PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני עם צמיגי שטח 100% - רעידות בהגה ב 100 קמ"ש

yoni_r
27-10-17, 14:58
שלום,

ברשותי ג'ימני 2007 לא מוגבהה אך ממוגן (צד, טרנספר ואוזני רדיוס) וזה זמן שישנם כל מיני רעידות בזמן נסיעה במהירות גבוהה ובזמן בלימה.
כטיפול ראשוני, ביצעתי איזון גלגלים שעזר אך לא העלים את הבעיה לחלוטין. עם הזמן היא שבה והחמירה.
לכן לפני כשבועיים, וכיוון שעברו חמש שנים מאז החלפת הצמיגים הקודמת, החלטתי להחליפם בצמיגי שטח מלא, 8060 של MAXXSIS.
מספר ימים אח"כ ביצעתי טיפול שנתי ובו הוחלפו צלחות ורפידות בלם מקדימה. והוחלפו 4 שימסים.
ואכן עד ~80 קמ"ש אין בעיות וההגה יציב בנסיעה וגם בבלימה (נראה שרוב התחלואים נפתרו). עם זאת באזור 100 קמ"ש עדיין ישנם רעידות.

כיוון שחשדתי באיזון הגלגלים, הייתי היום אצל מתקין הצמיגים ולטענתו רעידה מסוג זה (במהירות גבוהה) היא דבר טבעי לצמיגי ה 100% שטח ולכן אין מה לעשות. כמעט כל רכב יסבול מהם ובמיוחד רכב כמו הג'ימני.
למרות שביקשתי שייבצע איזון מחדש לצמיגים הוא דבק בגירסתו שזה לא יפתור את הבעיה (ולכן לא ביצע).

ראשית רציתי לברר עם חברי הפורום אם אכן זה מה שיש לצפות מצמיגי ה 8060 (או כל צמיג 100% אחר).
שנית האם ישנם כאלה בעלי ג'ימני מהשנתונים האחרונים (ולא בן כמעט 11 כמו שלי) עם 8060 ושיכולים לחלוק מניסיונם אם הם סובלים או לא סובלים מבעיות כאלה?

תודה מראש,
יוני.

yoni_0000
27-10-17, 16:09
בפרוש לא.
לג'ימני אכן יש מחלה של רעידות אבל זה לא קשור ישירות לצמיגים, וכן כנראה שאיזון מחדש לא יעזור. השאלה עד כמה זה חמור ואם שווה לחפור עמוק בשביל למצוא את הבעיה. מציע לך להתיעץ עם מורי.

יובל48
28-10-17, 09:20
תחפור קצת בהיסטוריה כאן בפורום,היו כמה דיונים על
הבעייה הזו,שהיא כנראה סוג של מחלה בג'מני.

yoni_r
28-10-17, 10:01
חפרתי...
אבל לא נראה לי שמדובר במחלה ההיא. רוב התלונות הן על מהירות 70-80 קמ"ש וכאשר המהירות עולה התופעה נעלמת.
אצלי היא מתחילה באזור ה- 90-100.

עם זאת יתכן והתופעות קשורות, לכן אפנה למוסך לברר.

zloof
28-10-17, 11:01
לי גם היה באיזה יום שהיה לי פנציר דיברתי אם הפנצריה על הרעידות הוא איצה לי בדירת איזו בתשלום אומנם שהוא בדק הם ממש לא היו מאוזנים וזה פתר לי תבעיה כבר כמעת שנתיים תלך למקום אחר אפילו שיבדוק את איזון

asypeer
28-10-17, 17:21
תיסע קצת בשטח זה יעלם ויחזור מתישהו..זו המחלה של הדגם מ99 ועד היום. אפשר לאזן אפשר להוסיף שימסים - ברכב שמטייל זה יחזור מתישהו.

Zivcar
28-10-17, 21:41
אצלי (צמיגי 50-50 רכב מ-2008 מוגבהה 2) אין רעידות כלל רוב הזמן לא ב-80 ולא ב-100.
פעם בכמה חודשים הרעידות חוזרות באופן פתאומי. אני מוצא שאצלי זה קשור קשר הדוק ללחצי ניפוח, ושינוי לחצים בדרך כלל פותר את הבעיה.
הכוונה על הצד המנופח יותר (מעל 30 PSI) והרעידות נעלמות. לא משהו מדעי, אבל עובדתית זה עובד, ועם זה קשה להתווכח.

luchi
29-10-17, 20:44
תלך לפנצ'ריה אחרת לעשות איזון יש מצב שזה יפתור את הבעיה
למרות שהגימני ידוע בבעית הרעידות שלו
זה משתנה אצלי זה התחיל במהירות 80 עד 90 הייתי אצל מורי ושם זה נגמר במשך שנתיים שהרכב טייל ולא קצת זה לא חזר.
הרכב היה מוגבה 2.5 עם צמיגים 8060
ולפי מיטב ידיעתי גם אצל הבעלים שהיו אחריי זה לא חזר...

כמה יעלה איזון לכל ה4? 50 שקל? עדיף להתחיל מזה, במידה ולא יפתור תלך למורי אם אתה מהאזור
או למישהו אחר שאתה מכיר יש את עמית וליאור

Nisan Mordehay
03-01-18, 16:24
גם אני כמוך קיבלתי את רוע הגזרה - לאחר החלפת צמיגים ופרונט ( אני יודע שלא קוראים לזה ככה אצלנו ) הבעיה נעלמה , לא יודע אם זה האיזון מחדש או הפרונט אבל זה לא חזר ולי הייתה רעידה גם ב60 קמש וגם ב100

נדב ש.
03-01-18, 16:35
בדקתם צלבים/דרייבשאפט? רכב לאחר הגבהה יסבול מיזה כנראה, לבן משפחה שלי יש ג׳ימיני סטנדרטי ואין את התופעה כלל.

להבנתי הוספת בולם הגה בדגם הזה עוזרת קצת.

נדב42
03-01-18, 16:59
הצמיגים הם לא הבעייה. נסעתי על צמיגים כאלו גם במהירויות הרבה יותר גבוהות.
לא ברור מההודעה אם הרעידות הן רק בהגה או בכלל ברכב
באיזה לחץ אויר אתה נוסע בכביש ?
אם לצורך בדיקה אתה מעלה את הלחץ, נניח ל- 35PSI, הבעייה נשארת/נחלשת/נעלמת ?

nirs
03-01-18, 22:03
ניסית להצליב צמיגים?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lidorx7
04-01-18, 09:06
יש לי 2010, לאחר החלפת צמיגים לשטח מלא בערך כשבועיים לאחר החלפה התחילו רעידות מעל 100, רעידה של האוטו ולא בהגה,
חזרתי ועשו איזון מחדש לצמיגים האחוריים, כנראה שעפו המשקולות.. זה הסתדר.
בכל מקרה מעל 100 לאוטו הזה זה קשוח :)

-->