PDA

צפייה בגרסה מלאה : העברת רכב לאספנות. מספר קושיות

ברששת
16-10-17, 22:36
החל בינואר אני יכול להעביר את הרכב לאספנות. מספר שאלות בנושא:
1. יש לי טסט בסוף נובמבר. אם אני לא נוסע אם הרכב ומחכה עד ינואר אני אקבל רישיון לאספנות ללא טסט בתוקף, ומתי אצטרך לעשות את הטסט או שחייבים להגיע עם טסט בתוקף ואז מה התאריך הבא שאצטרך לעשות?
2. לאחר שהעברתי רכב לאספנות האם יש אפשרות לחזור אחורה?
3. האם יש מגבלה להוציא רכב אספנות לירדן?
תודה.

elibaba
17-10-17, 02:26
אין דרך חזרה מאספנות.
ברכב אספנות אתה יכול להוציא רשיון לתשלום מתי שבא לך, לשלם, לגשת לטסט ויש לך טסט לשנה מרגע זה.
כשלא תרצה - אל תעשה טסט, אז אסור לנסוע ברכב אבל הוא לא צובר חובות כלשהם.

ברששת
17-10-17, 07:45
אין דרך חזרה מאספנות.
ברכב אספנות אתה יכול להוציא רשיון לתשלום מתי שבא לך, לשלם, לגשת לטסט ויש לך טסט לשנה מרגע זה.
כשלא תרצה - אל תעשה טסט, אז אסור לנסוע ברכב אבל הוא לא צובר חובות כלשהם.תודה. השאלה אם בפעם הראשונה שאני מכניס אותו לאספנות הוא חייב לבוא עם טסט בתוקף?

Sent from my MI 5s using Tapatalk

asafk
17-10-17, 07:47
לא.

אסף.

de fox
17-10-17, 08:49
מנצל"ש
אותם תנאי פתיחה.

יש משמעות למועד הוצאת רישיון האספנות? זכור לי דיון לגבי בדיקת חורף שכדי לסנכרן יחד עם ביצוע הטסט השנתי. האם תאריכי התוקף המקוריים של הרישיון לא רלוונטיים ברגע שאני מוציא רישיון אספנות?

בעצם אני שואל - אם מועדי התוקף שלי כיום (מועדי הטסט) הם נובמבר ומאי ואני בינואר מוציא רישיון אספנות (ומעביר טסט), האם מעתה מועד הטסט יהיה בינואר? ואם כך המצב האם יש עדיפות לתאריך\תקופה מסוימת לעשות זאת?

shmil
17-10-17, 09:01
לא.
תאריכי הטסט יהיו לעולם אחד משני התאריכים שנקבת.
לא זוכר כרגע, אבל שמתי פעם קישור לסעיף הספציפי לגבי ביקורת חורף מתקנות התעבורה.
חפש ותמצא.

ממליץ לרשום כאספנות, אם מסתדר, כך שהתאירך הקובע יהיה זה שנופל על הורף, בהתאם.

יש כבר לפחות שלושה אנשים , שלמרות שאמרו להם שזה לא יעבוד, עבד להם בדיוק כפי שאמרתי.

ברששת
19-10-17, 10:04
לא.

אסף.

אסף. מתוך תקנות משרד התחבורה מצאתי את הציטוט הבא "לרישום רכב אספנות ברישיון הרכב, על בעל הרכב לפנות למשרד הרישוי עם תעודת זהות ורישיון רכב (כאשר הרישיון תקף). "

מה הכוונה ברשיון תקף (שהוא לא מוקפא או שיש טסט).
ולעניין תאריך הטסט השנתי מרגע הכנסה לאספנות. האם לוקחים את הטסט הבא (החצי שנתי) ככזה שהופך לשנתי, או שנה מהטסט האחרון שעשיתי?

איל מ
19-10-17, 10:52
אסף. מתוך תקנות משרד התחבורה מצאתי את הציטוט הבא "לרישום רכב אספנות ברישיון הרכב, על בעל הרכב לפנות למשרד הרישוי עם תעודת זהות ורישיון רכב (כאשר הרישיון תקף). "

מה הכוונה ברשיון תקף (שהוא לא מוקפא או שיש טסט).
ולעניין תאריך הטסט השנתי מרגע הכנסה לאספנות. האם לוקחים את הטסט הבא (החצי שנתי) ככזה שהופך לשנתי, או שנה מהטסט האחרון שעשיתי?

קח בחשבון שלהדגיש ציטוט בצבע לבן זה רעיון רע....

ברששת
19-10-17, 11:09
קח בחשבון שלהדגיש ציטוט בצבע לבן זה רעיון רע....
צודק. כשהעתקתי את זה זה נראה תקין.
הרי הציטוט ללא צבע "
רישום רכב אספנות ברישיון הרכב, על בעל הרכב לפנות למשרד הרישוי עם תעודת זהות ורישיון רכב (כאשר הרישיון תקף). "

asafk
19-10-17, 11:44
אני העברתי לאספנות בשנת 2008 כאשר הטסט האחרון בוצע ב 1991.
זה הנסיון שלי...

אסף.

ברששת
19-10-17, 11:49
אני העברתי לאספנות בשנת 2008 כאשר הטסט האחרון בוצע ב 1991.
זה הנסיון שלי...

