PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת פרקט למינציה.

שפן13
13-11-17, 14:32
לבאי הפורום שלומות!
בקרוב, עם גמר פרוייקט שיפוץ בביתי, בכוונתי לרצף שטח נרחב למדי (כ120 מ"ר) בפרקט למינציה.
בעבר כבר הנחתי פרקט דומה בחדרים קטנים בדירה שכורה בה התגוררתי.

שאלותי-
1.בעבר הסתפקתי במשור אנכי (jig-saw) לביצוע החיתוכים. כיוון שכאן מדובר על עבודה רצינית חשבתי להתחדש במסור ייעודי. איזה מסור הכי מתאים לעבודה (חיתוך הפרקט עצמו+פאנלים בהמשך)?
חשבתי על מסור גרונג-פנדל עם משיכה. האם אני בכיוון?
2.בגבול בין חדר למסדרון ובין חלל לחלל בבית, האם חובה לעשות מרווחי התפשטות? מה כלל האצבע בנושא מרווחים מסוג זה?

תודה מראש לעונים!

DANI1
13-11-17, 17:22
אין בעיה לעבוד עם גי'קסו , מסור פנדל הוא טוב יותר השאלה האם יהיה לך בו שימוש בהמשך? משור שיהיה לך טוב זה בקוטר 16"-18"
המרווח ליד בקיר חייב להיות כ10-12 מ"מ .
לעניין הפנלים , היום משתמשים בפנל פי וי סי שאותו ניתן לצבוע בכל צבע שרוצים .
בהצלחה

jacob72
13-11-17, 22:21
מלבד המסור יש כלים נוספים שאתה צריך. זה מעיין איזמל ייעודי. נראה כמו לום קטן. הייעוד שלו לדחוף את החלקים המשתלבים אחד לשני.

שפן13
13-11-17, 22:28
תודה על התגובות!
אני נוהג להתפנק בכלי מתאים לפני עבודה גדולה. מעולם עוד לא הצטערתי על רכישת כלי. תמיד יגיע הפרוייקט הבא...
:cool:
את הלום הקטן מכיר- יש בידי.

האם פנדל= מסור שניתן למשוך על מסילה לטובת השלמת החיתוך?

jacob72
14-11-17, 07:38
תודה על התגובות!
אני נוהג להתפנק בכלי מתאים לפני עבודה גדולה. מעולם עוד לא הצטערתי על רכישת כלי. תמיד יגיע הפרוייקט הבא...

האם פנדל= מסור שניתן למשוך על מסילה לטובת השלמת החיתוך?אם חסר לך .אשמח להשאיל לך.

בהצלחה

liontamer84
14-11-17, 09:32
תודה על התגובות!

האם פנדל= מסור שניתן למשוך על מסילה לטובת השלמת החיתוך?

פנדל יעשה את העבודה לחיתוכי הפינות וייתן 90 מעלות בצורה הכי טובה שיש.

לצרכי חיתוך לאורך כל החתיכה של הפרקט - זה לא יספיק (אלא אם כן אתה מביא פרקט במידה יחסית קטנה - אם קיים כזה בכלל)

לצורך חיתוך לכל האורך השתמשתי במסור עגול.

בהצלחה
רועי

שפן13
20-11-17, 00:24
תודה על התגובות המחכימות ועל הנכונות לסייע חברים!

-->