PDA

צפייה בגרסה מלאה : למי שחשב שיורדים רק לחיים של הג'יפאים ...

נדב42
13-11-17, 13:47
מתוך: https://www.tel-aviv.gov.il/Residents/Transportation/Pages/BicycleEnforcement.aspx

117414

לפחות עלינו לא מאיימים בהוצאת האוויר מהגלגלים... לא יאומן, בריונות בחסות החוק יפה הנפש ...

סולי
13-11-17, 14:20
נשמע לי כלים לגיטימים... לשמירה על הסדר הציבורי.

אם היו נוהגים בזהירות ומתוך מחשבה על שאר משתמשי הדרך כנראה לא היה צורך בתקנות הללו.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

דרור ברלי
13-11-17, 14:29
המתועבים האלה יורדים לחיים של כולם.
לשיטה הזו קוראים הפרד ומשול.

יוצרים משברים, שנאות וסכסוכים בין אדם לחברו. משסים את הציבור זה בזה. הולכי רגל נגד רוכבי אופנים. רוכבי אופנים רגילים נגד חשמליים. בעלי מכוניות רגילות נגד ג'יפים. אוטובוסים נגד מכוניות פרטיות. בעד משטרה ונגד. ימנים נגד סמולנים ולהיפך זקנים נגד צעירים וצעירים נגד זקנים. המצב הזה שבו כל אחד הוא ''מיגזר'' ששונא את כל האחרים כי הם מפריעים לו - זה מסיט את האש ואת תשומת הלב מפרשיות השחיתויות ומהריקבון של הממסד ומקל על השלטון להדק את אחיזת החנק.

הכל בסדר. טודו בום. באדיבות השלטון הרע הזה אנחנו במדרון החלקלק ובדרך הנכונה לתהום שממנה כבר לא תהיה חזרה אלא בכוח.

boaz avrahami
13-11-17, 14:40
רגע דרור, אני חייב להבין, אתה חושב שהאופנים החשמליים כמו שמשתמשים בהם היום זה בסדר?

להשקפתי האכיפה צריכה להיות יותר אגרסיבית אפילו.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

סולי
13-11-17, 15:20
מה הקשר לכל מה שכתבת?!

אין מדרון חלקלק ואין ממשל ושלטון... בסהכ עירייה שעושה את שמוטל עליה.
אף אחד לא מחרחר ריב ולא הפרד ומשול...

זה יקרה כשבחורה עם חמוקיים ולבוש מינימלי תסע עם אוזניות תשים זין על הולכי הרגל או על הרכבים סביבה... וכשיגיע פקח לתת לה דוח תשים עליו זין ... כי זה קטנוני לדעתה ומי אתה בכלל... ואז הפקח יקרא לשוטר... ואז היא לא מאמינה שלוקחים לה 250שח קנס על זה שנסעה בסבבה שלה עם אוזניות ורק הפריעה לרכב אחד ... ותסרב להזדהות ואז השוטר יעצור אותה בכוח. ושני חבר'ה מהצד יצלמו סירטון של מעצר פיזי של קוזינה בנצי... ואז יעלו לדרעקבוק... ואז יתחילו קריאותמדינת משטרה משעמם להם שילכו לתפוס פושעים אמיתיים... וידה ידה ידה...

בחייאת.
כשנתנהג כמו בני אדם ונכבד את הסובבים לא יהיה צורך להשליט שררה וסדר בכל פינה.

רק אתם בתשקורת מחרחרים ומתסיסים .... (; לא... סתם.

נ.ב ג'יפאים סתם שונאים אותם ונטפלים... בלי סיבה.
ואלה הג'יפאים ששונאים את חבריהם סתם כי הממסד מחרחר ריבים... הם לא משתינים מהמקפצה... הם לא משתינים על הפקח... או על הרטג הם משתינים לך על הראש...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171113/5edb0942dcd440b944bc25baf1b51879.jpg

נדב42
13-11-17, 15:45
יש מקום לחקיקה וגם לאכיפה, אבל ראבקום, להוציא אוויר מהגלגלים ???

אגב, יש שם גם קצת הגיון - איסור רכיבה עם 2 אוזניות, אבל מותר עם אוזנייה אחת.

אז לא הכל שחור. חלק הגיוני, חלק בריוני, אבל הכל ביחד נכנס לאמאמא של הוורידים ...

zerez
13-11-17, 16:40
נשמע לי כלים לגיטימים... לשמירה על הסדר הציבורי.

