PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה עם תוכנת תיב"ם onshape

lizard
16-10-17, 09:04
אשמח לעזרה אם יש פה מעשהו שמבין בתוכנה או אולי גם הבנה בסוליד וורקס מתאימה.
יש לי דוגמא שכרגע היא 240/239.3. אני רוצה שתהיה לי אפשרות לשנות לה מידות חיצוניות ללא שינוי ביחס בדוגמא. איך עושים את זה?

תודהhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20171016/1206a630c6911252a386cfe66a1c6219.jpg

lizard
16-10-17, 09:05
כמובן שהמימדים של הדוגמא ישתנו אבל שהצורה תשמר.

נמרוד
16-10-17, 09:20
בסולידוורקס הפיצ'ר שאתה מחפש נקרא Scale

חפש משהו דומה באונשייפ

117065

lizard
16-10-17, 15:12
תודה אחפש

lizard
01-11-17, 18:00
מתברר שהONSHAPE הזו זה חתיכת תוכנה דפוקה חצי עשויה שרק אחרי שמשתמשים בה ברצינות רואים מה שווה תוכנה "חינמית". אם הייתי צריך לשלם עליה אז הייתי ממש כועס.

מעבר לזה שהיא לא מסוגלת לעבד את הדוגמאות שאני רוצה ובכמות שאני רוצה. מתברר שהייצוא לDXF שלה פגום מאוד וכדי להוציא קובץ DXF נורמלי אני צריך לעשות איזה 3-4 פעולות שלא ממש קשורות לעניין וגם אחרי זה, יש בעיה עם המידות. מפגר לגמרי.

או למשל, יצרתי מסגרת עם SWEEP. אני לא יכול ליצור בתוך המסגרת עוד אלמנטים (מוטות אורכיים או כדומה) עם אותו SWEEP. בסדר מקבל את זה (לא ממש אבל ניחא) אבל כשאני מנסה ליצור פרופיל לSWEEP חדש, אני לא רואה את הנתיב שעשיתי כי זה בSKETCH אחר. מפגר לגמרי.

בתכל'ס, למרות שיש בה דברים טובים, אני חושב שאלך על תוכנות אחרות. חבל שסוליד עולה כל כך יקר.

asafk
01-11-17, 22:31
צריך להתרגל. את הפרופיל עושים בתור חלק אחד ובאותה ״סביבה״ אפשר להשתמש בו שוב ל sweep ים שונים. מסורבל. אבל אפשרי.
מצד שני הם כל הזמן מוסיפים פיצ׳רים ומשפרים.
עדיין לא ממש עושה כל מה שאני צריך אבל שימושי.

אסף.

lizard
02-11-17, 03:29
מסובך לי להסביר בדיוק מה הבעיה אבל בגדול, עשיתי מסגרת מרובעת. ועשיתי לה SWEEP.
עכשיו אני רוצה לשים קרוס ממברס בתוך המסגרת. את הקרוס ממברס הוספתי דרך הSKETCH הראשון במישור חזיתי. את החתך של הפרופיל הוספתי במישור ימני חדש. אני לא רואה את הPATH כשאני מנסה לעשות SWEEP עם החתך החדש.

אבל עכשיו כשאני חושב על זה, אולי באמת הגישה שלי לא נכונה והייתי צריך לעשות את הכול בשני SKETCH ולא 4.

jacob72
02-11-17, 21:31
תעבור ל Fusion360.
חינמית לסטודנטים [emoji6]
פצצה מעלפת

lizard
03-11-17, 02:00
אני לא סטודנט.
בכל מקרה התקנתי 2 תוכנות DXF על המחשב. נראה עם איזו אני יותר מסתדר. בתכל'ס חוץ מעיצוב לוחות ואולי מידי פעם איזה הדמיה ללקוח אין לי הרבה מה לעשות עם התוכנות האלו.

