PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות ברכיש דיפנדר+ייעוץ

luchi
14-10-17, 17:56
שלום לכולם
אז ככה:
בעבר היו לי גימני שנקנה סטנדרטי לגמרי ועבדתי עליו הרבה וקשה ונהנתי ממנו מכל רגע.
לאחר מכן היה לי קיה ספורטאז 97
ויונדאי גאלופר.
היום אחרי כמה שנים ללא רכבי שטח מחפש את דרכי חזרה...
האופציה שאני די נעול עליה היא דיפנדר 90 שנת 97
השימוש הוא יומיומי וטיולים כשביום יום הרכב יסע משהו כמו 15 קמ לעבודה וחזרה
ועם טיולים לא יעבור את ה10 אלף בשנה...
קראתי פה את המדריכים לבדיקה
מחפש מישהו פה שיכול להגיד לי כמה עולה נתחזוקה של הרכב הזה בגדול
רוב הדברים יעשו לבד בבית ולא במוסך...
אחרי שנפלתי על גאלופר במצב גרוע לא רציתי להקרב לרכבי דיזל...
אבל משהו בדיפנדר מושך אותי אליו...

נמרוד
15-10-17, 17:28
זה חיה אחרת לגמרי מגלופר... בתור רכב טיולים בעיקר, ועל בסיס עבודה עצמית, יכול להיות רכב סביר לתחזוקה - כמו סופה או סיקס. למצוא אחד במצב טוב ובמחיר טוב - זה אתגר.

אבנר ברוך
15-10-17, 18:07
קח בחשבון שכל יום שעובר בחיפושים, מצב הרכבים לא משתפר, וזה בלשון המעטה....

רוב הרכבים עשו מעל 300K ק"מ, החלודה הנסתרת מחכה להזדמנות לצאת מהארון, הבלאי דורש החלפה, ואם הבעלים טוען שהרכב כשיר לנסיעה ואין מה להחליף אז תדליק לעצמך נורה אדומה בראש, חבל שיישור הקו ייפול עליך ויש מה להשקיע.

כל זה נכון לכל נבלה ספרטנית שעשתה מעל 300K.
לעניות דעתי, הדיפנדרים במצב הרבה יותר טוב מכל הטויוטות שתוכל למצוא באותו שנתון.
גם עלות ההחזקה של הדיפנדר ביתרון על פני פראדו או היילקס ובטח על פני ג'יפ סיקס, סבן (או כל דגם עם שם מגוחך של מספר) באותו שנתון וקילומטראז'.

בשורה התחתונה, התעקש לראות את ספר הטיפולים של הרכב המבוקש, בדוק מה הוחלף ומה מצב החלודה בדלתות, קיר האש, רצפת הרכב וכדומה.

luchi
15-10-17, 19:11
קח בחשבון שכל יום שעובר בחיפושים, מצב הרכבים לא משתפר, וזה בלשון המעטה....

רוב הרכבים עשו מעל 300K ק"מ, החלודה הנסתרת מחכה להזדמנות לצאת מהארון, הבלאי דורש החלפה, ואם הבעלים טוען שהרכב כשיר לנסיעה ואין מה להחליף אז תדליק לעצמך נורה אדומה בראש, חבל שיישור הקו ייפול עליך ויש מה להשקיע.

כל זה נכון לכל נבלה ספרטנית שעשתה מעל 300K.
לעניות דעתי, הדיפנדרים במצב הרבה יותר טוב מכל הטויוטות שתוכל למצוא באותו שנתון.
גם עלות ההחזקה של הדיפנדר ביתרון על פני פראדו או היילקס ובטח על פני ג'יפ סיקס, סבן (או כל דגם עם שם מגוחך של מספר) באותו שנתון וקילומטראז'.

בשורה התחתונה, התעקש לראות את ספר הטיפולים של הרכב המבוקש, בדוק מה הוחלף ומה מצב החלודה בדלתות, קיר האש, רצפת הרכב וכדומה.

השאלה היא מה מצב החלפים בשוק? או שצריך להתארגן על עוד דיפנדר לחלקים?
או שבשנים האלה מנוע tdi300 החלקים זהים לדיסקברי?
אם זה עניין החלודה בדלתות, קיר האש רצפת הרכב אז הוא יעבור פרוייקט שיקום... הקטע שכל הדיפנדרים ביד 2 בשנים 97 נמכרים באותו מחיר 70-75 אלף

אני שוקל כרגע ללכת על דיפנדר של אחד מחברי הפורום שראיתי ביד 2
ברח לי השם שלו...דיפנדר צהובה מהצפון.

ד ו ר ו ן
15-10-17, 19:34
עלות ההחזקה של הדיפנדר .
אבנר,
נראה לי שאתה מסוג האנשים שהוצאות הרכב מתועדות אצלם.
בשביל הספורט ובשביל שהבחור יקבל מושג כמה עולה להחזיק דיפנדר ״מיושר ומתוחזק״ כמו שלך, יש לך חישוב כזה?
שים רגע בצד ביטוח ורישוי, רק אחזקה ותחזוקה בלי תקציב שיפורים.

שקל לקמ.

