PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי קיה סורנטו 2009

3yosef3
27-11-17, 23:33
1. כמה אתם רוצים להשקיע? עד 60 אלף
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? שימוש יום יומי למרחקים קצרים (נסיעה עירונית לרוב) וטיולים פה ושם עם נסיעות שטח בינוני עד קשה.
3. מי נוהג בו? רק אני
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? משפחה עד 5 נפשות
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? עד 10 אלף מקסימום
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. לא משנה לי. בעיקר לגבי אמינות, האם הסורנטו 2009 הוא רכב אמין, האם יש לו מחלות ידועות? כמו מחלות חשמל, מחלות מיכאניות, וכו...
תודה לכל מי שיעזור.

איל מ
28-11-17, 08:49
סה"כ הסורנטו הוא suv חביב. קצת לא מתאים להגדרה של "שטח בינוני עד קשה", גם אחרי הגבהה ומיגון (הכרחיים).
מחלה של הדגם היא פריצה של הדיאפרגמה בסרן הקדמי, האחראית על שילוב הציריות. ניתן לתיקון, אבל חשוב לראות שזה תקין כשקונים (ועדיף אחת שתוקנה כבר, כדי שלא יקרה במשמרת שלך).

assafy
28-11-17, 09:23
קח בחשבון שהסורנטו לא כולל בקרת משיכה ונעילות במקור כך שנדרש ניסיון ונחישות במעבר הצלבות.
הדור שהחליף אותו ב2010 כבר הפך לקרוסאובר שבילים בלבד.
עוד דגמים שאתה יכול לקחת בחשבון: טראקן, פאת'פיינדר, פאג'רו קינג, רקסטון ועוד.
אבל אכן כפי שנכתב למעלה תגדיר בדיוק מזה בינוני עד קשה מאחר ובדרך כלל מגדירים את הדגמים האלו לעבירות בינונית פלוס (קשה זה כבר רכבים משופרים מאוד, גבוהים, חסונים ועם שתי נעילות).

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

אורי.ר
28-11-17, 14:02
קח בחשבון שהסורנטו לא כולל בקרת משיכה ונעילות במקור כך שנדרש ניסיון ונחישות במעבר הצלבות.
הדור שהחליף אותו ב2010 כבר הפך לקרוסאובר שבילים בלבד.
עוד דגמים שאתה יכול לקחת בחשבון: טראקן, פאת'פיינדר, פאג'רו קינג, רקסטון ועוד.
אבל אכן כפי שנכתב למעלה תגדיר בדיוק מזה בינוני עד קשה מאחר ובדרך כלל מגדירים את הדגמים האלו לעבירות בינונית פלוס (קשה זה כבר רכבים משופרים מאוד, גבוהים, חסונים ועם שתי נעילות).

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

לא נכנס לויכוח עם הרכב מתאים למעלות כאלה או אחרות
רק תיקון קטן המודל 2007-2010 כולל בקרת משיכה :-)

איל מ
28-11-17, 14:20
תקרא גם את השרשור הזה:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/94625-זהירות-ברכישת-קיה-סורנטו
(הכותרת שלו מלחיצה ללא סיבה ויש שם קישורים לעוד מידע).

וחפש גם מבחן השוואתי של אבירם ברקאי על סורנטו מול טראקן מול רקסטון.

3yosef3
28-11-17, 18:40
תודה לכל העוזרים.
בקשר לדרגת הקושי של השטח אני לא מתכוון לעבירות אקסטרים כמו היכולות של הלנד רובר או הרנגלר, אני מחפש מסלולים כיפיים ומהנים שהם מעל ליכולת של הקרוסאוברים שמציעים היום ושישמרו על הכיס בסוף היום, ולפי מה שחיפשתי, אנשים ממליצים על הרכב ואנשים לא מחזיקים ממנו, אז אני קצת מתלבט.
אם יש לכם עוד הצעות חוץ מהסורנטו אני אשמח לקבל.

איל מ
28-11-17, 20:27
אין סיבה שלא.
לתחזק לפי הוראות יצרן, בעיקר את מערכת הקירור בלי לחפף. וזה אחלה רכב לכל טיול סביר.
מה שכן,
הוצאות על suv הן הרבה יותר גבוהות מפרייבט, ואם הוא ישן אז יש תקלות בתדירות שלא תהיה רגיל אליה אם תשווה למשפחתומטית רגילה.

-->