PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהתנהלות כלפי קבלן -

asypeer
22-10-17, 16:25
שלומות,
קרובת משפחה מבוגרת שלי חתמה על חוזה מול חברת בניה גדולה במסגרת פרויקט "פינוי-פיצוי" בר"ג. בקצרה: מורידים את כל הבניין ובמקום דירת 3 חדרים ישנה היא אמורה לקבל דירת 4 חדרים די קטנה עם מרפסת וחניה, בבניין המקורי היו 9 דיירים ולהם הובטחו חניות תת-קרקעיות "רגילות" (ללא מכפילים) -לדיירים החדשים רוב החניות הן במכפילי חניה.
בתחילת הפרויקט זומנו 9 הדיירים להגרלה של החניות (מיקום ומרחק מול המעלית) והיא "זכתה" בחניה עם קיר בקצה החניון.
לפני כחודש זומנו שוב 9 הדיירים בשנית למשרדי הקבלן להגרלה נוספת שה"זוכה" בה - יוצע לו 100 אלף ש"ח וחניה במכפיל באם יסכים לוותר על החניה המקורית שלו.
מסתבר שכלונסה של הבניין השכן חורגת משטח הבניין ופולשת לחניון של הבניין וכתוצאה מכך החניה שלה צרה ב-30 ס"מ מהתקן - אז הקבלן חיפש מישהו שיסכים לוותר - כולם סירבו להגיע לפגישה וכרגע ההתנהלות היא בינה לבין הקבלן.
עכשיו הקבלן מציע לה 100 אלף ש"ח וחניה במכפיל במקום החניה שהובטחה לה במסגרת החוזה. היום היינו בבניין להבין במה מדובר ומסתבר שהקבלן כבר מסב את החניה הצרה לחניית אופנועים + ארון לכיבוי אש. באשר לחלופה - החניה במכפיל לא מתאימה לרכבים גבוהים וזה מעין מסוע כזה שמכניסים את הרכב והוא עולה למעלה וחוזר לפי הזמנה - מאוד לא נח אם שכחת משהו ברכב. שלא לדבר על עלויות אחזקה ותיקונים אל מול חניה רגילה. אני לא בטוח שזה אפילו נרשם בטאבו כמו חניה רגילה.

מועד המסירה של הדירה מתקרב ולא ברור איך היא צריכה להתנהל בלחץ מול הקבלן, אנחנו די בטוחים שהקבלן לא התנהל בתום לב וידע שחניה אחת לא תהיה ופעל בשיטת מצליח.. הוא משלם לכל הדיירים שכירות עד המסירה והאינטרס שלו זה למסור כמה שיותר מהר.
אז מה עושים - להביא שמאי? איזה עו"ד בכלל מתעסק בנושאים כאלה?

ולמי שחושב שזה צרות של עשירים - מדובר בפנסיה של האישה לעת זיקנה.

אשמח לעצה ממי שיכול לסייע בנושא

תודה רבה !
אסף

rky
22-10-17, 16:36
בכלל לא צרות של עשירים.

אין עו"ד לדיירים?

צריך לראות את החוזה מול הקבלן / יזם כדי להחליט מה יהיה הצעד הבא.

באיזה פרויקט מדובר: תמ"א 38 /פינוי בינוי?

asypeer
22-10-17, 16:44
הי,
מדובר על פינוי בינוי, הבניין המקורי נהרס. העו״ד שמייצג את הדיירים - עושה רושם שזה פחות מזיז לו.

KOOKE
22-10-17, 17:10
גילוי נאות, אני עו"ד אך איני עוסק בדיני חוזים/ מקרקעין.

אבל כהערה כללית, זה מסוג המקרים שלא ניתן "ללמוד שחייה בהתכתבות"...

יעני, יש לקחת את החוזה מול הקבלן ולפנות לעו"ד שעוסק בתחום הזה לשלם לו שכר על הייעוץ שהוא נותן לכם.