אסף.אוקי.
ולה לגבי התכווננות לתאריך מסויים. לי יש בנובמבר ובמאי. אם אני רוצה בנובמבר לבוא בתחילת השנה עם טסט עדכני מנובמבר או לא לעשות טסט ואז הטסט החסר יחשב (נובמבר)

omri_t
19-10-17, 21:30
מנצלש...

מה קורה עם רכב שהוא כבר אספנות ולא עושים לו טסט מעל שנתיים- יש בדיקות מעבדה וכאלה?

סיקס אספנות שלא נוסע. חושב אם לחדש טסט..

asafk
19-10-17, 23:39
לא צריך מעבדה.

אסף

omri_t
20-10-17, 18:51
זאת אומרת- שאם רכב אספנות עומד שלוש ארבע שנים
פשוט משלמים אגרה הולכים לטסט רגיל וזהו???

אין כלום מעבר?

shmil
20-10-17, 19:36
כן. רק אגרה אחרונה.

asafk
21-10-17, 19:03
או בקצת יותר פירוט.
משלמים אגרה. עושים ביטוח חובה. מוציאים רשיון זמני ל48 שעות. עם הרשיון הזה נוסעים למוסך שייתן אישור בלמים ולטסט.

אסף.

ברששת
22-10-17, 09:41
ומה לגבי הוצאת הרכב לירדן. יש בעיה עם רכב שמוגדר אספנות?

ברששת
28-11-17, 15:15
צודק. כשהעתקתי את זה זה נראה תקין.
הרי הציטוט ללא צבע "
רישום רכב אספנות ברישיון הרכב, על בעל הרכב לפנות למשרד הרישוי עם תעודת זהות ורישיון רכב (כאשר הרישיון תקף). "

העברת רכב לאספנות -
1.צריך ללכת למשרד הרישוי המרכזי (חולון) או כל משרד רישוי בכל עיר תקף?
2. האם צריך לבוא אם הרכב או מספיק עם הרשיונות?
3. ושוב. האם יש בעיה להוציא רשיון בין לאומי (לנסיעה לירדן) עבור רכב שעבר לקטגורית אספנות?

shmil
28-11-17, 16:37
העברת רכב לאספנות -
1.צריך ללכת למשרד הרישוי המרכזי (חולון) או כל משרד רישוי בכל עיר תקף? כל משרד רישוי
2. האם צריך לבוא אם הרכב או מספיק עם הרשיונות? רק רשיונות.
3. ושוב. האם יש בעיה להוציא רשיון בין לאומי (לנסיעה לירדן) עבור רכב שעבר לקטגורית אספנות? אין לי מושג, אבל אמורלהיות כמו רכב רגיל לגמרי.

....

הירשפלד יובל
18-01-18, 21:44
ושוב שואל . ( קשה הבנה ) : סמוראי ארוך , 4-5 שנים בהקפאת רשיון , לוחית 88 , ת' רשום 23/11/87 . האם ניתן ומתי להעבירו לאספנות ובעזרת
משחקי/מועדי קיץ/חורף להביא אותו למצב שיצטרך טסט 1 לשנה ללא בדיקת חורף/טסט נוסף ?

ishc
18-01-18, 22:17
יכול לרשום כאספנות מה-1.1.18

Sent from my iPhone using Tapatalk

moriseven
19-01-18, 18:59
ושוב שואל . ( קשה הבנה ) : סמוראי ארוך , 4-5 שנים בהקפאת רשיון , לוחית 88 , ת' רשום 23/11/87 . האם ניתן ומתי להעבירו לאספנות ובעזרת
משחקי/מועדי קיץ/חורף להביא אותו למצב שיצטרך טסט 1 לשנה ללא בדיקת חורף/טסט נוסף ?

תעביר אותו לאספנות חודשיים לפני הטסט השני שלך שהוא בנובמבר לפי מה רשמת.
ככה הטסט שלך יהיה בנובמבר(רישיון מקבלים בדרך כלל חודשיים לפני) תוכל לעשות אותו לפני ה - 1 בנובמבר וככה תיפול ב - 3 חודשים שבהם אתה פטור מביקורת חורף.

MashberNafshi
20-01-18, 08:13
מישהו מדרי הפורום שמע פעם על רכב אספנות אשר נכנס למכון/מוסך ובצע בד' חורף?
אזני לא שמעו ועיני לא ראו.
תמהני אם אנשי החוק מודעים בכלל לתקנה/הוראת נוהל זו או אם זוכרים אותה.
כמדומני, רק אנשים המעורים בקהילת האספנות עדיין זוכרים זאת, אך גם הם מתעלמים ממנה.

moriseven
20-01-18, 08:18
כמדומני, רק אנשים המעורים בקהילת האספנות עדיין זוכרים זאת, אך גם הם מתעלמים ממנה.

