PDA

צפייה בגרסה מלאה : תכנון גלרייה למחסן

jacob72
18-11-17, 18:12
יש לי מחסן חדש ואני מעוניין בנות לו קומת גלרייה,בכדי לנצל הייטב את הגובה שלו.

מידות המחסן 2.00*3.00 מ', בגובה של 4.43 מ' .

קירות הצדדים טרומיים, והקיר/גב בטון.
בחלק התחתון אני מתכנן לרכוש מדפים של כתר 1.8 מטר מפלסטיק ומעלייהם אני מתכנן את הגלרייה.

הציוד שאני מתכנן לשים בגלרייה : כל ציוד הקמפינג שתופס נפח, אוהלים, שק"ש , שולחן,כסאות וכד. וכל מיני ג'אנק אחר (לא מנוע רכב [emoji6] .)

האם יש חישוב מ"ר /משקל לגלרייה ?

מאיזה חומר נכון לתכנן את קורות הגלרייה:מתכת או עץ?

בתכנון שלי רצפת הגלרייה תהיה מלוחות עץ ,כך אני חושב ,האם נכון,או שיש עדיפות לחומר אחר ?

אשמח לקבל רעיונות ממי שיש לו נסיון ויידע בתחום.

רצב תמונותhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20171118/046e518374ec4e4e00bbe2ccef953e86.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20171118/cc4e980bed21cf0755d7dd2cd6efb74c.jpg

lizard
18-11-17, 19:30
טרומי = בטון טרומי? או פח מבודד?

האמת? לא הייתי חושב על גלריה אלא על מנגנון תליה לגובה/מדפים גבוהים+סולם מובנה או משהו כזה.
המידות של המחסן לא גדולות. נניח ותבנה את הגלריה בחצי גובה, 220 סמ (רצפה של הגלריה) אז תחלק 220 ב20 ס"מ (וזה די תלול) לגובה מדרגה והגעת ל 11 מדרגות. השטח שיתפסו המדרגות יגמור לך את כל השטח שהגלריה תתן לך. לכן זה נראה לי לא מעשי. מה שכן, אפשר לשים סולם מתקפל של עליית גג. יכול לעבוד יופי.

אתה רוצה גלריה על כל הקומה או רק חלק? מה גובה הדלת?

david.winnik
18-11-17, 20:00
שלום
אלו מידות קטנות לגלריה והחומרים שאתה מתכנן לאחסן לא שוקלים הרבה.
עומס תכן לגלריות שלא בטוחים לגבי היעוד שלהם הוא 500 ק"ג/מ"ר - לא המקרה שלך.
אני ממליץ לך לבחור את החומר לקורות הגלריה שאתה מכיר וקל לך לעבוד איתו - עץ או פלדה.
בכל מקרה ממליץ למתוח את הקורות לכיוון הקצר, זאת אומרת בין הקירות שהמידה בינהם היא 2 מטר, כל 50 ס"מ קורה. באיזה חומר שתבחר לעבודה יהיה פתרון לעיגון הקורה לקיר - נעזור לך כשתבחר את סוג החומר.
חומר למשטח הגלריה הוא עץ, או פלטות או עץ שקע תקע, בניצב לכיוון הקורות.
האם חשבת לעשות גלריה על פני כל החדר או רק חלק ממנו? כך או אחרת ממליץ על סולם אנכי כדי לעלות לגלריה, ככה יתפוס פחות מקום בחדר.
דוד

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

DANI1
18-11-17, 20:35
הטוב והקל ביותר לשים קורות 5X15 לאורך קירות המבנה לגובה שאתה רוצה, לתת חלוקה לעוד קורות לרוחב המחסן כל 50-60 ס"מ ולהניח לוחות עץ "גלריה" .
נתון אחד לא הבאת . איך אתה מתכנן לעלות לגלריה? הפתח גוזל לך חלק משטח האיכסון .