איל מ
15-10-17, 19:39
יש חלפים בשוק אבל לקנות משומש בשנתון כזה לא מומלץ.
יש המווווון חלקים חדשים ברשת. באופן מפתיע, גם בחברה, המחירים כבר לא כל כך גבוהים (בחלק מהם, קרובים מאוד למחירי חול+משלוח, ובחלק יקרים משמעותית). בכל מקרה, האסון הגדול של תחזוקת הרכב הזה, הוא חלקים תחליפיים באיכות ירודה (לא זיופים, פשוט חברות אפטרמרקט מסוימות שהן אסון) . השוק מוצף בהם. יש לא מעט שרשורים בנושא ושווה לקרוא.
בכל מקרה. גם הנסיון שלי מראה שהתחזוקה יותר זולה מכל suv באותם שנתונים. והסיבה היחידה שאין לי אחד בחניה, היא המחיר הלא פרופורציונלי שמבקשים עליהם(אם אני רוצה לקנות היום את הדיפנדר שמכרתי לפני עשור, אני צריך להוסיף 20-30 אלף ש"ח למחיר בו מכרתי אז, וזה על אוטו שהשינוי היחיד בו הוא שנוספו לו איזה מאה ומשהו אלף קילומטר).

luchi
15-10-17, 19:40
אבנר,
נראה לי שאתה מסוג האנשים שהוצאות הרכב מתועדות אצלם.
בשביל הספורט ובשביל שהבחור יקבל מושג כמה עולה להחזיק דיפנדר ״מיושר ומתוחזק״ כמו שלך, יש לך חישוב כזה?
שים רגע בצד ביטוח ורישוי, רק אחזקה ותחזוקה בלי תקציב שיפורים.

שקל לקמ.

טני לא מדבר על להחליף אטם למכסה שסטומים או פקק לרדיאטור
מדבר על תחזוקה יותר רצינית
רשמתי גם בהתחלה שרוב הדברים אני יעשה לבד זאת הסיבה שאני מעוניין לרכוש את הדגמים הישנים...

כמה עולה החלפת אינג'קטור או שיפוץ?
טורבו?
משאבת סולר? זה בטח משהו שאפשר לעשות בבית...

ד ו ר ו ן
15-10-17, 20:05
מפתיע, אבל אלף דברים קטנים עולים בסהכ הרבה.

בסוף, זה שקל לקמ מצד אחד, וכמה אתה מתעסק באחזקה ושמירה על כשירות נסיעה שמאפשרת הנאה.

בניגוד לבעלי תחזיות אפוקליפטיות לגבי מנועי דיזל ישנים, המכלולים הגדולים באמת לא ככ מהר מתפגרים, אבל אלף תיקונים קטנים שואבים לך את הזמן וגם כסף.

asafk
16-10-17, 07:54
הדיפנדר בשנתונים האלו בנוי לתחזוקה בשדה ולכן אפשר לעשות בו הכל כולל הכל לבד גם אם לחלק ניגר מהפעולות ברמת שיפוץ מכללים צריך כלי עבודה יעודיים.
החלקים המקוריים לא יקרים יחסית למותגים אחרים. לא יקרים ברמה שאין סיבה לקנות תחליפים ולקלקל את הרכב.
שיפוץ משאבת הזרקה או מזרק או טורבו עולים כמו לכל דיזל טיפש אחר במכון דיזלים. והמחיר עולה משנה לשנה וזה נכון לכל רכב. ומשזה נאמר גם את הדברים האלו שלפני כמה שנים לא היינו חושבים לנסות - היום כבר יש מספיק עזרה באינטרנט ויש ערכות שיפוץ ואפשר לעשות האל לבד אם מתעקשים אבל זה לא באמת חוסך כסף.
הדיפנדר שהוצאתי ממכרז והיה הרכב היומיומי שלי לצד זה שהוא טייל והרבה ובעבירות, וגרר עגלה - היה אמין מאוד ולא הפתיע בכלום. מצד שני הוא היה ינוקא בן 6 עם 200 אלף קמ... שהחליף מאז 2 ידיים וכל מכירה בסכום גבוה יותר. וממה ששמעתי הוא עדיין טוב.
אז אם זה מה שבא לך - אל תחשוש. הדבר היחיד לחשוב עליו הוא שהקצר משמעותית פחות נוח מהארוך. עדיין הוא בליגה משל עצמו ועדיין אני בטוח שאין הרבה מכוניות עם הסקס אפיל של דיפנדר.

אסף.

מוני אורבך
16-10-17, 12:39
אני אוסיף את ה 10 סנט שלי..
היה לי דיפנדר 97 קצר בדיוק כמו שאתה מחפש.
הרכב היה יומיומי ולטיולים מדי פעם.
אני נשברתי אחרי שנתים.
דיפנדר מאוד מאוד לא נוח ליום יום.
רועש מאוד (הרבה יותר מ SUV מודרני) קלצ מאוד מאוד קשה, מזגן שעובד בקושי.
אתה לא יכול להסיע יותר מ 4 אנשים, ואם אתה רוצה שהיה להם נוח אז רק אחד במושב הנוסע הקידמי.
אם אתה נוסע בפקקים, אתה תדרש לרגל שמאל מאוד מאוד חזקה.
אני נשברתי אחרי שרגל שמאל התחילה לכאוב לי באופן קבוע.. זה עבר אחרי שהפסקתי לנסוע בדיפנדר.
בקיצור אסון מוטורי כרכב יום יומי.

