PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיפוש שותפים לטיול בדרום ועבירות נחל ערוד, עודד, מעלה נוח למאגורות נחש צמא

Zivcar
14-10-17, 12:42
לאחרונה חזרנו משהות בחו"ל ומדגדג לנו לצאת למדבר,
הכוונה לשלב 2 מסלולים מספרו האחרון של יואב קווה,
"אל בארות עודד" היוצא מאיזור נחל לוץ, יורד לנחל ערוד לכיוון בארות עודד ומשם בנחל עודד לכיוון הר גוונים.
למחרת לצאת מהר גוונים ולבצע את "הקלאסיקה של רמון" הכולל את מעלה נוח לכיוון מאגורות נחש צמא עד ליציאה באיזור כלא נפחא.
1.בתקווה שהמסלול הכללי מובן מספיק, בספר המסלול מוגדר קשה לג'פון, קל לרכב קשוח. מה מצב השבילים באיזור? האם יש שינויים או קושי לבצע את המסלול עם ג'ימני סטנדרטי (ממוגן)? אנחנו בגדול מנוסים אבל לא מאוד.
2.האם בסביבת המסלולים הנ"ל יש קליטה סלולרית? האם השבילים פופולריים בסופ"ש עכשיו שהעונה מתאימה לטיול בהר הנגב? והאם יש חשש אמיתי לבצע את המסלול ברכב בודד?
3.המלצה על מקום לינה באיזור הר גוונים? חניון או גם חאן עם מקלחת יהיו לנו אחלה.

בנוסף,
אנחנו זוג בסביבות ה-30, נשמח לשותפים לטיול המתואר בהודעה, אמור להיות מסלול יפיפה ונשמח לחברה, וכמובן בטיחותי יותר. טרם החלטנו מתי, אבל הכוונה בשבועות הקרובים.

erezgur
14-10-17, 12:53
ג'ימי יעשה את המסלול מבחינת העבירות.
לא מומלץ ברכב בודד!
באזורים אלו יהיו קטעים ארוכים ללא כיסוי סלולרי.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

איל מ
14-10-17, 13:01
אין שום בעיה לג'ימני.
אזור נחל ערוד, וכן רוב ציר הנפט מהמכתש לנחש צמא, ללא קליטה

Zivcar
14-10-17, 13:12
אני שמח שיש אחידות דעים לגבי 1 ו-2.
אשמח להמלצות ללינה באיזור,

מקבל שלא רצוי לצאת ברכב בודד,
מחפשים רכבים שמעונינים לבצע את המסלול הדו יומי הנ"ל בשבועות הקרובים.

glaydi
14-10-17, 13:23
טיול נחמד
עשית לי חשק
טרופר
0508123872

איל מ
14-10-17, 13:23
חניון נחל גוונים סבבה ללינה, אבל עשוי להיות עמוס.
קחו בחשבון שבתקופה הזאת, באזור הזה, כבר עלול להיות לא נעים בערב (במיוחד אם יש רוח) וקר ממש בלילה.

Zivcar
14-10-17, 13:31
טיול נחמד
עשית לי חשק
טרופר
0508123872

מה שימך? אצור קשר במשך השבוע!

לגבי הקור באיזור, הכל יחסי. לפני חצי שנה יתכן וזוגתי שתחייה היתה מסרבת בתוקף. מכיוון שלאחרונה בילינו בהרי האנדים 10 ימים באוהל בטמפרטורות סביב ה7 מתחת לאפס בלילות אני חושב שקטן עלינו. אוהל טוב ושמיכת פוך כנראה יהיו מעל ומעבר.

glaydi
14-10-17, 14:15
שי
צור עמי קשר
תודה

elro
14-10-17, 14:29
מתי אתם מתכננים? אולי יתאים לי...

Zivcar
14-10-17, 14:33
מתי אתם מתכננים? אולי יתאים לי...

כמו שציינתי בתחילת ההודעה אני חוזר לעבודה אחרי מספר חודשים בחו"ל. אז צריך לראות שבוע הבא מי נגד מי בשביל לנעוץ תאריך.
כמובן שלא מדובר בעוד שנה מהיום, הכיוון מחשבה הוא סופ"ש בעוד שבועיים, אם תרצה תשאיר אמצעי יצירת קשר ואעדכן. כמובן אם מתאים מבחינת זמנים.

נעם1
14-10-17, 19:11
מקלחות במכתש רמון יש בחניון בארות, הלינה שם מסודרת ובתשלום. לא יודע אם נדרש לשלם רק עבור מקלחת.
מכל החניונים במכתש, החביב עלי הוא החניון הצפוני בהר ארדון והוא גם על הציר.