זו לטעמי העצה הכי טובה שתקבל באינטרנט. כל ייעוץ אחר אנא כבדהו וחשדהו

נדב42
22-10-17, 18:43
יש כאן 2 חלקים נפרדים.

הראשון משפטי - הקבלן לא עומד בהסכם - ולזאת כמו ששלמה כתב, צריך ייעוץ משפטי טוב כדי לא לצאת קרחים.
החלק השני הוא עסקי - ברור שאי אפשר להזיז את הכלונסא הסוררת ולכן אי אפשר לעשות חנייה תקנית. כנראה שגם אי אפשר להצר קצת את שאר החניות בגלל אותו התקן (אם כי שווה בדיקה...). מה שנותר הוא לצמצם את הנזק, ויש כמה אפשרויות:

א. מיקוח על גובה הפיצוי
ב. הגרלה מיהו הדייר שמאבד את החנייה הרגילה
ג. דרישה לקבל 2 חניות באותו מכפיל (ואז בלי פיצוי כמובן)

וכך רעיונות יצירתיים כיד הדמיון. בשביל זה לא צריך עו"ד ...

asafk
22-10-17, 21:31
לשלוח לך טלפון של עו״ד תותח בתחום הזה?

אסף.

asypeer
22-10-17, 21:36
הי. תודה לכולם על התשובות וההודעות הפרטיות - החכמתי.
הרוכשים נפגשים בשבוע הבא עם מנכ״ל החברה לדון על הנושא (לא מבין איך זה נוגע לשאר הדיירים אבל ניחא..) כנראה שניעזר בעו״ד מטעמנו בנוסף. אשמח לקבל המלצות לעו״ד בפרטי בנוסף - שיהיה.
אעדכן לכשאוכל, שוב תודה לכולם.

DANI1
22-10-17, 21:58
ערב טוב
קראתי בעיון את המקרה ,לדעתי הקבלן ידע טוב מאד מה הוא עושה , את הקלונסאות עושים בתחילת הבניה , אני מאמין שאף אחד מהדיירים לא מתמצא בבניה , ולא קרא את התוכניות , על כן הוא המשיך בתהליך הבניה מבלי ליידע את הדיירים על התקלה , (מפקח בניה מטעמכם היה יכול לחסוך לכם הרבה ) ולכן הציב לכם עובדה שאתם חייבים לקבל אם בהסכמה ,או אם מציאות בשטח ואחר מכן להתחיל בתביעה משפטית .
מבלי לראות את השטח ומקום הבניין , על 9 הדיירים הוותיקים לגשת ולקבל מעל ומעבר כפיצוי על אובדן חניה , את חוסר החנייה לא ניתן להחזיר , ולכן דרשו פיצוי כספי מעבר למה שהציע הקבלן ,או חנייה כפולה , או שידרוג הבית .
ממליץ לקחת עו"ד שמבין בעניין חוזי דירות/ פיצוי בינוי.
לגשת לרשות המקומית ולבדוק תוכניות מה אמור להיות בשטח ההפקר מתחילת הבניה שאולי אמור להיות חניית אופניים ולא חניית רכב .
לבדוק טוב על מה חתמתם בזמן חתימת החוזה ,והיכן יהיו החנייות של 9 הדיירים .
יש הרבה שאלות בעניין
בהצלחה
(ראה חתימה שלי למטה)

asypeer
22-10-17, 22:15
הי דני ותודה על התגובה, הכלונסא שבולטת אינה של הבניין, היא של הבניין הסמוך שפלש לשטח החניון (בניין בן 10 להערכתי)

DANI1
22-10-17, 22:25
לדעתי התביעה צריכה להיות מול הבניין שליד ,אם זה הקבלן ,או היזם ,ומול הרשות המקומית שאיך היא איפשרה לקבלן הבניין לחרוג מהשטח שלו .
שוב מבלי לראות את השטח ולראות את התוכניות ,אתה תקבל הרבה הצעות לעזרה ,ולכן מומלץ לגשת לעו"ד שמתמצא טוב בעניין.
בהצלחה

asypeer
18-01-18, 11:29
קצת שכחתי שפתחתי את השרשור - אני חייב לעדכן אתכם בהתפתחות.
אז אחרי שאף אחד מהדיירים לא הסכים לקחת את החניה במכפיל נותרנו לבד מול הקבלן (להזכירכם, אנחנו "הגרלנו" את החניה שבוטלה, מצ"ב התמונה שלה - הקבלן לא בזבז זמן והסב אותה לחניה
לאופנועים..)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180118/7eebd20a00b0e920a15c1a2b6707cce3.jpg

