PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה עם נתוני גבולות מגרש לבניה

Op7777
14-10-17, 13:33
שלום לכולם,
מקווה שזה המקום הנכון ...
יש לי מגרש לבנייה שעוד לא התחילו בו התשתיות ואני רוצה כבר בשלב הזה לנסות לאתר +- את הגבולות שלו.
שאני נכנס לאתר של מערכת המידע הגאוגרפי של מנהל התכנון, אני יכול לזהות את המגרש וגם לנעוץ בו "נעצים" על הגבולות שלו ואז אני מקבל נתוני קואורדינטות של רשת ישראל החדשה עם מספרים של ציר X+ Y
מה שאני מנסה להביi, האם יש אפשרות לקחת ולהזין את הנתונים האלו בטלפון הנייד עם אפליקציה כזו או אחרת ואז ללכת פיזית לשטח המגרש ולזהות לפחות את 4 הפינות שלו ?
אם למישהו יש רעיון אשמח לעזרתכם ...
תודה.

erezgur
14-10-17, 15:26
בוודאי.

3 אפשרויות:
1. לחפש תוכנת ניווט שיודעת לעבוד עם קורדינטות ישראל החדשה ואז כפי שרשמת - לראות את מיקומך על המפה בתוכנת הניווט עם הצגת הקורדינטות וכך לחפש...
2. לתרגם את הקורדינטות מישראל החדשה לכל שיטה אחרת בה תומכת תוכנת הניווט החביבה עליך ולחפש בשטח כנ"ל.
4. יש תוכנותשעבורן אתה יכול "ליצור מפה" מתמונה מעוגנת ומיושרת. זה יאפשר לך להכין "מפה" ממה שאתה רואה באתר המדובר ואז בשטח פשוט לנסוע לאזור המתאים.

הערה - כתחליף לשתי האפשרויות הראשונות, עדיף להכין מראש "ציר ניווט" שיקח אותך בדיוק לנקודה. תוכל לעשות זאת למשל בעזרת אתר "עמוד ענן" אם תעביר קודם את תצוגת הקורדינטות לישראל החדשה...

זה על קצה המזלג, מקווה שהייתי מובן. אם לא - שאל ואשמח לפרט קצת יותר

ד ו ר ו ן
14-10-17, 15:33
ממש לא.
אתה יכול לקבל מושג איפה הוא נמצא בשגיאה של כמה מטרים טובים.
וזה לא תופס בשום צורה לטובת סימון.

אתה צריך מודד מוסמך, שימדוד מנק עוגן קרובה, ויציב לך עמודים בפינות.

אם זו חלקה בשכנות לחלקות אחרות שמיועדות לבנייה, כדאי לך להיות הראשון שמודד ומסמן.

לקבלנים יש נטייה להיות אלסטיים בגלישה לחלקה הסמוכה ולך תתחיל לריב על 20-30סמ xאורך הגבול בינכם, שהוא גנב לך עם חומה שכולה אצלך בשטח כי לא היה ברור הגבול.

MMR
14-10-17, 15:39
בכל מקרה, רמת הדיוק של הג'יפיאס שלך בסלולרי למיטב ידיעתי היא מספר מטרים, ורחוקה מלהיות מתאימה לצרכי מדידה. זה רק לצורך הבנה היכן בערך ממוקם המגרש טרם עבודות הפיתוח ?

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

נמרוד
14-10-17, 15:43
אם הבנתי את השאלה, אז התשובה היא לא. דיוק הGPS של טלפון - כמה מטרים - לא גדול מספיק בשביל לזהות ארבע נקודות שהמרחק בינהן הוא כמה מטרים.

אם יש ל מפת מצב קיים של המגרש (שנוצרהנעל ידי מודד) אז ברוב המקרים תוכל לזהות ברמת קירוב טובה על ידי מדידה פיזית למבנים קיימים, עמוד חשמל, מכסה ביוב, וכולי.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

boaz avrahami
14-10-17, 17:21
אם זה ממש חשוב לך קח מודד. זה עולה כ 2000 שח.
זו הוצאה שממילא תצטרך לעשות והיא זניחה במחיר הבניה הכולל.

ממליץ לך לדאוג במעמד המודד לסימון שלא כל עובר אורח יעלים.
או בזנטים שתקועים היטב או עמודים מבוטנים...

