PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורת מצב טרנספר DANA300 נוספת.

lizard
20-12-05, 22:03
האם יש דרך לחבר נורית מצב עבודה של הטרנספר בנוסף לקיימת?
הכוונה היא שתהיה נורית מצב לכל שילוב של הטרנספר - 2X4, 4X4 רגיל ו4X4 LOW.

תודה
מיכה

shmil
20-12-05, 23:39
זהו, גמרת כבר לנקות את מערכת החשמל הגרועה שלך, זו שיש סכנה שתשרוף אוטוטו את הג'יפ, ועכשיו אתה מחפש להוסיף עוד חוטים (מיותרים) למערכת.

ב ר כ ו ת י ....., כ ל ה כ ב ו ד , אתה החלטי, מהיר, זריז ולומד מהר.

tzagi
21-12-05, 03:45
Shmil
stop!.......in the name of love!

I'm just jealous ,I wish I could write like that

Micha,
just remember this:
ANYTHING is possable if given enough money and time
I supose you could build a bank of micro switches, sensing the lever at it's different positions, hooked up to LED's on the dash,
Or use a sliding reostat hooked up to a micro proccesor to indicate the lever position on a 7 segment display on the dash

Should be a nice project for you

Hopfuly after you finish everything else

חנן-ג'יפולוג
21-12-05, 08:52
מיכה, עצור, חשוב רגע: יתכן שלא תדע אם ההנעה הקדמית משולבת או לא, ובשביל זה יש נורה, אבל האם עולה בדעתך שאתה, כנהג, לא תדע אם אתה בHIGH או בLOW ?

ואם אתה מתעקש בכל זאת, אז גש לחנות של טרקטורים. יש שם מיקרוסוויצ'ים להתקנה חיצונית עם אזיקונים, לאור הבלם. תוכל לחבר כזה לידית הטרנספר וליצור עוד נורה.

איציק - 4X6ZH
21-12-05, 09:19
במידה ותסתפק רק ב 2 מנורות במקום 1 שיש לך היום
אתה יכול להשתמש בגשש הקיים ועל ידי ממסר נוסף ( מדומה למחליף אורות ) לגרום למנורה נוספת להדלק כך שתמיד תיהיה לך מנורה דולקת במצב של LOW במצב של 4X4
ולא תדלוק מנורה במצב של 4X2
וזה מבלי להכנס למערכת חשמל מסובכת ומבלי להתקין מפסקים נוספים .
איציק

חנן-ג'יפולוג
21-12-05, 09:39
לא הבנתי, איציק. גם ככה הנורה דולקת בשני המצבים של 4X4. מיכה רוצה עוד נורה שתאמר לו אם הוא בHIGH או בLOW . איך אתה מתכוון לעשות את זה בלי עוד מיקרוסוויץ' ?

lizard
21-12-05, 10:09
רק כדי להיות ברור. השאלה נשאלה עקב מחשבה שאולי יש כזה קיט מוכן מתוך הרעיון שיהיה נחמד שיהיו נורות שמראות את מצב הטרנספר.
זה לא חובה או ממש צורך ממשי (רגע אפילו את הנורה הרגילה אין לי ועוד לא יצא לי לפספס משהו) אבל וויזואלית זה נחמד ואם זה לא משהו יקר/מסובך אז זה נראה לי נחמד מאוד.

איציק, אשמח מאוד לדיאגרמה.

שמיל, עוד לא התחלתי לעבוד על מערכת החשמל. הדילמה שלי, אם זה בכלל מעניין אותך, היא האם להשתמש בחיווט הקיים או לקנות מחו"ל צמות חדשות, כנראה אני אקנה וזהו.
בכל מקרה זה יקרה רק אחרי שהגוף יעבור שיפוץ.

לפעמים אני שואל שאלות לא בשביל לרוץ ולעשות אותן מיד אלא בשביל להתוות לי מפת דרכים וסדר עבודה, לו"ז אם תרצו למרות שלא מדובר פה על תאריכים מדוייקים.

בוזי
21-12-05, 10:12
ממה שאני זוכר, מהימים העתיקים שהיה לי סיקס,
גם ככה הסנסור לא הכי מדוייק בעולם, וייתכן מצב שתהיה משולב והנורה לא תדלוק ולהפך.
זה נחמד וסקסי לראות את הנורה דולקת בזמן נסעיה משולבת, אבל מכל מקרה אני לא סומך עליה ב-100%.

בעז.

ערן המסוקס
21-12-05, 10:14
דווקא ממה שאצלי היה, לפני הגל ההינע הקדמי תלש לי את החיווט. הנורה של ה4X4 לעולם לא פספסה, ואם שילבתי הילוך כח אבל לא עד הסוף היא פשוט לא נדלקה. בהחלט נורה שימושית. גם שימושית כאשר נוסעים עם לוקרים פתוחים אבל בטעות עם ידית ב 4X4.