אם היו נוהגים בזהירות ומתוך מחשבה על שאר משתמשי הדרך כנראה לא היה צורך בתקנות הללו.

שיאכפו גם על נהגי רכב וגם על הולכי רגל שהולכים בשבילי אופניים, אם רוצים לפתור בעיה אז צריך לטפל בכל האספקטים שלה ולא רק בזה שנוח.
ניסית פעם לרכב על אופניים בצד הימני של הכביש?

נדב42
13-11-17, 16:53
ראה בהודעה הראשונה: הולך רגל בשביל אופניים => 500 ש"ח קנס ...

boaz avrahami
13-11-17, 16:54
יש מקום לחקיקה וגם לאכיפה, אבל ראבקום, להוציא אוויר מהגלגלים ???

אגב, יש שם גם קצת הגיון - איסור רכיבה עם 2 אוזניות, אבל מותר עם אוזנייה אחת.

אז לא הכל שחור. חלק הגיוני, חלק בריוני, אבל הכל ביחד נכנס לאמאמא של הוורידים ...

גם לשפוך בקבוקי אלכוהול בים או לחבורות נוער בפארקים זו בריונות לכאורה.
אבל כשאתה חושב מה האלטרנטיבה ואיך להשיג הרתעה אז במחשבה שניה אלו הפתרונות הכי עדינים לדעתי.

אל תשכח מי קהל היעל...

asafk
13-11-17, 17:07
באמת? חוקים ראויים ובמקומם?
כשהחוקים כל כך מפורטים ולא משאירים מקום לשיקול דעת... אז הילדה בכיתה ד צריכה לרכב על האופניים בדרך לבית ספר בתנועה של הבוקר... על הכביש? כי על המדרכה יוציאו לה את האוויר והשביל אופניים לא מגיע עד לבית הספר? הגיוני ובהחלט פותר בעיה. כלומר זה יפחית את מספר הילדים שרוכבים לבית ספר כי אחרי שנדרסים זה לא קל לדווש.
אה, לא לזה התכוונו? חבל. כי זה מה שכתבו.
וזו בעיה. כשמספיק אנשים מתנהגים כמו חארות כי החוקים הבסיסיים והלא כתובים לא תקפים לגביהם (מי אתה שתגיד לי... יאללה חפרת... נמרוד אמר שאני אדם חופשי) אז נכתבים חוקים מופרזים שלא מבדילים בין עבריין מועד (סליחה, אדם חופשי) לבין אגם שיודע לכבד את סביבתו.

אסף.

נדב42
13-11-17, 17:31
דווקא לילדה בכתה ד' מותר לרכב על המדרכה אם אין שביל אופניים, הכל כמפורט ...

boaz avrahami
13-11-17, 17:57
אסף, למי שייכת המדרכה?
אני חושב שקודם כל להולכי הרגל ומאז שנולדו הקורקינטים והאופניים החשמליים אז הם השתלטו בצורה פרועה על המדרכה ועל הכביד ועל מעברי החציה.
החוקים האלו נולדו רק בגלל פראי האדם שלא מכבדים את הסביבה.

כן, גם אני נפגע מפראי האדם.
יש לי ג'יפ וטרקטורון ובגללם אני לא יכול לנסוע ולחנות בצורה תרבותית בחוף הים למשל.
לא יכול לבוא בטענות לאכיפה כי בלעדיה המצב היה בלתי אפשרי.
מעדיף ילדים הולכים ברגל (כי לפני עשר שנים הכלים האלו לא היו קיימים וכך גם החוקים) מאשר אנשים שנפגעים על ידי אופניים.

בוא ניכנס לפרופורציות

נמרוד
13-11-17, 18:27
כולכם מחוקקים חוקים ועוד חוקים אחד נגד השני. כל אחד רואה אחרת מה נכון ומה לא נכון, מה צריך לאכוף ובאיזה חומרה, מה עדיף, מה מסוכן יותר ופחות. עוד ועוד חוקים ותקנות. למה מונעים ממני להגביה את הרכב, או לסוע על חוף הים, מצד שני מי שמדבר בטלפון בנהיגה צריך לערוף לו את הראש. שאופניים יסעו רק על הכביש, שג'יפים יסעו רק במסלולים מוגדרים, בשביל מה בכלל צריך ג'יפים? למה בכלל לרדת מאספלט? בדנמרק לא יורדים מאספלט וטוב להם. משוגעים, קוקואים, כולכם.

