PDA

צפייה בגרסה מלאה : טויוטה היילקס 2017 -ליומיום וטיולים

idanw
15-11-17, 21:08
יש לי מחלה... אני אוהב ציוד והרבה. אחרי 10 שנים שהתרגלתי למרחב של דיפנדר ארוך (ולפניו, בתקופת הרווקות סמוראי ארוך), החלטתי שנמאס לי מהרעש, המזגן המוגבל וחוסר הנוחות הכללי והחלפתי לניסן פטרול 2008 נדיר שהתגלגל אלי במקרה.
אמנם הפטרול נחשב רכב גדול, אבל אחרי שמתרגלים למלא דיפנדר + גגון בציוד, פתאום תא המטען של הפטרול נראה צפוף...

מפה לשם, רצה הגורל ואחרי שנה וקצת של שימוש, הפטרול הלך לעולמו בתאונה.

אחרי הרבה התלבטויות, החלטתי שהכי נכון יהיה להתפשר על נוחות הנסיעה של טנדר חדש לטובת שפע של מקום אחסון כפלטפורמה לרכב טיולים.
השימוש שלי הוא יומיומי כפרייבט וגרירת נגרר של 1.5 טון מידי פעם, גיחות קצרות לשטח הקרוב לבית על בסיס כמעט יומי וטיול עם לינה אחת לחודש.

הרכב נרכש אוטומטי (דרישת האישה) ללא תוספות שייתוספו בקרוב.

מה בתוכנית?
סגירת ארגז וסידור תא המטען לשימוש מודולרי, שדרוג מערכת המתלים (הנוראית), מיגון סף שיחליף את מדרגות הפלסטיק המקוריות.

נמרוד
15-11-17, 21:09
תתחדש.
צמיגי שטח, וזהו.

ד ו ר ו ן
15-11-17, 21:11
תתחדש!

גלעד .ג.
15-11-17, 21:25
תתחדש, מיגונים , צמיגים ויאללה לשטח...

Sent from my iPhone using Tapatalk

idanw
15-11-17, 21:34
תודה!

השדרוג הראשון היה ציפוי הארגז.
אני לא אוהב את ציפויי הפלסטיק - הם לוקחים נפח מהארגז ומכסים את אזני העיגון המקוריות.
לציפוי השתמשתי בסוג של אפוקסי מעורב עם גומי.
החומר הספציפי הזה נקרא ROAD WARRIOR מתוצרת RUST-OLEUM
מגיע בערכה שמכילה בסיס ומאיץ ואת כל מה שצריך ליישום - החומר מרגיש מאוד איכותי. המברשת והרולר המצורפים לערכה באיכות מאוד ירודה - עדיף לקנות בנפרד מברשת איכותית יותר (או ליישם בהתזה)

sony
15-11-17, 22:13
תתחדש. נראה מעולה. איפה קנית את החומר וכמה עלה?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

idanw
16-11-17, 06:11
הם היבואנים - http://mbmi.co.il/
עלה כ650 ש"ח.

דניאל מאירי
16-11-17, 07:58
ההחלטה הכי טובה שאפשר לקבל.
תתחדש ותהנה.
בשבוע שעבר ביקרתי באספיר במושב משמר השבעה.
יש שם ויגו הדגמה שמורכב עליו כל הארסנל שלהם.
נראה מרשים מאוד - ממש רכב מסעות.
דניאל

איל מ
16-11-17, 11:21
שאלה,
מה שקנית מגיע עם נעילת דיפרנציאל?

idanw
16-11-17, 16:55
מה שקנית מגיע עם נעילת דיפרנציאל?

כן.
בניגוד לעבר, בדגמים החדשים גם הדגם האוטומטי מגיע עם נעילה מקורית.

עידן

GodsFather
16-11-17, 17:39
מברוק

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

erezgur
16-11-17, 17:50
תתחדש עידן,

נראה יפה ואני סומך עליך שהוא רק ישתבח בתקופה הקרובה ...

idanw
16-11-17, 20:08
צמיגי שטח, וזהו.

לא ממש מוצא צמיגי שטח במידה הזאת (265/65/17) יש למישהו גישה לאוטודאטה כדי לדעת איזה מידות מותרות?

תודה

נדב ש.
16-11-17, 20:50
תתחדש עידן.

בקשר לצמיגים, חפש גודייר דורטרק, זה לא 100% שטח בהגדרה אבל עושה את העבודה מצויין, מורכב אצל חבר בלנדקרוזר.
או קופר st-max שזה גם צמיג קצת יותר מחצי חצי.

avikkllk
17-11-17, 15:26
מדהים תתחדש יפייפה

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

geva dover
17-11-17, 22:02
+1 על הצמיגי ST MAX של קופר, הוא צמיג שנחשב חמישים חמישים אבל מאוד אגרסיבי.
מורכב על ההיילקס העתיקה שלי כבר כמה חודשים וכל פעם מחדש אני מתפלא מהם

Avi Meir
17-11-17, 22:29
צמיגי BF Goodrich AT KO2

idanw
18-11-17, 06:41
צמיגי AT לא רעים בכלל כבר מורכבים על הרכב (הגיעו איתו).
אני לא רואה טעם להחליף צמיג חדש בצמיג אחר שהוא לא צמיג שטח מלא.

אחפש מידות מותרות אצל היבואן.

Avi Meir
18-11-17, 08:19
מקסיס 764

idanw
08-12-17, 11:34
יש כמה תוספות -

- מיגון סף - המדרגות המקוריות אמנם נוחות, אבל בפגישה עם סלע הן מתרסקות ופוגעות בפח הרכב - הרכבתי זוג פאנלים מברזל של ראסטה - גם כדי לאפשר הרמה עם הייליפט.
- פגוש אחורי עם וו נשלף ואזני חילוץ מסיביות מגתוס - הוא היה היחיד שלא פוגע בזוית הנטישה.

בעזרתו האדיבה של דרור הראל (שגריר ג'יפולוג בגרמניה) הגיעה חבילה מAlu-Cab דרום אפריקה:

ארגז אלומיניום עם דלתות צד - שמאפשר גישה מכל הכיוונים וללא צורך בפירוק הדלת המקורית. הארגז מרושת בפרופיל אלומיניום שקולט ברגי M8 - שמאפשר מודולריות מקסימלית והרכבה של כל דבר בכל מקום בלי קידוח - גם על הגג. הארגז הוזמן עם חלון הזזה קדמי כדי לאפשר הובלה של כלבים וחלון אחורי אטום כדי לשמור על שדה הראייה לאחור. הארגז מיוצר באיכות מאוד גבוהה, מגיע עם אטמים מקוריים - רחוק שנות אור מארגזי הפח הישראליים. פיצ'ר נוסף הוא אפשרות פירוק מהירה (4 ברגים, 5 דקות עבודה לשני אנשים) - זה מאפשר גמישות ושימוש גם בטנדר פתוח בקלות יחסית.

גגון - זוג מוטות רוחב שמתחבר לפרופיל הקיים על גג הארגז ומאפשר העמסה של עד 400 ק"ג.