נכון, עוד לא נתקלתי במקרה כזה, אבל אם יש את האופציה להימנע מהבדיקת חורף במחיר של חצי שנה סבלנות בשינוי לסטטוס אספנות, עדיף ללכת על האופציה הזאת ולהיות מכוסה.

yogibear
20-01-18, 13:02

כן, אני .
ברשותי חיפושית אספנות שבאביב עוברת טסט ובסתיו עוברת בדיקת חורף. לא לוקח שום צ'אנס בנושא, לא מעוניין להיות טרף קל בידי שוטר או בוחן שכן יודעים את החוק. למען ההגינות אציין שבחורף כשיורדים גשמים היא הופכת לכלי הרכב העיקרי שלי.
וכן .... אני מקפיד הקפדה יתרה שלא להראות על הכבישים בין 07:00 - 09:00 מידי יום חול.

zerez
20-01-18, 21:28
כמדומני, רק אנשים המעורים בקהילת האספנות עדיין זוכרים זאת, אך גם הם מתעלמים ממנה.חוקר התאונות של הביטוח מכיר כל פסיק של תקנה שיכולה לעזור לחברת הביטוח להתחמק מתשלום.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

de fox
06-02-18, 19:10
מעדכן לטובת פותה"ש ואחרים.

היום (חודש פברואר) העברתי סיקס לאספנות.

שנת 88, תאריך רישום-יוני 94. טסטים עד כה בנובמבר ומאי. הגעתי עם הרישיון האחרון שהיה לו בתוקף - מיולי 2016

ביושבי מול הפקידה שאלתי אותה לפני שמעבירים אם היא יודעת להגיד לי באיזה תאריך (לאיזה תוקף) יהיה מצויין ברישיון התוקף, היא הסתכלה עלי בגבה מורמת ואמרה, מזתומרת....? נובמבר זה התאריך הקבוע.....

אמרתי, אה... בטח נובמבר, יופי.... והעברתי לאספנות :)

איזה כיף!!
LET THE GOOD TIMES ROLLL

ברששת
06-02-18, 19:26
מעדכן לטובת פותה"ש ואחרים.

היום (חודש פברואר) העברתי סיקס לאספנות.

שנת 88, תאריך רישום-יוני 94. טסטים עד כה בנובמבר ומאי. הגעתי עם הרישיון האחרון שהיה לו בתוקף - מיולי 2016

ביושבי מול הפקידה שאלתי אותה לפני שמעבירים אם היא יודעת להגיד לי באיזה תאריך (לאיזה תוקף) יהיה מצויין ברישיון התוקף, היא הסתכלה עלי בגבה מורמת ואמרה, מזתומרת....? נובמבר זה התאריך הקבוע.....

אמרתי, אה... בטח נובמבר, יופי.... והעברתי לאספנות :)

איזה כיף!!
LET THE GOOD TIMES ROLLLאז לא הבנתי. מה קובע את תאריך הטסט הראשון כרכב אספנות? התאריך האחרון שהעברת טסט חוקי, או התאריך הראשון שהרכב עבר טסט בישראל בחייו?

MashberNafshi
06-02-18, 20:25
תאריך לידה לא משתנה בעת העברת הרכב לאספנות.
יש לך רכב יליד ינואר, הוא יבצע רישוי בינואר, גם אם תהפוך אותו לאספנות בספטמבר(ולהפך).

moriseven
06-02-18, 20:50
תאריך לידה לא משתנה בעת העברת הרכב לאספנות.
יש לך רכב יליד ינואר, הוא יבצע רישוי בינואר, גם אם תהפוך אותו לאספנות בספטמבר(ולהפך).

שים לב שהוא כתב תאריך רישום יוני, ובכל זאת קיבל נובמבר. אני כבר מזמן הבנתי, ממקרה שקרה עם חבר, שהפקידה יכולה לבחור איזה שהיא רוצה משניהם, הפעם יצא לו טוב.

de fox
06-02-18, 21:36
מאחר ואין לי מושג מה השיקולים אם קיימים של הפקידה אני יכול אולי לשער שמאחר והרישיון רכב שהגעתי איתו והראתי לה, היה בתוקף לנובמבר, אולי זה היה הרפרנס מבחינתה.

MashberNafshi
07-02-18, 05:55
תצלום של שני הרשיונות(בניכוי פרטים מזהים) יפתור הרבה תעלומות.

moriseven
07-02-18, 08:27
תצלום של שני הרשיונות(בניכוי פרטים מזהים) יפתור הרבה תעלומות.

חבל על הויכוח, חבר הלך לשנות סטטוס לרכב אספנות. התאריכים של הטסט היו מרץ וספטמבר, הפקידה הוציאה לו לתאריך הקרוב שהיה מרץ.
רק מה, הבחור תימני, ישר אמר לה אבל אז יהיה לי תוקף רישיון פחות משנה, לקחה את הרישיון שהוציאה לו ונתנה לו חדש עם התאריך השני של ספטמבר.
היא יכולה לשנות מה שהיא רוצה במחשב, שום תאריך לידה, המחשב שלהם פתוח להכל.

gradar
07-02-18, 08:39
ואם כבר קושיות ולמרות שיש עוד 9 שנים.... מה הנוהג לגבי רכב דיזל ? הרי אי אפשר לייבא דיזל אספנות, האם הסבה לאספנות של דיזל היא כמו של רכב בנזין רגיל ?

shmil
07-02-18, 08:47
משבר נפשי - אין תעלומות ועשינו את זה כבר ללא מעט.
כדאי לכוון את ההעברה לאספנות כך שזה יצא על טסט אוקטובר נובמבר.
היתרון, כמו שכבר כתבתי פעמים רבות - העדר צורך בבדיקת חורף.