אז מה רע בגישה האנרכיסטית-רציונלית: תחוקקו איזה חוקים שבא לכם (שתהליכי החקיקה יהיו ארוכים, מסורבלים ומפותלים, לפחות כדי שזה יקרה לאט). ואני אקח אחריות על עצמי. אני אסע, בג'יפ ובאופניים, איך ואיפה שאני מוצא לנכון. אם המדרכה ריקה מספיק ואני יודע שלא אפגע באף אחד - אוודא שגם אין פקח - ואסע בדרך הקצרה לאן שאני רוצה להגיע. ושלום על ישראל.

GodsFather
13-11-17, 18:27
כשהחוקים כל כך מפורטים ולא משאירים מקום לשיקול דעת... אז הילדה בכיתה ד צריכה לרכב על האופניים בדרך לבית ספר בתנועה של הבוקר... על הכביש? כי על המדרכה יוציאו לה את האוויר והשביל אופניים לא מגיע עד לבית הספר? הגיוני ובהחלט פותר בעיה. כלומר זה יפחית את מספר הילדים שרוכבים לבית ספר כי אחרי שנדרסים זה לא קל לדווש.
וזו בעיה. כשמספיק אנשים מתנהגים כמו חארות כי החוקים הבסיסיים והלא כתובים לא תקפים לגביהם (מי אתה שתגיד לי... יאללה חפרת... נמרוד אמר שאני אדם חופשי) אז נכתבים חוקים מופרזים שלא מבדילים בין עבריין מועד (סליחה, אדם חופשי) לבין אגם שיודע לכבד את סביבתו.

אסף.ששש...אל תספר... אבל הם לא יכולים לעצור את הילדה גם אם יש לה אופנוע על המדרכה. כי היא קטינה והחוק מונע מהם את זה....

boaz avrahami
13-11-17, 18:51
ששש...אל תספר... אבל הם לא יכולים לעצור את הילדה גם אם יש לה אופנוע על המדרכה. כי היא קטינה והחוק מונע מהם את זה....

ובגלל זה הם מוציאים לה אוויר

Honda TRX300EX

GodsFather
13-11-17, 19:01
ובגלל זה הם מוציאים לה אוויר

Honda TRX300EXאסור להם לעשות לה ולאופניים דבר ללא ההורים.

ד ו ר ו ן
13-11-17, 19:16
לגבי הילדה, לפקח אולי לא אבל לשוטר כן.

לגבי האופניים, אין לזה קשר לילדה.

השבוע ראיתי באיילון בבוקר איך סוף-סוף עוצרים ולוקחים אופניים חשמליים לכמה דפוקים בשכל בלי קסדה שרוכבים בין מכוניות גם בקטעים בהם התנועה שוטפת.

דרור ברלי
13-11-17, 19:24
רגע דרור, אני חייב להבין, אתה חושב שהאופנים החשמליים כמו שמשתמשים בהם היום זה בסדר?

להשקפתי האכיפה צריכה להיות יותר אגרסיבית אפילו.

Honda TRX300EX

אכיפה אגרסיבית זה לא כבקשתך. זה קולקטיבית. נגד כולם.

יום אחד, בסוף המשמרת, כשהפקח יסתכל בפנקס הדו''חות שלו וההספק לא ייראה מרשים, הוא בוודאי ייטפל למישהו שרק במקרה חצה את שביל האופניים. כי הוא יכול. וכי בסופו של דבר מהות האכיפה הזו היא להכניס כסף לקופה. כי איך לדעתך בועז, תימדד עבודת הפקחים? איך הם יצליחו לשכנע את מנהל המשמרת ואת מנהל אגף הפיקוח שהם באמת עבדו ולא ישבו על קפוצ'ינו וקרואסון ופלירטטו עם בחורות?...