זוג ארונות צד - לציוד מטבח וציוד בשליפה מהירה - הזמנתי אותם על חצי מהדלת, על מנת שישאירו גישה לארגז מהצד.

זוג מגירות אלומיניום - בעומק 1.2 (ולא עד הסוף) כדי לאפשר הרכבה של מיכל מים קבוע מאחוריהן.

מגירה נשלפת למקרר (שיצטרף בקרוב) - המגירה נשלפת ויורדת ב45 מעלות לאפשר גישה נוחה לתכולת המקרר.

סככת צד נפתחת כמניפה - 270 מעלות - מאוד מאוד מסיבית - זאת הסככה היחידה בשוק שאפשר לפתוח ללא עמודים גם בתנאי רוח. היא מגיעה עם עמוד בודד לתנאי רוח קיצוניים.

שולחן אלומיניום - עם מסילות מובנות בגג הארגז.

תוספת המשקל (כ200 ק"ג סה"כ לפני ציוד) משפרת משמעותית את נוחות הנסיעה, מה שאולי ידחה קצת את שדרוג המתלים.

מה נשאר?

סידור הציוד בתאים, מיכל מים קבוע, מקרר וזהו בינתיים :)

ד ו ר ו ן
08-12-17, 11:55
מוצר יפיפה.

זה לא הופך אותו ל״ארגז סגור״ וצורך ברישוי?

יונתןמצפה
08-12-17, 12:06
גילוי נאות- אני לא מתחבר לתצורת הטנדרים כרכב טיולים.
אבל, כשנסעתי עם טנדר עם ארגז סגור עם תאי צד בקונספט דומה למשך כמה שנים הגעתי למסקנה שאם טנדר כרכב טיולים אז רק ככה!
עידן- סחתיין! זה נראה פצצה.
לדעתי אם יהיה יבוא סדיר של מוצרים כאלו בארץ במחירים שיכולים לתת תחרות למתקינים המקומיים זה ישבור את השוק.
מעניין כמה עלה ואם בכלל יצא יקר יותר מהתקנה מקומית שבארץ היתה עולה בין 10 ל- 15 ואף יותר. ללא המגירות וההתקנים הנוספים.
ואכן לא פגשתי עדיין התקנה מקומית עם התאמה ואטימה מושלמת כפי שאתה מתאר.

amir_shai
08-12-17, 12:11
מוצר יפיפה.

זה לא הופך אותו ל״ארגז סגור״ וצורך ברישוי?יפה מאד!
אותה שאלה כמו דורון אבל לכיוון של האפשרות לפרק ואז בעצם הפכת "ארגז סגור" (בהנחה ששינית ברשיון) לארגן פתוח.

אתה יכול לשתף במחיר של הסגירה הזאת?

ואולי אתה יודע אם יש להם סגירה לדגמי היילקס 2002-2006 ?

תודה,
שי

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

ד ו ר ו ן
08-12-17, 12:23
תוספת המשקל (כ200 ק"ג סה"כ לפני ציוד) משפרת משמעותית את נוחות הנסיעה, מה שאולי ידחה קצת את שדרוג המתלים.

הפוך..עכשיו יותר חשוב לאפס את המתלה.

תחשוב שעד עכשיו בארגז רגיל העמסת 200-300קג ציוד, וקיבלת את ההתנהגות של הרכב כעת.

עכשיו, עם הסגירה, הרכב מתחיל מנק׳ הבסיס+200קג קבועים, ולזה תוסיף את משקל הציוד לטיול.

עם החישוב החדש, הרכב ישב נמוך ומהלך כניסה יקטן+ריסון לא מיטבי של הבולמים המקוריים=חוסר נוחות בשטח.

GodsFather
08-12-17, 14:53
איך אתה מגיע לקצה המגירה כשהיא בפתיחה מלאה?

avikkllk
08-12-17, 17:51
ארגז פגז אהבתי.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

עירא
08-12-17, 18:08
ראשון בתור לקנות אותו כשימאס לך

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור הראל
08-12-17, 20:01
מה שיפה בהארדטופ של אלו קאב אבזור מלא של כל צרכי בעל הרכב ללא קידוח או ריתוכים, שלדת הארגז מורכבת מפרופילים עם תעלות דרכם ניתן להחדיר ברגי m8 ולחבר כל מתקן אפשרי לשילדה עצמה בתוך הארגז ועל גג הארגז . על הגג ניתן לעמוד וניתן לשאת עליו 250 ק"ג בנסיעה ו400 במצב סטטי (האמת שאפשר גם יותר אבל אין צורך בזה) ההארדטופ כולל תאורה פנימית ויש יותר מ20 תוספות שונות שניתן להתקין בתוכו ועליו. ההארדטופ מורכב כולו מאלומיניום ושוקל 58 ק"ג בלבד.
באופן אישי אני נרגש לראות את המוצרים האלו בישראל פשוט בא לי להניף דגל ולשיר את התקווה באמצע הרחוב פה בגרמניה אבל אני נאלץ להמנע מכך ( תימני שר התקווה באמצע גרמניה עלול להיות מורכב)

אני מקווה שעידן יעלה תמונות של הShadow Awn שזו הצילייה הטובה ביותר שאני מכיר(באנדרסטייטמנס) .פתיחה מלאה בכל 20 שניות סגירה ב40שניות. יריעה אלומיניום שיעלה מאד בתנאי שמש קופחת האלומיניום מונע מהחום לחדור דרך היריעה והיא אטומה לחלוטין למים.

גילוי נאות- אני היבואן האירופי (תימני כן?) של אלו קאב וגם מחזיק מניות בחברה בדרום אפריקה.

amir_shai
08-12-17, 20:43
מה שיפה בהארדטופ של אלו קאב אבזור מלא של כל צרכי בעל הרכב ללא קידוח או ריתוכים, שלדת הארגז מורכבת מפרופילים עם תעלות דרכם ניתן להחדיר ברגי m8 ולחבר כל מתקן אפשרי לשילדה עצמה בתוך הארגז ועל גג הארגז . על הגג ניתן לעמוד וניתן לשאת עליו 250 ק"ג בנסיעה ו400 במצב סטטי (האמת שאפשר גם יותר אבל אין צורך בזה) ההארדטופ כולל תאורה פנימית ויש יותר מ20 תוספות שונות שניתן להתקין בתוכו ועליו. ההארדטופ מורכב כולו מאלומיניום ושוקל 58 ק"ג בלבד.
באופן אישי אני נרגש לראות את המוצרים האלו בישראל פשוט בא לי להניף דגל ולשיר את התקווה באמצע הרחוב פה בגרמניה אבל אני נאלץ להמנע מכך ( תימני שר התקווה באמצע גרמניה עלול להיות מורכב)

אני מקווה שעידן יעלה תמונות של הShadow Awn שזו הצילייה הטובה ביותר שאני מכיר(באנדרסטייטמנס) .פתיחה מלאה בכל 20 שניות סגירה ב40שניות. יריעה אלומיניום שיעלה מאד בתנאי שמש קופחת האלומיניום מונע מהחום לחדור דרך היריעה והיא אטומה לחלוטין למים.

