PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוי מיקום תושבת בולם ב- JK מקנה מהלך מתלה גדול יותר?

KOOKE
25-11-17, 07:43
כחלק משינויים בצעצוע החדש שלי (רנגלר ארוך סהרה) מוחלפים הסרנים ברכב לסרנים דנה 44 של רוביקון (נעולים עם יחס העברה 4.10).

הוצע לי לשנות מיקום חיבור הבולמים לסרנים באופן שהחיבור יעלה למעלה בכ- 7 ס"מ בטענה שבאופן הזה מרוויחים מהלך מתלה גדול יותר ב- 7 ס"מ - האומנם?

חוץ מזה - מניסיוני, בבולמים האחוריים בעיקר, שינוי מיקום חיבור הבולמים לסרן הוא דיי הכרחי, משום מה התושבת ונקודת החיבור נמוכים בהרבה מהסרן עצמו וזו נקודת תורפה במובן פגיעה במרווח גחון והתושבת הממוקמת נמוך פגיעה ונוטה להתיישב על בולדרים. לכן הרבה מעלים את נקודת חיבור הבולם למעלה יותר וחותכים את סרח התושבת שמתחת לסרן.

תובנות הארות או הערות יתקבלו בשימחה.

סולי
25-11-17, 08:42
אני אומנם לא בעל jk אבל רואה לא מעט כאלה בשטח טכני קשה והמיקום לא כזה בעייתי.

התושבת בולם גיבורה וצמודה לגלגל.
מאחר והוא צמודה לגלגל היא יחסית מוגנת.

לתשומת ליבך.
אם תרים אותה 7 סמ ותעשה שימוש באותו בולם סביר להניח שבסגירת מהלך תפסיד 7 סמ מהלך סגירה ואף תטרוק את המתלה על הבולם.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
25-11-17, 10:19
הוצע לי לשנות מיקום חיבור הבולמים לסרנים באופן שהחיבור יעלה למעלה בכ- 7 ס"מ בטענה שבאופן הזה מרוויחים מהלך מתלה גדול יותר ב- 7 ס"מ - האומנם?
.
מניח שזה שינוי של התושבת התחתונה בלבד, אחרת לא מבין מאיפה יתווספו עוד 7סמ.

אבל אלו 7סמ שאתה מאבד כמהלך כניסה, יש לך בולם ככ״ ארוך שמאפשר לוותר על 7סמ בכניסה בלי שהבולם יסגור מהלך וייפגע?

לא נשמע הגיוני.

אני רואה לא מעט רנגלרים בכביש עם בולמים משודרגים, שסידור הבולם פ לא נראה הגיוני, יש מעט מאד מהלך כניסה.

KOOKE
25-11-17, 10:31
כרגע יש בולמי אולדמן שמיועדים להגבהה של 2 אינצ׳. מה מהלך הכניסה שלהם איני יודע.

למיטב ידיעתי במפרטי הבולמים מצויין אורך סגור ואורך פתוח- לא מצויין מהלך כניסה כנתון נפרד.

אחפש ברשת את הנתונים של הבולמים שיש לי ואז אחליט.

נדב42
25-11-17, 10:59
ככל שהתושבת העליונה והתחתונה ממוקמות רחוק יותר אחת מהשנייה, תוכל להרכיב בולם שייתן לך מהלך מתלה ארוך יותר ...

ד ו ר ו ן
25-11-17, 12:00
כרגע יש בולמי אולדמן שמיועדים להגבהה של 2 אינצ׳. מה מהלך הכניסה שלהם איני יודע.
.
לא סביר שלבולם המהווה חלק מקיט ייעודי לרכב יש ספייר של 7 סמ לפתיחה או סגירה.
ואם אתה לא מרים את התושבת העליונה, זה מתכון לצרות ונזק.
ואם הרמת את התושבת העליונה בפרופורציה, לא הרווחת כלום.

תלוי יצרן, לפעמים כן מצויין מהלך הבולם, בבילשטיין זה נפוץ כי יש להם בולמים במימדים שונים עם אותו מהלך כפונקציה של מבנה בולם שונה.

לא חושב שזה המקרה באולדמן.

oren61
27-11-17, 10:50
אצלי יש הגבהה של "4
תושבת בולם אחורית תחתונה מוקמה אינצ' יותר גבוהה והבולם הוא של "3 הגבהה.

-->