דווקא בשטח הוא מאוד מאוד נוח. מערכת מתלים מצוינת ומנוע עם הרבה מומנט שלא דורש הרבה החלפות הילוכים.
בקיצור כרכב טיולים מעולה, רכב ליום יום ממש לא.

אבנר ברוך
16-10-17, 12:45
אני נשברתי אחרי שנתים.
אתה לא יכול להסיע יותר מ 4 אנשים, ואם אתה רוצה שהיה להם נוח אז רק אחד במושב הנוסע הקידמי.
אני נשברתי אחרי שרגל שמאל התחילה לכאוב לי באופן קבוע.. זה עבר אחרי שהפסקתי לנסוע בדיפנדר.

דווקא בשטח הוא מאוד מאוד נוח. מערכת מתלים מצוינת ומנוע עם הרבה מומנט שלא דורש הרבה החלפות הילוכים.

לגבי רוב הדברים אתה צודק.
זה לא רכב לכביש - אני שיפרתי את שלי ברמות הגבוהות ביותר, כולל החלפת כל המושבים, בידוד רעש והחלפת מזגן, עדין בפקקים זה סיוט ואי אפשר להתחמק מהפקקים.

בשטח, תענוג.

luchi
16-10-17, 13:01
אני נשברתי אחרי שנתים.

האמת שהדיפנדר שאני בונה עליו הוא אוטומט
של בחור מהפורום פה
הבעלים של קרקל 4x4 בצפון...
ואין לי בעיה עם גיר רגיל נוהג ביום יום על משאית...
והקמ לעבודה וחזרה זה אפילו לא 15 ביום אז ככה שזה לא משהו שמדאיג אותי..

nirs
16-10-17, 13:57
האמת שהדיפנדר שאני בונה עליו הוא אוטומט
של בחור מהפורום פה
הבעלים של קרקל 4x4 בצפון...
ואין לי בעיה עם גיר רגיל נוהג ביום יום על משאית...
והקמ לעבודה וחזרה זה אפילו לא 15 ביום אז ככה שזה לא משהו שמדאיג אותי..

אני מתרשם שהפור נפל....
כפי שנכתב, מקסימום תמכור אותו בעוד שנתיים, ברווח [emoji16]

Sent from my iPhone using Tapatalk

luchi
16-10-17, 22:01
אני מתרשם שהפור נפל....
כפי שנכתב, מקסימום תמכור אותו בעוד שנתיים, ברווח [emoji16]

קצת קשה לי להאמין שהמחיר של דיפנדר יעלה עוד ממה שמבקשים עליו עכשיו... גם עכשיו זה נראה לי קצת מוגזם..

- - - Updated - - -

לגבי רוב הדברים אתה צודק.
זה לא רכב לכביש - אני שיפרתי את שלי ברמות הגבוהות ביותר, כולל החלפת כל המושבים, בידוד רעש והחלפת מזגן, עדין בפקקים זה סיוט ואי אפשר להתחמק מהפקקים.

בשטח, תענוג.

עד כמה הוא לא נוח כרכב יום יומי?
גם הגימני לא נחשב לרכב הכי נוח בעולם במיוחד שהוא מוגבה ועם סט קפיצים קשים
והיה לי סבבה לגמרי...

GodsFather
16-10-17, 22:16
אי הנוחות היא בתפעול, לא במתלים.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

KOOKE
16-10-17, 22:49
הדיפנדר הקצר גם עם מתלים משופרים עדיין לא הרכב הכי נוח ומשכך בכביש.

אבל זו לא עיקר הבעיה שלו כרכב יום יומי. חוסר הנוחות בתנוחת הישיבה, הפח החשוף והמקרקש מכל עבר, רעש הטרקטור שרק עבודת איטום ובידוד רעש מאד מאד איכותית ויקרה אולי קצת תתגבר עליו, רעשי הרוח שחודרים מכל עבר, החום הנפלט מקיר האש ומתעלת הגיר/ דרייב שאפט. המזגן הלא ממש יעיל שלרוב הוא בהתקנה מקומית ויעיל בקירור הבירכיים בערך.

עם כל מגרעותיו עדיין מתגעגע לדיפנדר הארוך שלי ששימש אותי גם כרכב יום יומי עד שנגנב באמת רכב מגניב ובעל קסם ייחודי.

אבל אישית היום לא הייתי חוזר לדיפנדר ובטח שלא כרכב יום יומי.

ד ו ר ו ן
17-10-17, 00:41
הדיפנדר הקצר גם עם מתלים משופרים עדיין לא הרכב הכי נוח ומשכך בכביש.

אתה מפחד מתביעת דיבה?

זה רכב לא נוח מכל בחינה, מתלים, רעש, וארגונומיה שגם ככה זה מושג שהתחמק מהמופ של הדיפנדר, אז בקצר אפילו את הכיסא אי אפשר להזיז אחורה מספיק.

luchi
17-10-17, 02:35
אתה מפחד מתביעת דיבה?