נמרוד
03-11-17, 08:10
מיכה, תכלע'ס, למה באמת שלא תעבוד עם סולידוורקס? הכי מוכר, הכי נפוץ, תקבל עזרה מיידית כי כולם מכירים את הפרטים. תתקין גרסא כלשהיא, ישנות אפילו עדיפות, ועזוב את המחיר... תשלם ביום שבו תרגיש שהתוכנה תרמה להכנסות שלך מספיק.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

asafpeleg
03-11-17, 13:57
ועזוב את המחיר... תשלם ביום שבו תרגיש שהתוכנה תרמה להכנסות שלך מספיק.

מה ז'תומרת?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

lizard
03-11-17, 15:56
תראה בסופו של דבר 99% מהעבודה שאני אעשה זה DXF. חיתוכי פלסמה/לייזר/מים/CNC. לא נראה לי יותר מזה.
לתת ללקוח תחושה של מה שהוא הולך לקבל אני גם יכול לעשות בתוכנת ציור או גוגל סקטצ'אפ.

אני אמנם לא טלית שכולה תכלת אבל אני מנסה שלא להשתמש בתוכנות "שנפלו מהמשאית".

אהבתי את הרעיון של ONSHAPE. אין לי שום בעיה לחלוק בתכנונים שלי גם כאלו שלוקח לי שעות, ימים וחודשים לשכלל. אני מאמין גדול בזה שידע שלא נחלק זה ידע שאובד. אבל כרגדע הבעיה שלי היא שזו תוכנה עם באגים שלי מהותיים.

התקנתי 2 תוכנות DXF דו מימדיות, BABACAD וLIBERCAD או משהו כזה. שמות מפגרים אבל התוכנות נראות נחמד. אמנם לא מזכיר את סולידוורקס אבל לממשק אפשר להתרגל.

אם הייתי בונה רכבי מרוץ אז... אבל נראה לי שהחלום הזה נגוז לו מזמן.

נמרוד
03-11-17, 17:17
למה אתה מגביל את עצמך? לא תרצה לייצר גם פחים מכופפים? לא תרצה לתכנן חלקים חתוכים שמשתלבים זה בזה? ליעל את העבודה שלך?

boaz avrahami
03-11-17, 17:52
כל זמן שסוליד לא תומכים בתוכנה מוגבלת שמופצת חינם אין מקום ( ואף מסוכן להיתבע) להמליץ בפומבי או להשתמש בתוכנה פרוצה.

לפני אי אלו שנים השאלתי להם תחנות עבודה לכנס השנתי שהם עושים בהילטון.
הדיסקים עברו על ידם סדרת מחיקות מאוד מוקפדת לפני שהציוד חזר אלי ומזה אני יכול להסיק עד כמה חשוב להם שלא יהיו גונבות בציבור.

תעשו מה שאתם רוצים בבית בשקט אבל חבל להשתין מהמקפצה...

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

נמרוד
03-11-17, 18:02
כל סטארטאפ שני בארץ התחיל פיתוח עם תוכנה לא חוקית. כשיש השקעה ראשונית - קונים. סולידוורקס לא יודו בזה רשמית אבל המדיניות שלהם היא להתעלם ממשתמשים קטנים/חובבים, כאלו שבכל מקרה אינם לקוחות פוטנציאלים. מיכה יכול לעשות עם זה מה שהוא רוצה - רק שבמקרה הזה האמירה "כולם משתמשים בסוליד פרוץ" נכונה. חוץ ממני, כמובן!

אתה חושב שאיש שיווק שלהם לא מחייך מקיר לקיר מדיון שהכותרת שלו onshape ומתגלגל לכאן?

boaz avrahami
03-11-17, 18:13
עדיין נמרוד, מדי פעם מישהו חוטף.
חבל שמישהו משלנו כולל אותך יהיה חשוף לתביעה.

