PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ לטיולי עבירות 70K

Lidorx7
17-10-17, 08:14
אהלן אנשים,
לצערי אני מחפש כבר כמעט שנה ג'יפ טיולים, לעבירות קשה. היה לי בעבר פאג'רו 2003 קצר מוגבהה והוא עבד יחסית יפה
אבל אני מחפש משהו עם יותר יכולות.
התקציב הוא 70K כולל יישור קו ושיפורים אם צריך, נעילה אחת לפחות.
אני כל הזמן רץ בין אופציות ולא מצליח להיתפס על משהו ספציפי וכאן אני צריך את עזרתכם,
השנתון משחק תפקיד כי פחות בא לי לפגוש את הטסטר פעמיים בשנה, אבל אפשרי 2003 ומעלה.

*נקודה נוספת, ביטוח מקיף חובה ולא מוכן לשלם 30 מעל המחירון.

אז מה שעבר לי בראש עד עכשיו.
סופה - אני אצטרך להתפשר על השנתון, TJ יקר מאוד (חלום)
גרנאד WK איך הוא מבחינת העבירות שאני מחפש?
WJ - אני מאוד אוהב אותו, אבל המחירון שלהם בריצפה והמחיר בשמיים (נושא ביטוח)
פראדו - שנתון ישן מדי
לנד קרוזר - אני יודע שהוא עביר מאוד עם קצת הגבהה וצמיגים מוגדלים, קשה למצוא בתקציב שלי.

התחלתי לפזול לכיוון נבארה\פאט'פיידנר\האנטר, ראיתי שבחול עושים איתם פלאים עם קיטים של 4" וצמיגים 32-33
לכולם יש נעילה? איך הם בשטח והאם יענו על הצרכים?

1. כמה אתם רוצים להשקיע? 70K אחרי יישור ושיפורים
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? סופש
3. מי נוהג בו? רק אני
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? זוג ולעיתים נספחים ( אחד או 2)
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 10K
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. עדיפות לבנזין מוסב לגז

מקווה מאוד שאוכל להסגר על משהו בקרוב, ולהתחיל לחפש כמו שצריך.
אשמח לכל דעה שלכם כי אני כבר אבוד ..

סולי
17-10-17, 08:20
ממליץ לך בחום להציב כסטנדרט רכב עם שני סרנים חיים וכפול נעילות לטיולי עבירות.

והבחירה שלי הייתה לכיוון האינדיאני.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Lidorx7
17-10-17, 09:54
WJ? איך האחזקה שלו ? דורשים על 2002 כ 55 אלף לכלי סטדנרטי. אני לא חושב שיעמוד בתקציב..
המחירון שלהם הוא 20 וקצת.. משמע אם נגנב האוטו הולך לא מעט כסף לפח. :confused:

סולי
17-10-17, 12:03
לא יכול להעיד ... אין לי ניסיון עם הכלי.. רק כצופה מהצד.
ובעיקר על האינדיאנים הישנים יותר... בעבירות קשה הם פורחים...

KOOKE
17-10-17, 12:32
בתקציב שציינת ובשנתון מעל 2000 ובהתחשב ביתר הדרישות רק WJ - גרנד צ'רוקי.

רוב אם לא כל כלי הרכב הישנים והמשופרים נמכרים ולמעשה גם שווים הרבה מעל מחיר המחירון שלהם - לכלי רכב לפנאי בסופי שבוע המחירון לא ממש רלבנטי.

sgill
17-10-17, 13:29
גם אני חושב ש WJ זה הכלי הכי מתאים.
אבל... אם רק 2 מתניידים, אתה רוצה שנתון יחסית גבוה, 2 סרנים חיים, עלויות אחזקה נמוכות ועבירות מצויינת, תחשוב גם על ג'ימני משופר כהלכה.

yoni_0000
17-10-17, 13:51
טיפ קטן- חפש רכב שכבר בנו אותו.. השיפורים ברכב שמוצע למכירה יעלו לך בתכל'ס הרבה פחות מאשר אם תשפר בעצמך. אתה נכנס בדיוק לפלח השוק שהוא הכי בעייתי לג'יפאי. מצד אחד אתה מוכן להשקיע תקציב מכובד במשהו שהוא לא נבלה, מצד שני עובדה שגם בתקציב הזה קשה למצוא ג'יפ שעושה גם וגם וגם...

luchi
17-10-17, 19:08
גם אני חושב ש WJ זה הכלי הכי מתאים.
אבל... אם רק 2 מתניידים, אתה רוצה שנתון יחסית גבוה, 2 סרנים חיים, עלויות אחזקה נמוכות ועבירות מצויינת, תחשוב גם על ג'ימני משופר כהלכה.