זה רכב לא נוח מכל בחינה, מתלים, רעש, וארגונומיה שגם ככה זה מושג שהתחמק מהמופ של הדיפנדר, אז בקצר אפילו את הכיסא אי אפשר להזיז אחורה מספיק.

ונניח רכב שטח אחר שישמש אותי ביום יום עם אותם עלויות אחזקה סביב ה70 אלף איזה יש?
אבל שעומד עם הדיפנדר?

מוני אורבך
17-10-17, 07:45
אין לך הרבה אופציות..
אם אתה רוצה אותם יכולות שטח אבל מעט יותר נוח יש לך:

1. דיסקברי, עם כל החסרונות והיתרונות. עקר החסרונות אמינות. יתרונות, נוח מאוד.
2. סופה או סיקס. סיקס ספרטני, סופה פחות (ויש כאלו שאפילו די נוחות) עם אקזמפלר שמור הם גם די אמינים וזולים לאחזקה.
3. לנד קרוזר 70, יקר רצח גם לאחזקה, לא מאוד נוח, אבל יותר טוב מדפנדר..
4. היליקס עד 97. רכב עבדים איטי אבל יותר נוח מדפנדר בכביש (טוב זה לא כל כך קשה) ואגדות האמינות נכונות לרכב שמור.

בשטח דיסקברי ודיפנדר נוחים מכולם. בכביש דיסקברי ללא צל של ספק.
מבחינת עבירות (סטנדרטי מול סטנדרטי) ההיליקס לוקח. גם באמינות.

מבחינת חווית השטח אין כמו גיפ אמיתי.

מצטער אין החלטות חד משמעיות, החיים מלאי פשרות.
חוץ מלנד קרוזר היו לי את כולם, לכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות.
כולם שמשו אותי כרכב יום יומי.
מדסקברי נמאס, כי כל הזמן היה משהו קטן לתקן..
דיפנדר שבר לי את הרגל..
סופה וסיקס, מאוד ספרטניים אבל הכי גרוע זה הפחד שיגנבו לך את הרכב. לי זה קרא..
היליקס - איטי רצח אני גרתי בחוסן ובעליות באופן קבוע היתי יורד לשני! בסופו של דבר זה שובר.
מעבר לזה גם הוא מאוד גניב וצריך לפתוח שבע עינים.

הפתרון הטוב ביותר עבורי אחרי עשרות גיפים (ולא אני לא מגזים) הוא רנגלר. אבל זה פתרון יקר, מאוד.
JK עדין מאוד מאוד יקר ולא ממש רואים שהמחירון שלו יורד רק עולה.

asafk
17-10-17, 07:53
אני רק רוצה לומר שב90 המושב מוגבל אחורה כפי שהוזכר בגלל מחיצת הקבינה שמאחוריו - אפשר להוריד אותה ולחבר חיזוק במקומה.
לגבי נוחות ומתלים - אני מוצא שה90 הכי נוח על הקפיצים המקוריים שלו. לא מוגבה ולא שום דבר. בולמים טובים מהמקוריים יש גם יש אבל הקפיצים המקוריים והגובה המקורי הכי נוח בכביש ובשטח.

אסף.

- - - Updated - - -

ועוד דבר. הכלי הספציפי שאתה מדבר עליו כבר מסודר ומוכן ואם בא לך דיפנדר חבל על ההתלבטות...

אסף.

איל מ
17-10-17, 09:24
אמנם עבר הרבה זמן אבל...
אני לא זוכר קלאץ' קשה בדיפנדר (ועוד גרתי אז בתל אביב...), גם חברתי דאז ואשתי היום לא התלוננה (היא טענה לעומת זאת שההגה קשה).
המצב סטוק שלו (של הקצר) הוא קופצני מדי מאחורה. אני החלפתי מאחורה לקפיצים קדמיים של דיסקו+ספייסר כדי לפצות על הגובה שהלך לאיבוד (בדקתי את ההפסד במהלך המתלה וראיתי שזה משהו שאני מוכן לחיות איתו).
רכב שמתאים לזוג בלבד.

luchi
17-10-17, 09:45
אין לך הרבה אופציות..
אם אתה רוצה אותם יכולות שטח אבל מעט יותר נוח יש לך:

1. דיסקברי, עם כל החסרונות והיתרונות. עקר החסרונות אמינות. יתרונות, נוח מאוד.
2. סופה או סיקס. סיקס ספרטני, סופה פחות (ויש כאלו שאפילו די נוחות) עם אקזמפלר שמור הם גם די אמינים וזולים לאחזקה.
3. לנד קרוזר 70, יקר רצח גם לאחזקה, לא מאוד נוח, אבל יותר טוב מדפנדר..
4. היליקס עד 97. רכב עבדים איטי אבל יותר נוח מדפנדר בכביש (טוב זה לא כל כך קשה) ואגדות האמינות נכונות לרכב שמור.

בשטח דיסקברי ודיפנדר נוחים מכולם. בכביש דיסקברי ללא צל של ספק.
מבחינת עבירות (סטנדרטי מול סטנדרטי) ההיליקס לוקח. גם באמינות.

מבחינת חווית השטח אין כמו גיפ אמיתי.