גילוי נאות- אני היבואן האירופי (תימני כן?) של אלו קאב וגם מחזיק מניות בחברה בדרום אפריקה.אז אפשר לשאול אותך ישירות.
האם יש את הסגירה הזאת להיילקס 2002-2006?
כמה עולה?

תודה,
שי

דרור הראל
08-12-17, 22:54
להיילוקס משנת 2005- 2015 ומ 2016 , אני מניח ששלך זה הדגם הישן יותר. מחירים רק עידן יוכל לתת לי אין מושג מהן עלויות היבוא ומיסוי לישראל.אני לא מעורב בזה מעבר לסייע לעידן בקשר מול אלו קאב. יותר אינפורמציה ותמונות באתר alu.cab לא צריך www

idanw
09-12-17, 05:46
זה לא הופך אותו ל״ארגז סגור״ וצורך ברישוי?

בגדול כן. אנחנו מנסים לפתור את זה מול משרד התחבורה.

- - - Updated - - -

אתה יכול לשתף במחיר של הסגירה הזאת?

המחיר עוד לא סגור סופית והוא תלוי בעיקר בדרישות התקינה הישראליות. אני מניח שזה ייקח כמה שבועות עד שהמחיר יתבהר - אבל ההערכה היא סביב 14 אלף ש"ח, לסגירה בלבד.

- - - Updated - - -

הפוך..עכשיו יותר חשוב לאפס את המתלה.

תחשוב שעד עכשיו בארגז רגיל העמסת 200-300קג ציוד, וקיבלת את ההתנהגות של הרכב כעת.

עכשיו, עם הסגירה, הרכב מתחיל מנק׳ הבסיס+200קג קבועים, ולזה תוסיף את משקל הציוד לטיול.

עם החישוב החדש, הרכב ישב נמוך ומהלך כניסה יקטן+ריסון לא מיטבי של הבולמים המקוריים=חוסר נוחות בשטח.

כרגע, מבחן התחת מוכיח אחרת - הרכב יותר נוח משמעותית. אבל אני מניח שלאורך זמן אתה צודק ובכל מקרה מתוכנן שינוי מתלים.

- - - Updated - - -

איך אתה מגיע לקצה המגירה כשהיא בפתיחה מלאה?

לא מבין את השאלה. פשוט עומד ליד.

- - - Updated - - -

[QUOTE=דרור הראל;774088]אני מקווה שעידן יעלה תמונות של הShadow Awn שזו הצילייה הטובה ביותר שאני מכיר(באנדרסטייטמנס) .פתיחה מלאה בכל 20 שניות סגירה ב40שניות. יריעה אלומיניום שיעלה מאד בתנאי שמש קופחת האלומיניום מונע מהחום לחדור דרך היריעה והיא אטומה לחלוטין למים.
QUOTE]

מקווה שהיום

GodsFather
09-12-17, 14:46
מהתמונה נראה שהמגירה במרכז הארגז ואילו הגישה אל החלק הפנימי שלה מרוחק בשל דלת הארגז וכיוב.

אולי זה תעתוע של הצילום.

DanK
09-12-17, 16:45
תתחדש, נראה מצוין!

דן.

idanw
09-12-17, 20:31
תודה דן,

מצורפות תמונות של הסככה

amit_san
09-12-17, 23:04
ערב טוב עידן,
לפי מיטב זכרוני המידה הנוספת לצמיגים עלולה "לאכזב" אותך :
265/60R18

עמית.

liontamer84
10-12-17, 08:54
נראה מדוגם ברמה אחרת.
לא מפתיע כשזה מגיע אליך.

כשהצילייה פתוחה - זה לא מפריע לפתוח את התא השמאלי?
מה המשקל של הצילייה?

idanw
10-12-17, 09:58
כשהצילייה פתוחה - זה לא מפריע לפתוח את התא השמאלי?
מה המשקל של הצילייה?

כשהצילייה פתוחה והדלת נפתחת, היא פוגעת באחד מהפרופילים של הצילייה - שמצופה באיזור הזה בפלציב, כדי למנוע רעש וחיכוך. זה נכון גם לדלת האחורית.

הצילייה שוקלת 30 ק"ג.

עידן

idanw
01-01-18, 11:55
שדרוג חדש!

לרכב הצטרף מקרר Snomaster Classic בנפח 56 ליטר מחולק לשני תאים נפרדים עם בקרת טמפ' נפרדת. כל תא יכול לשמש כמקרר או מקפיא או להיות כבוי לצרכי חיסכון באנרגיה - וזה מאפשר גלידה בחודשי הקיץ במידה ומגדירים את אחד התאים כמקפיא או סתם חלוקת מזון נוחה יותר בין שני התאים כשהם מוגדרים כמקרר (ירקות\פירות בתא אחד והשאר בתא השני)
למקרר שלט רחוק לקבינה שמאפשר לראות את הטמפ' בכל תא, להגדיר טמפ', לראות את מצב הטעינה במצבר, להגדיר באיזה מתח המקרר יכבה ולכבות או להדליק - השלט עובד ב Bluetooth.
בשלב זה, המקרר מחובר למצבר המקורי ברכב - הוא מצליח לעבוד לפחות 48 שעות ללא התנעה (לא ניסיתי יותר) עם שמירת יכולת התנעת הרכב וזה יותר ממספק אותי.

המקרר מורכב על גבי מגש שנשלף ויורד ב45 מעלות - של Alu Cab ומאפשר לראות מה יש בתוך המקרר.

GodsFather
01-01-18, 12:02
לא גבוה מידי?

idanw
01-01-18, 12:21
לא.
אני בגובה 1.72 ומגיע בקלות לתחתית המקרר.

ד ו ר ו ן
01-01-18, 12:59
בשלב זה, המקרר מחובר למצבר המקורי ברכב - הוא מצליח לעבוד לפחות 48 שעות ללא התנעה (לא ניסיתי יותר) עם שמירת יכולת התנעת הרכב וזה יותר ממספק אותי.

מנסיון, זה אמנם עובד אבל אתה פוגע קשות במצבר שאינו מצבר פריקה עמוקה.

אצלי, הרכב הניע אחרי כמעט יומיים אבל מבדיקה בהמשך המצבר נפגע.

לא ממליץ לעבור את פרק זמן של לילה שלם ללא הנעה לטעינה.

שים לב שהמנויים הגדולים ובטח בדיזל, נההנעה עצמה לוקחת הרבה מהמצבר, ואם הבאת אותו קרוב לגבול התחתון, אמנם תניע, אבל הורדת את המצבר עמוק לתחום הנזק.

בנוסף, זה דורש זמן לא מבוטל למנוע לעבוד כדי להחזיר את מה שהתרוקן.

zivo
01-01-18, 21:17
מנסיון, זה אמנם עובד אבל אתה פוגע קשות במצבר שאינו מצבר פריקה עמוקה.

אצלי, הרכב הניע אחרי כמעט יומיים אבל מבדיקה בהמשך המצבר נפגע.