+1 מסכים איתו
הגודל/ שטח האחסון חשובים לך?
בתקציב הזה אתה יכול למצוא גימני שמוכנה לעבודה.

Lidorx7
17-10-17, 19:31
לא יודע לגבי ג'ימני, מנוע כל כך קטן, אני כן אוהב קצת דיונות מדי פעם והגימני פשוט לא נותן הרגשה טובה שם..מה גם שהוא הפיך בצורה די קלילה.
WJ יעבור את התקציב לדעתי, אפשר למצוא משהו די סטנדרטי משנת 2002 באיזור ה 50 איפה הגבהה נעילות צמיגים יישור קו ..זה יותר לכיוון ה80 90 לדגם רכב כזה.

מה אתם חושבים על ליברטי? ראיתי שתומר פה מהפורום בנה אחת יפה מאוד.
מה דעתכם על אחד מהטנדרים?
שימו לב לנבארה הבא:

https://scontent-sea1-1.cdninstagram.com/t51.2885-15/s480x480/e35/13414247_318106101854577_408079691_n.jpg ?ig_cache_key=MTI3ODcxNzc5MzM4NjAxODAxNw %3D%3D.2&se=7

sgill
17-10-17, 19:38
הליברטי הוא פתרון ביניים לא רע.

הגודל הוא איפושהו באמצע
הבעיה שאין לליברטי סרן חי
אפשר לנעול אותו גם מלפנים וגם מאחור (לחלק מהדגמים יש דיפרנציאל מוגבל החלקה).
יש לו מנוע 3700 מספיק חזק לגוף ולמשקל שלו.
נקודת התורפה - סרן קדמי מאלומיניום שבמאמץ יכול / נוטה להשבר / להסדק / להתעקם. גם זה פתיר אבל יקר.

בתקציב שלך ניתן לשדרג 2007/2006. מ: 2008 גם יותר יקר וגם עבר שינוי צורה וגובה ולדעתי פחות עביר.

דרור ברלי
17-10-17, 20:20
האינדיאנים נהדרים לעבירות קשה.
אבל העבירות הקשה מפרקת את האין-שילדה שלהם.

טנדר עם IFS זה רכב לעבודה או לטיולים, לא לעבירות.
אתה יכול לאנוס אותו אבל הביצועים לא יהיו ברמה של רכב עם שני סרנים.
הטנדר היחיד שהוא גם פלטפורמה מדהימה לרכב לעבירות קשה ברמה גבוהה זה טויוטה היילקס הישן (עד 97' כולל) בתקציב שלך אתה יכול למצוא אחד שבנוי טוב אבל עם הסטוריה עשירה ומדממת.... כלומר עייף ושחוט.

דיסקברי דור 1 ו-2 לדגמיו: רכב מפנק, מרווח ונוח עם שילדה חסונה, מתלים נהדרים וסרנים חיים בעל עבירות מצויינת ופלטפורמה מעולה לשדרוגים.
אבל.... וזה אבל גדול: גם כשהיה חדש היה ידוע באמינות מפוקפקת. בגיל 20 ומשהו?..............

ג'ימני - הוא נפלא אבל קטן. קטנטן. זעיר ממש. אוטו לזוג + צידנית. לא יותר.

רנגלר לדגמיו:
ה-YJ נדיר בישראל, ישן וקטן ויקר ואין לו שום זכות קיום כי יש את הסופה שמבוססת עליו והרבה יותר פרקטית ממנו.
ה-TJ נדיר עוד יותר, קטן מדי ויקר מדי.
ה-JK נהדר. ה-Jeep הכי טוב אי פעם. אבל יקר הרבה יותר מדי.