ושלא יובן לא נכון, המחיר מופרז בעיניי וכדאי לתת הזדמנות לתוכנות אחרות בשביל שתהיה תחרות בשוק.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

lizard
04-11-17, 07:53
נמרוד אני ארצה גם אפשרות לפחים מכופפים וכל זה אבל אני מעדיף תוכנה חוקית.

asafk
04-11-17, 21:37
מיכה. אתה לא טמבל. תשקיע לימוד מסודר של onshape כולל שיטת סביבות העבודה המדומה שלהם שעדיין לא הבנתי בעצמי ותוכל לעשות איתה כמעט כל מה שאפשר בסוליד ברמה של משתמש כמוך.
אני בהחלטה עברתי לonshape בשימוש הביתי שלי וחייב להודות שיש דברים שמעצבנים אותי אבל נראה לי שזה רק עניין של הרגלים וברגע שאני אקדיש לזה את זמן הלימוד הדרוש זה יסתדר - כי כל הפיצ׳רים שם, רק שיטת העבודה וההיררכייה של ישויות בתוך החלקים שונה ממה שהתרגלנו.

אסף.

lizard
05-11-17, 05:41
אסף אין לי טענות (למען האמת אין לי טענות בכלל, כלומר, הם לא חייבים לי כלום ואני מבין שיש להם סדרי עדיפויות) כלפי הממשק או צורת העבודה. כנראה שבאמת לא עשיתי נכון את הקטע של הSWEEP אז עד שלא אנסה כמו "שצריך" אני לא מדבר על זה.
אני מדבר על זה שבשביל להוציא חלק לDXF אני צריך לעשות לחלק DRAWING ורק מזה לעשות EXPORT לDXF. כי אם אתה עושה את זה ישירות מהחלק, הDXF יוצא מעוות. הם יודעים את זה והבנתי שזה בתהליכי תיקון/שיפור. בעיה נוספת שלא ממש חקרתי היא שבהדפסה או EXPORT לPDF אין לי ממש שליטה בגודל החלק המוצג. אבל אולי אני באמת לא חקרתי את זה לעומק.

יש לי בעיה אחרת של כוח עיבוד. כל השרשור התחיל מזה שרציתי לעשות פלטה מחוררת עם איזה 5000 חורים בערך ולמחשב או לתוכנה לא היה את הכוח לחשב את הכול.

נמרוד
05-11-17, 10:33
אני מדבר על זה שבשביל להוציא חלק לDXF אני צריך לעשות לחלק DRAWING ורק מזה לעשות EXPORT לDXF. כי אם אתה עושה את זה ישירות מהחלק, הDXF יוצא מעוות. הם יודעים את זה והבנתי שזה בתהליכי תיקון/שיפור.
זה ככה גם בסולידוורקס. אין המרה אוטומטית מקובץ תלת מימדי לשרטוט דו מימדי (DXF זה שרטוט דו מימדי). איך המחשב ידע איזה מהפנים של החלק אתה רוצה שיופיעו בשרטוט? ועוד כמה החלטות שהמתכנן צריך לקבל.

בעיה נוספת שלא ממש חקרתי היא שבהדפסה או EXPORT לPDF אין לי ממש שליטה בגודל החלק המוצג. אבל אולי אני באמת לא חקרתי את זה לעומק.
כשאתה מייצר קובץ שרטוט, הפרמטר היחיד החשוב ביותר הוא קנה המידה שלו (scale). זה חשוב במיוחד כשאתה מייצא אחר כך לDXF שאתה שולח לייצרן - תדאג שקנה המידה יהיה 1:1 או שתתכונן להפתעות.

לגבי מדפסת - אם אתה רוצה לקבל הדפסה 1:1 אמיתי, המדפסת צריכה להיות מכויילת. מכיוון שרוב המדפסות לא מכוילות, אתה מכייל את השרטוט - מדפיס בקנה מידה 1:1, מודד עם סרגל מה אורך קו, מוצא מה מקדם השגיאה של המדפסת, ומתקן בהתאם בשרטוט לקנה מידה 1.06:1 נניח, אם אתה מגלה למשל שהמדפסת מדפיסה 6% יותר קטן.