מהר מאוד נשמע על אנשים שנפגעו/נפצעו כי פקח נחוש רדף אחריהם והפיל אותם מהאופניים.
אחר כך נשמע גם על פקח שחטף מכות ממישהו שהחליט שהוא לא מוותר ולא מאפשר להוציא לו אוויר.
ואז יתחילו לגייס למערך הפיקוח רק בריונים מפחידים - כל מיני רוסים גדולים עם ידיים ענקיות, ראש מרובע ומבט של רוצח, מהסוג של אלה ששומרים בכניסות למועדונים. והחבר'ה האלה יום אחד ירביצו לאנשים סתם ככה כי הם יכולים ובא להם ותמיד יוכלו להגיד שמישהו ניסה לברוח או התנגד להוצאת האוויר. וכן הלאה וכן הלאה. אפשר להרחיב מאוד את גבולות הדיון על מה זה בנאדם חופשי אבל אני ממש חרד ממה שקורה במדינה הזו. מעודף החוקים ומעודף האכיפה שהופכים את המדינה החופשית לכאורה הזו למשהו מאוד לא נעים.

אלה החוקים הכי מטומטמים שחבורת הנבלים המנוולים שמנהלת את המדינה הזו הוציאה תחת ידיה. הם מטומטמים יותר אפילו מתקנה 380.... כשהחוקים כל כך מטומטמים והזויים, בסופו של דבר באמת כל אחד ייאלץ לעשות מה שבא לו ויצפצף - וייקח אחריות. או שישלם את הקנס או שיברח מהפקח או שסתם ייקח איתו ונטיל ספייר ומשאבה בתיק בכל פעם שהוא יוצא לסידורים על אופניים.

תסתכלו טוב מה קורה כאן. כל אחד פה נהיה מגזר.
הולכי רגל, אמהות עם עגלות, זקנים, ילדים. רוכבי אופניים רגילים, רוכבי אופניים חשמליים, רוכבי קורקינטים, רוכבי קטנועים, רוכבי אופנועים, נהגי מכוניות רגילות. נהגי ג'יפים, נהגי משאיות, נהגי אוטובוסים, נהגי מוניות, בלונדינים, ג'ינג'ים, ממושקפים, מקריחים.... להמשיך?

כל אחד מהמגזרים האלה חושב שרק לו מגיע להשתמש בכביש ובמדרכה להנאתו וכל היתר מפריעים לו ומסכנים אותו ולכן צריך ''אכיפה אגרסיבית'' נגדם. נגד כווווווולם.
חוץ מבועז.
סליחה. חוץ מבועז וממני.

וזה ייגמר רע. ושלא תגידו אחר כך שלא הזהירו אתכם.

גיא
13-11-17, 20:40

אסף.

כללים לרכיבה על אופניים רגילים

ברחובות בהם קיימים שבילי אופניים, חל איסור מוחלט לרכב במדרכה. הרכיבה תתבצע בשבילי האופניים בלבד.
ברחובות בהם הוגדרו וסומנו כממותני תנועה בתמרור מיוחד (30 קמ"ש), רכיבה על אופניים במדרכה אסורה והיא תהיה בכביש בזהירות. הוראת החוק הנ"ל תקפה לרוכבים שגילם מעל 16 שנים, על אופניים רגילים.
ברחובות בהם אין שביל אופניים והם לא הוגדרו ממותני תנועה, לא תבצע העירייה אכיפה כנגד רוכבי אופניים רגילים הרוכבים במדרכה.

יגאל81
14-11-17, 11:31
כללים לרכיבה על אופניים רגילים

ברחובות בהם קיימים שבילי אופניים, חל איסור מוחלט לרכב במדרכה. הרכיבה תתבצע בשבילי האופניים בלבד.
ברחובות בהם הוגדרו וסומנו כממותני תנועה בתמרור מיוחד (30 קמ"ש), רכיבה על אופניים במדרכה אסורה והיא תהיה בכביש בזהירות. הוראת החוק הנ"ל תקפה לרוכבים שגילם מעל 16 שנים, על אופניים רגילים.
ברחובות בהם אין שביל אופניים והם לא הוגדרו ממותני תנועה, לא תבצע העירייה אכיפה כנגד רוכבי אופניים רגילים הרוכבים במדרכה.שאלת תם. מה ההגדרה של רוכב אופניים? זה שמפדל או כל אחד על האופניים?

אם אני נוסע ומרכיב את הבת שנתיים שלי אז אני אמור לנסוע בכביש?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

גיא
14-11-17, 11:47
שאלת תם. מה ההגדרה של רוכב אופניים? זה שמפדל או כל אחד על האופניים?

אם אני נוסע ומרכיב את הבת שנתיים שלי אז אני אמור לנסוע בכביש?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

אם תקרא את ההנחיה.
תגלה שיש התיחסות להרכבה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->