כל זה מחזיר אותך לעולם רכבי השטח הטהורים בעלי סרנים חיים הישנים, המבוקשים והיקרים:
סופה, CJ, היילקס, דיפנדר לדגמיו. מספר הכלים הטובים מתמעט. הביקוש עולה. לא סתם המחירים משתוללים.

Asaf-a
17-10-17, 20:21
הייתי בוחן גם פראדו קצר, 2001-2

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

grand
17-10-17, 20:25
הליברטי הוא פתרון ביניים לא רע.

הגודל הוא איפושהו באמצע
הבעיה שאין לליברטי סרן חי
אפשר לנעול אותו גם מלפנים וגם מאחור (לחלק מהדגמים יש דיפרנציאל מוגבל החלקה).
יש לו מנוע 3700 מספיק חזק לגוף ולמשקל שלו.
נקודת התורפה - סרן קדמי מאלומיניום שבמאמץ יכול / נוטה להשבר / להסדק / להתעקם. גם זה פתיר אבל יקר.

בתקציב שלך ניתן לשדרג 2007/2006. מ: 2008 גם יותר יקר וגם עבר שינוי צורה וגובה ולדעתי פחות עביר.עבירות קשה?
שאני שומע משפט כזה עולה לי לראש כמריר, תל חדיד וכאלה, אם זו הכוונה אז אכן wj משופר נעול ומשודרג יעשה הכל בקלות, חבל על הליברטי המסכן.
ואם העבירות הקשה היא משהו בסגנון משלט21 או מקסימום וורדית, אז גם מתלה נפרד קדמי הולך, ובמקרה זה תחשוב על wk עם נעילות qd2, הוא יתן לך עבירות עדיפה מהליברטי הלנד קרוזר ודומיהם.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

דרור ברלי
17-10-17, 20:29
זה נכון שיותר מדי אינדיאנים מוגבהים שעושים עבירות קשה סובלים מסדקים במרכב ובלגנים בתושבות המתלים?

grand
17-10-17, 20:36
האא, ודרור יקירי,
חשבתי שרב סרן שמועתי וסרן נראה לי פרשו לגמלאות, לא ראיתי ושמעתי על שום wj שהתפרקה לו השילדה האחודה, ל zj היתה נקודת כשל בחיבורי הזרועות הקידמיות לשילדה, אני כן ראיתי כמה היילקסים עם שילדה שבורה בחלק הקידמי.
הסיבה העיקרית לביצועי השטח הטובים של האינדיאנים היא דווקא השילדה האחודה, עם זוויות בטן ומרווח עדיף הם לא מתיישבים היכן שרנגלר למשל מתיישב,
הבעיות של האינדיאנים המתיישנים קשורות בבלאי מערכות חשמל, מחשב וצמות,
ולא בשום גורם אחר.

tom1105
17-10-17, 20:45
זה נכון שיותר מדי אינדיאנים מוגבהים שעושים עבירות קשה סובלים מסדקים במרכב ובלגנים בתושבות המתלים?דרור, מי שמגביה 6" עם זרועות קצרות סובל מבעיות בתושבות.
כמו כל דבר בפלטפורמה האינדיאנית, גם לזה יש פתרונות (זרועות ארוכות, חיזוקים וכו').

המשפט שכתבת זהה ל"סופה עם יחסי העברה של 4.1 היא עגלה"

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ariel-ro
17-10-17, 21:00
מהניסיון האישי שלי, האינדיאנים עם המרכב האחוד סובלים עם הגבהות וצמיגים גדולים.
הXJ והZJ שאני מכיר סובלים מתושבות של מוטות הרדיוס שנתלשות + שברים באזור תיבת ההגה.(צמיגי 31' והגבהה של 4.5')
וגם ראיתי כמה וכמה WJ משופרים עוד יותר(35+ והגבהות רציניות) שנכנסים הרבה לתקוני שלדה ובודי כי הוא פשוט לא עומד בעומס.

לא סתם שוק חיזוקי השלדה, תושבות וכד' עבור האינדיאנים הוא מאוד גדול.