בקיצור.. כשאני חושב על זה.. למה לעזאזל אני נוסע כך כבר כמה שנים ולא מסדר את זה?

חנן-ג'יפולוג
21-12-05, 10:44
גם אצלי הנורה תמיד דייקה.

איציק - 4X6ZH
21-12-05, 11:18
במצב של המערכת היום המנורה נדלקת כאשר הגשש מקצר .
והמנורה לא דולקת כאשר הגשש נמצא בנתק .
אני אומר שאת פקודת הקצר / נתק במקום לחבר ישירות למנורה כמו היום .
יש לחבר לממסר שלממסר יש מס מגעי עזר .
כל זוג מגעים יכול להדליק מנורה .
ומכאן שאתה יכול להדליק את המנורה גם במצב שבה היום היא לא דולקת .
איציק

נמרוד
21-12-05, 12:10
אמורה להיות נורית 4X4 בסיקס??? שש שנים שאני מחפש אותה.

ברצינות, הנורה לא אומרת שאתם באמת ב4X4, אלא שהידית זזה ממקום למקום. ואת זה אני יודע, אני הרי האידיוט שדחף אותה. אז בשביל מה?

השמשוני יחיעם
21-12-05, 12:26
:lol: :lol: :lol:

יש עוד כאלה שהמנורות בלוח השעונים עובדות בהם ????????

תגידו,,,התחרפנתם????

בקרוב גם תתקינו "מד שיפועים",,,,,,,, :wink:

coas
21-12-05, 12:42
באותה רוח, אפשר להתקין נורה שתיתן אינדיקציה לסיבוב ההגה ימינה ושמאלה, ועוד חמש להילוך ראשון, שני... נורה אם הדלת סגורה (אם יש דלת), נורה שתסמן אם יש נוסע לידי ואם מישהו יושב בכסא הנהג. אה, כמעט שכחתי, כסא מפלט, אם אני אשכח את הדרך החוצה.

רק צריך לסיים לבנות צמת חשמל ואז תראו..

נדפק לכם המוח שאתם עדיין מגיבים לשטויות כאלה??

ניר ל
21-12-05, 12:44

תגידו,,,התחרפנתם????

אל תגיד לי שעוד לא התקנת ! איך אתה מסתדר בלי זה ?!

וברצינות - אני ביטלתי את תאורת לוח השעונים כי זה מסנוור אותי בנהיגה בלילה ללא אורות.
יחיעם, אם לא הבנת את הראש - לא כל בעלי ה CJ מעוניינים לחצות את גבול הצחיחות דרומה, יש לא מעט אנשים שנהנים מההתעסקות בג'יפ הרבה יותר מהשימוש בו, זכותם.

יוני5
21-12-05, 13:33

תגידו,,,התחרפנתם????

אל תגיד לי שעוד לא התקנת ! איך אתה מסתדר בלי זה ?!

וברצינות - אני ביטלתי את תאורת לוח השעונים כי זה מסנוור אותי בנהיגה בלילה ללא אורות.
יחיעם, אם לא הבנת את הראש - לא כל בעלי ה CJ מעוניינים לחצות את גבול הצחיחות דרומה, יש לא מעט אנשים שנהנים מההתעסקות בג'יפ הרבה יותר מהשימוש בו, זכותם.

ניר,

הקבוצה הזו שאתה מרבה בשבחה כוללת, נכון להיום, חבר אחד: אתה!

ושמשוני תיזהר,
אני עוד עלול לחשוף סודות שיסירו את מעטה "איש השטח הקשוח והמסוקס, שאוכל את קופסת השימורים וזורק את התכולה, משתמש בחלוקי נחל במקום ניר טואלט ומתגרד בגב עם מברשת ברזל 4 שורות".
ראה הוזהרת!

יוני5

ערן המסוקס
21-12-05, 15:06
אמורה להיות נורית 4X4 בסיקס??? שש שנים שאני מחפש אותה.

ברצינות, הנורה לא אומרת שאתם באמת ב4X4, אלא שהידית זזה ממקום למקום. ואת זה אני יודע, אני הרי האידיוט שדחף אותה. אז בשביל מה?

אם כך, כנראה שעוד לא חוית את החוויה הנפלאה של קפיצת ידית הטרנספר מLOW לניוטרל באמצע עלייה.. זה מה שעלול לקרות כאשר לא הכנסת את הידית עד הסוף. במקרה פחות גרוע, משתלבת לך רק ההנעה האחורית ללא הקדמית.

נורת ה4X4 תדלק רק כאשר הטרנספר משולב כמו שצריך.

