PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ ראשון: ויטרה ג'מני או אחר

Jake
17-10-17, 14:00
שלום למייעצים,
אני מתכוון לקנות בחודשים הקרובים רכב לטיולים. כרגע עם רכב רך מטייל בשבילים וקצת יותר, רוצה יותר. לא טכני בהכרח אבל שהארץ תיפתח לפני ואפסיק כל הזמן לחשוש לאן להיכנס ולאן לא. לצערי לא מסוגל כרגע להיכנס חזק לתחביב עם רכב קשוח והרבה השקעה והתעסקות.
טיולים יהיו עם שני ילדים, ואני לא אוהב רכבים ענקיים.
הרכב יהיה לטיולים, לא דיילי, לכן צריכת דלק איבזור נוחות וכו' פחות חשובים. חשוב: אמינות בשטח, בטיחות, אמינות באחזקה בלי יותר מדי בוג'רס. כך שה-CJ 1994 יחכה. ידני בסדר.
התקציב: כ-45K אחרי יישור קו, יכול לעלות עוד 10K בלחיצה משמעותית אבל מעדיף שלא, ובנוסף צריך להשקיע קצת ביכולות נהיגה (לפוסט אחר). בכל מקרה מעדיף רכב שכבר עבר הגבהות ומיגונים. האופציות שנראות:
1. ג'מני - הכי הגיוני לי מבחינת השטח. הצרה שאני גר בצפון ומטייל גם בדרום, כך שיש הרבה קילומטרז' כביש בדרך לטיול ובחזרה. לא כיף בכביש ומה שגרוע יותר רק 2 כריות אוויר ואני עם ילדים חלק מהזמן לפחות. שום מקום למטען, אבל אני לא מתכוון לסחוב הרבה ממילא.
2. גרנד ויטרה. פחות חזקה בשטח, פחות "חיה" -- אני צודק? אבל עדיין יכולות סבירות וטובה יותר בכביש. מן פשרה סבירה.
3. רכב ישן, טראנו לדוגמא, שיתן יותר יכולות שטח, עבר כבר שיפורים ומיגונים, מרווח יותר בכביש, אפשר למצוא במחיר קניה נוח אבל יותר עלויות בהמשך והתעסקויות באחזקה שוטפת. יאפשר גם טיולים ארוכים יותר, שהות לילה וכד'.

אשמח לעצה. תודה.

jase
17-10-17, 14:19
היי ג'ק..

קצת מהנסיון שלי (אולי לא יסכימו איתי פה..)

אם אני מבין את הראש.. אתה לא מחפש רכב עבירות מטורף אלא רכב שיתן לך מענה לטיולים וגם נעים בכביש + בטיחותי. מבחינת בטיחות אני לא מומחה ולכן אתן לאחרים להסביר אבל.. 3 הרכבים שציינת (שניים מהם היו לי גרנד ויטרה וטרנו ואחד מטייל איתי באופן קבוע - ג'ימני) כולם בעלי יכולות שטח טובות מספיק כדי לעשות את רוב המסלולים בארץ.. נכון לא כמוצר מדף ואני אפרט:

ג'ימני - אני מכיר אותו הכי פחות אבל הוא בהחלט בעל ביצועי שטח יפים מאוד!!! לא נתקלתי במקום שהוא לא עבר (כולל מעלות טכניים, עשוש, ורדית וכו'..)
לא נדרש הרבה כדי להביא את הרכב למצב "מפלצת", הגבהה ונעילה ויש לך מכונה שלא תעצור..
חיסרון (מבחינתי) זה המקום.. ואתה עם ילדים אז לא צריך לספר לך.. לא הכי נוח.
טרנו - לי היה קצר בנזין מנוע 2400.. מכונה רצינית :) הרכב עובר בכל מקום בלי שום בעיה, מקום לא חסר, אפשר כמובן לשפר קצת (שלי היה משופר, זוויות גישה ונטישה, נעילות וכו') זה בהחלט מוסיף.
משום מה יש להם שם לא משהו מה שמאפשר לך לרכוש אחד כזה במחיר סביר יחסית.. הצרה היא שלפעמים (שוב רק מנסיון שלי) השמועות מסתברות כנכונות ועקב לא מעט תקלות נפטרתי ממנו.. (אם יש לך כוח ועצבים להיכנס למוסכים/לתקן הרבה לבד אולי זה רעיון טוב.
לגבי גרנד ויטרה (אני מניח שהתכוונת לגרנד כי ויטרה חדשה היא "פחות" לשטח..
אני קניתי שנת 2008 מנוע 2000.
הרכב מגיע עם נעילה אלקטרונית והילוך כח (הנעילה עושה את שלה, כמובן שהיא לא תחליף לנעילות arb אבל היא עובדת (זה בדוק) תתן לך את הפוש הקטן בהצלבות .. ויהיו לך :)
הרכב מגיע נמוך מידי לטעמי, אני עשיתי הגבהה אצל ארנון בפרדס חנה (סיפור אחר אבל שווה כל שקל).
הרכב נוסע מעולה בכביש, וחיית שטח לא קטנה (קצת אתגרים בהצלבות אבל בסוף הוא עולה כמו ענק!!
לדעתי האישית.. זה הכיוון שהייתי הולך עליו (והלכתי בעצמי).
האישה מרוצה מהנסיעה, אני מרוצה מהטיולים (כמעט מושלם... קצת שתיין בדלק 1/9 בממוצע אצלי).
התקציב הוא גבולי, אבל אם תרד ל 2007 זה לחלוטין מספיק לך..

כמובן שהכל תלוי בסוף בנהג :) אבל באחריות אני אומר לך שכל הרכבים שציינת עוברים ב 99% מהמסלולים המוכרים והטובים

מוזמן לשאול פרטים ספציפיים (אם אוכל אעזור לך כמובן)

בהצלחה
דרור

Tzvika-Pick
17-10-17, 16:19
אני אפשט לך את זה.
ג'ימני לא מתאים לך. נקודה. הוא קטן מידי, כתבת את זה בעצמך ואין לך מושג כמה אתה צודק.

נשארה באמת הגרנד ויטארה שלפי מה שאני רואה הדגם הארוך קצת גבולי לתקציב שלך או SUV ישן אחר. אבל למה טראנו שיש כלים חדישים יותר כמו הטאראקן שגם יכול להתאים?

sgill
17-10-17, 19:52
"כך שה-CJ 1994 יחכה. ידני בסדר." - ה CJ כבר לא יוצר ב 1994 :-)

בכל מקרה:

תשקול גם ליברטי - 2005.2006: יותר גדול מהג'ימני והויטארה, יותר כח (מנוע 3700) ויותר עביר.
הבעייה העיקרית - צריכת דלק.
חוץ מזה הוא פלטפורמה לא רעה לשיפורים ואם יבוא התאבון תוכל להתמודד עם מסלולים הרבה יותר קשים מאשר עם הגראנד ויטארה.

יונימוג אדום
17-10-17, 20:22
לפני שבועיים מישהו פירסם באתר גראנד צ'ירוקי 2003 דיזל במחיר של - 35000 ש''ח .
נראה לי יותר בכיוון .

אילן

Jake
17-10-17, 22:39
תודה על כל התשובות, מעריך את זה מאוד.
מהג'מני אני יורד.
גרנד צ'ירוקי נהגתי בתנאי חורף קשים בחו"ל, נסע נהדר. החשש שלי בארץ מאמינות ככה ככה ועלויות גבוהות.
הליברטי רעיון! לא חשבתי על זה, אין המון. מי שמוכן לחלוק קצת מידע יבורך.
דרור, המון תודה על הדו"ח על הויטארה. זו ברירת המחדל כרגע אא אשתכנע אחרת. בסוף גם זה לא תאורטי, צריך למצוא אקזמפלר אחד טוב.
כל מי שרוצה להוסיף יבורך

dorobo
11-11-17, 15:54
אהלן,

אני הייתי הולך על הגרנד ויטרה מהדגם הישן.
ב45 אלף ש"ח תוכל לקנות אחת שמורה ממודל מתקדם יחסית ובנוסף לשפר לפי הצורך-
הגבהה מיגונים צמיגים וכו'. אין לי הכרות עם הגרנד ויטרה החדשה אבל למיטב ידעתי אין לה הילוך כח שזה חסרון לא קטן.
לטעמי הליברטי שהוצע כאן מיקר את עלות האחזקה מהסוזוקים גם בדלק וגם בעלות החלקים ולגבי האמינות שלו אני לא יודע.

בהצלחה בקנייה אמנון

-->