מצטער אין החלטות חד משמעיות, החיים מלאי פשרות.
חוץ מלנד קרוזר היו לי את כולם, לכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות.
כולם שמשו אותי כרכב יום יומי.
מדסקברי נמאס, כי כל הזמן היה משהו קטן לתקן..
דיפנדר שבר לי את הרגל..
סופה וסיקס, מאוד ספרטניים אבל הכי גרוע זה הפחד שיגנבו לך את הרכב. לי זה קרא..
היליקס - איטי רצח אני גרתי בחוסן ובעליות באופן קבוע היתי יורד לשני! בסופו של דבר זה שובר.
מעבר לזה גם הוא מאוד גניב וצריך לפתוח שבע עינים.

הפתרון הטוב ביותר עבורי אחרי עשרות גיפים (ולא אני לא מגזים) הוא רנגלר. אבל זה פתרון יקר, מאוד.
JK עדין מאוד מאוד יקר ולא ממש רואים שהמחירון שלו יורד רק עולה.

כן אם כבר אני יפזול לכיוון דיסקברי אז זה כנראה יהיה הדור השני מה שמעלה את עלות האחזקה בצורה די רצינית...אז זה לא יהיה רלוונטי כנראה... סיקסים וסופה לא מדברים אליי משום מה...
כנראה אשאר עם דיפנדר... :)

- - - Updated - - -

אני רק רוצה לומר שב90 המושב מוגבל אחורה כפי שהוזכר בגלל מחיצת הקבינה שמאחוריו - אפשר להוריד אותה ולחבר חיזוק במקומה.
לגבי נוחות ומתלים - אני מוצא שה90 הכי נוח על הקפיצים המקוריים שלו. לא מוגבה ולא שום דבר. בולמים טובים מהמקוריים יש גם יש אבל הקפיצים המקוריים והגובה המקורי הכי נוח בכביש ובשטח.

אסף.

- - - Updated - - -

ועוד דבר. הכלי הספציפי שאתה מדבר עליו כבר מסודר ומוכן ואם בא לך דיפנדר חבל על ההתלבטות...

אסף.

אם אני נעול על דיפנדר אז ללכת על הכלי הספציפי שאני מדבר עליו?
הוא נראה לי מוכן ומסודר מכל הבחינות...המחיר ריאלי לרכב הזה?
75 אלף? למי שמכיר את הרכב?

איל מ
17-10-17, 09:47
75 זה מחיר מופרז לדעתי. גם אם משקללים תוספות.
אם הייתי חושב אחרת היה לי דיפנדר עכשיו בחניה.
מצד שני, לך תכמת חלום במספרים....

nirs
17-10-17, 09:58
אמנם עבר הרבה זמן אבל...
אני לא זוכר קלאץ' קשה בדיפנדר

גם אצלי קושי הקלאץ דומה לכל רכב ידני אחר.

מזכיר כי יש אפשרות לרכך את הקלאץ (לצערי הקישור ב FAQ כבר לא עובד...).
כנראה שקלאץ שהיה אצלך, בדומה לקלאץ בדיפנדר שלי, עבר את התהליך.

ד ו ר ו ן
17-10-17, 11:57
אם אני נעול על דיפנדר אז ללכת על הכלי הספציפי שאני מדבר עליו?
הוא נראה לי מוכן ומסודר מכל הבחינות...המחיר ריאלי לרכב הזה?
75 אלף? למי שמכיר את הרכב?
75 זה מחיר מופרז לרכב שטח ישן, מכל מותג, גם לדיפנדר ארוך.
אלא אם הוא מחודש לרמת הבורג ומכלולים+שיפורים מפליגים, זו דעתי.

תזכור שלא משנה כמה יגידו לך שזה ״רכב להניע ולנסוע״, תמיד יהיה לתקן כמה דברים שהבעלים הקודם התרגל אליהם/לא הגיע לסדר ומבחינתו זה לא דרוש תיקון.

חבר מכר לפני שנה וקצת, דיפנדר110 עם מעל חצי מליון קמ, בידוד רעשים לקבינה, מערכת סטריאו טובה, מדרגות צד, חיזוקי אלומיניום מרוג, מצב מכני טוב, מזגן עובד, פלסטיקה שלמה, צמיגי 31 עם הרבה בשר, גגון על כל הרכב, בלי נזילות חריגות בשביל דיפנדר, רכב מתוחזק, בקיצור רכב מסודר בשביל דיפנדר.
נמכר ב-56.

נדב ש.
17-10-17, 12:20
75 זה מחיר מופרז לרכב שטח ישן, מכל מותג, גם לדיפנדר ארוך.
אלא אם הוא מחודש לרמת הבורג ומכלולים+שיפורים מפליגים, זו דעתי.

תזכור שלא משנה כמה יגידו לך שזה ״רכב להניע ולנסוע״, תמיד יהיה לתקן כמה דברים שהבעלים הקודם התרגל אליהם/לא הגיע לסדר ומבחינתו זה לא דרוש תיקון.

חבר מכר לפני שנה וקצת, דיפנדר110 עם מעל חצי מליון קמ, בידוד רעשים לקבינה, מערכת סטריאו טובה, מדרגות צד, חיזוקי אלומיניום מרוג, מצב מכני טוב, מזגן עובד, פלסטיקה שלמה, צמיגי 31 עם הרבה בשר, גגון על כל הרכב, בלי נזילות חריגות בשביל דיפנדר, רכב מתוחזק, בקיצור רכב מסודר בשביל דיפנדר.
נמכר ב-56.