לא ממליץ לעבור את פרק זמן של לילה שלם ללא הנעה לטעינה.

שים לב שהמנויים הגדולים ובטח בדיזל, נההנעה עצמה לוקחת הרבה מהמצבר, ואם הבאת אותו קרוב לגבול התחתון, אמנם תניע, אבל הורדת את המצבר עמוק לתחום הנזק.

בנוסף, זה דורש זמן לא מבוטל למנוע לעבוד כדי להחזיר את מה שהתרוקן.

+1
אתה מקצר את האורך חיים של המצבר שלך ומסתכן בתקיעה ללא יכולת התנעה. בהנחה שאתה באמת משתמש במקרר, ואתה משאיר את הרכב לילות עם מקרר עובד, עם מקרר בגודל הזה, אתה חייב מצבר פריקה עמוקה כמצבר צרכנים.
צריך לקחת בחשבון (ואני לא מכיר פתרון), זרם הטעינה של מצבר פריקה, נמוך בהרבה ממצבר התנעה (אם רוצים לשמור עם האורך חיים של המצבר פריקה), וזה אומר טעינה ארוכה.

שאפו גדול על כל הדיגום.
תוך כמה זמן יופיע אוהל על הגג??? :-)

amir_shai
01-01-18, 21:24
שדרוג חדש!

לרכב הצטרף מקרר Snomaster Classic בנפח 56 ליטר מחולק לשני תאים נפרדים עם בקרת טמפ' נפרדת. כל תא יכול לשמש כמקרר או מקפיא או להיות כבוי לצרכי חיסכון באנרגיה - וזה מאפשר גלידה בחודשי הקיץ במידה ומגדירים את אחד התאים כמקפיא או סתם חלוקת מזון נוחה יותר בין שני התאים כשהם מוגדרים כמקרר (ירקות\פירות בתא אחד והשאר בתא השני)
למקרר שלט רחוק לקבינה שמאפשר לראות את הטמפ' בכל תא, להגדיר טמפ', לראות את מצב הטעינה במצבר, להגדיר באיזה מתח המקרר יכבה ולכבות או להדליק - השלט עובד ב Bluetooth.

המקרר מורכב על גבי מגש שנשלף ויורד ב45 מעלות - של Alu Cab ומאפשר לראות מה יש בתוך המקרר.++1 על הדיגום.
חבל שאין להיילקס 2005 ומטה :-(

idanw
01-01-18, 21:56
לגבי המצבר - כמובן שאני מודע לזה שזה מקצר את אורך חיי המצבר, אבל בפועל, מדובר בכ1-2 לילות בחודש שבהם המקרר עובד ללא טעינה וכמעט תמיד הרכב מונע על הבוקר - אופי הטיולים שלי הוא מדלג ולא מתנחל...
בכל מקרה - בלילה כזה מתח המצבר לא יורד מ11.8V ואין סכנה לכך שלא אצליח להתניע - המקרר יכבה עצמו הרבה לפני - וגם אם המצבר לא יניע, תמיד יש ברכב בוסטר לגיבוי.

באופי השימוש הזה, אין לטעמי הצדקה (בשיקולי עלות\תועלת) למצבר נוסף (עלות המצבר+תושבת+בקר הטעינה) - גם אם המצבר יחזיק שנה במקום 3 (וזה ממש בהגזמה)

קיבלתי לא מעט שאלות בפרטי לגבי מקררי SNOMASTER - מדובר בחברה דרום אפריקאית שמייצרת מקררים במפרט גבוה מאוד - ויש לנו הזמנה גדולה של חלק גדול מהמגוון שלהם שצפויה להיות מוכנה למכירה בארץ לקראת פסח.
מבחינתי מדובר בבשורה של ממש לשוק המקררים הישראלי - המפרט שלהם הוא מהטובים בעולם וללא ספק הכי טוב שקיים בישראל (גוף נירוסטה (ולא רק ציפוי), הזנת 220/12/24, שלט רחוק, תיק נשיאה מבודד כלול כסטנדרט, ידיות וצירי נירוסטה, מדחס חסכוני מאוד, פותחן בירה בילט אין!! ;), 5 שנים אחריות על המדחס והכי חשוב - מחיר זהה למחיר בארה"ב ובאוסטרליה! המגוון שיגיע לארץ יהיה בגדלים של 35-60 ליטר.

לגבי אוהל גג - אני מניח שמתישהו זה יבוא - הסיבה העיקרית שאני לא משתמש בזה היא שאנחנו ארבעה (זוג+2) ואין אוהל גג שנותן נוחות ומרווח לכמות אנשים כזאת כמו שTURBO TENT נותן ושמאפשר עמידה.

עידן

ד ו ר ו ן
01-01-18, 22:13
לגבי המצבר - כמובן שאני מודע לזה שזה מקצר את אורך חיי המצבר, אבל בפועל, מדובר בכ1-2 לילות בחודש שבהם המקרר עובד ללא טעינה וכמעט תמיד הרכב מונע על הבוקר
יש הבדל גדול מאד בין לילה בודד ל-48 שעות.
לילה בודד זו לא בעיה, 48 שעות זה יכול להרוג מצבר הרבה לפני שנה.
ב"ניסוי" הראשון שלי עם המקרר, עם הפעלה רציפה שך קצת מעל 40 שעות, המצבר נפגע ולא נטען אח"כ כמו שצריך, נבדק והוחלף.

בכל מקרה - בלילה כזה מתח המצבר לא יורד מ11.8V ואין סכנה לכך שלא אצליח להתניע - המקרר יכבה עצמו הרבה לפני

כשהמקרר מתנתק זה אומר אכן שהמצבר יאפשר לך הנעה, אבל אתה שוכח שאתה עם רכב דיזל.
הצריכה של המנוע לנרות חימום טרום ההנעה, והנעת המנוע עצמה, גדולים מאד יחד.
אם הגעת למצב של ניתוק המקרר, או קרוב לכך, והמצבר עומד על 11.8 ואפילו "רק" 12V, ההנעה מורידה אותו עמוק מתחת לכך.
אז הנעת, נכון, אבל אתה גומר את המצבר.
זה לא עניין של שנה מול שנתיים, זה יכול להיות כמה חודשים בקושי.
מאז שהתקנתי שעון טעינה, עם מספרים, לא רק "יש/אין טעינה", אני מודע הרבה יותר (מידי..) כמה המצבר עובד בהנעה, וכמה זמן לוקח לו לחזור לטעינה מלאה אחרי הנעה.

idanw
01-01-18, 22:18
צודק - מכיוון שמדובר תמיד בלילה אחד מקסימום, אין לי צורך במצבר נוסף. אם יהיה יותר או אם אראה שהמצבר לא מחזיק זמן - אוסיף.

zivo
01-01-18, 23:01
פעם שני ברציפות :-) +1 לדורון.