אם אתה הולך על אינדאי, הייתי מחפש אחד לא משופר שנסע בעיקר בכבישים. זה מגדיל מהותית את הסיכוי לבודי שלם ותושבות שלמות.

grand
17-10-17, 21:08
אריאל, אני מכיר רק 2 בארץ עם צמיגים מעל 35, והגבהה מטורפת, שמסתכלים בלבן העיניים של רוביקונים עם 37 ומעלה!!!, עולים רבע ולפעמים חמישית מחיר ועושים הכל, אז בטח גם שוברים, גם רוביקונים והיילקסים שוברים, אבל בסופו של יום השברים לא חריגים או לא ניתנים לתיקון, בדיוק כמו אצל האחרים.

sgill
17-10-17, 22:36
עבירות קשה?
שאני שומע משפט כזה עולה לי לראש כמריר, תל חדיד וכאלה, אם זו הכוונה אז אכן wj משופר נעול ומשודרג יעשה הכל בקלות, חבל על הליברטי המסכן.
ואם העבירות הקשה היא משהו בסגנון משלט21 או מקסימום וורדית, אז גם מתלה נפרד קדמי הולך, ובמקרה זה תחשוב על wk עם נעילות qd2, הוא יתן לך עבירות עדיפה מהליברטי הלנד קרוזר ודומיהם.

WK לא יכנס בתקציב של 70 אחרי שידרוגים. אולי 2005 עם המנוע החלש יותר (230כ"ס במקום 303 שזה הבדל גדול)

גלעד .ג.
18-10-17, 00:40
הייתי בוחן גם פראדו קצר, 2001-2

איך זה מסתדר עם הדרישה לעבירות קשה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asaf-a
18-10-17, 05:18
איך זה מסתדר עם הדרישה לעבירות קשה?

Sent from my iPhone using Tapatalkהיות ורשימת המועמדים כללה גם גרנד צירוקי, אזי פראדו קצר משופר במתלים וסרן קדמי(כמו שגרנד מחוייב בשיפור) יכול להגיע לרמת עבירות גבוהה.

Lidorx7
18-10-17, 10:25
אני גר קרוב מאוד לחדיד בן שמן והאיזור, ואני מאוד אוהב לטייל שם בספונטני, אבל זה הולך להיות בערך 60 אחוז שם והשאר בטיולים
רגילים.. ורדית, רמון ודומיו..

לפי מה שאני מבין מכם - על שני סרנים אאלץ לוותר.
אני אצטרך להתפשר על משהו מכיוון שכל הנתונים שאני מחפש כנראה אמצא ברנגלר.. אבל לצערי אין לי מספיק.
לדעתי אצטרך להתפשר על עבירות, לטובת שנתון, תחזוקה, ואמינות. עדיין ארצה לעבור את רוב הדברים (כמריר לא יהיה זה בטוח) אף על פי שסופה או צ'ירוקי זה חלום אבל הצרות לא נגמרות, הביטוח לא מכסה את הקניה והטסט פעמיים בשנה זה סיוט.

בהתאם לזאת, מה כן יכול להתאים לעבירות בסגנון הנ"ל?

מעריך מאוד את התגובות ואת העזרה שלכם!!!

ד ו ר ו ן
18-10-17, 12:16
היילקס הישן (עד 97' כולל) בתקציב שלך אתה יכול למצוא אחד שבנוי טוב אבל עם הסטוריה עשירה ומדממת.... כלומר עייף ושחוט.

התקציב מאפשר רכבים מושקעים מאד שהעבר שלהם כבר פחות משנה, כי די בנו אותם מחדש, אבל סיכוי נמוך שהם למכירה, או שהם נמכרים מחוץ לשוק הפומבי.

ד ו ר ו ן
18-10-17, 12:20
חבר עם ליברטי מוגבה 2״, צמיגי שטח מלא ונעול אחורה.
מטייל איתנו מעל שנתיים.

הרכב נוסע יפה מאד במסלולים בינוניים+, לא עבירות קשה, אלא אם זה נקודתי במסלול.

מצד שני, הבלאי ניכר, והוא לא בגלל הזנחה אלא הגיל לא עושה טוב לרכב.

זה לא הרכב שהייתי בוחר כשמראש ההגדרה היא רכב שהדגש הוא עבירות, גם אם לא מדובר על רמת הקושי של כמריר.

