PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית ניסאן פאת׳פיינדר 2014SE

מוריס
10-10-17, 11:21
שלום,

רציתי את חוות דעת הפורום לגבי קניית
ניסאן פאת׳פיינדר 2014SE (אני מקווה שרשמתי נכון את הדגם - מדובר בדגם הלא מפואר...) עלה על הכביש ב 11/2014.
מדובר ברכב עם 240,000ק״מ (בעל הרכב גר בירושליים ועובד רוב השבוע בחיפה...).
בעל הרכב אדם דתי לכן לדעתי הרכב ראה יחסית מעט שטח.
הרכב מגיע עם מגיני גחון ומדרגה של אספיר.
הרכב רשום על חברה ומשמש את המנכ״ל (אני מכיר אותו באופן אישי).
המחיר המבוקש הוא 80,000ש״ח (לדעתי המחירון הלא משוקלל הוא בערך 135,000ש״ח).

לגבי נקודות להתייחסות בעת קניית ג׳יפ:

1. כמה אתם רוצים להשקיע? - משמעותית פחות מ 100,000 (די מסתדר עם המחיר המבוקש...)
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? - יומיומי
3. מי נוהג בו? - אני ולפרקים אשתי
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? - זוג+2+כלבה
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? - 30,000
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. - דיזל

כמה שאלות נוספות:
1. האם נכון שהטיפולים הם כל 20,000 ויש 3 סוגים:
א. טיפול קטן - שעולה בערך 1,000ש״ח
ב. טיפול בינוני - שעולה בערך 1,500ש״ח
ג. טיפול גדול - שעולה בערך 5,000ש״ח
2. לאחר שיחה עם ביטוח ישיר - קיבלתי הצעה של 4,500ש״ח למקיף, בעוד ש AIG נתנו הצעה של 8,500ש״ח למקיף - מישהו מכיר את הcatch כאן?
3. הבנתי שהדגם הזה מגיע ללא בקרת שיוט (שמבחינתי זה must) וללא חלון גג (שמבחינתי זה ״נחמד״) - האם מישהו מכיר עלויות התקנות של המערכות האלו?
4. האם מישהו יכול להרחיב על עלויות התיקון של ״מחלות״ הרכב (ממיר קטליטי...)?

תודה מראש.
מוריס.

אביב3
10-10-17, 17:21
לעניות דעתי ובאופן כללי , 240,000 ק"מ ועלות של 80,000 שקל זה לא מתכון טוב (בשבילי ).

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

יובל48
10-10-17, 17:42
80 K ק"מ בשנה,זה קילומטרז של נהגי מוניות.
240 K ק"מ זה רכב חדש(2014) ישן.

Asaf-a
10-10-17, 17:55
שלום,

רציתי את חוות דעת הפורום לגבי קניית
ניסאן פאת׳פיינדר 2014SE (אני מקווה שרשמתי נכון את הדגם - מדובר בדגם הלא מפואר...) עלה על הכביש ב 11/2014.
מדובר ברכב עם 240,000ק״מ (בעל הרכב גר בירושליים ועובד רוב השבוע בחיפה...).
בעל הרכב אדם דתי לכן לדעתי הרכב ראה יחסית מעט שטח.
הרכב מגיע עם מגיני גחון ומדרגה של אספיר.
הרכב רשום על חברה ומשמש את המנכ״ל (אני מכיר אותו באופן אישי).
המחיר המבוקש הוא 80,000ש״ח (לדעתי המחירון הלא משוקלל הוא בערך 135,000ש״ח).

לגבי נקודות להתייחסות בעת קניית ג׳יפ:

1. כמה אתם רוצים להשקיע? - משמעותית פחות מ 100,000 (די מסתדר עם המחיר המבוקש...)
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? - יומיומי
3. מי נוהג בו? - אני ולפרקים אשתי
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? - זוג+2+כלבה
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? - 30,000
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. - דיזל

כמה שאלות נוספות:
1. האם נכון שהטיפולים הם כל 20,000 ויש 3 סוגים:
א. טיפול קטן - שעולה בערך 1,000ש״ח
ב. טיפול בינוני - שעולה בערך 1,500ש״ח
ג. טיפול גדול - שעולה בערך 5,000ש״ח
2. לאחר שיחה עם ביטוח ישיר - קיבלתי הצעה של 4,500ש״ח למקיף, בעוד ש AIG נתנו הצעה של 8,500ש״ח למקיף - מישהו מכיר את הcatch כאן?
3. הבנתי שהדגם הזה מגיע ללא בקרת שיוט (שמבחינתי זה must) וללא חלון גג (שמבחינתי זה ״נחמד״) - האם מישהו מכיר עלויות התקנות של המערכות האלו?
4. האם מישהו יכול להרחיב על עלויות התיקון של ״מחלות״ הרכב (ממיר קטליטי...)?