עידן,
אם אתה באמת בקצב של 1-2 לילות בחודש, אתה תגמור את המצבר מהר ממה שאתה חושב (כמו שדורון כתב, שים מד טעינה דיגיטלי, ותבין את החומרה).
אפשרות אחת, לדאוג לבוסטר (או לרכב אחר שתמיד יהיה איתך) ולהניח שגם שהמצבר יגמר (תוך פחות משנה ?) , תצליח להניע.
ולגבי המצבר, יש אחריות.
בהנחה שאתה לא משקיע כלום, אתה יכול להניח שאתה תשתמש באחריות של המצבר כל הזמן.
מצבר פריקה של 20AH עולה פחות מ 400 ש"ח ויכול לפתור את הבעיה.
דרך אגב, אנחנו כל הזמן מזכירים "מצבר פריקה עמוקה", אבל גם בתחום הזה יש כמה טכנולוגיות \ אפשרויות, ולא ברור לי מה עדיף.

idanw
01-01-18, 23:05
אני מכיר לעומק את תחום המצברים והמקררים.
כמו שכתבתי, ברכב יש תמיד בוסטר, על המקרר ועל השלט שלו (שנמצא בתא הנהג) יש מד טעינה.

תודה :)

boaz avrahami
01-01-18, 23:30
יש יבוא מסודר לסנאו מסטר?
נחשב לאחד הטובים...

זיו, מצבר צרכנים כפי שהזכרת, האם מתאים להתקנה גם בקבינה ?

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

zivo
02-01-18, 00:12
יש יבוא מסודר לסנאו מסטר?
נחשב לאחד הטובים...

זיו, מצבר צרכנים כפי שהזכרת, האם מתאים להתקנה גם בקבינה ?

Honda TRX300EX
היבואנים אומרים שכן. אני, בגלל שאני ישן ברכב, לא מוכן לחשוב על זה.

נדב ש.
02-01-18, 08:11
אני חושב שאתם טועים ועידן צודק.
מניסיון עם מקרר ברכב במשך שנים וטיולים של אחת לחודש ויותר של סופ"ש בשטח+הרכב שחונה לפעמים בחניה ל 2 לילות בלי להניע, המצבר החזיק לא פחות משנתיים ויותר, בממוצע ההחלפות של המצברים הסטנדרטיים זה לדעתי נורמלי, ברכב דיזל אין מה לצפות מהמצבר שיחזיק יותר(שוב, זה תלוי בשימוש) ואם כן החזיק ועבר את השלוש שנים זה רווח שלך נטו(לא מדבר על רכב שמחובר למטען מצברים, ולא על רכב שאין לו צרכנים נוספים וכו').

גם עכשיו בטרופרים של חברים ששם 2 מצברים מחוברים במקביל במקור יש את אותו מצב, מקררים מחוברים קבוע, וכידוע לכולם טרופר דיזל צורך מצברים ידוע במיוחד בהנעת בוקר ראשונה, המצברים שורדים מצויין יחסית לדיזל רעב מצברים.

asafk
02-01-18, 08:19
אני רק הארה קטנה...
כל מיני ״רכבי מסעות אולטימטיבייים״ שמתחילים בגרוטאה ונתפרים עם אילתורים מכל מיני סוגים - שזה נהדר וזה מה שאנחנו אוהבים שלא תבינו אותי לא נכון - והופכים בסופו של יום לעיסוק אינסופי בפלטפורמה עצמה במקום במסע - ומנגד רכב חדש, אמין, בלי הרפתקאות, מדוגם כרכב מסעות הכל כולל הכל ״מהקטלוג״... ומאפשר מסע שבו המסע הוא הפוקוס ולא הגרוטאה.
לא רע... בכלל לא רע.

אסף.

PW
02-01-18, 08:41
אני רק הארה קטנה...
כל מיני ״רכבי מסעות אולטימטיבייים״ שמתחילים בגרוטאה ונתפרים עם אילתורים מכל מיני סוגים - שזה נהדר וזה מה שאנחנו אוהבים שלא תבינו אותי לא נכון - והופכים בסופו של יום לעיסוק אינסופי בפלטפורמה עצמה במקום במסע - ומנגד רכב חדש, אמין, בלי הרפתקאות, מדוגם כרכב מסעות הכל כולל הכל ״מהקטלוג״... ומאפשר מסע שבו המסע הוא הפוקוס ולא הגרוטאה.
לא רע... בכלל לא רע.

אסף.

נכון לגמרי.
בשביל זה צריך גם וגם..... :-)
(וגם..)

boaz avrahami
02-01-18, 08:43
תן את התקציב הנכון ונזמין הכול מהקטלוג גם...

הכל פה עניין של כסף וכשאין תקציב מתחילים לאלתר. כל אחד ויכולותיו

Honda TRX300EX

ד ו ר ו ן
02-01-18, 08:46
לך יש נסיון חיובי, שמח בשבילך.

המספרים שמדדתי מראים לי אחרת.
2 המצברים ששילמתי כשכר לימוד כוונו אותי אחרת.
לא מבין איך אתה שולל משהו שנמדד, ביחס ל״תחושות״.

KOOKE
02-01-18, 08:56
אסף, עבורי העיסוק בבניית הרכב הוא חלק גדול מהפאן.

בכללי - לצערי בארץ אין ממש אפשרות לנצל רכב מסעות מפני שאין ממש מסעות אלא לכל היותר יומיים שלושה או גג שבוע בשטח. יש כמה בודדים ( וראני מאד מאד מקנא בהם) שאכן באופן קבוע משיטים את הרכב שלהם לחו״ל למסע של ממש.

לכן לדעתי רוב דיגומי המסע שאנו דנים בהם כאן הם סוג של אובר קיל רציני... אבל היי זה הפאן עבורי.

זיו, למיטב הבנתי, מצבר פריקה עמוקה (ג׳ל ואטום) לא בעייתי מבחינת פליטת גזים/ אדים רעילים ולכן ניתן להתקין כזה בקבינה גם אם ישנים ברכב.

ד ו ר ו ן
02-01-18, 09:19
שלמה,
דיגום הרכב, מעבר לחווית היצירה, לפחות אצלי, שדרג משמעותית את הנוחות בכל טיול, גם אם טיול סופש.

הנוחות תפעול עושה הבדל גדול.

עד לא מזמן, הרוב המוחלט של מטיילי השטח ״זרק״ הכל בערימה מאחור, ברכב סגור או טנדר, וכל עצירה היא סאגה בפריקות והעמסות.

ואז התחילו קצת מגירות מטבח מוסבות, נגרות קצת יותר ייעודית.

סוג הארגזים כמו שעידן התקין היה חלק מההשראה אצלי לפחות.

zivo
02-01-18, 09:43
אסף,
כמו כל דבר בחיים הסקלה היא לא רק שחור ולבן, ויש הרבה נקודות באמצע (נדמה לי שכבר הערתי את זה בקשר למפגש :-) ).
בין הדרום האפריקאי שקונה הכל! במאות אלפים, ולא יודע להחזיק מברג ביד, לבין מי שעושה הכל לבד עם חוט ברזל ופלייר, וצריך לשכב מתחת לאוטו כל עצירה, יש עוד הרבה אפשרויות.
מבלי לפגוע, או לא להעריך פתרונות קנויים ומוכנים (אני הראשון שאומר לא להמציא את הגלגל), אם אתה לא מוכן להוציא סכומים אסטרונמים, שום פתרון קנוי לא יגיע לרמת הניצול \ "הניקיון" \ ההתאמה.... של המיכל מים שאני בונה או של המקרר שבניתי.

