן אוף ליין וממילא חסרות את המידע המפורט בנושא סימון שבילים (כולל צבעי הסימון) שמציעה מפת סימון שבילים.
שביל נט היחידה שאולי יכולה לבוא בחשבון, לזכרוני היא אינה אוף ליין (אבל אני לא סגור על זה).
תודה בכל מקרה, אנסה להמשיך לדלות מידע .
חג סוכות שמח, יוסי

איל מ
09-10-17, 23:45
שים לב,
בעמוד ענן, אם אתה רוכש את המפות בתשלום, הן אופליין (על הטלפון). מה שנשאר אונליין הן נקודות העניין (ועליהן אתה יכול לוותר כשאין קליטה, הרי חיפשת מפה).

הבעיה היא שבזמן האחרון האתר והאפליקצייה חווים קשיים.

erezgur
09-10-17, 23:51
רציתי, ועודני, מפות סימון שבילים דיגיטליות שיעבדו אוף ליין כשהג'י פי אס המובנה במכשיר האנדרואיד יודע להצביע לי בכל רגע איפה בדיוק אני נמצא על השביל המסומן שבשטח. ביקשתי הרבה מידי? כי מתחיל להרגיש לי שאין חיה כזאת.....
אני מכיר את רוב החלופות שציינת, רובן אינן אוף ליין וממילא חסרות את המידע המפורט בנושא סימון שבילים (כולל צבעי הסימון)

כל החלופות של תוכנות הניווט שציינתי תומכות בעבודה לא-מקוונת, לא יודע מדוע אתה סבור אחרת.
כולן יאפשרו לך לראות את מיקומך ע"ג המפה בעל רגע נתון.
חלק מהן, כפי שציינתי, מאפשר לך לעבוד בדיוק עם אותה מפת סמ"ש שאתה מכיר כמפת נייר...

יובל48
09-10-17, 23:52
לא מבין למה אתה שולל אפשרות ניווט אוף ליין,ארז פירט לך חלק מהאפשרויות.
בעמוד ענן למשל,אתה יכול לנווט אוף ליין כשתקנה מפות סימון שבילים או שביל נט.
גם באפליקצית אוף רואד תוכל לעשות זאת עם מפת ישראל היקינג
וזה בחינם.יש עוד אפליקציות ואפילו תכנות ניווט ל PC .

ד ו ר ו ן
09-10-17, 23:57
שים לב,
בעמוד ענן, אם אתה רוכש את המפות בתשלום, הן אופליין (על הטלפון). מה שנשאר אונליין הן נקודות העניין (ועליהן אתה יכול לוותר כשאין קליטה, הרי חיפשת מפה)..
בגרסא המלאה גם נקודות העניין פעילות באופליין.

יוסי בר צבי
10-10-17, 08:42
או קיי. יכול להיות שלא הבנתי היטב.
אני הבנתי שאם המפה עם סימון שבילים היא מפה סרוקה, לא אוכל לקבל בה את מיקומי המדוייק בהסתמך על הג'י פי אס המובנה.
וכנראה טעיתי.

זה אם כך הפתרון המועדף מבחינתי - חומרה של אל ג'י בתצורת טאבלט 10.1 אינטש יחד עם עמוד ענן ומפת סימון שבילים קנוייה.

מישהו יודע אולי בכמה מכשירים אפשר להתקין את המפה ברכישה אחת? (נייד +טאבלט הולך?)
יוסי

erezgur
10-10-17, 10:07
א
מישהו יודע אולי בכמה מכשירים אפשר להתקין את המפה ברכישה אחת? (נייד +טאבלט הולך?)
יוסי
בעמוד ענן אתה יכול להשתמש במפות שאתה רוכש למכשיר אנדרואיד מסויים בכל מכשירי האנדרואיד שלך העובדים עם אותו חשבון גוגל...

אני רק רוצה להזכיר את מה שנכתב כאן מספר פעמים - תוכנת עמוד ענן לאנדרואיד סובלת כיום קצת מבעיות אמינות ויציבות. לפעמים היא מתעופפת / נתקעת ולאחרונה נתקלתי יותר ויותר פעמים בתופעה שהיא לא מצליחה להציג את הסמן במיקום המתאים על המפה, כלומר אינה עוקבת אחר המיקום (למרות שהיא יודעת היכן המיקום - כאשר מסיחים את המפה לאחד הכיוונים ולוחצים על מקש ה"חזור" - המפה מתרכזת סביב המיקום האמיתי).