Lidorx7
18-10-17, 12:33
דורון, על מה כן היית ממליץ בהתחשב במה שכתבתי?

איל מ
18-10-17, 12:51
ב70 אלף צצים מדי פעם דיסקברי משופר ומחוזק בלוחות.
גם,
כבר מתקרבים לגיל 15 אבל בד"כ יהיו עם עבירות טובה משל מקביליהם עם הifs ועם פוטנציאל שיפורים כיד הדמיון (הלא חוקי).
בשנתונים האלה נושא האמינות כבר לא רלוונטי למחלות ילדות של הרכב אלא לתחזוקה של הבעלים.
אני עם דיסקו 2004, ותמיד יש משהו לסדר אבל אלו דברים שאני רואה אצל כל המקבילים היפנים/אמריקאים מאותם שנים ובאותה תדירות.
מעולם לא חוויתי תקלה משביתה או שגורמת לסיים טיול מוקדם (יאמר לזכות הדיסקו, שכשהוא מחליט להתקלקל הוא נותן התראה הרבה מראש, כנראה בחירה נכונה של תצורת החלקים).

omri_t
18-10-17, 13:06
אתה מתאר צורך ברכב לגיפאות אמיתית.
כלומר לא רכב שהוא פשרה שהאישה תיסע בו לשים את הילדה בחוג...

ודרור נתן לך בדיוק את המתכון:
סופה
סיקס
דיפנדר
היילקס

הרכבים האחרים הם פשרה.
שגם אלו שהמליצו עליהם יודעים זאת.
כל אחד מסיבות אחרות.

הסכום שהקצבת מאוד מכובד לטעמי.
סופה טובה תימכר בחצי ממנו.
ואל לך לפחד משני טסטים בשנה.
תקבל המון רכב שטח וחוויה ענקית מול גרנד...

מעטים כאן החברים שיכולים לבקש רכב עבירות לסופשים בלבד ללא דרישה לתינוק כלב ומזגן.
לכן העצות אולי פחות מתאימות לצורך .

שלחתי לך ה.פ
יש לי גיפ למכירה אם תהיה מעוניין.

דרור ברלי
18-10-17, 13:36
סופה טובה זה כבר סיפור שרק מתחיל ב-55K. לפני יישורי קו למיניהם.

ש01
18-10-17, 13:41
[QUOTE=Lidorx7;768130] אף על פי שסופה או צ'ירוקי זה חלום אבל הצרות לא נגמרות, הביטוח לא מכסה את הקניה והטסט פעמיים בשנה זה סיוט.

מכרתי זה עתה סופה (ואני מ ת ג ע ג ע)
1994, חייב לומר שעלויות התחזוקה סבירות ביותר ולא כמו שמפחידים אותנו חדשות לבקרים.
הפראדו של חבר שצעירה ממנה בכ 12 שנים עולה יותר בתחזוקה! (כן, כן למעריצי היפנית, המלך הוא עירום..)
2 טסטים בשנה - אם הסופה מתוחזקת כנדרש, לא נתקלתי מעולם בבעיה. מעת לעת דרשו שאסיר את הגגון, וזהו.

העלויות היחידות שאינן במסגרת טיפולים שוטפים, במהלך 9 השנים אצלי, היו קפיצים שהחלפתי מיד כשקניתי (1000 ש"ח), הסבת ההגה להגה כח (2500 ש"ח שסביר שרוב הסופות לא צריכות לבצע), קלאצ' (2500 ש"ח) ועכשיו צריך שיפוץ גיר (5000-7000 ש"ח)
בממוצע, כ-2000 ש"ח לשנה!

ד ו ר ו ן
18-10-17, 16:26
גם אם זה רכב ״עבירות״, צרוף המשפחה לטיולים על הפרק?

אם כן,
לדעתי רק רכב סגור, מהרשימה שדרור כתב.

למרות שיש לי הרגשה שמה שאתה מגדיר עבירות הוא למעשה בינוני+, בגלל הרכבים השונים שהעלת כאופציה, שדי רחוקים אחד מהשני באיכות החיים ויכולת העבירות.