לקחנו עו"ד שמתמחה בתמ"א וכו' ונפגשנו עם עורכי הדין של הקבלן, מפה לשם - כדי לא להגיע לערכאות - הפיצוי הוא כ-75,000 ש"ח נטו וחניה במכפיל. יכולנו לקחת שמאי - וזה הימור כי הוא גם יכול לפסוק שהפגיעה בשווי הדירה הינה פחות מהפיצוי ואז יצאנו מופסדים (הפיצוי הוא ס"ג של 3.75 אחוז משווי הדירה)
הפיצוי המקורי היה בערכי ברוטו, לפני מס.
היום קיבלנו את המסמך שאנחנו מקבלים את המכפיל וכו' וכו' - מה מסתבר?
למרות שהכניסה למכפיל גבוהה (2 מטר לפחות) - הגובה של המכפיל הוא 1.6מ'.. כלומר - הג'ימני שלי בחיים לא ייכנס שם, וגם אם אחליט להחליף בליסינג למשהו שהוא קצת יותר גבוה מהמזדה 3 שאותה אני צריך להחזיר בקרוב - לא אוכל להשתמש בו (ניסאן ג'וק לצורך הדוגמא הוא 1.6 מ', XV הוא
161.5..)

מה עושים עכשיו? לא חתמנו עדיין על כלום..
אני רוצה לראות אולי מדובר בטעות במסמך ולנסות ולראות מה הגובה בפועל (בלי הרכב כמובן..)

תודה, אסף

Asaf-a
18-01-18, 18:33
נשמע לי מוזר שחניה בגובה 1.6 מטר תקנית, רוב הגברים יחטפו בראש מהיציאה מהרכב או חמור יותר בכניסה לחניה, מניח שיש תקן.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

MMR
20-01-18, 22:59
גובה החניה נטו בנקודה הכי נמוכה צ"ל מינ' 2.05

asypeer
20-01-18, 23:00
אפשר סימוכין לכך? מדובר על חניה במכפיל כאמור ולא חניה רגילה בין עמודים. תודה!

boaz avrahami
20-01-18, 23:28
רק בשביל ההשכלה, מכפיל זה ליפט שכזה שמאפשר חניה לגובה?
אם כן, מה הגובה לכל אחד מהם?

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

asypeer
20-01-18, 23:50
בתחתון נאמר לנו שזה 1.55מ׳, בעליון שאותו אנו אמורים לקבל 1.6מ׳ - בדיחה.

boaz avrahami
21-01-18, 08:56
זה מתאים לפרארי. תבקשו גם את האוטו...

אתם אמורים לקבל עליון בלי תחתון?
אפשר להוציא רכב מלמעלה כשהתחתון שם?

לפי הגובה שאתה מציין הקבלן מצפה שתלכו על הברכיים כנראה

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

asypeer
21-01-18, 17:16
מצחיק שהזכרת פרארי..סיכוי לא רע שאני מתחיל לנסוע למראנלו לטובת פרויקט שם בקרוב, אולי אני אביא אותה בחלקים ;)
לגבי השאלות - כן וכן. הרכב התחתון שאינו שלי, יורד מתחת לגובה החניון עצמו ואז העליון יכול לצאת. שוחחתי עם העו״ד של הקבלן היום לגבי מדידה של הגובה בעליון, למראית עין יכול להיכנס שם רכב מאוד גבוה אבל צריך להעלות את המכפיל לגובה וצריך שמישהו יביא את המפתח..נקווה שהשבוע.

-->