jacob72
18-11-17, 20:37
שלום
אלו מידות קטנות לגלריה והחומרים שאתה מתכנן לאחסן לא שוקלים הרבה.
עומס תכן לגלריות שלא בטוחים לגבי היעוד שלהם הוא 500 ק"ג/מ"ר - לא המקרה שלך.
אני ממליץ לך לבחור את החומר לקורות הגלריה שאתה מכיר וקל לך לעבוד איתו - עץ או פלדה.
בכל מקרה ממליץ למתוח את הקורות לכיוון הקצר, זאת אומרת בין הקירות שהמידה בינהם היא 2 מטר, כל 50 ס"מ קורה. באיזה חומר שתבחר לעבודה יהיה פתרון לעיגון הקורה לקיר - נעזור לך כשתבחר את סוג החומר.
חומר למשטח הגלריה הוא עץ, או פלטות או עץ שקע תקע, בניצב לכיוון הקורות.
האם חשבת לעשות גלריה על פני כל החדר או רק חלק ממנו? כך או אחרת ממליץ על סולם אנכי כדי לעלות לגלריה, ככה יתפוס פחות מקום בחדר.
דוד

Sent from my Nexus 5 using Tapatalkתודה רבה על המידע.

נראה לי שנכון יותר לעבוד עם עץ במקרה הזה ,כי זה באמת שטח קטן.

בתכנון הראשוני חשבתי על 70% משטח הרצפה , כלומר 2.1*2 מ', שזה 4 מ"ר. וסולם אנכי בצד כמו שציינת.

עם איזה פרופיל עץ (מידות וסוג ) צריך לקורות?
קראתי קצת ברשת על לוחות "שטע-תקע" העשויים מעץ אורן או סידר, מה נכון יותר, האם צריך ל"טפל" בעץ :צבע/לכה וכד' ?

תודה מראש

זוהר לב
18-11-17, 21:02
מחסנים מטבעם להתמלא עוד ועוד. עם כזה גובה, הייתי מנצל את כל שטח המחסן לבניית גלריה
ומוסיף מעלית מטען על מסילות קיר, מופעלת ע"י ווינצ' .

asafk
18-11-17, 21:03
מסגרת מפרופיל דק 140/30 צמודה לדפנות עם ג׳מבואים, עליה קורות 50/100 עומדות במרחק של בין 70 סמ למטר, עד כאן טכניקה של בניית דקים - רק בגובה (יש המון מידע על איך לבנות מסגרת לדק ברשת, וכאן אתה בווריאציה הצמודה לקיר) ועל כל זה רצפת גלריה סטנדרטית - זה לא לעומסים גבוהים אבל מתאים למה שכתבת.
אני הייתי עושה באמצע פתח של 60/60 סמ וממנו תולה סולם מתקפל קפיצי מהסוג שהיו מרכיבים פעם בעליות גג. ככה אמנם לא נוח לעלות עם משקל בידיים אבל זה גם לא מבזבז יותר מדי מקום.
מעל הפתח גלגלת וחבל להעלאת הציוד.

אסף.

jacob72
18-11-17, 21:14
מחסנים מטבעם להתמלא עוד ועוד. עם כזה גובה, הייתי מנצל את כל שטח המחסן לבניית גלריה
ומוסיף מעלית מטען על מסילות קיר, מופעלת ע"י ווינצ' .אהבתי את הרעיון של המעלית. אחשוב איך לתכנון. תודה

זוהר לב
18-11-17, 21:47
אהבתי את הרעיון של המעלית. אחשוב איך לתכנון. תודה

יש כמה היבטים בטיחותיים בשימוש במעלית, בפרט אם יש ילדים בסביבה. חשוב טוב!

jacob72
05-01-18, 14:28
עדכון :
קפצתי לחנות שנקראת צוות גדרון בסגולה. הם מכירים את התחום ,מוכרים עצים וציוד ובעיקר מאוד נחמדים ושירותיים.
המליצו לי לתכנן אחרת וכך עשיתי . בעיקר בגלל הסולם והקירות שהם בלוקים בלבד.

רצב התוצאה
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180105/b9f31bda3eecb0615ea47c0f744ee44a.jpg

-->