PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לפני קניה של גרנד ויטרה 2014-2015

SkyLine
23-10-17, 10:59
שלום לכולם,

אחרי התלבטות קשה, אני חושב לרכוש גרנד ויטרה 2014-2015 כג'יפ ראשון שלי ואני כרגע ממש לא מבין כלום ורק קורא באינטרנט,
כדי שתבינו את הכיוון, אני לא חושב בשלב ראשון לעשות טיולים אגרסיבים,
זה יותר ערוץ נוסף למסלולי קק"ל עם המשפחה (2 ילדים קטנים) וכמובן עם פוטנציאל עתידי להיכנס לזה חזק יותר,

1. האם זה דורש ממני הגבהה של הג'יפ בשלב ראשון ? אם כן מה אני צריך לדעת? מה המשמעויות?
2. צמיגים ? צריך להחליף ? לא יודע איך מגיע הדגם הסטנדרטי ?
3. מה ההבדל בין הדגם של ה-2000 ל-2400 או מה עדיף ?
4. אשמח לכל טיפ חשוב שלכם, בכל הנוגע לתענוג הזה :)

תודה מראש ויום טוב לכולכם.

pinister
23-10-17, 11:26
הי.
קניתי באפריל גראנד ויטארה 2015.
המנוע (2400) מספק בדרך כלל, למרות שכנהג עם רגל ימין קצת כבדה (מפעם לפעם...) לא הייתי מתנגד למנוע חזק יותר. מקריאה במדיה הבנתי שהמנוע הקודם (2000) היה חלש.
הצמיגים המקוריים הם יותר כביש משטח (למרות שאיני בטוח שיש טעם להחליפם לפני שישחקו). ביום הקניה החלפתי אותם (הם היו שחוקים במילא) בצמיגי AT של טויו.
הרכב קשיח ומתרסק על באמפרים וכבישים משובשים, וההגבהה (הכרחית לשטח. מרווח הגחון המקורי 20 ס"מ) הקשיחה אותו יותר.
לצערי נאלצתי "לשחק" עם לחץ האויר בצמיגים כדי "לרכך" את רוע הגזירה.
יחד עם זאת כמעט ואין רכבי שטח קומפקטים עם הילוך כוח.
צריכת הדלק אצלי (בעיקר עיר): כ-7 ק"מ לליטר.
מציע לך לנסות ולנסוע ברכב כזה לפני שתקנה.

SkyLine
23-10-17, 11:39
הי.
קניתי באפריל גראנד ויטארה 2015.
המנוע (2400) מספק בדרך כלל, למרות שכנהג עם רגל ימין קצת כבדה (מפעם לפעם...) לא הייתי מתנגד למנוע חזק יותר. מקריאה במדיה הבנתי שהמנוע הקודם (2000) היה חלש.
הצמיגים המקוריים הם יותר כביש משטח (למרות שאיני בטוח שיש טעם להחליפם לפני שישחקו). ביום הקניה החלפתי אותם (הם היו שחוקים במילא) בצמיגי AT של טויו.
הרכב קשיח ומתרסק על באמפרים וכבישים משובשים, וההגבהה (הכרחית לשטח. מרווח הגחון המקורי 20 ס"מ) הקשיחה אותו יותר.
לצערי נאלצתי "לשחק" עם לחץ האויר בצמיגים כדי "לרכך" את רוע הגזירה.
יחד עם זאת כמעט ואין רכבי שטח קומפקטים עם הילוך כוח.
צריכת הדלק אצלי (בעיקר עיר): כ-7 ק"מ לליטר.
מציע לך לנסות ולנסוע ברכב כזה לפני שתקנה.

תודה על התשובה המפורטת,
ממה שאני מבין ממך ההגבהה רצויה מאוד ולגבי הקשיחות בתוך העיר נראה לי ששמעתי את התלונה הזאת על כל ג'יפ כזה או אחר (תקן אותי אם אני טועה), עשיתי סיבוב על מספר ג'יפים והויטרה היתה לי מאוד נוחה בגלל זה בחרתי בה ביחס לאחרים :) יש עוד דגשים שרצוי שאדע?
אגב מה עלות של הגבהה ? החלפת צמיגים ? ואתה מדבר על הגבהה של 2 אינץ ?

pinister
23-10-17, 12:35
כתבת: "
שמעתי את התלונה הזאת על כל ג'יפ כזה או אחר":
בזמנו היה לי פורסטר (משנת 1999) שהיה נוח יותר.
הפורסטרים בכלל נחשבים לנוחים, והדאסטר עוד יותר (לאף אחד מהם אין הילוך כוח...).
מחירי צמיגים? בבקשה:
http://tires.yad2.co.il/carmodels?tireType=4&manufactor=43&model=6514&year=2015&subModel=23531
עלות הגבהה (4-5 ס"מ, 4 בולמים ו-4 קפיצים. בוצע בגתוס) ומיגון מלא: כ-10,000 ש"ח.