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

shachar
14-10-17, 17:24
יש נקודות הזדהות בשטח כגון תשתית ישנה של חשמל (עמודים) ביוב, עצים או משהו סטטי?

Sent from my Android using Tapatalk ישוחרר ברנרד

ד ו ר ו ן
14-10-17, 17:27
יש נקודות הזדהות בשטח כגון תשתית ישנה של חשמל (עמודים) ביוב, עצים או משהו סטטי?
זה לא תופס בתור נק' עיגון מדוייקת, בטח לא עם טלפון או GPS רגיל.

shachar
14-10-17, 17:30
זה לא תופס בתור נק' עיגון מדוייקת, בטח לא עם טלפון או GPS רגיל.הכוונה שמהן הוא יוכל לתת מדידה לנקודות שהוא מחפש.
הבקשה הייתה ל + -.

גם אני טרם בניה זוכר את עצמי מנסה להבין גבולות ולדמיין את המגרש שהוא בנוי.

erezgur
14-10-17, 17:40
אני רוצה כבר בשלב הזה לנסות לאתר +- את הגבולות שלו.
אולי לא הבנתי את השאלה, ברור שהדיוק של השיטות שציינתי יהיה כזה שיאפשר לזהות בקירוב של כמה מטרים את המגרש, לברמה של מודד מוסמך.

Op7777
14-10-17, 18:31
הכוונה שמהן הוא יוכל לתת מדידה לנקודות שהוא מחפש.
הבקשה הייתה ל + -.

גם אני טרם בניה זוכר את עצמי מנסה להבין גבולות ולדמיין את המגרש שהוא בנוי.

תודה לכולם על התגובות ...

אכן כן ... המטרה בשלב זה היא רק לדמיין איך ואיפה המגרש יעמוד

לא כל כך הבנתי ... איך לעבוד ועם איזה כלי או אפליקציה למדוד פיזית במגרש.

בוודאי שתהיה עבודה עם אדריכל ומודד בעתיד לבוא ... פשוט מנסה לחמם מנועים לקראת הבניה ...

ד ו ר ו ן
14-10-17, 18:33
מנסיון של קרוב משפחה שלקח את הזמן והשכן הקדים וקבע עובדות עם חומה.. ולך תריב עם השכן החדש עוד לפני שהנחת לבנה אחת.. תהיה אתה הראשון לסמן.

MMR
14-10-17, 19:33
רצתם מהר ורחוק מדי...
אם הבנתי נכון הוא רק מנסה להבין איפה המגרש שלו בערך והוא רחוק שנה לפחות ממסירת המגרש אם טרם התחילו בכלל תשתיות.
כמו שהומלץ כאן רצוי להביא במעמד המסירה גם מודד מטעמך לבדיקה ואימות סימון המגרש וכן לאבטח את הסימונים, ולהיות מתואם עם השכנים בעת ביצוע קירות גובלים כי אתם מתחלקים בעלויות.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

OFF-RoaD
15-10-17, 00:07
אם תעלה צילום מסך של השטח, אוכל לעזור לך ולהסביר איפה כדי לדקור ואיך למדוד (בוגר כמה קורסים בנושא).

נסה לצלם תא שטח רחב מספיק, שאפשר יהיה למצוא נקודות "ברזל" בסביבה.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

איל מ
15-10-17, 08:40
אנחנו הסתכלנו על המגרש בתצא ודקרנו לפי מרחק ואזימוט מנקודה בולטת בשטח (עיקול בדרך היקפית של הישוב) +הסתמכות על תוואי שטח קצת פחות בולטים לאימות (שיחים, בולדרים גדולים, קרחות בצמחיה וכו...)
בדיעבד, פגענו בול.

shmil
15-10-17, 09:46
אני מבין שיש לך גוש וחלקה.
כאן (http://www.govmap.gov.il/) מצאת את הקואורדינטות, אני מניח.
שום תכנה שאני מכיר לצרכי ניווט לא תתן דיוק של מודד, אבל כן תתן דיוק בערך.
להערכתי כל תכנת ניווט תתן לך קואורדינטה שאתה נמצא בה, אולי אפילו וויז....

hyakir
15-10-17, 10:53
עופר,
כיוון ששאלת גם שם,
עניתי לך בפורום האופניים "גרופי" (http://www.groopy.co.il/forummessage.aspx?messageid=427940)
בהנחה שאתה לא מצפה לתוצאות דיוק של מודד מוסמך כמובן.

-->