PDA

צפייה בגרסה מלאה : שחרור חלקי חילוף מהמכס

andy.shaked
22-10-17, 13:01
הזמנתי תיבת הגה מחו"ל .
הפריט הגיע לארץ ונעצר במכס.
נשלחה לי הודעה " לא מאושר ע"י משרד התחבורה"
איך אני אמור לדאוג ולטפל בשחרור, במכס/דואר אין מענה טלפוני.
לא מצאתי את הפריט ברשימה של משרד התחבורה .
אין לי בעיה עם תשלום המיסים לא מדובר בסכום גבוה, פשוט אני לא מצליח למצוא איך לשחרר את הפריט

boaz avrahami
22-10-17, 13:05
הזמנתי תיבת הגה מחו"ל .
אין לי בעיה עם תשלום המיסים לא מדובר בסכום גבוה, פשוט אני לא מצליח למצוא איך לשחרר את הפריט

אני בספק אם הפריט מותר ביבוא אישי.
שולח לך בפרטי מייל למי לפנות במשרד התחבורה לבירור

ronmen
24-10-17, 21:39
אני בספק אם הפריט מותר ביבוא אישי.

היכן ישנה רשימה של פריטים המותרים ביבוא אישי?

אני מכיר רק רשימה של פריטים לשחרור מהיר + רשימה של פריטים משומשים המותרים לייבוא ( שתיהן תחת נוהל מספר 20)

רון.

boaz avrahami
24-10-17, 21:48
אין רשימה תקפה.
כרגע ( עוד כשבועיים) כל דבר המסווג כחלפים לרכב יעבור בדיקה של בודק משרד התחבורה ובחברות שילוח מסוימות זה אף יעלה עמלה מסויימת הבדיקה הזו.

בעיקרון מה שאינו חלקי בטיחות ישוחרר...

בעוד כשבועיים תכנס לתוקף המדיניות יבוא החדשה של משרד התחבורה ואז יהיה לנו סופסוף קל בחיים...

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

yoni_0000
24-10-17, 23:26
בועז תוכל לפרט? יש מסמך שאפשר להתעדכן ממנו?

boaz avrahami
24-10-17, 23:49
עדכון מ 30000 רגל...
בעקבות הפניה שלי למשרד התחבורה והמכס על הבעיה שקיימת כרגע התבצעו כמה פגישות בין האנשים הרלוונטיים במשרד התחבורה לבין האחראית על חוקיות היבוא במכס.

הבעיה סומנה והמכס ביקש ממשרד התחבורה להכין מסמך מסויים שהוכן ועבר כמה תיקונים לבקשת המכס.
היום אחה״צ שוחחתי עם הגברת מהמכס שסיימה לעבור על המסמך ועידכנה אותי שהוא כבר כמעט מושלם וחזר למשרד התחבורה לתיקון אחרון.
מניח שיקח כמה ימים להחזיר אותו למכס מתוקן ואז יכנס לתוקפו הנוהל שקישורו מצורף להלן.
שבועיים לדבריה זה פרק זמן סביר...

בגדול, לאחר כניסת הנוהל הכול כמעט ( למעט חלקי בטיחות) יכנס חלק ובלי בלבולי מוח ובדיקות מטרידות.

לשימחתי החברים במכס ובמשרד התחבורה אנשים מצוינים שבאו לעבוד...

http://rishuy.mot.gov.il/he/vehicle/goods-traffic/replacement-parts/4480-policy

Honda TRX300EX

איציק - 4X6ZH
25-10-17, 05:12
אתה הבנתה את זה ברוך ?

yogibear
25-10-17, 08:14
בעיקרון מה שאינו חלקי בטיחות ישוחרר...
בעוד כשבועיים תכנס לתוקף המדיניות יבוא החדשה של משרד התחבורה ואז יהיה לנו סופסוף קל בחיים...
Honda TRX300EX

אמנם אינך הכתובת... אבל משנפתח שרשור בנושא אעלה את השאלה : מה בעניין המיסוי האוטומטי המושת על "חלקי חילוף" ? למה המדינה מטילה באופן אוטומטי 48% מס ? על מי בדיוק היא מגינה? (שאלה רטורית ... :cool:)
https://taxes.gov.il/customs/PersonalImport/Pages/yebueshe_guide.aspx#GovXParagraphTitle3

ariel-ro
25-10-17, 10:16
הזמנתי תיבת הגה מחו"ל .