תודה מראש.
מוריס.
30000 בשנה שאתה מתכנן לנסוע בשנה זה קילומטרז גבוה יחסית לsuv, במיוחד שנקודת הפתיחה שלך 240000, סביר להניח שתוך זמן קצר סה"כ ההוצאות שלך דלק + טיפולים + תקלות יהיה גבוה במידה ואינך עצמאי, לעומת הפרדת רשויות לשני רכבים.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

מוריס
11-10-17, 09:22
לעניות דעתי ובאופן כללי , 240,000 ק"מ ועלות של 80,000 שקל זה לא מתכון טוב (בשבילי ).

הי אביב,

האם היית כותב אותו דבר לו היה מדובר בלנדקרוזר?

GodsFather
11-10-17, 09:30
לנדקרוזרים נתפסים כקדושים וכך גם מחירם, ללא התייחסות למראה, קמ, יד ועוד פרמטרים שהיית בודק בדרך כלל. פשוט לא קשורים לשוק. לטוב ולרע.

מה מטרת הרכב? רמת טיולים? האם זו פעם ראשונה שלך עם רכב שטח (לא כולל צבא)?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

agabay
11-10-17, 11:10
תראה, 240 אלף זה די הרבה
אם הכוונה שלך היא להחזיק את הרכב למספר שנים מועט (3-4) ואז למכור, כנראה שיהיה לך קשה למכור רכב 2014 עם 350 אלף ק"מ, פשוט כי זה יחסית גבוה והרכב אינו בעל מוניטין (אמת או לא) כשל לנדקרוזר
לשם השוואה - שנה שעברה חיפשתי רכב שנת 2014 (רקסטון) ורובם היום מתחת ל100 אלף, פאג'רו באותו תקציב היה שנת 2011 ורובם היו מתחת ל200 אלף - אז 240 לשנת 2014 זה הרבה
אם אתה רוצה לרכוש את הרכב ליותר מ6 שנים, אז זה נראה משתלם יותר - כי רכב ישן גם ככה נמכר במחיר נמוך, וגם אם יהיה כשל בגלל הק"מ הגבוה אז קנית במחיר נמוך ו"שמת כסף בצד למנוע"
בהצלחה

אביב3
11-10-17, 11:28
לא מכיר כת הרכבים או המוכרים
זה יותר הכיוון והסגנון שלי כשאני מחפש רכב.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171011/9e35b5d8b1809203051fa7c0c91c6717.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20171011/043ad9c70fdd52fad36dde3ca13f6c74.jpg

איל מ
11-10-17, 11:35
מה הקשר ללנד קרוזר? (אלא אם יש כאן עקיצה ספציפית לאביב שהחמצתי) .
הקילומטראז' הוא לא אסון אבל הוא חריג לרכב כל כך צעיר.
לכן, הייתי מחפש רכב עם פחות. גם אם זה היה לנדקרוזר.

ונ. ב.
אין קשר להיות המוכר דתי, ערבי או עם עין באמצע המצח.
לדוגמה,
אני מטייל עם חבר שומר תורה ומצוות שעושה הכל עם הפאת'פיינדר שלו, גם מסלולים שיגרמו לשמרני הפורום שבטוחים שרק עם ג'יפ/היילקס/דיפנדר/טנק אפשר לעבור, לצקצק בלשונם.
ומטייל (כנראה) יותר מרוב הגולשים כאן.

מוריס
11-10-17, 15:46
לנדקרוזרים נתפסים כקדושים וכך גם מחירם, ללא התייחסות למראה, קמ, יד ועוד פרמטרים שהיית בודק בדרך כלל. פשוט לא קשורים לשוק. לטוב ולרע.

מה מטרת הרכב? רמת טיולים? האם זו פעם ראשונה שלך עם רכב שטח (לא כולל צבא)?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

מטרת הרכב היא נסיעה יומיומית לעבודה (50קמ סה״כ) + טיוליי שבילים פשוטים בסופשים וחגים.
כן - פעם ראשונה עם רכב שטח.

- - - Updated - - -

תראה, 240 אלף זה די הרבה
אם הכוונה שלך היא להחזיק את הרכב למספר שנים מועט (3-4) ואז למכור, כנראה שיהיה לך קשה למכור רכב 2014 עם 350 אלף ק"מ, פשוט כי זה יחסית גבוה והרכב אינו בעל מוניטין (אמת או לא) כשל לנדקרוזר
לשם השוואה - שנה שעברה חיפשתי רכב שנת 2014 (רקסטון) ורובם היום מתחת ל100 אלף, פאג'רו באותו תקציב היה שנת 2011 ורובם היו מתחת ל200 אלף - אז 240 לשנת 2014 זה הרבה
אם אתה רוצה לרכוש את הרכב ליותר מ6 שנים, אז זה נראה משתלם יותר - כי רכב ישן גם ככה נמכר במחיר נמוך, וגם אם יהיה כשל בגלל הק"מ הגבוה אז קנית במחיר נמוך ו"שמת כסף בצד למנוע"
בהצלחה

כן - באמת יהיה קשה להיפתר ממנו אחכ...