יש לי בעיה אחרת של כוח עיבוד. כל השרשור התחיל מזה שרציתי לעשות פלטה מחוררת עם איזה 5000 חורים בערך ולמחשב או לתוכנה לא היה את הכוח לחשב את הכול.

זה לא איך שהשרשור התחיל מיכה. אם הוא היה מתחיל בשאלה הזאת, התשובה המיידית היתה "תקנה פלטה מחוררת". גם למחשב חזק קשה מאד להתמודד עם פיצ'רים במספרים עצומים, ולכן אנחנו לרוב לא ממדלים פרטים כאלו, או מנוונים אותם בהרכבה (supress). אבל כמה שלמחשב קשה, ללייזר עוד יותר קשה להתחיל ולגמור חיתוך 5000 פעם. מפעל לייזר היה זורק אותך או נותן לך הצעת מחיר לא ריאלית.

lizard
05-11-17, 10:37
מדובר על משרבייה אבל הפנמתי שזה יקר ולא מעשי.
בקשר לdxf הוא מוציא אבל חלקים עגולים הופכים להיות קווים ישרים שבורים.
בכל מקרה כרגע הסתדר ואני מחכה להצעות מחיר.

נמרוד
05-11-17, 10:46
בקשר לdxf הוא מוציא אבל חלקים עגולים הופכים להיות קווים ישרים שבורים.

???

תסביר, תן תמונת מסך. אני לא מבין מה אתה מנסה לעשות.

lizard
05-11-17, 10:58
???

תסביר, תן תמונת מסך. אני לא מבין מה אתה מנסה לעשות.במקום קווים מעוגלים יוצא קווים ישרים עם זווית. זה סוג של באג אצלם או לפחות זה מה שהבנתי. יש כל מיני workarounds כדי לפתור את זה. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171105/ae0516d4e80d3a9430cb80623c2dafda.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20171105/c50718a1f66fbe1403b07b979f43ce45.jpg

lizard
05-11-17, 10:59
תתעלם מזה שזו לא אותה דוגמא, זה רק להסבר

נמרוד
05-11-17, 12:41
כשאתה מייצר שרטוט drawing של onshape, גם יש את העיוות הזה?

de fox
05-11-17, 13:44
בסוליד וורקס כשעושים המרה ל DXF לקונטור (צורה) שנבנית מעקומות (SPILNES) ניתן לבחור האם לייצא את העקומה כפי שהיא או כפוליגון (אוסף של קווים ישרים וגם ניתן לבחור את הרזולוציה) זאת על מנת לפשט את הקובץ (הרבה מחותכי הלייזר הממוחשב עובדים עם מיחשוב ותוכנות שלא יודעים לעבד עקומה מורכבת) תבדוק אם יש כזו אפשרות בחירה אצלך בתוכנה, יכול להיות שהברירת מחדל היא המרה לפוליגון מינימלי ואז הוא מחבר קו בין 2 נקודות.

לגבי מדפסות, פשוט צריך לוודא בהגדרות שלא מסומנת אפשרות -FIT TO SCALE ואתה מדפיס ב 1:1 ואז כמו שנמרוד תיאר אתה מוודא על יד מידת רפרנס בשרטוט.

אגב נמרוד, ניתן לייצר קובץ DXF מקובץ התלת מימד מבלי לייצר שרטוט קודם, על ידי בחירת המשטח במודל שאותו אתה רוצה לייצא ואז לשמור כ DXF.

lizard
05-11-17, 20:10
כשאתה מייצר שרטוט drawing של onshape, גם יש את העיוות הזה?לא. זה אחד משיטות ה workarounds

נמרוד
06-11-17, 17:25
לא. זה אחד משיטות ה workarounds

אוקי.

אז אתה צריך לייצר drawing מהחלק, רק של המבט שמעניין אותך, בקנה מידה 1:1 (תבחר בגודל גליון A0 אם זה חלק גדול, זה לא רלוונטי). את הdrawing שמור בתור DXF.

אם זה לא מצליח לך, יש לך מן הסתם אופציות תחת save as dxf. תגיע לתפריט הזה, ושלח צילום מסך.

lizard
06-11-17, 17:59
אוקי.