לאורך מרבית הציר אין קליטה סלולרית אבל כל עליה למקום גבוה תביא עמה קליטה. לעיתים אני מטייל לבד, למען השקט הנפשי יש לי מנוי חילוץ ברסק 4 יו.
ויש כמובן, את קבוצת החילוץ המופלאה של חברי ג'יפולוג.

Zivcar
14-10-17, 21:04
יש קבוצת חילוץ של ג'יפולוג?

נעם1
14-10-17, 21:17
יש, קבוצה מהודקת עם חוקים ברורים. תבקש בהודעה פרטית מלביא או מבועז אברהמי שיצרפו אותך.

elro
15-10-17, 20:29
כמו שציינתי בתחילת ההודעה אני חוזר לעבודה אחרי מספר חודשים בחו"ל. אז צריך לראות שבוע הבא מי נגד מי בשביל לנעוץ תאריך.
כמובן שלא מדובר בעוד שנה מהיום, הכיוון מחשבה הוא סופ"ש בעוד שבועיים, אם תרצה תשאיר אמצעי יצירת קשר ואעדכן. כמובן אם מתאים מבחינת זמנים.

052-8-395-129 בכייף אם אני פנוי.

לא אכפת לי קל/קשה קר או חם, העיקר יומיים במדבר לא בקבוצה גדולה ;)

נ.ב.
בימים האלה מזג אויר פנטסטי במדבר,
יש לך חניוני לילה בנחל נקרות ליד הכביש, אם אין יותר מידי פרייבטים זה אחלה.
חניון לילה ארדון, נחמד מאוד, שווה להגיע קצת מוקדם להשיג מקום טוב בגזוזטרה...
חניון בארות, המוני מידי לטעמי בשנים האחרונות לא מעט מהזמן.
חניון נחל גוונים, נחמד מאוד אם אין יותר מידי אנשים.
חניון הגבס, יכול להיות המוני מידי, קרוב לכביש, ק"מ פנימה חניון הגבס הפנימי, יכול להיות נחמד.
אולי פספסתי משהו... :)

Zivcar
18-10-17, 18:06
אגב נשאלתי על ידי חבר,
אותו המסלול לטריוס ברור לי שעביר,
האם יהווה אתגר קשה או שגם טריוס יעבור ללא מאמץ גדול?

דרור ברלי
19-10-17, 09:47
נהג טוב בטריוס יעבור דברים שלכמה מהדינוזאורים כאן יהיה קשה להאמין.
אבל בגדול זה רכב שלא בדיוק מיועד ו/או מתאים למסלול הזה.

ד ו ר ו ן
19-10-17, 13:26
"אל בארות עודד" היוצא מאיזור נחל לוץ, יורד לנחל ערוד לכיוון בארות עודד.
בקטע הזה על השביל השחור יש ירידה (בכיוון המתואר) של מדרגת סלע גבוהה למדי, שהגישה אחלה כולל קצת שפצ, שתאתגר רכב נמוך וצר (טריוס?).

Zivcar
19-10-17, 17:48
בקטע הזה על השביל השחור יש ירידה (בכיוון המתואר) של מדרגת סלע גבוהה למדי, שהגישה אחלה כולל קצת שפצ, שתאתגר רכב נמוך וצר (טריוס?).

הכוונה ל"מדרגת ערוד" ? או לפחות כך יואב קווה מתייחס אליה. אם כן בספר הוא ציין להגיע אליה ואז לבצע רוורס כדי להתיישר מולה לפני שיורדים. לא יודע אם זו המציאות בשטח, הטיול מתוכנן לעוד שבוע.

בעקבות ההמלצות פה, הטריוס לא יצא.

ד ו ר ו ן
19-10-17, 19:15
מדרגת ערוד זה כינוי מעמוד-ענן?

Zivcar
19-10-17, 20:08
מדרגת ערוד זה כינוי מעמוד-ענן?

הכוונה למדרגה שמופיעה בעמוד ענן 2.2 ק"מ לאחר הפניה לשחור מהכחול. מופיע כתיאור בספר מסלולי היול החדש של יואב קווה כמו גם בעמוד ענן, לא יודע מהיכן זה הגיע קודם(:

Zivcar
23-10-17, 16:43
מתכננים לצאת הסופש הקרוב למסלול הדו יומי המדובר,
אם מישהו מעוניין להצטרף, צרו קשר!

-->