- - - Updated - - -

מה הקשר ללנד קרוזר? (אלא אם יש כאן עקיצה ספציפית לאביב שהחמצתי) .
הקילומטראז' הוא לא אסון אבל הוא חריג לרכב כל כך צעיר.
לכן, הייתי מחפש רכב עם פחות. גם אם זה היה לנדקרוזר.

ונ. ב.
אין קשר להיות המוכר דתי, ערבי או עם עין באמצע המצח.
לדוגמה,
אני מטייל עם חבר שומר תורה ומצוות שעושה הכל עם הפאת'פיינדר שלו, גם מסלולים שיגרמו לשמרני הפורום שבטוחים שרק עם ג'יפ/היילקס/דיפנדר/טנק אפשר לעבור, לצקצק בלשונם.
ומטייל (כנראה) יותר מרוב הגולשים כאן.

הקשר ללנדקרוזר הוא - שבד״כ ״אנשים מהיישוב״ יכולים להרשות לעצמם לנדקרוזר ״בן״ 8 או יותר - כלומר עתיר קילומטראז׳...
לגבי היות המוכר דתי - לדעתי זה מגדיל את ההסתברות ל״מיעוט שעות שטח״ - קרי - מעלה את הסיכוי שהרכב במצב טוב...

ariel-ro
11-10-17, 16:41
למה דווקא Pathfinder בגלל שהוא גדול משאר הג'יפונים?
בשביל דרכי עפר ו4 נפשות גם סובארו אאוטבק(לדוגמא) ייתן מענה מצוין.

בעניין ההנחה שהמוכר הדתי והרכב ראה פחות שטח ולכן הוא שומר, זאת טעות וחבל שתיפול על רכב שחוט בגללה.
אנחנו קבוצה של דתיים שמטיילים. הרכבים שלנו רואים לא מעט שטח, ולא שטח קל. ויש גם רכבים מהשנים האחרונות.

Asaf-a
11-10-17, 18:46
כדאי שתגדיר לעצמך טוב יותר את רמת הטיולים הצפויים.
עבור שבילים לבנים ואף יותר, אם אינך מתכנן בהמשך לדרוש יכולת גבוהה, אתה יכול להסתפק בקרוסאובר 4על4, ולרכוש למשל דסטר ידני חסכוני וחדש למדי עם קמ נמוך.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

assafy
13-10-17, 19:42
חברה, מה הקשר בין פאת'פיינדר לג'יפונים ולקרוסאוברים?
אולי אפשר ללהיתווכח על יכולות השטח ביחס לרכבים אחרים מהקטגוריה. למשל הוא נחות מלנד-קרוזר אבל לדעתי לפחות לא נופל מפאג'רו קינג וBK (למעט היתרון שלהם של נעילה אחורית).
טוב בכביש ומחיר אטרקטיבי יחסית למשומש דומה.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

assafy
13-10-17, 19:51
חברה, מה הקשר בין פאת'פיינדר לג'יפונים ולקרוסאוברים?
אולי אפשר ללהיתווכח על יכולות השטח ביחס לרכבים אחרים מהקטגוריה. למשל הוא נחות מלנד-קרוזר אבל לדעתי לפחות לא נופל מפאג'רו קינג וBK (למעט היתרון שלהם של נעילה אחורית).
טוב בכביש ומחיר אטרקטיבי יחסית למשומש דומה.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalkטוב, תיקון למה שכתבתי. אחרי שראיתי את התגובה של פות"ש באמצע השרשור שהתייחס לטיולי שבילים, למה באמת אתה רוצה פאת'פיינדר ועוד עם כזה קילומטרז' (שלי 2007 ועוד לא הגיע ל-200 אלף)?
אולי באמת מתאים לך ג'יפון כמו פורסטר או דאסטר?
פאת'פיינדר הוא בקטגוריה של רכבי כביש-שטח דיזל גדולים עם הילוך כח שמתאימים לעבירות בינונית פלוס. מה שאתה ציינת זו עבירות קלה.
התחזוקה תהיה זולה יותר בג'יפון בהנחה שאתה לא לוקח אותו לאן שלא מתאים לו ושאתה לא שובר אותו.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

עריכה:
אישית אני עושה טיפול כל 15 אלף ויוצא בערך מה שאתה כותב כטיפול בינוני (ללא תוספות כגון בלמים ודברים אחרים) וטיפול גדול כל 60 אלף שכולל החלפת שמנים מלאה בגיר וכל הסרנים.

לא שמעתי ולא מכיר בעיה בממיר הקטליטי.
כן כטיפול מונע יש להחליף כל שבע שנים או 150 אלף ק"מ את סעפת המים לרדיאטור החימום הפנימי. ראה כתבה על "קללת העכביש" בפורום. כמו כן יש להקפיד על החלפות נוזל קירור איכותי בזמן.

-->