אבל אם הפתרון הוא אנדרואיד, תוכל להתקין מספר תוכנות במקביל על המכשיר, גם אם רק לעמוד ענן יהיה מפות סמ"ש, תוכל בתוכנות האחרות גם לראות את מיקומך ולהסתפק במפות חינמיות כאלו או אחרות.

יוסי בר צבי
10-10-17, 10:16
בעמוד ענן אתה יכול להשתמש במפות שאתה רוכש למכשיר אנדרואיד מסויים בכל מכשירי האנדרואיד שלך העובדים עם אותו חשבון גוגל...

אני רק רוצה להזכיר את מה שנכתב כאן מספר פעמים - תוכנת עמוד ענן לאנדרואיד סובלת כיום קצת מבעיות אמינות ויציבות. לפעמים היא מתעופפת / נתקעת ולאחרונה נתקלתי יותר ויותר פעמים בתופעה שהיא לא מצליחה להציג את הסמן במיקום המתאים על המפה, כלומר אינה עוקבת אחר המיקום (למרות שהיא יודעת היכן המיקום - כאשר מסיחים את המפה לאחד הכיוונים ולוחצים על מקש ה"חזור" - המפה מתרכזת סביב המיקום האמיתי).

אבל אם הפתרון הוא אנדרואיד, תוכל להתקין מספר תוכנות במקביל על המכשיר, גם אם רק לעמוד ענן יהיה מפות סמ"ש, תוכל בתוכנות האחרות גם לראות את מיקומך ולהסתפק במפות חינמיות כאלו או אחרות.
תודה ארז. אתה יודע להגיד לי איך זה מתבצע מבחינה פרקטית?
נכנסתי לעמוד ענן, עברתי לדף רכישת מפות ס"ש, שילמתי. עד כאן הכל סבבה.
מה עכשיו? אני מקבל קוד הורדה? ההורדה אוטומטית למכשיר המסויים? ואם אכן, איך יירדו למכשירים האחרים?

יוסי בר צבי
10-10-17, 10:28
בגרסא המלאה גם נקודות העניין פעילות באופליין.
תודה דורון. יש לעמוד ענן גרסה "רזה" (החינמית מן הסתם) וגרסה "מלאה" ? המלאה עומדת לרכישה?

יובל48
10-10-17, 11:09
האפליקציה בחינם,המפות בתשלום והן אוף ליין. המפה הלבנה החינמית שמגיעה
עם האפליקציה עובדת רק און ליין.

erezgur
10-10-17, 11:31
המפה הלבנה החינמית שמגיעה עם האפליקציה עובדת רק און ליין.
המפה הזו, דרך אגב, נלקחה מגרסה ישנה יותר של IsraelHiking (רק עם צבעים אחרים)

יוסי בר צבי
10-10-17, 11:48
המפה הזו, דרך אגב, נלקחה מגרסה ישנה יותר של IsraelHiking (רק עם צבעים אחרים)

ממש סמטוחה. בוא נראה אם הבנתי.
יש אפליקציה שהיא בעצם פלטפורמה חינמית שנקראת עמוד ענן.
היא מסופקת בילד אין עם מפה שיודעת להתלבש על האפליקציה והיא מפה ישנה של ישראל הייקינג, אבל היא אינה אוף ליין.
אפשר לשדרג במפות בתשלום.
האחת שביל נט בקנה מידה 1:25000 והשנייה מפת סימון שבילים של החברה להגנת הטבע , 1:50000.
כל אחת מהן יודעת להסתנכרן עם האפליקציה ושתיהן עובדות אוף ליין.
שביל נט הינה דינמית, לאמור ככל שהזום יותר רחב כך הפרטים על המפה מרובים.
ס"ש היא מפה סרוקה, לאמור , זום לא ישנה את כמות הפרטים המופיעים בה.
בשתי המפות הקנויות, הג'י פי אס המובנה בחומרה יצביע במדוייק על מקומי ללא קשר להיותי בסביבת ווי פיי או קליטה סלולרית..
הבנתי נכון ?
יוסי