אני מבין שמי שמטפל לך בעניין זה דואר ישראל. האם EMS או רגיל?
בכל מקרה תיצור קשר עם הדואר, להבין מה דרוש בשביל לשחרר. בטלפון לוקח להם 0.5-1שעה לענות, תמתין. בנוסף יש להם גם צ'אט באתר, שאפשר לדבר עם נציג דרכו.
בדר"כ בשביל לשחרר ממצב כזה צריך טופס בקשה לאישור יבוא.
זה הטופס-

http://rishuy.mot.gov.il/download.php?f=BakashaRisuiYevu.pdf<cite class="_Rm" style="color: rgb(0, 102, 33); font-style: normal; font-size: 14px;">

</cite>כל מה שצריך לעשות ולצרף מופיע בטופס עצמו.
אל תשלח אותו בדואר, כפי שאתה יודע הדואר לא מתפקד כמו שצריך וייקח לזה שבועיים רק להגיע. אתה או מישהו מטעמך תשימו אותו אצל השומר בכניסה. תציין על המעטפה שאתה רוצה לאסוף אותו עצמאית כאשר הוא חתום, ושלא יישלחו בדואר.
אחרי מס' ימים אתה אמור לקבל טלפון ממשרד התחבורה שהטופס מוכן ואפשר לבוא לקחת אותו.
אתה מעביר את הטופס לעמיל מכס והם משחררים את הפריט.
אני שיחררתי ככה בולמים, בולג'יונטים ועוד כל מיני שטויות שנתקעו.

אבל, במצב הנוכחי אני לא בטוח שכדאי לך לעשות את זה. מכיוון שזה הדואר הם ייגבו ממך עמלות אחסנה, שחרור, עמיל מכס, אשראי וכו' זה יכול לעלות את המחיר בכמה מאות שקלים טובים, ללא קשר למיסים. - אלא אם הזמנת מאמזון, ואז לא ייגבו ממך שקל.

אם זה לא דחוף, תשקול להחזיר לשולח, לקבל זיכוי מלא ולהזמין בעוד כשבועיים. כפי שבועז אומר המצב אמור להיות פשוט יותר. ובמקביל תכין גם טופס בקשה חתום.

אלה היו 2 הסנט שלי..
אריאל

andy.shaked
25-10-17, 10:21
אני עשיתי קצת סלט ( לא בכוונה) .
מדובר בתיבת הגה של רכב עם היגוי ימני.
זה לא לשימוש ברכב וגם לא ניתן להרכבה ברכבים בארץ.
זה לטובת פרויקט אחר.
מקווה שזה ישחרר את הפריט

Elkana318
28-09-22, 21:35
מישהו כאן יכול לעזור לי בנושא ?
למי לפנות לגבי חבילה במכס ?

erezgur
28-09-22, 22:07
קודם כל - ברוך הבא לפורום.

יהיה קשה לעזור לך אם לא תיתן יותר פרטים.
איזה חלקי חילוף, כיצד הם הוצהרו על ידי המשלח, מי המשלח (מי החברה בארץ המטפלת בחבילה) וכל פרט נוסף.
האם מדובר בחלפים המיועדים לשימוש מסחרי או פרטי, האם כתובת המקבל היא פרטית או שנשלח לכתובת של בית עסק...

בתור התחלה - קרא את השרשור של בועז עם המידע לגבי מה מותר ומה אסור לייבא ובאילו תנאים.
יש כאן עוד כמה שרשורים שיכולים להיות רלוונטיים.

shmulikbg
30-09-22, 16:39
עדכון מ 30000 רגל...
בעקבות הפניה שלי למשרד התחבורה והמכס על הבעיה שקיימת כרגע התבצעו כמה פגישות בין האנשים הרלוונטיים במשרד התחבורה לבין האחראית על חוקיות היבוא במכס.

הבעיה סומנה והמכס ביקש ממשרד התחבורה להכין מסמך מסויים שהוכן ועבר כמה תיקונים לבקשת המכס.
היום אחה״צ שוחחתי עם הגברת מהמכס שסיימה לעבור על המסמך ועידכנה אותי שהוא כבר כמעט מושלם וחזר למשרד התחבורה לתיקון אחרון.
מניח שיקח כמה ימים להחזיר אותו למכס מתוקן ואז יכנס לתוקפו הנוהל שקישורו מצורף להלן.
שבועיים לדבריה זה פרק זמן סביר...

בגדול, לאחר כניסת הנוהל הכול כמעט ( למעט חלקי בטיחות) יכנס חלק ובלי בלבולי מוח ובדיקות מטרידות.