אני (ואני חושב שזה נכון גם לגבי שלמה), מאד נהנה מהעיסוק ברכב, אבל תמיד זוכר, שהרכב הוא אמצעי לטייל, להגיע למקומות שונים שבלעדיו אני לא אוכל \ אתקשה להגיע (אם יש מעבר קל, או מעבר מאתגר יותר, אני תמיד אבחר בקל).
יש לי מעט מאוד כלים ברכב (ארגז 0.5), וחוץ מחתיכת צינור לחץ ונורות, אין לי חלפים באוטו ( ורק לאחרונה הוספתי גלון שמן מנוע).
ברגע שאני מרגיש שהפוקוס בטיול משתנה, ואני מתחיל לעסוק ברכב (מאבד את הביטחון שהרכב יחזיר אותי הביתה), הרכב נפסל.
ובכלל, אני עושה מעט מאוד שיפורים מכנים לרכב עצמו, ורוב העיסוק שלי הוא במעטפת, בנוחות של הטיול.

Cut a long story short
ניתן לעשות הרבה מאוד דברים לבד, ניתן לעשות המון תוספות "לא הכרחיות", ועדיין, לטייל תוך דגש על הטיול ולא על המכונאות (לא להחזיק כלי עבודה פעם אחת בטיול).

zivo
02-01-18, 09:57
לגבי המצברים.

נדב,
אני לא מבין למה להניח שנתיים למצבר, שיש לך את כל ההוכחות שבתפעול נכון, אפשר גם 3-4 שנים.
דווקא ברכב כמו טרופר, שמדובר על שני מצברים, להשלים על זוג כל שנתיים, זה אומר להוציא על מצברים יותר מעל צמיגים (ברכב שטח?).
לדעתי (אלו המימצאים שלי, ויש פה אחרים עם אותם ממצאים), בשימוש נכון ניתן להגיע לסביבות הארבע שנים, אבל בשביל זה, צריך להמנע מפריקות עמוקות מיותרות (ולכן ההמלצה על מצבר צרכנים נפרד).

שלמה,
שים לב להערה שלי על סוגים שונים של מצברי פריקה עמוקה, יש לפחות 3 סוגים בסיסים שונים של מצברי פריקה.
לגבי מצבר ג'ל אתה כנראה צודק, הבעיה שהמצברים האלו יקרים, וצריכים טעינה איטית. ישנם סוגים נוספים, שיותר דומים למצברים רגילים (אבל עם מבנה אלקטרוליט שונה), שעדיין סובלים פריקות עמוקות טוב, אבל ניתן לטעון אותם מהר יותר. המצברים האלו, כבר פולטים גזים (כמו מצבר רגיל).
אחת הדרישות שלי ממצבר פריקה עמוקה, זה טעינה ב 3-4 שעות (ובהנחה שאני צריך קרוב ל 20AH ללילה, זו טעינה של למעלה מ 6 אמפר) וזה כבר מחזיר סוגים נוספים לדיון (ולכן החשש).

נדב ש.
02-01-18, 10:12
לך יש נסיון חיובי, שמח בשבילך.

המספרים שמדדתי מראים לי אחרת.
2 המצברים ששילמתי כשכר לימוד כוונו אותי אחרת.
לא מבין איך אתה שולל משהו שנמדד, ביחס ל״תחושות״.

מכוון אלי?
אז אלה לא תחושות אלא עובדות ת'כלס בשטח.
דווקא אצלך שהמנוע דיזל טיפש שאין בו כלום ומניע "בנגיעה" המצבר צריך להחזיק יותר.

זיו-מתי החלפת מצברים?
ואם אתה מחליף דע שלא מומלץ "להשלים מצבר" אחד בטרופר או בכלל ברכב שמורכבים בו במקביל(גם בדימקס אותו סיפור), יהיה אחד חלש ואחד חזק, במנוע מורכב כמו טרופר עמוס בחיישנים רגישים אתה גורם לנזק, ראה הוזהרת ואל תיתפלא אם יהיו לך צרות פתאום מחיישן מסילה למשל שמתפגר לעיתים תכופות, וזה מניסיון ארוך שנים.
כן זה אולי כואב להחליף מצברים בתקופות קצרות אם אתה קורא לזה ככה, בת'כלס זה המצב, נדיר מאוד לראות מצברים שהחזיקו מעל 3 שנים בטרופר דיזל וזה נתון שצריך לחשב גם בקניה של הרכב מה גיל המצברים.

zivo
02-01-18, 12:35
תחזיק לי אצבעות, באפריל המצברים סוגרים ארבע שנים ( ורטא כחולים).
קניתי את הרכב עם המצברים האלו ( הוא היה בשימוש יום יומי אצל הבעלים הקודמים).
אצלי הרכב עומד שבועות. עד לפני חודש, מחובר למטען ביתי פשוט, 12v 300ma.
בחודש האחרון אני עם מטען "מקצועי" יותר, יעודי, 6A .
לדעתי מצבר אחד ברמה של 75% והשני 85% ( אני מנתק אותם, ממתין כמה דקות ובודק את המתח).
אני בספק עד כמה המערכות של הרכב "מבינות" את העובדה שאני מחליף רק מצבר אחד, לדעתי, חיבור מקבילי, די ממסך את המצב של כל מצבר בפני עצמו.
בכל מקרה, אם הכל תקין והמצברים מסיימים את החיים, אז אני בעד להחליף את שניהם ביחד ( ולא לנסות לסחוט את השני עוד חודש חודשיים), אבל, אם מצבר אחד דפוק, ומתקלקל אחרי שנה, מה אתה מציע, שאני אחליף גם את השני?

נדב ש.
02-01-18, 14:46
כן, ובדרך כלל האחריות היא לשנה אז תחליף באחריות את שניהם.

מצבר אחד חלש זה בדיוק מה שתיארתי, מחוברים במקביל ושואבים אחד מהשני כוח.
כבר ראיתי מצברים שאחד התפגר עם תקלה בתאים ושיגע את האוטו, ואחרי חודש התפגר השני גם.

ספק לא ספק, יש משפט "אם יש ספק אין ספק", ואני הבאתי עובדות מהשטח, זה המצב.

וורטא כחול החזיק אצל אלעד תקופה קצרה...סתם לדוגמה.

הזכרתי בתגובה הקודמת שאני לא מדבר על כאלה שמחוברים למטען מצברים.

בהצלחה.
לא נרחיב כי לדעתי גנבנו פה את השרשור(סליחה עידן), מנהלים אפשר כבר לפצל אני חושב...

YoavR
02-01-18, 16:30
חבר'ה אתם חוטפים את השרשור דיגום המגניב הזה.

