PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם כדאי להשתמש בספריי זפת כמיגון נגד חלודה לשאסי?

yehudap9
18-12-05, 16:37
אני מתלבט קשות בשאלה האם לרסס בשאסי שלי זפת או לא הרי הזפת דוחה מים ומונע חלודה ע"י בוץ אני בעל סמוראי ואהבתי היא "לשחות" בבוץ ואני מתעצל לנקות את הבוץ לכן אמרו לי שזפת יצמצם את הנזקים (חלודה וריקבונות) מהבוץ..האם כדאי לי לרסס או לא? :mrgreen:

**הכותרת נערכה, אנא הקפד על כותרות אינפורמטיביות**.

אלון_ק
18-12-05, 16:53
במקרה שאלו בדיוק את אותה השאלה בפורום אחר, תרגיש חופשי להמשיך שם אם עוד יש לך שאלות:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10285

עודדוש
20-12-05, 08:19
שלום
לדעתי לא, לאחר ניסיון לכסות אזורים חשופים. מכירו גבוה הוא עדין יחסית לציפוי המקורי, הוא נתפס לא טוב כאשר מרססים מעל הראש. ההיתי הולך על צבע יסוד.

סמוראי 92
21-12-05, 17:16
מצטרף לדעתו של עודדוש , הזפת לא תגלה חלודה שגדלה ממתחת. צבע יסוד יגלה מה מתפתח מתחתיו לאורך השנים.

TANK
23-12-05, 16:30
חייב לציין, שעשיתי צביעה (יסוד) לשלדה, ולאחר מכן כיסיתי הכל עם זפת , שבדרך כלל מורחים על ברגים של עמודים בכבישים על מנת שלא יחלידו.
לא היה לי מספיק זמן בכדי לוודא שזה אכן מונע נזקי חלודה, אבל על פניו נראה שזה עושה את העבודה: זה יוצר בידוד בין הבוץ שכ"כ אוהב להידבק לבין החלקים הרגישים לחלודה.

rinzai
27-12-05, 17:47
פעם הייתה לי מרצדס 280SE ומהכרותי אותה למדתי שהחברה "מרפדת" את כל תחתית הרכב בציפוי זפת. הטיפול נועד לתת מענה לבעייה שפחות מוכרת בארץ ויותר באירופה: בחורף מפזרים מלח על הכבישים המושלגים - מלח זה ניתז לתחתית הרכב ויוצר החלדה מוגברת. פתרון מתקבל אצל מהנדסי ומתכנני מרצדס, נראה לי, יכול להיות פתרון לא רע לנהגי סמוראי...

:D

אני לא ממש נותן את דעתי כאן, אלא רק שמי שמבין יותר ממני בעניינים אלה בחר בשיטה של ציפוי זפת (אם כי מדובר בסיטואציה אחרת: מכונית כביש יוקרתית, נתזי מלח על המרכב התחתון שמשמש זרז להיווצרות חלודה)

אלון_ק
27-12-05, 17:54
מאחר וכבר הפכתם את זה לדיון, אני אמשיך...

איזי, יש הבדל ענק בין ציפוי זפת כזה לבין ספריי זפת, בערך כמו ההבדל בין צבע אפוקסי בתנור לספריי צבע ב10 ש"ח...

סמוראי 92
28-12-05, 02:01
אלון כתבת שיש הבדל, מה ההבדל ? האם זה שווה את זה ? איך עובדים עם זה מה העלויות איפה קונים ?

אלון_ק
28-12-05, 11:12
חשבתי שזה יהיה ברור מאליו. מה ההבדל בין ספריי צבע לאפוקסי בתנור? בדיוק אותם הבדלים לזפת. מבחינתנו כמשתמשים, זה אומר שספריי זפת לא מחזיק, לא יוצא יפה, לא באמת מגן, כלום.

מה ששמים על שלדת הרכב זו זפת בהתזה, אם אני לא טועה. יש פיסטולטים מיוחדים לזה, מיותר בשבילנו. לנו יש זפת חמה - זול וקל להשיג, מחממים על גזיה וצובעים עם מברשת. קחו בחשבון שהמשטח חייב להיות נקי ברמת ניקוי חול, אם אתם רוצים תוצאה סופית איכותית באמת; זה אומר המון עבודה עם המלטשת להבריק את המתכת הנצבעת. מאחר והברקתם מתכת, הדבר המתבקש הבא הוא לצבוע אותה עם צבע יסוד טוב. עכשיו אפשר לשים זפת חמה שתשלח לכם סט בגדי עבודה לפח, זה מלכלך מאוד מאוד.

עכשיו רק נשאלת השאלה למה לכם להסתבך עם כזה סיפור, כשאתם יכולים לצבוע עם צבע יסוד עשיר באבץ ומעל זה באיזה צבע עליון שתבחרו. עבודת ההכנה היא אותה עבודה (שיוף וצביעה ביסוד) והזפת לא מחזיקה יותר טוב מיסוד. היא לא עדיפה כמיגון לשלדה, לא לנו (אני לפחות לא רואה יתרון, אלא אם אני מרכיב פס ייצור של מכוניות).

יתרון גדול שהיא כן מציגה שצב לא הוא יכולת איטום מרווחים לא קטנים (יחסית לצבע). זה אומר שאם יש לכם נקודה ברכב שאתם צריכים שתהיה אטומה למיים (כדי שהם לא יעברו מצד לצד, לא כהגנה) זפת חמה היא פתרון מעולה. קחו לדוגמא את בית הגלגל הקדמי; לרובנו הוא כבר מזמן מתפרק מחלודה, יש בו חורים, נראה שם זוועה וכו'. נקו את האזור שם היטב, מרחו שכבת זפת חמה בפנים, קחו בד יוטה והדביקו אותו בפנים על הזפת החמה, צבעו את הבד מבחוץ עם זפת ויש לכם בית גלגל אטום למיים בדקות.

-->