SkyLine
23-10-17, 12:43
כתבת: "
שמעתי את התלונה הזאת על כל ג'יפ כזה או אחר":
בזמנו היה לי פורסטר (משנת 1999) שהיה נוח יותר.

הפורסטרים בכלל נחשבים לנוחים, והדאסטר עוד יותר (לאף אחד מהם אין הילוך כוח...).
מחירי צמיגים? בבקשה:
http://tires.yad2.co.il/carmodels?tireType=4&manufactor=43&model=6514&year=2015&subModel=23531
עלות הגבהה (4-5 ס"מ, 4 בולמים ו-4 קפיצים. בוצע בגתוס) ומיגון מלא: כ-10,000 ש"ח.

תודה רבה לך, השכלתי.

בסופו של יום אתה יכול להגיד שאתה מרוצה מהרכב כשטח / עירוני ?

pinister
23-10-17, 13:33
אני מרוצה מהרכב בנהיגה על כבישים, למעט אי הנוחות שכבר ציינתי, צריכת הדלק (אני נוסע לעבודה בקו הרצליה-רחובות ברכבת, אחרת הייתי קונה רכב חסכוני יותר), הדלת האחורית שנפתחת הצידה ונוחה פחות מדלת שעולה למעלה, ומיכל הדלק שהוא קטן, בהתחשב בצריכת הדלק.
קניתי את הרכב לטיולי שטח (הפורסטר פתח לי את התיאבון...), אולם לצערי עדיין לא ירדתי מהכביש כי אני עדיין מחכה למרימון (כיסא הרמה חשמלי לנכים) לבת זוגי. מקווה שזה ייפתר בתקופה הקרובה.

SkyLine
23-10-17, 14:58
אני מרוצה מהרכב בנהיגה על כבישים, למעט אי הנוחות שכבר ציינתי, צריכת הדלק (אני נוסע לעבודה בקו הרצליה-רחובות ברכבת, אחרת הייתי קונה רכב חסכוני יותר), הדלת האחורית שנפתחת הצידה ונוחה פחות מדלת שעולה למעלה, ומיכל הדלק שהוא קטן, בהתחשב בצריכת הדלק.
קניתי את הרכב לטיולי שטח (הפורסטר פתח לי את התיאבון...), אולם לצערי עדיין לא ירדתי מהכביש כי אני עדיין מחכה למרימון (כיסא הרמה חשמלי לנכים) לבת זוגי. מקווה שזה ייפתר בתקופה הקרובה.

הבנתי, מקווה בשבילכם שיתאפשר בקרוב הנושא של המרימון,
אני עובד 15 דק מהבית (נס ציונה - ראשון) ככה שבמשך השבוע הרכב די עומד,
הוא יעבוד "קשה" רק בסופ"ש :)
שיכנעת אותי.

erezgur
23-10-17, 16:27
כתבת בהתחלה שבילי כורכר, כעת עבודה "קשה" במרכאות.
אם עדיין אתה מדבר על שבילי כורכר - אתה יכול להשתמש ברכב ללא כל שינוי כתנאי התחלה, לא צריך להחליף צמיגים ולא הגבהה...
אלו יהיו חשובים כאשר רמת הקושי תעלה.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

SkyLine
23-10-17, 16:35
כתבת בהתחלה שבילי כורכר, כעת עבודה "קשה" במרכאות.
אם עדיין אתה מדבר על שבילי כורכר - אתה יכול להשתמש ברכב ללא כל שינוי כתנאי התחלה, לא צריך להחליף צמיגים ולא הגבהה...
אלו יהיו חשובים כאשר רמת הקושי תעלה.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

צודק, בשלב ראשון זה יהיה שבילים בעיקר, אני מניח שמהר מאוד יהפוך להיות יותר מזה,
בגלל זה רשמתי "קשה" במרכאות כי זה לא באמת קשה מה שאני מתכנן לו בשלב זה.
תודה על העצה.

-->