לשימחתי החברים במכס ובמשרד התחבורה אנשים מצוינים שבאו לעבוד...

http://rishuy.mot.gov.il/he/vehicle/goods-traffic/replacement-parts/4480-policy

Honda TRX300EX

רק אצלי זה לא נפתח?

boaz avrahami
01-10-22, 18:59
זה הקישור העדכני עבור הורדת מסמך דרישות חובה ליבוא מוצרי תעבורה מאתר משרד הרישוי

https://www.gov.il/he/departments/policies/import-policy

Pageup
03-10-22, 00:36
אז רק לוודא שהבנתי אחרי שקראתי בפעם השלישית.
אני רוצה להביא סעפת יניקה (שעולה בארץ 5500 שקלים ובחו"ל עולה 300$ שתיהן מקוריות), היא לא נמצאת בטבלאות מוצרים ולכן לפי מה שהבנתי היא צריכה להיות משוחררת אוטומטית ללא בדיקה ואין צורך בשום אישור כי היא לא תחת דרישה לתקינה.
אז למעט מע"מ ומכס (35% לפי מה שאני זוכר) ולמעט מס עננים של חברת השילוח (שגם ממנו אני אמור לקבל פטור) הכל סגור ?
אני מניח שיצירת קשר עם חברת השילוח לפני שהמוצר נוחת בארץ והדגשה שהמוצר אינו דורש בדיקת בוחן משרד התחבורה אמור לעזור ?
האם זה תאורטית נכון ?

boaz avrahami
03-10-22, 09:00
1. המדובר מתיחס למוצרים חדשים בלבדֶ שלגביהם אם הם לא בטבלה אז הם מותרים ביבוא אישי ללא מגבלות. יש עדיין שמופיעים ויש להם פטור מהגבלה ביבוא אישי או רק דרישה קלה. הכול לפי מה שרשום לידם בטבלה.

2. מה שלא רשום שם, עמיל המכס אמור לסווג אותו ולהגיש הצהרה למכס ולשחרר אותו אוטומטית למעט מקרים של חשד במכס ואז יבקש בדיקה פיזית והלקוח אמור לשלם עליה ( אלא אם מדובר בגלובל שיפינג של אמזון או איביי ששם כל הוצאות הטיפול והמיסים על חשבון המוכר).

3. רוב חברות השילוח מצאו פרצה בנוגע למוצרים מתחת 75$.
הם עשו קומבינה כנראה מושחתת יחד עם האחראית עליהם במכס שנתנה להם אפשרות לסווג כל מוצר תחת 75$ בסיווג כללי שמאפשר להן להתחמק מלבצע את עבודתם שהיא הסיווג והשגת הפטור עבור הלקוחות.
כתוצאה מהקומבינה הזו הן מפנות את המוצרים שלנו אוטומטית למסלול בדיקה פיזית שאינו עולה להן דבר, מעקר את הרעיון להקלה ביבוא וחברות השילוח גם חסכו לעצמן עבודה וגם מכניסות על כל חבילה כזו 250 - 100בקלי קלות כשאנחנו הלקוחות השבויים שלהן.

מי שאיפשרה ואולי אפילו שיתפה ביודעין פעולה עם המשימה היא האחראית במכס על היבוא האישי בשם רקפת בן ישי אשר קיבלה מספר פניות ממני לסגור את הפירצה אך מסיבותיה העלומות מתחמקת אפילו מלענות כמו שצריך.
ניסיתי גם לרתום איזה כתב רכב מוכר אבל גם הוא לא מצא בזה עניין מספיק.

אז כל פעם שהחבילה שלכם מתעכבת לבדיקות מיותרות או ששילמתם לחברת השילוח עבור בדיקה שאינה נדרשת, שאו תפילה קטנה לאריכות ימיה של הגברת…

Pageup
03-10-22, 09:28
1. המדובר מתיחס למוצרים חדשים בלבדֶ שלגביהם אם הם לא בטבלה אז הם מותרים ביבוא אישי ללא מגבלות. יש עדיין שמופיעים ויש להם פטור מהגבלה ביבוא אישי או רק דרישה קלה. הכול לפי מה שרשום לידם בטבלה.

