PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיצד ( ולמה) מתבצעת בדיקת קומפרסיה

yoav
20-11-17, 08:11
חלק מהצעת מחיר במוסך להחלפת מרססים ( לנדקרוזר דיזל) מופיעה בדיקת קומפרסיה בעלות 500 שח.
1. מה זה
2. נחוץ?
3. אם כבר עושים החלפה (ב 12,000 שח ..) הבדיקה היא לא פשוט חלק מה״עבודה״ שאין סיבה לתמחר בנפרד?..

אביב3
20-11-17, 08:30
הרכב עבר דיאגנוסטיקה לפני הצעת המחיר או שפשוט ביקשת ממוסך הצעה להחלפת מזרקים?
באופן גס בדיקת קומפרסיה הינה בדיקה שנותנת את מצב אטימות המנוע (תקינות).
תן לנו קצת יותר פרטים

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

yoav
20-11-17, 08:53
עבר בדיקת מחשב. המרססים עוד בטווח התקין אבל מתקרבים לקצה ויש שינוי מבדיקות קודמות. אני מעדיף תחזוקה מונעת עפ תיקוני שבר ולכן אחליף באופן יזום. זה מאפשר לי זמן לחפש בנחת את המקום והמחיר כשהכל עוד עובד בסדר גמור:)

אביב3
20-11-17, 08:59
לפי מה החלטת לבצע בדיקה למזרקים?
האם כל x זמן אתה מבצע זאת סתם כך?
סתם קמת בבוקר אמרת "בוא נלך לבדוק מזרקיםיש לי זמן פנוי" ללא תופעות ?
אם נכנסת למוסך ,ביקשת בדיקת מזרקים , ועשו לך בדיקת קומפרסיה אז זה לא תקין שתשלם על זה.
[emoji57]

yoav
20-11-17, 09:19
1. בדיקת מרססים אניעושה פעם בשנה על חשבוני כחלק מהטיפול ומעקב אחר מצבם (רכב בן 11 ואני סוג של פדנט..)
2. לא ביצעו בדיקת קומפרסיה. כשביקשתי הצעת מחיר להחלפת המרססים היא כוללת בדיקת קומפרסיה בתשלום נוסף ולדברי המוסך זה חלק מהליךהחלפת מרססים. מאחר ולא מופיעה בהצעות מחיר ממוסכים אחרים (כולם מוסכי טויוטה רשמיים) תהיתי מהי הבדיקה, האם היא הכרחת והאם נהוג לגבות עבורה בנפרד ולא כחלק מעבודת החלפת המרססים. אדם שמגיע לצנתור עורקי הלב- לא גובים בנפרד עבור בדיקת אקג לפני ואקו לב אחרי :)).

אביב3
20-11-17, 09:27
אני לא רואה סיבה לבדיקת דחיסה. (קומפרסיה) בנסיבות המתוארות.
אני גם לא הייתי סומך על מוסך חברה באבחון מזרקים ללא בדיקת מכון דיזל/מזרקים.

אביב3
20-11-17, 09:30
במידה ותחליט לעשות החלפה / שיפוץ.
הייתי ממליץ שלאחר פירוק המזרקים אתה אישית תיקח אותם למכון לבדיקה עוד בטרם תרכיב חדשים.
12000 ש"ח זהו סכום שיש לחשוב לפני הוצאתו.

נדב ש.
20-11-17, 10:14
במנועים האלה יש תופעה של מזרק "מתאבד" בטרם עת, אם יש ירידה בערכים לא הייתי מחכה עם זה, הסכום שנקבת זה שקט נפשי לעומת לרוץ לחפש ולהחליף מנוע ללנדקרוזר, מניסיון.
דבר נוסף בקשר לתקלות במנועים הנ"ל, אם עד היום לא מצויין בהיסטוריה שפירקו אגן שמן לצורך בדיקה וניקוי בוצה כדאי לעשות זאת באותה נשימה, זאת עוד אחת מהתקלות שניגרמות במנועים האלה, סתימות במסנן יניקת השמן בתוך העוקה.

