PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות בקניית ג'יפ

pelegw
02-11-17, 00:15
שלום לכולם,
בתקופה האחרונה עקב החלטה לעבור לגור עם החברה, אני שוקל לעשות שינוי במצבת הרכב.
כרגע אני נוסע ביומיום עם i10 ובצד עומדת גרנד ויטרה שנת 2000, ארוכה, לטיולים.
החברה עם ג.ו. קצרה 2005, וגם היא שוקלת לעבור לפרייבט.
ברגע שנעבור ביחד, הנסיעה היומית תרד מכ-35 ק"מ יומי לכל כיוון (עבודה), לכ-10-15 ק"מ, והעלויות של החזקת שני רכבים מתחילות להיות מורגשות ומעצבנות (כי עם כמה שאני מטייל, עדיין מבאס אותי ש-95% מהזמן הג'יפ פשוט עומד).
לאור הנסיבות האלה, חשבתי לרדת לג'יפ בודד שיהיה הרכב שלי ביומיום, והחברה תהיה עם פרייבט.
אנחנו מטיילים די הרבה, אבל רק שנינו, אין ילדים בדרך (גם לא בעתיד הנראה והבלתי נראה בעין, פשוט לא יהיו), אבל אנחנו כן אוהבים טיולים ארוכים.
התקציב שיהיה הוא בערך השווי המשותף של שני הרכבים שלי + עוד תוספת מסויימת, אז נניח כ-80-90 אלף.
רמת הקושי של הטיולים אני מכוון לרמת קושי קשה, אבל לא הולך לזחול סלעים, מבחינתי צריך רכב שיהיה מסוגל לעבור את ורדית בעליה ולא יגביל אותי במסלולי הטיול (לא מכוון אותו לכמריר וכו'...), אז הילוך כוח חובה.
בתקציב הזה אני יכול לקנות פאג'רו שנת 2008-2009 או לנדקרוזר 2004-2005 (אולי), אבל בשני המקרים השנתון מתחיל להיות מעיק, בעיות מתחילות לצוץ והתחזוקה מתחילה להתייקר. על הפאג'רו קיבלתי הרבה מאוד המלצות שליליות בתחום האמינות ועלויות האחזקה, והטויוטה משנתון הרבה יותר ישן ממה שאני מעדיף.
היות ואנחנו בסך הכל זוג, אני מתחיל לנטות לכיוון הג'ימני - נכון, אני אורז בד"כ כפול אם לא יותר ממה שאני צריך בטיול, אבל אולי זה טוב כי הג'ימני יחייב אותי לארוז בחכמה וללמוד לנצל את הגגון בצורה מיטבית). היתרון הנוסף הוא שבעלות של ג'ימני, אני יכול להרשות לעצמי לקנות חדש או אחד שהוא עדיין באחריות, וזה בהחלט יתרון מבחינת אמינות.
הפחד שלי, ופה אני מקווה לקבל קצת חוות דעת, שהוא בכל זאת יהיה קטן מדי. אני יכול לחיות עם האיטיות שלו בכביש (יגרום לי להיות רגוע יותר), אני אשרוד נסיעה למילואים בצפון מדי פעם, זה בסדר, השאלה היא האם הוא מעשי לזוג שמטייל?

ishc
02-11-17, 06:11
יש פה מספיק אנשים עם ג׳ימני... תבקש לעשות סיבוב.
הגימני אמנם קטן, צפוף וקופצני אבל במשוואה של עלות מול תועלת ויכולת שטח הוא התמורה הכי טובה לכסף.

Sent from my iPhone using Tapatalk

boaz avrahami
02-11-17, 06:45
תבדוק גרנד צירוקי ZJ WJ בהתאם לתקציב ולאקזמפלר מתאים שתראה.
תוכל למצוא רכבים מדהימים עם עודף מהתקציב. שעלות האחזקה שלהם טובה משל היפנים שחשבת עליהם ושיתנו לך עבירות גבוהה בהרבה ויכולת לשפר כעומק הכיס

pelegw
05-11-17, 02:09
תודה על התגובות.
בועז, אני מבין את האהבה לג'יפ, אם הייתי מטפל לבד, כנראה שהייתי מקבל את ההמלצה שלך, אבל היות ואני לא, נראה לי שזה פשוט לא פרקטי לרדת לשנתונים כלכך ישנים.
בכל אופן, תודה :)

TRD
05-11-17, 19:00
משיטוט ביד-2 ראיתי לא מעט גרנדים משנת 2009 עם ק"מ סביר מאוד ניכנסים בתקציב שלך (80-90K) הבעיה היא שכולם בנזין 3700.
האופציה שהייתי עושה כניראה היא לוקח אחד כזה בכ80K ומתקין לו מערכת גז בעודף שנישאר.

boaz avrahami
05-11-17, 19:10
תודה על התגובות.
בועז, אני מבין את האהבה לג'יפ, אם הייתי מטפל לבד, כנראה שהייתי מקבל את ההמלצה שלך, אבל היות ואני לא, נראה לי שזה פשוט לא פרקטי לרדת לשנתונים כלכך ישנים.
בכל אופן, תודה :)

תבדוק שנית את ההנחות שיש לך לדבי ההוצאות על גיפ לעומת רכב יפני.
לדעתי בדיוק הפוך ממה שחשבת.
וככול שהרכב חדש יותר ירידת הערך מגיעה במקום הוצאות האחזקה.
תסתכל את החשבון הכולל.

גרנד WJ יש עד שנת 04

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

six 4 life
05-11-17, 19:15
אם אחרי סיבוב בג'ימני תוכל להסתדר איתו - זה רכב פשוט נהדר לטיולים עם אחזקה נמוכה ודיי זולה.
במקרה והחלטת ללכת על הכיוון אין שום סיבה שבעולם לקנות חדש, חפש לך רכב כזה 2008-2010 במצב טוב עם יד נמוכה וק"מ נמוך ואתה מסודר.
כלים אמינים מאוד, חסכוניים בדלק, חסכוניים באחזקה, אבל נקודה אחת גדולה לחסרונם - כסאות מזעזעים וזה משפיע מאוד בנסיעות של מעל חצי שעה.

assafy
05-11-17, 19:35
לג'ימני מעל 2015 (אלה עם הכונס אויר הפיקטיבי על המכסה מנוע) יש esp ובקרת משיכה.
לי באופן אישי הדברים האלו מאוד חשובים.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

pelegw
14-11-17, 03:57
טוב, אז אחרי הרבה התלבטויות, הוחלט על ג'ימני חדש, מחכה שיגיע... :)

תודה למי שהגיב ונתן כיווני מחשבה :)

ronbs
14-11-17, 08:40
רכב מעוה
אני רכשתי חדש ב 2008 והוא עדיין אצלי
אם אתם זוג אפשר לפרק את המושב האחורי

-->