החבר שלך יצא פראייר או שרצה למכור ממש מהר.
חבר שלי מכר אחד קצר 97' לפני 3 שנים ב 70 אלף שהיה מושקע יפה לבן עם פוקסים ונעול אחורה arb, קנה דיפנדר פומה 130 2008 באותו רגע במצב סטוק מעל למחירון.
אלה המחירים היום והם לא ירדו בקרוב.

דיפנדר זה כלי נדיר היום ואין הרבה למכירה(ביקוש והיצע), ואם כבר יש אז צריך לבדוק טוב טוב מה קונים בסכום הזה שלא תיפול על נבלה, לפעמים המראה החיצוני מטעה(בכל זאת זה ערמת ברזלים), ולפעמים זה הפוך, נראה חדש ויפה אבל במכלולים מזבלה.
שורה תחתונה, אלה המחירים, והם רק עולים.

לפותח השרשור-כבעל דיסקו 2 יכול לומר לך שהשד לא נורא, גם פה חשוב לא ליפול על נבלה ולא חסר כאלה, גם פה הם נימכרים מעל למחירון(שד"א הוא מגוחך ולא מציאותי).
שלי הדגם עם הכריות, תוסםת בולמי פוקס עם מיכלים, הרכב נוח בטירוף ומגהץ בשטח, גם אחרי כמה ימים של טיול בדרום אתה חוזר הביתה כאילו כלום.

ד ו ר ו ן
17-10-17, 12:58
החבר לא פראייר ולא מיהר.
הרכב עמד למכירה ולקח זמן עד שהתקשרו בכלל..

המחיר ההתחלתי שביקש היה 65 עבור שנתון 96.

לדעתי זה פשוט מתרגם שאם למישהו יש גחמה לרכב מסויים יהיה מי שירוויח, לא בהכרח בצדק בהתייחס לשווי המעשי ולא הפסיכולוגי של המוצר.

nirs
17-10-17, 13:07
דורון,
כך כדוגמא את המחירים של ה- 75 וה- 73.
הזויים ברמה דומה.
המחיר נקבע, עפ״י היצע וביקוש.

נדב ש.
17-10-17, 13:13
כמה זמן לקח? צריך סבלנות פה(וגם קצת מזל, כן גם במכירה לא רק בקניה), גם אני מכרתי סופה בעברי הרחוק.
צריך להבין שרכב שטח לא נימכר כזה מהר כמו פרייבט, או suv אחר סטייל טויוטה והמקבילים.
זאת נישה, במיוחד דיפנדר, סופה, סיקס, כל הספרטניים האלה.
בנוסף, המחירון שלהם(ושל כל שאר ה suv) לא משקף כלום, הכל תלוי מה מצב הרכב, במיוחד אם יש עליהם תוספות שלמי שקונה ומתכנן להוסיף יעלו אחר כך לא מעט כסף וטרטורים.

luchi
17-10-17, 14:46
אז הדיפנדר הספציפי שאני שוקל לקנות
יש בו הכל מהכל ככה זה נראה לי לפחות לפי דיון שעלה פה בעבר של בעל הרכב והפרוייקט שעבר
כמובן עברו מאז 5 שנים...
הדיפנדר פורסם פה דרך: שחר דורון
זה הדיון שנפתח לפני 5 שנים עליו:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/64236-%D7%9C%D7%A0%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%91%D7% A8-%D7%93%D7%99%D7%A4%D7%A0%D7%93%D7%A8-90-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%A8%D7%92%D7%95%D7%A2-%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7% 9D

GodsFather
17-10-17, 15:06
יש לך בסיס להשוואה מההשקעה ששחר עשה עליו ועד למצבו היום, זה כבר טוב.

אם אתה מצפה שמישהו פה יגיד לך "לך על זה" או "תתרחק כמו מאש", אני לא חושב שזה יהיה נכון דרך הרשת, רק מי שמכיר את הרכב ואו יודע לבדוק ובדק אותו יוכל לייעץ עד לרמה כזו.

בכל מקרה, נראה שהרכב בהחלט מהנדירים יותר.

ד ו ר ו ן
17-10-17, 15:19
שיפורים מ-2012 לא שווים 100% מערכם 5 שנים אחרי..

תחשוב לרגע:
בולם בן 5 שעבד, שווה לבולם חדש?
קפיצים?
גיר?

מה עם שאר המרכב שעבד באותן 5 שנים?

נראה רכב מדוגם אז ב-2012, מה מצבו היום?

יותר מהמחירון אבל אפילו לא חצי מעלות השיפורים.

נדב ש.
17-10-17, 16:21
שיפורים מ-2012 לא שווים 100% מערכם 5 שנים אחרי..

תחשוב לרגע:
בולם בן 5 שעבד, שווה לבולם חדש?
קפיצים?
גיר?

מה עם שאר המרכב שעבד באותן 5 שנים?

נראה רכב מדוגם אז ב-2012, מה מצבו היום?

יותר מהמחירון אבל אפילו לא חצי מעלות השיפורים.