קייזר
26-02-18, 16:13
המועד הראשון שלי ב6/1 והשני ב6/7. לפי מה שאני מבין אין לי איך להתחמק מהבדיקת חורף, כי גם אם אני מכוון את הטסט לינואר, אני מקבל את הרישיון מקסימום חודשיים לפני המועד של הטסט (אחרי הראשון בנובמבר).
פספסתי משהוא? או שאין לי את האופציה?
הסמוראי שלי כבר מת לעלות לכביש אחרי כמעט 5 שנים שהוא בקושי זז..:)

shmil
26-02-18, 17:57
אכן, בתיאבון.
אתה מאו שאכלו אותה.
בל בוא נכניס את הדברים לפרופורציה - חוץ מכמה בודדים אף אחד לא באמת מכיר את התקנה של ביקורת חורף לרכב אספנות.:cool:

דרור ברלי
26-02-18, 23:26
ואם כבר מדברים על רכב אספנות... אז אני תופס טרמפ עם קושיה משלי.

לאחרונה נפוצה השמועה שההגבלה ''לא ישמש לעיסוקו של בעליו'' בוטלה וכבר אפשר לעבוד עם רכב אספנות ולקבל הכרה בהוצאות. האם נכון?

yoni_0000
26-02-18, 23:45
ואם כבר.. מי יודע לאיזה מכון רישוי יש לוחיות רישוי אספנות במלאי?

de fox
27-02-18, 09:53
מה זה במלאי? במקום?

אני הזמנתי ולמחרת הגיע. מכון המרכז נס ציונה

moriseven
27-02-18, 10:33
ואם כבר.. מי יודע לאיזה מכון רישוי יש לוחיות רישוי אספנות במלאי?

יש מכונים שיש להם במלאי אבל המילים רכב אספנות זה מדבקה ולא הטבעה.
בקומפיוטסט בראשון לציון יש את זה.

de fox
27-02-18, 11:05

הזמנתי וקיבלתי שבוע שעבר עם המילים "רכב אספנות" מוטבע יחד עם המספר

shmil
27-02-18, 11:10
ואם כבר מדברים על רכב אספנות... אז אני תופס טרמפ עם קושיה משלי.

לאחרונה נפוצה השמועה שההגבלה ''לא ישמש לעיסוקו של בעליו'' בוטלה וכבר אפשר לעבוד עם רכב אספנות ולקבל הכרה בהוצאות. האם נכון?
מבדיקה שערכתי בזה הרגע, אכן תקנה 281א(ד) נמחקה.
הנוסח הישן היה "רכב אספנות לא ישמש את צרכי עיסוקו של בעלו.", ובתיקון מס' 8 בשנת 2018 נמחק הסעיף.

גם סעיף 281א(ז) נמחק ב-2018, ולכן נגמר גם העניין של "לא יוביל אדם מטען ברכב מסחרי שצוין ברשיון הרכב כרכב אספנות"

לכן לכאורה, רכב אספנות יכול לשמש לצרכי עיסוקו של בעלו!
טוב לדעת וזו כבר לא שמועה, זו אמת.

אהבתי!!!!
לגבי השאלה האם מס הכנסה יכיר בהוצאות - זה שאל את רואה החשבון, לא יודע, אם כי הוא אמור להכיר.

הערת אזהרה - ייתכן שכל הספור הזה הוא זמני, כך טוענים במשרד התחבורה!!!

האותיות הגדולות בכוונה. כדי שיתפוס את העין.

boaz avrahami
27-02-18, 13:14
מדינה פאשיסטית

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

MashberNafshi
27-02-18, 15:45
לפי התיקון החדש, לא ניתן לנפק לוחית רישוי עם מדבקה אלא רק עם כיתוב מוטבע.

118639118640118641118642118644118643

MashberNafshi
27-02-18, 17:01
מבדיקה שערכתי בזה הרגע, אכן תקנה 281א(ד) נמחקה.
הנוסח הישן היה "רכב אספנות לא ישמש את צרכי עיסוקו של בעלו.", ובתיקון מס' 8 בשנת 2018 נמחק הסעיף.

גם סעיף 281א(ז) נמחק ב-2018, ולכן נגמר גם העניין של "לא יוביל אדם מטען ברכב מסחרי שצוין ברשיון הרכב כרכב אספנות"

לכן לכאורה, רכב אספנות יכול לשמש לצרכי עיסוקו של בעלו!
טוב לדעת וזו כבר לא שמועה, זו אמת.

אהבתי!!!!
לגבי השאלה האם מס הכנסה יכיר בהוצאות - זה שאל את רואה החשבון, לא יודע, אם כי הוא אמור להכיר.

הערת אזהרה - ייתכן שכל הספור הזה הוא זמני, כך טוענים במשרד התחבורה!!!

האותיות הגדולות בכוונה. כדי שיתפוס את העין.

כתבה בנושא ב'ידיעות' (https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5133767,00.html)

דרור ברלי
27-02-18, 20:05
בטח היו כאלה שכבר תכננו איך לעשות קצת כסף בהסעת כלות וחתנים וכו'...

אז תרגיעו. נכתב במפורש שכל זה זמני.