חדש דנדש בשקית, מקורי. אבל אני מניח שגם OEM או תחליפי יהיה בסדר. אם זה לא דורש תקינה זה גם יכול להיות סיני אלמוני.

boaz avrahami
03-10-22, 12:55
כשמדובר על חלק מקורי אז בעיקרון גם מה שאסור נראה אחרת כבר מפני שהוא עומד בכל תקן שאושר כבר

נדב42
03-10-22, 13:58
עוד טיפ במקרה של חלק מקורי: מרגע שיש מספר מעקב לפנות יזום לחברת השילוח ולהדגיש שמדובר בחלק חילוף מקורי ולכן לא נדרשת עבורו בדיקה של משרד התחבורה, ולהדגיש שאין בכוונתך לשלם על בדיקה שאינה נדרשת וגם לא את התשלומים הנלווים לה.

ואם יש לכם אפשרות להוסיף הערה לחשבונית, אז לציין את זה גם שם.

amir_shai
03-10-22, 23:30
עוד טיפ במקרה של חלק מקורי: מרגע שיש מספר מעקב לפנות יזום לחברת השילוח ולהדגיש שמדובר בחלק חילוף מקורי ולכן לא נדרשת עבורו בדיקה של משרד התחבורה, ולהדגיש שאין בכוונתך לשלם על בדיקה שאינה נדרשת וגם לא את התשלומים הנלווים לה.

ואם יש לכם אפשרות להוסיף הערה לחשבונית, אז לציין את זה גם שם.קניתי חלק מקורי (וו חילוץ קידמי - היילקס) ולא עזר לומר שזה מקורי. עצרו. דרשו כל מני תשלומים בעלות גבוהה מהחלק. בסוף פשוט אמרתי להם שאני לא רוצה את החלק.

אומנם אצלי זה היה אחרי שכבר עצרו את זה ולא שלחתי כלום לפני.

במקרה שלי זה היה FedEx. אז איך בדיוק הייתי אמור להתנהל? לאן לשלוח את ההצהרה שזה חלק מקורי שלא דורש שום דבר .... ?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

נדב42
04-10-22, 08:55
הנסיון שלי גם עם פדקס. אחרי שנשלח לבדיקה הם לא יוותרו, לכן צריך לשלוח להם לפני שהחלק מגיע לארץ.

זה כמובן לא מבטיח כלום, אבל זה משפר את הסיכויים ...

boaz avrahami
04-10-22, 16:17
הבדיקה לא עולה להם כסף.
חייבו אותכם לא בצדק לדעתכם?
בקשו מחברת השילוח את הסיווג שעשו לחבילה. בקשו שיהיה מספר ותאור הסיווג.

השוו את המספר שקיבלתם מול הרשימה הזו :

https://www.gov.il/BlobFolder/policy/import-policy/he/import_demands_7-21.pdf

אם הסיווג שנתנו אינו מופיע בטבלה 1 אז אין עליו מגבלות של חוקיות יבוא ולכן אם שלחו אותו לבדיקה הרי זה מחדל של המשלח ועל המחדלים שלו שהוא ישלם.

ישנו טריק מסריח שהנוכלים האלו פיתחו ביחד עם המושחתים מהמכס שאיפשרו להן את העניין ביודעין.
נפתח סיווג ״כללי עד 75$״.
המשמעות היא שהנוכלים, במקום לתת סיווג אמיתי משתמשים בכללי הזה.
ככה הם לא משקיעים זמן לסווג על אמת ומהצד השני הם שולחים לבדיקה שלא עולה להם כסף אבל את הלקוחות מחייבים עבור בדיקה בכ 100-200 שח.
גם מרוויחים כסף וגם מעבירים את הסיווג לידי משרד התחבורה באופן אוטומטי ובניגוד למשמעות שעומדת מאחורי צו היבוא החופשי.

תבדקו ותסרבו לשלם להם על הבדיקה אם הסיווג הוא כללי.
בעיה שלהם שלא נתנו את הסיווג הנכון ובכלל שלחו לבדיקה.
תתעקשו. זה עובד והם לרוב מתקפלים ומזכים על הבדיקה.

אני כותב שוב מתוך ציפיה שזה יקלט בסוף טוב טוב

shachar
04-10-22, 18:59
בועז,
מה להבנתך הסיווג של הדלתות?
https://www.frontrunneroutfitters.com/en/us/front-runner-gullwing-window-aluminium-land-rover-defender.html

https://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=140449&d=1664899100

boaz avrahami
04-10-22, 19:32
בקש מהמוכר HS Code ותשווה אותו מול הטבלה בלינק למעלה. אם הוא לא שם אין בעיה ובלבד שזה לא סיווג כללי אלא ספציפי למוצר

-->