הנה משהו שלדעתי עונה בגדול על מה שאתה מחפש, והמשפחה עדיין תסכים לבוא איתך לטיולים:
למכירה - XJ 1994

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=22239&share_tid=105832&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2Ecom%2F forums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D105832&share_type=t

**לא מכיר את הרכב**

נדב42
18-10-17, 18:26
הנה משהו שלדעתי עונה בגדול על מה שאתה מחפש, והמשפחה עדיין תסכים לבוא איתך לטיולים:
למכירה - XJ 1994

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=22239&share_tid=105832&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2Ecom%2F forums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D105832&share_type=t

**לא מכיר את הרכב**

באתי להוסיף לכאן את הקישור הזה, אבל דורון הקדים אותי ...
גם אני לא מכיר את הרכב הספציפי או את המוכר, אבל לך, עשה סיבוב, אתה כבר תדע מהר מאוד אם זה הג'יפ שמתאים לך.
אח"כ אתה מוזמן אלי לראות ולהרגיש אותו מוסב לגז...
(ולא, הצ'רוקי שלי לא למכירה)

סולי
18-10-17, 18:26
בעד.

חוזר... שוב למעלות שבאיזורך . . . שתבלה בהם 60אחוז מהזמן תצטרך זוג סרנים נעולים כפול...
לא נכנס לכל המסביבים שיגיעו גם ככה .. אבל זה הבסיס.

אני הייתי ממליץ לך בחום להתפשר על השנתון וללכת לראות את הצירוקי הנ"ל..

Lidorx7
18-10-17, 19:34
גם אם זה רכב ״עבירות״, צרוף המשפחה לטיולים על הפרק?

אם כן,

למרות שיש לי הרגשה שמה שאתה מגדיר עבירות הוא למעשה בינוני+, בגלל הרכבים השונים שהעלת כאופציה, שדי רחוקים אחד מהשני באיכות החיים ויכולת העבירות.

למכירה - XJ 1994

**לא מכיר את הרכב**

דורון ,
משפחה עדיין אין, אני בן 28, מקסימום חברה ועוד זוג חברים מדי פעם.
אני רואה שהרכב מושקע ויפה, למרות שנעילות חסרות שם ולפי מה שאני יודע סיפור לא זול בכלל..
עוד שאלה, מה אני עושה עם ביטוח ? גובנים אותו והלך הכסף לפח?
רשמתי על הרכבים האחרים מכיוון שיש האומרים שהם עבירים בצורה לא רעה בכלל, אמינים, שנתונים יותר חדשים.
השאלה כמה הסרן מקדימה משנה את איכות החים בשטח ששווה להשקיע בג'יפ שנת 94 סכום השווה לג'יפ צעיר ממנו ב 10 שנים ואולי יותר.
עם IFS .

ד ו ר ו ן
18-10-17, 19:37
אני רואה שהרכב מושקע ויפה, למרות שנעילות חסרות שם ולפי מה שאני יודע סיפור לא זול בכלל..
.
נעילה אוטומטית, זולה בהרבה ומתאימה לרכב.

עוד שאלה, מה אני עושה עם ביטוח ? גובנים אותו והלך הכסף לפח?
.
מבטח עם שמאי לפי שווי אמיתי.

אם אתה רווק בודד, אולי בכל זאת ג׳ימני מדוגם?
למרות שבין השניים אישית הצרוקי מדבר אלי יותר.

נדב42
18-10-17, 19:41
זה לא רק הסרן, אלו בעיקר מהלכי המתלה והגובה שזוג סרנים חיים מאפשרים. ליגה אחרת. עד שלא תיסע לא תבין כנראה, אבל זהירות: זה ממכר ...

שגיא S
18-10-17, 23:39
לא נעים לי להציע אחרי כל המפלצות פה...
אבל אם אתה חושק בעיקר במשחקי עבירות, ומעניין אותך עלויות אחזקה + יכולות עבירות ולא נוחות/פרקטיות וכדומה...