סתם מדינה מטומטמת. לא פשיסטית. לפחות לא לגמרי. עדיין. (למרות שרבים וטובים יאמרו שאנחנו בדרך לשם מבחינות אחרות אבל זה עניין לדיונים אחרים). ואני אסביר.

האמת שכשקראתי את הכותרת גם לי נראה קצת מוזר ואחרי שקראתי עד הסוף אני יכול להבין את החשדנות של אנשי מועדון החמש.
קבלו עובדה מוגמרת - מדינת ישראל לא מחלקת מתנות בחינם לאף אחד. כלומר לפוליטיקאים בוודאי. גם לחרדים וכו', זה ברור...
אבל לא לאזרחים רגילים שעובדים ומשלמים מיסים ועושים מילואים ובטח לא לסתם אזרחים שהם גם חובבי רכב.

אם מבטלים הגבלה/תקנה, מוכרח להיות לזה מחיר - אל תשכחו שרכב אספנות נהנה מצ'ופרים משמעותיים (מאוד!) בדמות טסט אחד בשנה + ביטוח ואגרת רישוי במחיר מגוחך. אני חותם לכם שבמסדרונות משרדים ממשלתיים מסויימים מסתובבים לא מעט פקידונים שההקלות הללו עושות להם פריחה, טורדות את מנוחתם ומציקות להם מהרגע הראשון בו נכנסו לתוקף.

אז במועדון החמש חושדים מי שחושדים ומבחינתם בצדק גמור, שהחרב מתהפכת מעל לראשם ושתמורת ביטול שתי ההגבלות (שמבחינת רובם הן שוליות למדי) יצטרכו לשלם שוב אגרת רישוי מלאה וביטוח יקר ואולי גם לחזור לטרור של שני טסטים בשנה...

בא משרד התחבורה ומרגיע. ''זה רק זמני. התקנות יחזרו לתוקף''... אז אולי באמת אפשר להירגע.
זה בטח עוד קצר בתקשורת, אחד מני רבים, בין משרדי התחבורה, האוצר והמשפטים.
לנוכח מה שקורה לאחרונה במדינת ישראל שום דבר לא יכול כבר להפתיע.

רגע אחד. אם זה רק זמני, אז בעצם מה הטעם בביטול ואחר כך בביטול הביטול?... מה הועילו בתקנתם כל אותם גאונים בעלי ביצועים מרשימים?... למה לשגע את הציבור?...
מה זאת אומרת למה לשגע?... כי אפשר וכי הם יכולים.

פורים שמח.

asafk
27-02-18, 21:05
אני מנחש שאני יודע מה הרקע. גם רכב בייבוא אישי ״לא ישמש צרכי עיסוקו של בעליו״. יש לובי לייבוא מקביל (סוג של ייבוא אישי מסחרי) של מכוניות שבהגדרה ייועדו לעבודה (הדיבור הוא בעיקר על מוניות משני קצוות קשת המחירים). אז אם הלובי הצליח נראה עוד מעט חקיקה חדשה ש״מסדירה״ את השימוש לצורך עיסוקו של... ברכבים בייבוא אישי ועל הדרך גם בדבר המוזר השני - רכבי אספנות.
אני מאוד מקווה שבאמת לא יהיה מאחורי זה ביטול של ההטבות למי שלא יוכיח שלא עושה שימוש כזה ברכב.
(״הסדרה״ - סידור הטבות למקורבים, לוביסטים וחברים של מישהו, באופן שנראה חוקי ומסודר, על ידי חקיקה).

אסף.

סער
27-02-18, 22:24
מה לגבי האיסור על נסיעה בשעות הבוקר לאספנות?
יש סיכוי שנראה שינוי?

asafk
27-02-18, 22:42
אני מקווה שלא. כל עוד רכב אספנות נהנה מהטבות, אם המחיר הוא שיהיו גם איסורים - אני מוכן לחיות עם זה. כי אחרת ברגע שהאיסורים יבוטלו זה ייקח קצת זמן אבל גם ההטבות יוסרו, ואת זה אנחנו לא רוצים. נכון?

אסף.

מוני אורבך
28-02-18, 08:00
הסיבה שהביטוח זול היא בגלל האיסור לא לנסוע בבוקר.
אם אי אפשר לנסוע בבוקר קטנים הסיכוים שתסע בכלל.
רוב הנסעות שלנו לעבודה וחזרה. אם אי אפשר לנסוע בבוקר, קשה לנסוע לעבודה.
מה שאומר שחלק גדול מהנסיעות בוטלו, והסיכוי לתאונה יפחת משמעותית.
כנ"ל לגבי אגרת הטסט..
אם יבטלו את איסור הנסיעה בבוקר אין סיכוי שחברות הביטוח לא יעלו את מחיר הביטוח.
יתר על כן, יש סיכוי סביר שכבר עכשיו הם יעלו את מחיר הביטוח, כי יש סיכוי שאיזה מטומטם באמת ישתמש ברכב לעבודה.
וכך כמות התאונות תגדל.