onz
10-10-17, 13:56
יש אפליקציה שהיא בעצם פלטפורמה חינמית שנקראת עמוד ענן.
היא מסופקת בילד אין עם מפה שיודעת להתלבש על האפליקציה והיא מפה ישנה של ישראל הייקינג, אבל היא אינה אוף ליין.
אפשר לשדרג במפות בתשלום.
האחת שביל נט בקנה מידה 1:25000 והשנייה מפת סימון שבילים של החברה להגנת הטבע , 1:50000.
כל אחת מהן יודעת להסתנכרן עם האפליקציה ושתיהן עובדות אוף ליין.
שביל נט הינה דינמית, לאמור ככל שהזום יותר רחב כך הפרטים על המפה מרובים.
ס"ש היא מפה סרוקה, לאמור , זום לא ישנה את כמות הפרטים המופיעים בה.
בשתי המפות הקנויות, הג'י פי אס המובנה בחומרה יצביע במדוייק על מקומי ללא קשר להיותי בסביבת ווי פיי או קליטה סלולרית..
הבנתי נכון ?
יוסי
באנדרואיד אני משתמש בשתי תוכנות טובות מאד אחתlocus והשניה offroad
בשתי תוכנות אלו אפשר להוריד מהאתר המצויין israeli hikink map את המפה עם סימוני השבילים שנוצרו כפי שנכתב עלי ידי חכמת ההמונים
אני מנווט איתן רגלי במצב טיסה כמה שעות טובות בשטח והסוללה מחזיקה יפה מאד מעמד
הייתרון לדעתי טמון בקלות תיכנון המסלול באתר של israeli hikink map ומשם להעביר אותו לתוכנות הללו

erezgur
10-10-17, 16:24
הוספתי התייחסות בגוף הטקסט.

יש אפליקציה שהיא בעצם פלטפורמה חינמית שנקראת עמוד ענן. בערך אבל נכון (יש אתר עמוד ענן המאפשר שיתוף ידע בצורת נקודות עניין. יש גם אפליקציה)
אפשר לשדרג במפות בתשלום. נכון
כל אחת מהן יודעת להסתנכרן עם האפליקציה ושתיהן עובדות אוף ליין.נכון
שביל נט הינה דינמית, לאמור ככל שהזום יותר רחב כך הפרטים על המפה מרובים.אני כתבתי את זה על IsralHiking החינמית,
לא התנסתי עם שביל נט.
ס"ש היא מפה סרוקה, לאמור , זום לא ישנה את כמות הפרטים המופיעים בה.נכון
הבנתי נכון ?נכון מאד. תלוי גם באיכות המפה ודיוק העיגון שלה, אבל נעשוב זאת כרגע
יוסי

אם כך אני מבין שאתה "נעול" על עמוד ענן גם לאחר שקראת את ההערות / הסתייגויות לעיל. אני מציע שתעשה ניסיון, מספר ימים לעבוד עימה
בצורה החינמית שלה (אין צורך לרכוש מפות).

יוסי בר צבי
10-10-17, 16:45
הוספתי התייחסות בגוף הטקסט.

אם כך אני מבין שאתה "נעול" על עמוד ענן גם לאחר שקראת את ההערות / הסתייגויות לעיל. אני מציע שתעשה ניסיון, מספר ימים לעבוד עימה
בצורה החינמית שלה (אין צורך לרכוש מפות).

מכיר היטב את עמוד ענן, היא מותקנת אצלי כבר כמה שנים ואני מכיר אותה על בורייה, לטוב ולרע. אני חושב שהיא הרע במיעוטו מול החלופות.

andy.shaked
10-10-17, 17:07
אפשר לעבוד עם מפה סרוקה, או יותר נכון היה אפשר, אני עבדתי עם תוכנת אורוקס לקבצים סרוקים של מפת סימון שבילים.
זה היה נכון ללפני שנה , עד שעברתי לoffroad, מאז לא בדקתי את הנושא יותר

נדב42
10-10-17, 18:06
מותקנות אצלי גם עמוד ענן וגם טונאב, אני מעדיף את טונאב.
אני רק לא בטוח שעדיין אפשר לקנות איתה את מפות הסמ"ש או רק את שבילנט, ובעיני הסמ"ש עדיפות (יש לי גם וגם וגם תצ"אות בטונאב).

erezgur
10-10-17, 18:08
אפשר לעבוד עם מפה סרוקה
ברור שאפשר, עם כל תוכנה שתומכת בכך.
בעמוד ענן - לא ניתן להשתמש במפות שאינן של התוכנה עצמה. יוסי כבר בחר בפלטפורמה ובתוכנה (טבלט אנדרואיד עם עמוד ענן) מה שמחייב שימוש בנפות שהוא רוכש דרך היישום של עמוד ענן.

-->