עם זאת, לא רואה קשר לבדיקת קומפרסיה במנוע תקין שאין לו תופעות מיוחדות, אלא אם כן המוסך זיהה משהו ולא מספר לך ורק רוצה לכסות את התחת שלו.

tooshey
20-11-17, 10:26
אם מדובר על בדיקת קומפרסיה מכנית עם שעון, ולא בדיקת אמפארז' סטרטר דרך המחשב, אז זוהי בדיקה נפרדת מתהליך החלפת המזרקים, דורשת פירוק מצתי הלהט, ומן הראוי שתתומחר כעבודה נוספת .
500 שח מבחינתי בקצה הגבוה של הסביר.
אם כבר מבצעים בדיקת קומפרסיה כדאי גם לבדוק לחץ הפוך (ליקג') כבדיקה משלימה.

מצטרף להמלצה לקחת את המרססים לבדיקה במכון דיזל לפני החלטה על החלפה או שיפוץ.

בברכה,טושי

tooshey
20-11-17, 11:47
עוד משהו קטן, בקש שיבדקו מרווח שסתומים.
זוהי בדיקה יחסית פשוטה ומהירה ואחרי שמוציאים את המרססים זה בדיוק הזמן לבצע אותה.
למרות שבטויוטה בדכ אין צורך בכיוון שסתומים, כדאי לבדוק בכל זאת.
לאחרונה נתקלתי בשני מנועים שונים עם שסתומים סגורים מידי.

בברכה, טושי

נדב ש.
20-11-17, 12:20
אם מדובר על בדיקת קומפרסיה מכנית עם שעון, ולא בדיקת אמפארז' סטרטר דרך המחשב, אז זוהי בדיקה נפרדת מתהליך החלפת המזרקים, דורשת פירוק מצתי הלהט, ומן הראוי שתתומחר כעבודה נוספת .
500 שח מבחינתי בקצה הגבוה של הסביר.
אם כבר מבצעים בדיקת קומפרסיה כדאי גם לבדוק לחץ הפוך (ליקג') כבדיקה משלימה.

מצטרף להמלצה לקחת את המרססים לבדיקה במכון דיזל לפני החלטה על החלפה או שיפוץ.

בברכה,טושי

1. לא ברור למה המוסך בכלל הציע בדיקה כזאת, האם זיהו משהו במנוע?
2. במנוע כזה של חבר אכן המזרקים פורקו ונישלחו לבדיקה במכון דיזל, כמובן שהבדיקה יצאה תקינה, אך לאחר זמן קצר בתקופת החורף קרה (רק) בהנעת בוקר שאחד מהמזרקים זייף רק כשהמנוע קר, פורקו אחר כבוד והורכב סט חדש מקורי.

king 21
20-11-17, 14:04
שלום

דבר ראשון מה הם ערכי המזרק שאתה רץ להחליף ??.
למיטב ידיעתי לא עושים בדיקת קומפרסיה לאחר החלפת מזרקים ,למה הוכנס להצעת המחיר אוליי כי ביקשתה?
כן עושים בדיקת קומפרסיה למי שצריך לעשות לו ריקול לגומיות אטימת מזרקים עושים בדיקה ליפניי ואחריי כדיי לוודא אטימה מלאה
ובריחות לחץ .
תבדוק בחברה עם צריך לעשות לך ריקול שכזה אז אתה לא צריך לשלם על עבודה בכלל רק חלקים .

חנן-ג'יפולוג
20-11-17, 15:10
אני לא מכיר את הדגם, המזרקים והתקלות האופייניות, אבל אני יכול לנסות להציע הסבר,מנסיוני עם מזרקים משתינים:
מזרק שמשתין בצורה חריפה משמיד במקרים רבים את הבוכנה.

יתכן שזו דרכו של המוסך לבטח את עצמו ואת קשריו עם הלקוח, לפני שהוא מחליף מזרקים תקולים, ורק בדיעבד נאלץ לומר ללקוח שהמנוע כבר נפגע. תהליך כזה מייצר צרות וקצרים בתקשורת.

yoav
20-11-17, 19:23
תודה לעונים
לא ביקשתי בדיקת קומפרסיה. זה הוסף להצעה בלי בקשתי.
המרססים עלו בערכים מסביב 1+\- לעד 2.7+ ולכן אני מחליף יזום ולא מחכה שיחצו את סף ה 3 שמופיע בספר.
אדסקס עם המוסך את נחיצות הבדיקה
תודה!

-->