אפשר לבנות אחלה סמוראי לשטח ב-70 אלף שקל. מניסיון.
כמריר, תל חדיד...וגם כל המעלות בדרום.
בצריכת דלק שפויה יחסית, עלויות חלקים זולות מאוד..ועם תכנון ובניה נכונה גם לא נוראי מבחינת הנוחות.
והיתרון הגדול? אספנות - ביטוח וטסטים במחירי בדיחה.

asafpeleg
19-10-17, 05:19
[QUOTE=ד ו ר ו ן;768176]גם אם זה רכב ״עבירות״, צרוף המשפחה לטיולים על הפרק?

אם כן,

למה משפחה=רכב סגור? אין כמו לקפל את הברזנט ולהוריד את החלון הקדמי במדבר.

לפותח השרשור: תתחיל לחפש ולבדוק סופות.
ג'יפ פגז, מנוע חיה, חלפים בשפע, אמינות בסיסית מצוינת ואפשרות שיפורים למה שתרצה כמעט.

הילקס (עם הסרן) עביר יפה מאוד ויש גם שיפורים זמינים ובכלל טנדר זה פרקטי. תבדוק ותראה איך אתה מתחבר.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
19-10-17, 08:31
למה משפחה=רכב סגור? אין כמו לקפל את הברזנט ולהוריד את החלון הקדמי במדבר.

כי כמה שאנחנו נהנים מזה, ילדים קטנים ובנות זוג פחות.
במיוחד בנסיעות מנהלתיות אל השטח, ועוד יותר כשעייפים בדרך חזרה.

דרור ברלי
19-10-17, 09:35
עוד כמה תובנות והגיגים אחרי 28 שנות ג'יפאות....

אתה לא נשוי וללא ילדים? אז גם ג'ימני וסמוראי נכנסים לרשימה. לך על ג'ימני כי הוא חדש יותר.

אם בת הזוג והמשפחה לא בעניין ומשתעממים/סובלים, גם SUV מפנק לא ישכנע אותם.

ג'יפים פתוחים ובייחוד אלה שאפשר לקפל להם שמשה קדמית, זה למכורים בלבד. אם התמזל מזלך ובת זוגך אוהבת את זה - זכית. עם כל המגבלות הפרקטיות, בשורה התחתונה אין כמו ג'יפ פתוח. בוא ונאמר כך - אתה מביא הביתה ג'יפ פתוח. בת זוגך מתפלצת וחותכת ממך בגלל זה. מהר מאוד אתה מכיר מישהי אחרת שזה מדליק אותה....:rolleyes:

נמרוד
19-10-17, 10:11
עוד כמה תובנות והגיגים אחרי 28 שנות ג'יפאות....

אתה לא נשוי וללא ילדים? אז גם ג'ימני וסמוראי נכנסים לרשימה. לך על ג'ימני כי הוא חדש יותר.

אם בת הזוג והמשפחה לא בעניין ומשתעממים/סובלים, גם SUV מפנק לא ישכנע אותם.

ג'יפים פתוחים ובייחוד אלה שאפשר לקפל להם שמשה קדמית, זה למכורים בלבד. אם התמזל מזלך ובת זוגך אוהבת את זה - זכית. עם כל המגבלות הפרקטיות, בשורה התחתונה אין כמו ג'יפ פתוח. בוא ונאמר כך - אתה מביא הביתה ג'יפ פתוח. בת זוגך מתפלצת וחותכת ממך בגלל זה. מהר מאוד אתה מכיר מישהי אחרת שזה מדליק אותה....:rolleyes:

זהירות מהעצות של ברלי במה שנוגע לזוגיות! ג'יפים כן, הוא מומחה גדול. נשים? ... לא ממש :rolleyes:

יובל48
19-10-17, 11:53
גיפ פתוח עם שמשה מקופלת זה רק למוביל טיולים,ממקום שני בשיירה והלאה
זה סבל מיותר.

boaz avrahami
19-10-17, 12:05
זהירות מהעצות של ברלי במה שנוגע לזוגיות! ג'יפים כן, הוא מומחה גדול. נשים? ... לא ממש [emoji57]

הוא מומחה גדול גם בזוגיות
יש לו נסיון יותר מגוון מרובנו.
אנחנו מכירים רק אישה אחת המון שנים ובמקרה הצלחנו לשרוד
למה סתם להשמיץ ללא סיבה ?!