אז אתה צריך לייצר drawing מהחלק, רק של המבט שמעניין אותך, בקנה מידה 1:1 (תבחר בגודל גליון A0 אם זה חלק גדול, זה לא רלוונטי). את הdrawing שמור בתור DXF.

אם זה לא מצליח לך, יש לך מן הסתם אופציות תחת save as dxf. תגיע לתפריט הזה, ושלח צילום מסך.תודה אעשה זאת. יש לי בעיה עם הסקיילינג

lizard
06-11-17, 19:21
תודה אעשה זאת. יש לי בעיה עם הסקיילינגטוב הבנתי את הקטע של הסקייל. נראה לי מטופש אבל מה אני מבין.
אלו אופציות הdxf. במה כדאי לבחור?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171106/499c21d02344ecd1bf60b9cdf419ca1f.jpg

lizard
06-11-17, 19:22
אגב אם תכנס לתוכנה ותחפש mike almogy אז תוכל לראות את העבודות בעצמך

נמרוד
07-11-17, 10:00
טוב הבנתי את הקטע של הסקייל. נראה לי מטופש אבל מה אני מבין.
אלו אופציות הdxf. במה כדאי לבחור?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171106/499c21d02344ecd1bf60b9cdf419ca1f.jpg

מיכה, זה כבר לא הנדסה, זה "מדעי המחשב"... תנסה את כל האפשרויות עד שאחת מהן תעבוד.

lizard
23-11-17, 12:35
עדכון קטן. ככה השער נראה מותקן. החיתוך לייזר נעשה אצל ערן -rods מהפורום.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171123/6c06d0ffb87eeeb264f2c8f1afa8d4ac.jpg

lizard
02-01-18, 00:39
אני מחזיר את השרשור הזה מהאוב רק כדי לומר שאני חוזר בי מההערות שהטחתי בONSHAPE. אני ממליץ בחום למי שרוצה לעבוד בCAD להשתמש בתוכנה הזו. חינמית והאמת שברגע שטורחים לקרוא ולראות סרטונים, מצליחים לעשות את מה שרוצים. רק צריך להכנס ל"ראש" של מי שתכנן אותה.

אני למשל רוצה לתכנן ארון, כולל חיפוי פנימי מכופף במודול של הMETAL SHEET. בחיים לא הייתי חושב לעשות את החיפוי כמו שהם מראים שם. נראה לי לא הגיוני בעליל אבל אחרי שרואים כמה זה יחסית פשוט וקל, וואו.

משהו אחד שאני קצת מתקשה בו זה תכנון של מבנה שלד לארון תלת מימדי. עד שקלטתי שאני פשוט, כמו בחיים האמיתיים, צריך לעשות כל חלק של השלד בנפרד (ובתכלס רוב החלקים זהים) ולעשות מזה ASSEMBLY. לא ליצור את כל השלד כחלק אחד. מאחר ורוב האלמנטים זהים, זה בעצם רק עניין של להוסיף את אותם חלקים לASSEMBLY.

asafk
02-01-18, 08:00
אני חוזר וכותב - העצה האחת שכל מי שעובד בתיבמ צריך לקבל - מתכננים כמו שמייצרים. אם זוכרים את זה ולא מחפשים קיצורי דרך, התכנון יהיה יעיל. וההרכבה של אלמנטים שמרכיבים מבנה היא דוגמה מצויינת.

אסף.

lizard
02-01-18, 08:14
אני חוזר וכותב - העצה האחת שכל מי שעובד בתיבמ צריך לקבל - מתכננים כמו שמייצרים. אם זוכרים את זה ולא מחפשים קיצורי דרך, התכנון יהיה יעיל. וההרכבה של אלמנטים שמרכיבים מבנה היא דוגמה מצויינת.

אסף.אתה מכיר מישהו שמעביר שיעורי תיבמ בתמורה לריתוך ושפצור מוט הגה? אני רק שואל [emoji16]

-->