מי אמר שהבולמים לא שודרגו מאז? הקפיצים? תחזוקה שוטפת?
ואולי בכלל הוא לא טייל ונסע מעט בכל הזמן הזה?

מרכב שעבד? מה זה?

יש לך בסיס להשוואה מההשקעה ששחר עשה עליו ועד למצבו היום, זה כבר טוב.

אם אתה מצפה שמישהו פה יגיד לך "לך על זה" או "תתרחק כמו מאש", אני לא חושב שזה יהיה נכון דרך הרשת, רק מי שמכיר את הרכב ואו יודע לבדוק ובדק אותו יוכל לייעץ עד לרמה כזו.

בכל מקרה, נראה שהרכב בהחלט מהנדירים יותר.

+1
זה שיש לו שרשור יפה פה זה כבר פלוס, עכשיו נישאר לך לבדוק אם הוא עדיין בסטטוס הזה.

ד ו ר ו ן
17-10-17, 16:45
נדב, ראה מה כתבתי בסיכום:

נראה רכב מדוגם אז ב-2012, מה מצבו היום?.

לשאלתך מה זה בלאי מרכב:
רכב עבד/נסע/טייל, בטח רכב שטח=בלאי למכלולים הלא מכניים, כמו מושבים/פלסטיקה/בושינג/מיסבים/צירי דלתות, בדגש על גוף הרכב/קיר אש/רקבונות וכו.

5 שנים זה לא מעט לרכב שטח.

KOOKE
17-10-17, 18:13
דורון

כל מה שאתה אומר לגבי הבלאי של מכלולים כאלו ואחרים ברכב שטח מזדקן או אפילו זקן זה מאד נכון, אבל, עדיין אין שום קשר כמעט בין מחיר מחירון ומוסכמות לגבי שווי שיפורים כיד שנייה ובין מה שקורה בפועל בשוק היד השנייה של רכבי שטח מסוקסים ומזדקנים.

זה המצב עם סופות, זה המצב עם רנגלרים, זה המצב עם טויוטה פראדו או היילקס או סידרה 70 או סידרה 100 (וכן גם עם הלנדקרוזר), זה המצב עם הגרנדים, זה המצב אפילו עם דיסקו דור 1 ו-2 ובטח שזה המצב עם דיפנדר.

הקשר בין מחיר המחירון + נניח מחצית משווי השיפורים במקרה הטוב הוא קלוש ולרוב אין שום קשר.

הערה קטנטנה למשתתפים בדיון הזה- לדעתי צריך להיזהר מלגלוש לדיון כאן בפורום הפתוח בנוגע לעסקה ספציפית לגבי רכב ספציפי במחיר ספציפי. כדאיות ושווי עסקה ספציפית בין חברי הפורום תשאירו למו"מ ביניהם או לדיון בהודעות פרטיות.

דיון כללי בכיף.

נדב ש.
17-10-17, 18:44
+1 לדיון.

וכמובן לגבי תמחור הכלים, רובם הם אחרוני המוהיקנים ורכבים נחשקים, זה לא אומר שכל כלי שווה את זה, את זה צריך לבדוק כשהולכים לקנות אחד כזה...

luchi
17-10-17, 18:59
+1 לדיון.

וכמובן לגבי תמחור הכלים, רובם הם אחרוני המוהיקנים ורכבים נחשקים, זה לא אומר שכל כלי שווה את זה, את זה צריך לבדוק כשהולכים לקנות אחד כזה...

מסכים איתך לגמריי
אני רק רציתי לדעת אם זה המחיר כי ביד 2 כולם נמכרים סביב אותו סכום.

asafk
17-10-17, 22:10
זה מחיר השוק לדיפנדר במצב טוב. עד לפני כמה זמן רק לארוכים, היום גם לקצרים.

אסף.

ד ו ר ו ן
17-10-17, 22:11
דורון
כל מה שאתה אומר לגבי הבלאי של מכלולים כאלו ואחרים ברכב שטח מזדקן או אפילו זקן זה מאד נכון, אבל, עדיין אין שום קשר כמעט בין מחיר מחירון ומוסכמות לגבי שווי שיפורים כיד שנייה ובין מה שקורה בפועל בשוק היד השנייה של רכבי שטח מסוקסים ומזדקנים.
זה המצב עם סופות, זה המצב עם רנגלרים, זה המצב עם טויוטה פראדו או היילקס או סידרה 70 או סידרה 100 (וכן גם עם הלנדקרוזר), זה המצב עם הגרנדים, זה המצב אפילו עם דיסקו דור 1 ו-2 ובטח שזה המצב עם דיפנדר.
הקשר בין מחיר המחירון + נניח מחצית משווי השיפורים במקרה הטוב הוא קלוש ולרוב אין שום קשר.
.

בגלל זה ציינתי:

לדעתי זה פשוט מתרגם שאם למישהו יש גחמה לרכב מסויים יהיה מי שירוויח, לא בהכרח בצדק בהתייחס לשווי המעשי ולא הפסיכולוגי של המוצר.
עדיין,
כשאתה פורט את המחיר המבוקש ולהפריד בין הברזלים בלי הרגש, המחירים משקפים אחוז לא מבוטל של רגש ביחס לברזל.
כל אחד מה"מסוקסים" המתומחרים בצורה כזו צריך להציג לדעתי הרבה מאד קבלות עדכניות כדי שיהיה שווה את הסכומים האלו.
ושיפורים בני כמה שנים לא שווים לדעתי את המחירים האלו.