יש מספיק התפלספויות על מצברים בשימוש מחנאות. הבנאדם הסביר את עצמו מספיק טוב

ד ו ר ו ן
02-01-18, 20:27
הכל מקנאה.

wonderd
20-01-18, 00:57
...
מבחינתי מדובר בבשורה של ממש לשוק המקררים הישראלי - המפרט שלהם הוא מהטובים בעולם וללא ספק הכי טוב שקיים בישראל (גוף נירוסטה (ולא רק ציפוי), הזנת 220/12/24, שלט רחוק, תיק נשיאה מבודד כלול כסטנדרט, ידיות וצירי נירוסטה, מדחס חסכוני מאוד, פותחן בירה בילט אין!! ;), 5 שנים אחריות על המדחס והכי חשוב - מחיר זהה למחיר בארה"ב ובאוסטרליה! המגוון שיגיע לארץ יהיה בגדלים של 35-60 ליטר....
עידן

כל הכבוד על הדיגום, לי אישית חשוב שיהיה נוח בטיול וכיף לי לראות אנשים שמדגמים את הרכב.
כל הכבוד שני - אם באמת תמכרו את המקררים במחירי חו"ל.

אלעד.

idanw
04-05-18, 15:14
קצת עדכונים -

התווסף לרכב מיכל מים 54 ליטר, מחובר למשאבה חשמלית.
הותקן פאנל מאחור שבו יש שקע 12V לחיבור גרילנדה (למקרים שרוצים תאורה חזקה יותר מהתאורה המקורית שנמצאת על דלתות הצד של הארגז), שקע USB להטענת טלפונים, מתג תאורה ראשי (לתאורת הארגז), וחיבור מהיר לצינור מים\ברז.

כדי לתמוך במקרר ובכל זה התווסף מצבר ג'ל 100AH פריקה עמוקה ומפצל טעינה אוטומטי (כאשר הרכב מקבל טעינה ממטען חיצוני או מהאלטרנטור, המצברים מחוברים במקביל, כאשר אין טעינה, המצברים מתנתקים אחד מהשני)

נמרוד
04-05-18, 15:22
עידן מה אתה יכול לספר בכלל אחרי חצי שנה עם היילקס "Revo"?

כבר יותר משנתיים הדגם על הכביש, והרבה, אבל עוד לא רואים או שומעים יותר מדי ממשתמשים ג'יפאים.

(כן, אני שוקל להתקדם מהמודל 2008 שלי, השאלה אם לעוד ויגו או להתאמץ על 2016+)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

zivo
04-05-18, 16:26
עידן,
אתה מטעין מצבר ג'ל במקביל למצבר רגיל, בלי שום אביזר יעודי?

shachar
04-05-18, 16:46
ומילה על המיכל אם אפשר

איציק - 4X6ZH
04-05-18, 18:11
מאיזה שנה הדגמים בארץ עם אוריאה ?
ב 2018 יש מערכת אוריאה .
ב 2017 ?

איציק

idanw
04-05-18, 21:53
נמרוד -

אכן עברה חצי שנה ו20 אלף ק"מ.
אני לא חושב שיש הבדלים מהותיים בין הVigo ל Revo למעט עיצוב וגימור.
עבורי הרכב מאוד נוח, גם בשטח וגם בכביש - צריכת דלק כשאני נוהג סובבת סביב ה1/10 - שזה הכי טוב שהיה לי ברכב שטח, כשאשתי נוהגת זה מגיע ל 1/11.5-12.
מרווח הטיפולים הוא הקצר בקטגוריה - כל 10K, אבל ב10 ו 20K רק ממלאים אוראה (המיכל מספיק לכ12 אלף ק"מ) ומגרזים צלבים, כך שמדובר בטיפולים זולים מאוד שאין בעיה לבצע בבית.

הקבינה שלו מאוד נוחה לי - מרגישה מאוד "פרייבט" וזה בדיוק מה שאני צריך (אני לא סובל מושבי עור שהם אבזור בסיסי בSUV מודרני)
המתלים היו קטסטרופה לפני שהרכבתי את הארגז וזיוודתי, אבל היום, עם תוספת של כ400 ק"ג קבוע, הם נוחים בכביש ובשטח - כולל נסיעת שבילים מהירה - אבל זה עדיין לא משתווה לגיהוץ של דיפנדר או פטרול.
בנסיעת שבילים מהירה קורה לי שהמתלה הקדמי רופס מידי ואני מגרד את מיגון הגחון - אבל אני בקרוב מתכנן החלפת מתלים ומניח שזה ייפתר.

תקלות לא היו - למעט מערכת מולטימדיה מקורית מחורבנת (שלא מגיעה בדגם הידני)

בשורה התחתונה - אני מאוד מאוד מרוצה מהרכב ומהקונפיגורציה הנוכחית שלו - אבל אם הייתי צריך לרכוש היום חדש, כנראה שהייתי מתפשר על עסקת פיאט פולבק - שנמכר כחדש בכ100 אלף ש"ח פחות. ואם הייתי במצבך (מחפש טנדר בתקציב של כ150 אלף ש"ח) אין לי ספק שפולבק חדש עדיף על היילקס בן שנתיים-שלוש בכל המובנים (כולל ירידת הערך).

זיו - כן, עם תיקון קטן להודעה הקודמת: כשהרכב מונע, האלטרנטור מטעין את שניהם. אם מחברים מטען לאחד המצברים - המצברים נשארים מנותקים אחד מהשני.
חוץ מיכולת החיבור\ניתוק האוטומטית - ניתן גם לחבר את המצברים ידנית - זה מאפשר התנעה מהמצבר המשני כאשר הראשי נגמר.
המערכת היא זאת: http://ibs-tech.ch/en/products/dual-battery-system/ibs-dbs.html

שחר - שקלתי לייצר מיכל מים שיתאים בדיוק לחלל שהשארתי בין המגירות לקיר הקבינה אבל זה היה יקר ומכיוון שלא באמת חסר לי מקום אחסון, לקחתי מוצר מדף - מיכל פוליפרופילן מלבני בנפח 54 ליטר. כזה: http://davinciworkshop.co.il/product/%D7%9E%D7%99%D7%9B%D7%9C-%D7%9E%D7%99%D7%9D-54-%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%A8-%D7%9C%D7%94%D7%A1%D7%9C%D7%A7%D7%94/

בינתיים הנפח יותר ממספיק לי, אבל עכשיו כשהקיץ מגיע ויש צורך במקלחת, אולי אוסיף מיכל נוסף למים חמים. המיכל מחובר למשאבה חשמלית המחוברת לפרסוסטט ובנוסף יש לה מתג ניתוק.

איציק - שלי מנובמבר 17 ויש לו אוריאה.

עידן

wonderd
04-05-18, 22:10
שאלה - האלטרנטור מספיק חזק לשני המצברים?
חבר בטויוטה 2008 גם הרכבי מצבר נוסף עם מערכת דומה לשלך והתוצאה היא כבר שני אלטרנטורים גמורים. החרון ממש נשרף..
החשמלאי טוען שהאלטרנטור לא מספיק חזק לעמוד בעומס הקבוע של שני מצברים.

asafk
04-05-18, 23:08
מצברים אינם עומס. אלא אם כן הם ריקים.