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

שגיא S
19-10-17, 12:13
אם אתה בכל זאת בוחר ללכת לכיוון האינדיאני...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/105577-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%92-%D7%99%D7%A4-ZJ

זה רכב שנראה ונשמע טוב מאוד.

ד ו ר ו ן
19-10-17, 12:16
אם אתה בכל זאת בוחר ללכת לכיוון האינדיאני...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/105577-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%92-%D7%99%D7%A4-ZJ

זה רכב שנראה ונשמע טוב מאוד.
לבדוק שזה דגם בייבוא סדיר לארץ.

חבר קנה גרנד ייבוא אישי שמסתבר שזה תת דגם שלא הגיע סדיר לכאן, והאכיל אותו מרורים כי אין חלפים בארץ.

grand
19-10-17, 12:23
לבדוק שזה דגם בייבוא סדיר לארץ.

חבר קנה גרנד ייבוא אישי שמסתבר שזה תת דגם שלא הגיע סדיר לכאן, והאכיל אותו מרורים כי אין חלפים בארץ.דורון, 99 אחוז מהגראנדים הם ייבוא אישי

ד ו ר ו ן
19-10-17, 13:18
תפריד בין ייבוא אישי של דגם שהגיע גם סדיר לייבוא אישי של תת דגם שלא הגיע.

לשני יכולה ויש בעיית חלפים כי אלו גירים ומנועים שאין בפירוקיות.

Lidorx7
20-10-17, 20:12
טוב אז אני עכשיו במערב כרתים ויש פה פשוט נופים מדהימים גם אחד מהחופים היפים בכולם נמצא פה מסתבר.
יש פה יופי של כלים כל מיני היילקסים 2 דלתות סיקסים מושקעים Tj ומה לא. לדעתי יש פה לא מעט מסלולי offroad ששווה לתת עליהם הצצה
אם אתם מתכננים טיול בחול. פשוט מדהים מה שהולך פה עם ההרים המתנשאים לגבהים מטורפים וחוף ים ממש מתחת.

למי ששאל אם יש לאישה בעיה עם פתוח אז אין בעיה..
ההתלבטות היא בין צ׳רוקי סופה וגמני
נושא התחזוקה גם מהווה מרכיב חשוב מכיוון שאחרי שאשים את הכסף על הרכב הנבחר,
אשאר די מרושש. פה נכנס המרכיב של תקלות ובעיות בישנים יותר וגם תחזוקה יותר יקרה בצרוקי
ופחות בסופה. גימני יכול להתאים וכן פתחתם לי דלת לא רעה, חלקים זולים, מודל חדש, ביטוח עם כיסוי יחסית גבוה
החיסרון הגדול שאם בא לי לגהץ דיונה זה לא יקרה עם ה 80 חמרמירים שיש שם.
מצד שני אפשר למצוא סופה מודל 2003 ונתקלתי גם ב 4 שהם לא TJ מאיפה הן מגיעות?

נדב42
20-10-17, 21:08
צ'רוקי וסופה דומים מאוד בתחזוקה, פשוט כי אלו אותם מכלולים (מנוע, גיר, טראנספר, סרנים) - ההבדל ביניהם בא לידי ביטוי בסביבת הנהג (וכאן ההעדפה היא אישית), ובכך שלסופה שלדת סולם נפרדת וחסונה והצ'רוקי בעל מרכב אחוד ולכן עדין יחסית ופחות עמיד בנהיגה אגרסיבית.

Lidorx7
30-11-17, 10:36
תודה לכל העצות החמות ההזמנות והתגובות המהירות!
אין עליכם.

מעדכן שקניתי ג'ימני 2010 סטדנרטי עם קמ נמוך ויד נמוכה ובכמעט 55K סיימתי (נכון לזמן זה) עם שפצורים (הגבהה נעילה צמיגים קולר ועוד שטויות)
יש לציין שאני מופתע לטובה מהעבירות שלו.
הנהיגה בכביש סיוט, אבל נלמד לחיות עם זה.
תודה לכולם :)

erezgur
30-11-17, 14:24
העם צמא לתמונה או שתיים...

נדב42
30-11-17, 14:38
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/8a/2c/35/8a2c35012953126e268458cb356d7311.gif

-->