קיבלנו הטבות, באו ונשמור עליהם, לא משתנים מהמקפצה ולא עושים שטויות.
מספיקה מעידה אחת של איזה טמבל (תאונה עם נפגעים ברכב אספנות בשעות הבוקר לדוגמא)
וכל ההטבות הללו עלולות להיות מבוטלות.
אותי אישית מדאיגה העובדה שהם סתם כך ביטלו את האיסורים הללו (ואני לא היחידי כנראה)

אומי5
28-02-18, 08:27
בתוך כל זה מסתתר סעיף נוסף שבוטל והוא האיסור על הובלת מטען ברכב אספנות מסחרי.
איסור מוזר בניסוחו, אם יש לי רכב אספנות רגיל, מותר לי לגרור עגלה ועליה כל טוב הארץ.
אבל עם טנדר "אסורה הובלת מטען", מה הוא מטען?

כולי תקווה ששני הסעיפים יחזרו בניסוח חכם יותר: "אסורה הובלת מטען בתשלום" למשל.

אגב יש ויכוח גדול מה זה "לעיסוקו של בעליו", נניח שיש לי רכב אספנות יפה (כל מי שמכיר אותי ואת רכביי יודע שזה היפותטי להחריד) ומישהו רוצה לנסוע בו ליום חתונתו. כמה זה תשלום סימלי? מתי זה הופך לעיסוקי?

shmil
28-02-18, 08:31
אומי, אל תכנס לזה, חבל על הביטים בשרת, ואני מבטיח לא להשתתף.
תרצה - תרים טלפון. יש פרשנויות מכאן עד הונולולו וממש לא נכון שהאח הגדול יידע אותן מראש.

boaz avrahami
28-02-18, 09:42
הביטול יבוטל...
אגב שמתי לב שכל פעם שיש דיון כזה יש מיד כתבה.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180228/9fb9c3e7320c4bd943b1ea54bf7cf0d6.jpg

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

Oren Kipnis
28-02-18, 22:58
הסיבה שהביטוח זול היא בגלל האיסור לא לנסוע בבוקר.

לא נכון בעליל !
ביטוח החובה לרכב אספנות נהנה מהנחה ש 75 %בזכות אותם דיונים בנושא חקיקה לרכב אספנות אי שם בתחילת שנות התשעים. משרד התחבורה רצה אז הגבלת נסיעה גם אחרי הצהריים, ונציגי מועדון החדש באותם ימים הצליחו לשכנע את הרשויות שלא זה מה שיעשה את ההבדל. יתרה מזו, ביטוח צד שלישי הוא מוצר תחרותי ולא מפוקח. במסגרת התחרות כל אחד יכול לדרוש את המחיר המבוקש, ואין כאן הנחה במסגרת תקנות.

אם יבטלו את איסור הנסיעה בבוקר אין סיכוי שחברות הביטוח לא יעלו את מחיר הביטוח.

פשוט לא נכון, ראה לעיל.

MashberNafshi
01-03-18, 06:27
אני אתקשה לקבל את דברי קודמי(גם אם הם נכונים) ולו בשל אחת הפרשות המלוכלכות בתולדות מועדון ה-5 (https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?166944-%D7%A4%D7%A8%D7%A9%D7%AA-%D7%93%D7%95%D7%93-%D7%A0%D7%9E%D7%A8%D7%99-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%9F-%D7%A7%D7%99%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%A1-%D7%95%D7%94%D7%AA%D7%A0%D7%94%D7%9C%D7% 95%D7%AA-%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%93%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%97%D7%9E%D7%A9).

Oren Kipnis
01-03-18, 08:25
אותה פרשיה שאתה מתכוון אליה נולדה מתוך רצון להרע.
התביעה שהם הגישו בשעתו לבית דין חברים של המועדון המהווה אסמכתא שיפוטית מוכרת במדינת ישראל נדחה על הסף. בית הדין קבע כי המעשים להם התכוונו מגישי התביעה כלל לא נעשו !
חבל שאנשים נתפסים לדברים שאינם אמת.

גיא
01-03-18, 08:40
יש שם אלפי הודעות ללא תוכן.
מה זה הפרשה המלוכלכת ?

shmil
01-03-18, 09:35
בית דין משמעתי של מועדון חברים מחייב לכל היותר את חברי המועדון. לא כפי שכתב אורן קיפניס.

אני מציע לשמור את הפרשיות האפלות של מועדוני רכב אחרים מחוץ לג'יפולוג.
מי שירצה - שיפנה לקישורים ששמו המגיבים הקודמים וימשיך דיונים שם.

ולגופו של עניין, לעניין עלויות הביטוח - ניתן לדון בעניין.
למיטב ידיעתי והבנתי, אין חברת ביטוח פילנטרופית במדינת ישראל.
ביטול מגבלת השעות (ההגיונית כשלעצמה), תוביל כמעט בודאות להעלאת מחירי הביטוח.

אומי5
01-03-18, 13:17
לא נכון בעליל !
ביטוח החובה לרכב אספנות נהנה מהנחה ש 75 %בזכות אותם דיונים בנושא חקיקה לרכב אספנות אי שם בתחילת שנות התשעים. משרד התחבורה רצה אז הגבלת נסיעה גם אחרי הצהריים, ונציגי מועדון החדש באותם ימים הצליחו לשכנע את הרשויות שלא זה מה שיעשה את ההבדל. יתרה מזו, ביטוח צד שלישי הוא מוצר תחרותי ולא מפוקח. במסגרת התחרות כל אחד יכול לדרוש את המחיר המבוקש, ואין כאן הנחה במסגרת תקנות.