לפני 17 שנה שילמתי מעל למחירון על רכב טרי, מסודר, עם שיפורים איכותיים, את חצי מעלות השיפורים על הרכב.
זה מה שהבחור ביקש וקיבל, ובמבחן הזמן זה היה שווה כל שקל, אבל שוב, זה היה כשהבסיס היה במצב מעולה והשיפורים הביאו אותו עוד יותר גבוה באותה נקודת זמן.

לא חושב שזה נכון לשלם סכומים כ"כ גבוהים על אותם רכבים היום, 17 שנה אחרי, כשגם אם שמרנו עליהם הכי טוב שיש, הם עדיין עבדו, התבלו (כי לא כל דבר אפשר להחליף או לשפר), והזדקנו וזה לא יין.
חבר טוב שיפץ CJ7 לרמת הבורג, מכלולי הנעה למצב חדש, פחחות ומנוע, ומכר ב-75K, שכיסו את עלות רכישת הגרוטאה ההתחלתית והחלקים לשיפוץ, בלי עלות עבודה.
אבל הרכב היה באמת במצב הכי קרוב לחדש, ואולי טוב יותר ממצבו כשיצא מהמפעל.

הזוי בעיניי שלפני שנתיים, מכיר רכב בשנתון 97 משופר יפה, ובצורה נכונה, במצב פנים+חוץ שמור מאד נמכר ב-85K!!
לא הגיוני.
אלו מחירים של רכב שהרגע סיימו לבנות אותו בסדנא..

חשוב לציין- לא מתייחס לרכב הספציפי שעלה כאן, כי לא מכיר אותו בכלל, אלא דיון כללי על התופעה הזו שמזינה את עצמה.

asafk
17-10-17, 22:23
התופעה הזו היא כוחות השוק. היצע וביקוש. כשזה לנדקרוזר 73 אז אף אחד לא מרים גבה אבל כשזה דיפנדר - שגם ממנו ההיצע בלוחות אפסי - זה נראה מוזר. למה בעצם? בעיני הרבה יותר הגיוני להחזיק דיפנדר 90 מאשר 73. יש חלקים יש מוסכים יש ידע.. אבל ההיצע אפסי והביקוש גבוה ממנו.

אסף.

ד ו ר ו ן
17-10-17, 23:19
אני חושב שזה רוחבי לכל הכלים הישנים שיחסית יותר מותאמים לשטח מאחרים, ומתרגמים לאנשים בראש משהו מעבר ל"עוד רכב".

מוני אורבך
18-10-17, 07:24
אין טעם לדבר על היגיון או שווי כלכלי או החזר הוצאות ברכבים מהסוג הזה.
מהסוג הזה הכוונה רכבים שבהם הנחשקות שלהם משחקת תפקיד הרבה יותר מסתם רכב שאמור להביא אותך מנקודה לנקודה.
בכול רכב שקלול המחיר שלו כולל עלות ייצור ומכירה + זמן חיים + מצב מכני + נחשקות קרי הביקוש לרכב.
בדיפנדר הייליקס סופה סיקס רנגלר דיסקו סמוראי וכו הביקוש לרכב הוא פרמטר גדול מאוד מהמחיר.
וזו הסיבה שמחיר "מחירון" לא משחק תפקיד ברכבים הללו.
אגב אותה התופעה קימת ברכבי כביש "נחשקים"
לפני 10 שנים מכרתי את הדיפנדר 97 קצר שהיה לי. הוא היה במצב מכני מצוין ועם שני נעילות ARB + מערכת מתלים.
המחירון היה סביבות 55 אני ביקשתי מחירון. חצי שנה אף אחד לא רצה לקנות.
יותר מזה היו מעט מאוד טלפונים..
לא היתי לחוץ למכור לכן זה המשיך והמשיך.
בסוף הגיע בחור והסכים ל 50 אלף "סופי". אני רציתי להתקדם הלאה ולכן הסכמתי.
היום אותו רכב היה מתומכר ב 80 אלף מן הסתם..
ואולי היה המשוגע לדבר שהיה גם קונה.

הרכב שווה כמה שאתה ואחרים מוכנים לשלם עליהם לא פחות ולא יותר.
אם מתאם למוכר הוא ימכור, לא מתאים הוא יחכה עד שיגיע קונה עם מחיר מתאים.
או שיתקע עם הנבלה.
ב 75 אלף יש לך הרבה אלטרנטיבות טובות מאוד, אבל נפשך חשקה בדיפנדר.
אם אתה מוכן לשלם את המחיר לך על זה.
או שתחכה עד שתמצא דיפנדר במחיר שאתה מוכן לשלם.

אגב שמתי לב לתופעה מענינת, בדרך כלל המצב המכני של הרכב הרבה פחות חשוב מהקוסמטי.
רכב שלא סוחב לא כל החשמל עובד וכו אבל הצבע והמושבים במצב מצוין, יש לו סיכוי הרבה יותר גבוה להימכר
ובמחיר הרבה יותר גבוה.

-->