PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקר מצבר (הפעם קצת שונה)

stdio
10-11-17, 08:47
שלום לכל באי הפורום.
שאלתי היא: כמה מכם החליפו מצבר לפני שהוא החזיר את חייו לבורא המצברים והלך לעולם שכולו טוב?

וסיפור הרקע, יש לי אופנוע BMW שאצלי כבר 4 שנים. בכל הזמן שהוא אצלי לא החלפתי לו מצבר (והוא לא היה חדש כאשר קניתי אותו מה שהופך אותו לנס רפואי רציני ביותר, כמעט כמו יוניקורן)
בכל אופן.... לאחרונה הוא מראה פרפורי גסיסה. קצת קשה להניע בבוקר וכו'. ובהתחשב בעובדה שהחורף מגיע ואף פעם לא כיף להתקע בלי מצבר (באופנוע צריך לפרק את כל הפרינגים על מנת להניע עם כבלים) חשבתי להתחדש במצבר חדש.
מצד שני - מעולם לא קניתי מצבר לפני שהקודם מת ... אני יודע שזה הדבר הנכון לעשות אך עם זאת מרגיש לי מוזר :)
אם הייתי יכול לקנות מצבר לפני שהרטיבו אותו - ולשים אותו בבית לאפסנה זה היה נהדר. אך אין לי מושג אם בכלל אפשר לקנות מצבר מבלי שהיבואן ימלא אותו בחומצה בעצמו ...

בקיצור - רעיונות יקבלו בברכה

שב"ש, רוי.

boaz avrahami
10-11-17, 10:02
כבר רכשתי בעברי מצברים שהגיעו יבשים ויחד עם שורת בקבוקים שמעמידים לתוךהפתחים ומאקטבים את המצבר

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

omri_t
10-11-17, 10:09
ראשית זה ממש לא נס.
בסופה ובצירוקי הורדתי מצברים בני 5.

לעניינינו- תחליף. למה לחכות?? כדי להרוויח עוד חודשיים?

ואולי כדאי להוציא מחלל המצבר שקע לכבלי התנעה.

חנן-ג'יפולוג
10-11-17, 13:46
בפעמים שקיבלתי התראה על סוף חייו הקרב של המצבר, כמו התנעה איטית יותר, או חוסר יכולת להתניע אם השתמשתי בו מעט כשהרכב לא מונע, החלפתי מצבר במיידי.

אתה קיבלת את ההתראה המוקדמת. זכית. תחליף מצבר עכשיו.

נדב42
10-11-17, 14:11
מה שחנן כתב.

Sent from my HTC One using Tapatalk

shachar
10-11-17, 16:53
מרפי מוסר ד"ש,

מסר שהוא מחכה ליום הכי גשום, כאשר תהיה רחוק מהבית, בשעה שחנויות סגורות ובאזור ללא קליטה.

וכמובן שאתה ממהר.

stdio
10-11-17, 17:28
א. תודה לכל העונים!
שוכנעתי :) יוזמן מצבר חדש בראשון :)

שבת שלום

רוי

יונימוג אדום
10-11-17, 18:10
דבר נוסף שיש לקחת בחשבון - מצבר עייף מעמיס מאוד על האלטרנטור ועל הסטארטר , ובכך מקצר את חייהם .
במשאית פורד קארגו שהייתה לי בעבר הקרוב - החלפתי יזום מצברים לאחר 4 שנות שירות , המשאית הניעה בסדר , אולם מאותם סיבות שפירטתי למעלה . האלטרנטור המקורי במשאית שבק לאחר 400000 ק"מ ( 25 שנים ) .

אילן

סער
14-11-17, 22:26
איזה מצבר זה היה? במצברים זולים שנתיים זה אורך חיים מקובל...
נסיעות בתדירות נמוכה כמו גם נסיעות קצרות בלבד מורידים ממשך החיים.
אם האופנוע לא בשימוש יומיומי ממליץ להתקין מצבר ג׳ל ומדי פעם לתת לו לילה מחובר למטען חכם.
אצלי בBMW יש קונקטור חיצוני יעודי לחיבור מטען או כבלים ללא צורך להגיע למצבר עצמו, אם אין לך (איזה אופנוע?) ממליץ להתקין קונקטור זרם גבוה במיקום נגיש

stdio
19-11-17, 10:12
הי סער, בוקר טוב.
האופנוע הוא BMW F650GS שנת 2005.
לשמחתי הוא שמיש באופן יום יומי (כמעט 250 קילומטר ביום).

אשמח לקבל פרטים על החיבור החיצוני למטען\כבלים.

בתודה מראש

רוי

אביב3
20-11-17, 21:34
אתה נוסע די והותר.
אין צורך בטעינה חיצונית.
תחליף למצבר חדש ותמשיך להנות.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

-->