פשוט לא נכון, ראה לעיל.
אתה כותב דבר והיפוכו.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

asafk
01-03-18, 13:48
אורן כתב דבר על ביטוח החובה (הנחה קבועה בתקנות) והיפוכו על צד ג׳ (מוצר מסחרי).

אסף.

eyal1979
05-02-20, 21:57
היי

עד עכשיו העברתי טסט פעמיים בשנה - אמצע יולי, ואמצע ינואר.
החל מינואר האחרון אני יכול להעביר את הרכב לאספנות.

קראתי את השרשור ונושא שעלה - "בדיקת חורף" לא נענה בתשובות רציניות.
תשובות כמו "אני חושב ש.., לא נראה לי ש.., לא שמעתי ש" - לא רלוונטיות.

בדקתי את כל תקנות משרד התחבורה בנושא ומביא כאן את ההתייחסות המדוייקת - בתקנה 273ד :
(מי שמעוניין שאעלה את כל תקנות התעבורה העדכניות והרלוונטיות עבור רכב אספנות - בשמחה אעלה. )

בדיקת חורף תק' תשנ"ח-1997 תק' (מס' 3) תש"ס-2000 תק' (מס' 3) תשס"ה-2005 תק' (מס' 8) תשס"ז-2007 תק' (מס' 11) תשס"ט-2009 הוראת שעה (מס' 2) תשע"ט-2019

273ד. (א) רכב מסחרי שמשקלו הכולל המותר עולה על 10,000 ק"ג, רכב אספנות, רכב עבודה ואוטובוס למעט אוטובוס זעיר פרטי – אשר חלפה שנה מיום שנרשמו לראשונה חייבים בבדיקת חורף שתיערך מיום תחילתן של תקנות התעבורה (הוראת שעה) (מס' 2), התשע"ט-2019במפעל למכונאות רכב, כאמור בצו הפיקוח על מצרכים ושירותים (מוסכים ומפעלים לכלי רכב), תש"ל–1970, או בתחנת בדיקה כאמור בתקנה 273.

הוראת שעה (מס' 2) תשע"ט-2019

(ב) לא ינהג אדם ברכב כאמור בתקנת משנה (א), בתקופה שבין 1 בדצמבר ועד 31 במרס של כל שנה, אלא אם כן בידו תעודה מאת מפעל למכונאות רכב או תחנת בדיקה בנוסח שהורה עליו מנהל אגף הרכב, כי הרכב נבדק בבדיקת חורף ונמצא תקין.
(ג) בתקנה זו, "בדיקת חורף" - בדיקה שנערכה על פי מפרט והוראות אחרות של מנהל אגף הרכב, המופקדים לעיון הציבור במשרד התחבורה, או מבחן רישוי שנתי של הרכב שנעשה תוך 90 הימים שקדמו ל-1 בנובמבר של כל שנה.

מהתקנה הנ"ל אני מבין שיש 2 אפשרויות ( ואני מתייחס לחוק היבש - משפטים כמו הטסטר של המשפחה אף פעם לא ביקש ממני לא רלוונטים):
1. שנה מיום שינוי סטטוס לאספנות חובה להוציא אישור בדיקת חורף בתקופה של 1 לדצ' עד 31 במרץ .
2. ביצוע טסט בטווח של עד 3 חודשים לפני ה-1 נובמבר( ברי המזל שהטסט נפל להם בתקופה הזו ) למעשה פוטר מהוצאת אישור בדיקת חורף.

ואחרי כל הנתונים , עכשיו השאלות שלי:

תאריכי הטסט עד עכשיו היו אמצע יולי, ואמצע ינואר.

- מתי לשנות לסטטוס אספנות כדי לבצע את המבחן השנתי ולנסות להימנע מאפשרות שאדרש לבצע בדיקת חורף נוספת?
2. איזה בדיקות ברכב נדרשות עבור "בדיקת חורף"? ( yogibear טען שמבצע לפי הספר את הבדיקה הנ"ל )

Oren Kipnis
05-02-20, 22:31
אתה חייב בבדיקת חורף החל מ- 1 בדצמבר.
אם הטסט בינואר, ואתה מספיק להוציא חידוש ולהעביר טסט בסוף נובמבר הרווחת.
היעדר תעודת ביקורת חורף או מבחן רישוי בטווח 90 הימים שלפני, מזכה בהזמנה לדין (סמל סעיף 6575 בחוברת נוסחי אישום).

ביקורת חורף המדוברת היא ביקורת במוסך וקבלת תעודת תקינות דומה לזו של אישור בלמים או אישור רכב מיושן. זו אינה הבדיקה של איגוד המוסכים עם הדבקית לחלון.
המוסך צריך לבדוק את כלי הרכב באופן כללי כמו כל ביקורת בטיחות אחרת שהוא מבצע.

בעיקרות תקבל את תאריך חידוש הרישיון על פי התאריך המקורי שהיה לכלי הרכב. אם זה ינואר זה פשוט. אם זה יולי, נסה לשכנע את הפקידה במשרד הרישוי. אני הצלחתי בזה כאשר ניסיתי באותה סוגיה בדיוק.

בהצלחה.

