PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות להתחלת פרוייקט באגי

Assaf G
18-12-05, 01:29
שלום אני שוקל לבנות באגי ע"ב חיפושית.
יש לי ידע בסיסי בלבד ואני שוקל לבנות אותה במוסך כי לא נראה לי שזה כזה פשוט ושבלי עזרה מקצועית וכלים יעודיים (את רוב הכלים הסטנדרטים יש לי) באמת יצא משהו מהפרוייקט הזה
הזמנתי את הספר על הבאחה באגס שמומלץ באתר ועדיין נראה לי שהסיכוי היחיד שבאמת יצא מזה משהו ולא עגלה מתפרקת יהיה לבנות אותה במוסך עם אנשים בעלי ניסיון בבניית כלים כאלה - מה דעתכם ?

.Nir.
18-12-05, 01:58
מנסיון לומדים
איזה רווח וכיף יצא לך מזה אם אנשים אחרים יעשו בשבילך תעבודה..?
תנסה ותנסה (תשאל פה אנשים לא חסר מבינים שמוכנים לעזור).. ותנסה עד שיהיה תוצר מוגמר טוב שאתה עבדת עליו ואז אתה תיהיה הרבה יותר מרוצה... (דעה אישית)

Assaf G
18-12-05, 03:16
הכוונה היא לעשות את זה לבד אבל בהנחייה של מישהו מקצועי, לא לתת לו לבנות לי אותה
חוץ מזה אני מתקשה למצוא חיפושית זולה אז אולי אני כבר אקנה חיפושית שהפכו לבאגי ורק אשפץ אותה, דעתכם?

lizard
18-12-05, 09:54
קשה קשה למצוא היום חיפושיות. רובן כבר עברו להיות רכבי אספנות וזה מעלה להן את המחיר דרסטית.

כמו שכתבו קודמי, לדעתי האישית, הכיף זה בבניה עצמית.
אבל! חשוב מאוד, וזה גם מה שאני הולך לעשות, להתייעץ עם בעלי מקצוע בתחום. רק לידע כללי, מכונאי לא יספיק לך. אתה צריך להתייעץ גם עם מהנדס רכב, מהנדס "רגיל" שמבין בחוזק חומרים וברתך מקצועי.
את רוב בעלי המקצוע אתה יכול למצוא ממש פה. יש פה אנשים טובים ומקצועיים שישמחו, אני מאמין, לעזור לך.

השאלה אם לקנות משהו מוכן ולשפר/לתקן או לבנות מהתחלה היא שאלה טובה. לדעתי אם תמצא משהו מוכן אז לך על זה. פשוט כי היום במציאות החיפושיות שיש בארץ יש יותר סיכוי שתמצא איזה חיפושית באחה ישנה במחיר סביר מאשר חיפושית רגילה במחיר גבוה. אני עדיין מחפש.

Assaf G
18-12-05, 18:20
כמה שוקלת באגי מחיפושית ?
הדרך היחידה שלי לנייד אותה היא על נגרר, נגרר שיכול לגרור עד בערך 400 ק"ג (+100 משקל עצמי)
מספיק טוב? אם לא אז זה כבר מסבך את כל העסק הרבה יותר...

lizard
18-12-05, 19:12
לדעתי בסביבות הטונה, בטח אם אתה בונה כלוב התהפכות (חובה) כמו שצריך ומשאיר את הפח הקיים.

Assaf G
19-12-05, 03:05
אולי לא הבנת אותי נכון (אני מקווה) הכוונה היא לבנות באגי "פשוטה" לא באחה באג
אבל כן, יהיה לה כלוב התהפכות
זה לא מוריד אותה לסביבות ה 400-500 ק"ג?

lizard
19-12-05, 07:27
אני לא מומחה אבל אם אתה מתבסס על חיפושי אז המשקל יהיה של החיפושית (למרות שאני מנקה ממנה דברים) והתוספות שלך.
אז בתור התחלה, תברר כמה שוקלת חיפושית. לדעתי יותר מ400-500 קילו. על זה תוסיף איזה 150-200 קילו נוספים לפחות (גלגלים, כלוב, חיזוקי שלדה ומתלים)

lizard
19-12-05, 07:33
כמה טעויות :roll: ...
התכוונתי לומר שתיקח בתור התחלה את משקל החיפושית כמשקל של הרכב שלך.
זה בהנחה שאתה מדבר על באגי מבוססת חיפושית.
אם לא, אז זה כבר תלוי במה שאתה בונה.

נמרוד
19-12-05, 09:39
כמה שוקלת באגי מחיפושית ?
הדרך היחידה שלי לנייד אותה היא על נגרר, נגרר שיכול לגרור עד בערך 400 ק"ג (+100 משקל עצמי)
מספיק טוב? אם לא אז זה כבר מסבך את כל העסק הרבה יותר...

לא מספיק, נקודה. אין מצב שאתה בונה באגי בטיחותי מחיפושית שישקול 400 ק"ג. אתה צריך עגלה גדולה יותר.

Assaf G
19-12-05, 16:07
טוב, זה ירד מהפרק לזמן הקרוב

Assaf G
22-12-05, 02:48
שאלה לידע כללי,
כששמים לבאגי מנוע "רגיל" (שבו המנוע יושב לפני הגיר) ולא של חיפושית, איך הופכים אותו שיסובב את הגלגלים קדימה ולא אחורה ? או שהמנוע יושב בין הנהג לגיר ?

arnonshoshani
22-12-05, 05:36
אסף שלום
כאשר לוקחים מנוע וגיר מרכב שהמנוע ישב מקדימה לדוגמה סובארו שמים אות באותה תצורה כלומר המנוע בין הנהג לגיר.

כמו כן הרי לך באגי חמוד וחדש במשקל 450 ק"ג
http://www.ridgerunner.biz/photos/St%20Anthony-jump001.jpg
זה נקרא RTX800 חמוד לא ??

Assaf G
22-12-05, 23:08
פשוט תמונה מחרמנת...
זה נראה כמו תמוקאר מאחורה עם הפלטה מעל המנוע
תודה

סולי
22-12-05, 23:14
רק נראה,
תומקאר בנוי חזק הרבה יותר, וגם כבד יותר..
מלבד זאת התצורה של המתלה האחורי בתומקאר היא זרועות עוקבות טהורות לעומת זרועות A.

אגב, איזה מנוע יושב באחורי האמריקקי הזה?
והאם הבולמים בלבד נושאים בנטל נשיאת משקל הרכב?

Assaf G
23-12-05, 02:55
לגבי המנוע -700 סמ"ק 4 פעימות 2 צילינדרים קירור מים

סולי
23-12-05, 04:02
של חברת?

הספקים?

תמסורתהמעבירה את הכוח לגלגלים? אני רק מנחש שמדובר בוואריאטור.

Assaf G
23-12-05, 04:21
לגבי הוריאטור אתה צודק
לגבי השאר אתה מוזמן לשאול אותם - www.ridgerunner.biz לא נראה לי שמצויין באתר

-->