אסף.

wonderd
04-05-18, 23:12
מצברים שדורשים טעינה הם לא עומס?

zivo
04-05-18, 23:17
שיש מצבר צרכנים, הסיכוי של המצבר הראשי להתרוקן שואף לאפס.
צריך צרוף מקרים מאוד מיוחד ששניהם יתרוקנו ביחד, ואז גם יעמיסו באופן קיצוני את האלטרנטור.
או שיש לו איזה אופי שימוש מאוד מיוחד והוא מרוקן את שני המצברים באופן קבוע, או שמשהו לא תקין.

wonderd
04-05-18, 23:24
לא הבנתי ממש..
יש מצבר אחד שהאלטרנטור אמור להטעין, יש לו קיבולת מסוימת. הוספת עוד מצבר עם צרכנים נוספים - האלטרנטור אמור להטעין עכשיו שניים.. זה לא עומס נוסף על האלטרנטור?

asafk
04-05-18, 23:57
האלטרנטור רק מספק את הזרם שהצרכנים צורכים. המטרה של המצבר היא להניע ואז הוא נפרק קצת ומתמלא יחד עם הצרכנים - מושך בדרך כלל זרם נמוך מאוד. שני מצברים זה אותו דבר. מושכים זרם נמוך יחסית לצרכנים האחרים כמו אורות או מזגן.
גם במצב שרוקנת מצבר עד שאי אפשר להניע איתו זה בסהכ אחוזים בודדים מהקיבולת שלו והוא מושך כמה אמפרים לא יותר.
מתי מצבר הופך לעומס משמעותי? כשהוא ריק לחלוטין. אז אחרי דהנעת עם כבלים האלטרנטור באמת צריך להתמודד. אבל כמה זה קורה? פעם באף פעם אם הכל תקין, כי מצבר לא יודע להתאושש מהתרוקנות מלאה יותר מפענחים שלוש לפני שהוא קורס.

אסף.

wonderd
05-05-18, 09:57
האלטרנטור רק מספק את הזרם שהצרכנים צורכים. המטרה של המצבר היא להניע ואז הוא נפרק קצת ומתמלא יחד עם הצרכנים - מושך בדרך כלל זרם נמוך מאוד. שני מצברים זה אותו דבר. מושכים זרם נמוך יחסית לצרכנים האחרים כמו אורות או מזגן.
גם במצב שרוקנת מצבר עד שאי אפשר להניע איתו זה בסהכ אחוזים בודדים מהקיבולת שלו והוא מושך כמה אמפרים לא יותר.
מתי מצבר הופך לעומס משמעותי? כשהוא ריק לחלוטין. אז אחרי דהנעת עם כבלים האלטרנטור באמת צריך להתמודד. אבל כמה זה קורה? פעם באף פעם אם הכל תקין, כי מצבר לא יודע להתאושש מהתרוקנות מלאה יותר מפענחים שלוש לפני שהוא קורס.

אסף.

אני לא בטוח בעניין "משיכת כמה אמפרים ולא יותר"..
בכל מקרה קצת גנבתי את השירשור אז לא נמשיך פה..

תודה רבה ובהצלחה עם הטנדר המדוגם! :)

נמרוד
06-05-18, 18:27
נמרוד -

אכן עברה חצי שנה ו20 אלף ק"מ.
אני לא חושב שיש הבדלים מהותיים בין הVigo ל Revo למעט עיצוב וגימור.
עבורי הרכב מאוד נוח, גם בשטח וגם בכביש - צריכת דלק כשאני נוהג סובבת סביב ה1/10 - שזה הכי טוב שהיה לי ברכב שטח, כשאשתי נוהגת זה מגיע ל 1/11.5-12.
מרווח הטיפולים הוא הקצר בקטגוריה - כל 10K, אבל ב10 ו 20K רק ממלאים אוראה (המיכל מספיק לכ12 אלף ק"מ) ומגרזים צלבים, כך שמדובר בטיפולים זולים מאוד שאין בעיה לבצע בבית.

הקבינה שלו מאוד נוחה לי - מרגישה מאוד "פרייבט" וזה בדיוק מה שאני צריך (אני לא סובל מושבי עור שהם אבזור בסיסי בSUV מודרני)
המתלים היו קטסטרופה לפני שהרכבתי את הארגז וזיוודתי, אבל היום, עם תוספת של כ400 ק"ג קבוע, הם נוחים בכביש ובשטח - כולל נסיעת שבילים מהירה - אבל זה עדיין לא משתווה לגיהוץ של דיפנדר או פטרול.
בנסיעת שבילים מהירה קורה לי שהמתלה הקדמי רופס מידי ואני מגרד את מיגון הגחון - אבל אני בקרוב מתכנן החלפת מתלים ומניח שזה ייפתר.

איזה מערכות מתלים מאושרות כבר יש לו? האם אתה מתכוון להחליף גם קפיצי עלים או רק את הקדמיים?

בויגו החלפה של הקפיצים האחוריים המקוריים (אבל בני 9 שנים) עשתה הבדל אדיר לטובה, אני לא יודע עד כמה זה נכון מול קפיץ מקורי חדש.

ד ו ר ו ן
06-05-18, 18:51
לפחות לגבי החתים של הדורות הקודמים,
בזמנו,
התקנתי קפיץ אחורי מקורי חדש על הטנדר.

היה הבדל מורגש מול האולדמן שהחליף אותו, לטובת האולדמן.

idanw
06-05-18, 19:50
איזה מערכות מתלים מאושרות כבר יש לו? האם אתה מתכוון להחליף גם קפיצי עלים או רק את הקדמיים?

כרגע על המדף יש קיט פוקס עם קפיצי EFS (וכמובן גם קפיצים+בולמים EFS), ואולדמן - מאושר.

אבל מתבשל קיט מעניין אחר לגמרי לרכב הזה... פרטים בהמשך

idanw
21-05-18, 18:09
תמונות מהשטח - מהסופ"ש האחרון.

ד ו ר ו ן
21-05-18, 18:27
מאגר עידן?..

זה השולחן שנשלף מה סגירת ארגז?
יש מצב שאתה מצלם לי את מנגנון הסגירה של רגלי השולחן?

idanw
21-05-18, 20:05
מאגר נקרות.

זה השולחן, מצורפות תמונות.

ד ו ר ו ן
21-05-18, 21:12
תודה!
הרבה יותר פשוט ממה שחשבתי.

הנה הפרויקטון הבא.

יניב אליאש
11-06-18, 19:32
קראתי את כל 9 העמודים והאמת שדי התבאסתי,
התבאסתי לראות רכב מדוגם ברמת של מביישת רכב שטח אוסטרלי או אמריקאי (* להשלמה מלאה צריך גם RTT)
וברור שהתבאסתי כי חשבתי שלי יש טנדר מדוגם... אבל לא

כיף לראות ולקרוא,
יש לאן לשאוף עם הטרייטון שלי :)

-->