בוזי
06-02-20, 08:04
גאוני. מי שעושה טסט באוגוסט - פטור מבדיקת חורף. זה הרי כ"כ הגיוני, איך לא חשבו על זה קודם?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

moriseven
06-02-20, 08:21
בתקנה רשום שמי שעשה טסט בתאריכים של 3 חודשים לפני ה -1 בנובמבר פטור מבדיקת חורף, כלומר מי שהטסט שלו בין 1 לאוגוסט ל-1 בנובמבר פטור.
במקרה שלך טסט אחד ביולי וטסט שני בינואר , גם אם תבחר בינואר לא חושב שתצליח להוציא רישיון לטסט לפני ה - 1 בנובמבר ככה שבמקרה שלך לא משנה איזה תאריך תבחר בכל מקרה תחוייב בבדיקת חורף.

בוזי
06-02-20, 09:35
מסתבר שגם בית המשפט סבור שאין צורך לבצע גם בדיקת חורף וגם טסט:
https://www.fridmanwork.com/X4627.html

MashberNafshi
07-02-20, 17:31
עוד לא פגשתי בעל רכב אספנות אשר קבל דו"ח על אי המצאותה של בדיקת חורף.
עוד לא פגשתי שוטר אשר ניפק דו"ח לרכב אספנות בשל תקנה זו.

בוזי
07-02-20, 17:44
עוד לא פגשתי בעל רכב אספנות אשר קבל דו"ח על אי המצאותה של בדיקת חורף.
עוד לא פגשתי שוטר אשר ניפק דו"ח לרכב אספנות בשל תקנה זו.חזרתי למוסך שנתן לי אישור תקינות לפני הטסט, בבקשה שייתן לי גם תעודת בדיקת חורף.
לטענתו, הטסט הוא בדיקת החורף ואין צורך בבדיקה נפרדת. מבולבלים? אני יותר.
ממה שאני מבין מהתקנה, בין הראשון לדצמבר ועד מועד ביצוע הטסט (בד"כ בינואר), אסור לנהוג ברכב ללא ביצוע בדיקת חורף.

Oren Kipnis
07-02-20, 18:21
חזרתי למוסך שנתן לי אישור תקינות לפני הטסט, בבקשה שייתן לי גם תעודת בדיקת חורף.
לטענתו, הטסט הוא בדיקת החורף ואין צורך בבדיקה נפרדת. מבולבלים? אני יותר.
ממה שאני מבין מהתקנה, בין הראשון לדצמבר ועד מועד ביצוע הטסט (בד"כ בינואר), אסור לנהוג ברכב ללא ביצוע בדיקת חורף.

בדיוק כך !

yehuda75
16-02-20, 12:00
הי,

הסיקס שלי חוגג 30 השנה.
מועד רישום בפבוראר.
כיום טסט כל חצי שנה. 20 בפברואר ו 20 באוגוסט.
ארצה להימנע מבדיקת חורף, האם כדאי לי לנסות לרשום באוגוסט או שהתאריך הקובע הוא מועד הרישום? הדעות חלוקות....

תודה רבה
יהודה

Oren Kipnis
16-02-20, 16:05
הי,

הסיקס שלי חוגג 30 השנה.
מועד רישום בפבוראר.
ארצה להימנע מבדיקת חורף, האם כדאי לי לנסות לרשום באוגוסט או שהתאריך הקובע הוא מועד הרישום? הדעות חלוקות....

תודה רבה
יהודה

מציע שתשאל במשרד הרישוי לפני ביצוע הפעולה. אם תוכל לקבל חידוש עד אוגוסט, הוא ימשיך ככה.

בהצלחה

gmike
18-02-20, 23:42
העברתי את הסמוראי שלי לאספנות החודש. ברישיון כתוב מועד עליה לכביש 24/10/89, שנת ייצור 1990. ביום הרישום לאספנות היה לי טסט בתוקף עד ה23.4.20 אז הרישיון החדש שהונפק לי הוא עד התאריך הנ"ל. אני מאמין שבטסט הקרוב אקבל רישיון חדש עם תוקף לשנה, אולי אני אופטימי מדי..

Oren Kipnis
19-02-20, 00:37
העברתי את הסמוראי שלי לאספנות החודש. ברישיון כתוב מועד עליה לכביש 24/10/89, שנת ייצור 1990. ביום הרישום לאספנות היה לי טסט בתוקף עד ה23.4.20 אז הרישיון החדש שהונפק לי הוא עד התאריך הנ"ל. אני מאמין שבטסט הקרוב אקבל רישיון חדש עם תוקף לשנה, אולי אני אופטימי מדי..
סביר להניח שתקבל חידוש לאוקטובר ואז חידוש לשנה. זה שומר על תאריך החידוש המקורי, וזה עדיף לך בהיבט של מבחן רישוי מחליף ביקורת חורף.

yehuda75
21-08-20, 07:56
הי,

הסיקס שלי חוגג 30 השנה.
מועד רישום בפבוראר.

תודה רבה
יהודההלכתי באוגוסט והתאריך השנתי נקבע לאוגוסט למרות שמועד הרישום הוא בפבוראר.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

shmil
21-08-20, 10:12
זה בדיוק מה שכתבתי בתגובות 4 ו-35.

-->