בוזי
21-12-05, 16:32

מה, ניר, הראוסטט על מתג האורות לא עובד אצלך? יש פיצ'ר של החלשת נורות לוח השעון...

עירא
21-12-05, 18:50
נתחיל מהשאלה המקורית,
על הטרנספר למעלה, ליד המיקום של היוניט של ה-4X4 יש הברגה נוספת (מעל המוט שילוב השני) וברגע שתשתמש בהברגה הזו (כל מה שצריך זה לקנות יוניט נוסף) וכך לקבל אינדיקצייה על המיקום של כל אחד משני המוטות המשלבים. ברגע שייש את האינדיקצייה אין שום בעייה לבנות מערכת חשמלית שאם ממש תרצה תוכל לשלוח לך הודעת SMS שה-4X4 משולב, והודעה נוספת כשתעביר ל-LOW (ואני מדבר בשיא הרצינות עלות של מערכת כזו ללא הכרטיס SIM באיזור ה-2,500 ש"ח)
עכשיו נעבור למהות של העניין, לטעמי (כמו שהגיבו לפני) זה לא ממש הכרחי. ברגע שהונרה של ה-4X4 עובדת, לטעמי זה מספיק.
נמרוד, הנורה לא מעידה על מיקום הידית אלא על מיקום המוט משלב, ואלא אם יש לו שבר פנימי או כל תקלה אחרת בתוך הטרנספר, היא תציין אם הטרנספר משולב או לא. אחד השימושים הגדולים שיש לנורה אצלי, זה לדעת שהוצאתי מ-4X4 ואני ב-2X4 (כן חרא טרנספר עובר בקושי אבל ככה אני יודע).
אשר, עם מדברים, למה לא להרכיב מערכת שתדליק את הנורה מעל הראש כשפותחים את הדלת? (חיישן כבר יש לי שם, עכשיו כל מה שנשאר זה להרכיב את המנורה :D )
ניר, כמו שכתבו, למה לא להחזזיר את המתג אורות המקורי? יש עליו דימר לתאורת לוח שעונים ואפשר כמובן להחשיך אותה לחלוטין.

עירא

asafk
21-12-05, 18:59
ניר, כמו שכתבו, למה לא להחזזיר את המתג אורות המקורי? יש עליו דימר לתאורת לוח שעונים ואפשר כמובן להחשיך אותה לחלוטין.

או "סתם" מתג שני מצבים בטור לתאורת לוח...
או לא. למה צריך תאורה בלוח? (את שלי ניתקתי, עד שאני ארכיב מתג בטור. כרגע זה ממש לא בעדיפות על כלום, ואני לא צריך תאורה בשביל לדעת באיזו מהירות אני נוסע)

למה בכלל צריך נורת 4X4? אם הזזת את הידית- זה יצא. נורת LOW? לזה אני בכלל לא מתחבר. קשה לפספס את זה שאתה בLOW, כמו שכבר כתבו. אבל אם בא לך- זכותך. עירא רשם איך בדיוק אפשר לחבר- ולדעתי- אם לחבר כזה דבר- זו הדרך.

אסף.

ערן המסוקס
21-12-05, 19:14
אסף, קראת את מה שרשמתי?

ייתכן מצב בו לא הכנסת עד הסוף את ההילוך בטרנספר.. הרכב יסע ותחת עומס ההילוך יקפוץ החוצה.

יש עוד מצב בו הטרנספר בטעות נשכח או הועבר ל4X4 HIGH והלוקרים פתוחים. אתה נוסע משולב סתם ללא סיבה, ולא מבין מאיפה הויברציות (רכב ישן ודפוק לעשות).

ותמיד אפשר לדעת באיזה מצב אתה, ע"י משחק עם ידית הטרנספר, אבל בדנה 300 זה לא עניין של מה בכך..

asafk
21-12-05, 19:22
אסף, קראת את מה שרשמתי?

ייתכן מצב בו לא הכנסת עד הסוף את ההילוך בטרנספר.. הרכב יסע ותחת עומס ההילוך יקפוץ החוצה.

קראתי. אבל אם קפץ לך ההילוך, אתה תשים לב, לא?

אסף.

ערן המסוקס
21-12-05, 19:45
בעודי דוהר במורד המדרון.. :shock:

בתכלס, לאדם מנוסה זה לא יקרה, אבל יש אנשים שרוצים שהרכב שלהם יהיה יוזר פרנדלי כמה שאפשר למען אחרים..

איציק - 4X6ZH
21-12-05, 22:12
טוב בסדר שיהיה מנורות
אבל באיזה צבע המנורות
לפי מה שאני רואה בכלי הרכב החדשים יש סוג מנורות שלא " מעצבן " את העין .
איציק :D :D :D

-->