PDA

צפייה בגרסה מלאה : הג'יפ מחליק בגשם

יוסי לוי
21-12-05, 14:47
ברגע שיורד גשם, הג'יפ לא יציב וזורק תחת גם בנסיעה איטית יחסית ועל כביש ישר. על כביש יבש הוא יציב לחלוטין. מישהו יודע את הסיבה?

asafk
21-12-05, 14:52
כמה הצמיגים שלך ישנים?

אסף.

ערן המסוקס
21-12-05, 14:55
ככל הנראה הדבר נובע מצמיגים גרועים. בין אם הם יבשים וישנים ובין אם הם מפירמה לא טובה.
גם לחץ אויר לא נכון עלול לגרוע מאחיזת הצמיג, לכן הקפד למלא לחץ אויר המומלץ מהיצרן.

landrover
21-12-05, 16:43
כמו שנאמר - צמיגים.

יש צמיגים שהם מעולים לשטח , אבל ברגע שהכביש רטוב - אין מה לעשות - להוריד מהירות כמעט לאפס בסיבובים - אין אחיזת כביש.

קניתי כאלה - דנלופ 50/50 235/16/85 בסדר גמור בשטח ובכביש ,
אבל בכביש רטוב - טוטל לוסט ...

אמיר.

אביב3
23-12-05, 17:26
אפשרי לשלב 4x4 בגשם זה יעזור ולא עושה כמעט נזק

osi90
23-12-05, 17:34
אפשרי לשלב 4x4 בגשם זה יעזור ולא עושה כמעט נזק
לפעמים עדיף לקרוא, לשתוק ולא ליעץ כשלא יודעים על מה מדברים.
כמו שאורי אמר פה בעבר למיכה ולגיא, לא מקבלים סוכריות על זה שרושמים הרבה תגובות.

אביב3
23-12-05, 18:14
אז תסביר למה זה הורס? אל תזרוק פצצות סתם

אביב3
23-12-05, 18:17
אני עדין מחכה

אביעד_הלאלי
23-12-05, 18:49
אני ממליץ לך בחום גם לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים שלך.
אולי הוא נמוך מידי או גבוה מידי...

asafk
24-12-05, 00:55
לגבי ה4X4 בכביש רטוב וחלק- כן, מותר. אבל מסוכן מאוד אם לא יודעים לצפות את התנהגות הרכב, ומסוכן אם לא יודעים מתי לחזור להנעה אחורית בלבד. במקומות בהם הכביש רטוב, אבל לא חלק- זה עלול גם לגרום נזק לתיבת ההעברה.
גם אני נוהג לשלב ל4H בג'יפים במצבים של כביש חלק, אבל רק אם זה באמת הכרחי.
כיוון שמה שמתואר כאן לא מדבר רק על כביש חלק, אלא "סתם" על כבישים רטובים, חשוב לבדוק קודם כל את הצמיגים. לחץ אוויר ותאריך ייצור במיוחד. סוג המדרס- יש צמיגים ספציפיים בעיתיים, אבל רוב צמיגי השטח, כשהם חדשים ובלחץ אוויר נכון, לא אמורים לגרום בעיות.

אסף.

אביב3
24-12-05, 11:57
הכוונה היתה רק כשמחליק ,אחלה הסבר

תומר א.
24-12-05, 12:39
רק כשמחליק
כל הכבוד! אני לא מצליח להבדיל אולי תגלה לנו את הסוד?
הרעיון הוא שבזמן סיבוב גלגל ימין לא מסתובב באותה מהירות כמו גלגל שמאל ועל אחת כמה
וכמה קדמי/אחורי, לרכבים ללא דיפ' מרכזי מאד לא בריא לנסוע ב 4X4 על הכביש.

Tomer
24-12-05, 13:02
אבל רוב צמיגי השטח, כשהם חדשים ובלחץ אוויר נכון, לא אמורים לגרום בעיות.

אני שמתי 33 שטח מלא חדשים ומקפיד על לחץ אויר תקין וטפו טפו טפו לא מחליקים ודווקא די

יציבים בכביש.

תומר.

tayrie
24-12-05, 13:46
רק כשמחליק
כל הכבוד! אני לא מצליח להבדיל אולי תגלה לנו את הסוד?
הרעיון הוא שבזמן סיבוב גלגל ימין לא מסתובב באותה מהירות כמו גלגל שמאל ועל אחת כמה
וכמה קדמי/אחורי, לרכבים ללא דיפ' מרכזי מאד לא בריא לנסוע ב 4X4 על הכביש.

כשהאחיזה גרועה(כמו בשטח למשל[כמו שלא גורם בשטח נזק גם פה]) כמו שפותח השרשור מתאר זה לא מזיק , ומשפר את השליטה על הרכב .
ואפילו יותר מזה , כמו שאסף כתב , לרכבים בעלי דיפ' מרכזי מומלץ לנעול אותו בכביש עם אחיזה גרועה .

איך מרגישים שהאחיזה גרועה בכביש? - נו באמת...

asafk
24-12-05, 14:37
בלי סלט. אין שום סיבה לנעול מרכזי ב4X4 קבוע, גם לא בכביש חלק, אלא אם כן הרכב ממש לא מצליח לזוז, או בלתי נשלט (קרח, בוץ חלק על הכביש וכו'). הסיבה לשלב 4X4 בג'יפ עם הנעה אחורית- הוא מגיב יותר טוב בסיבובים ובולם יותר טוב. אבל 4X4 עם דיפ' מרכזי- יותר טוב מ4X4 בלי (לדעתי, לפחות), ברוב התנאים- חוץ ממתי שממש אין עם מי לדבר. קח בחשבון שב4X4 עם דיפ' מרכזי- יש את הדיפ' שעלול להידבר. בתיבות העברה בלי דיפ' מרכזי- הסיכוי לנזק קטן מאוד מנסיעה ב4X4.
אם הג'יפ מתנהג בסדר על כבישים רטובים, ופתאום הוא מחליק- זה אומר שהכביש חלק. ככה יודעים. אם הוא כל הזמן מחליק- הבעיה אחרת. יותר מזה- אם בנסיעה בכביש ה4X4 מורגש (בעיקר בהגה)- סימן שהוא לא נחוץ, כי לגלגלים יש מספיק אחיזה.

בשורה התחתונה- אלו דברים שקשה ללמד בהתכתבות. לי לקח הרבה זמן ללמוד ולהבין איך הרכב "מרגיש" ומתי לשלב מה.

אסף.

tayrie
24-12-05, 15:24
בלי סלט. אין שום סיבה לנעול מרכזי ב4X4 קבוע, גם לא בכביש חלק, אלא אם כן הרכב ממש לא מצליח לזוז, או בלתי נשלט (קרח, בוץ חלק על הכביש וכו'). [.

אני מסכים שזה נשמע מיותר לנעול דיפ' מרכזי ברכב 4X4 קבוע , אבל זה מה שנלמד בקורס האמרים בצבא והמביא דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם אז אמרתי...

חימושניק
24-12-05, 16:38
אני מסכים שזה נשמע מיותר לנעול דיפ' מרכזי ברכב 4X4 קבוע , אבל זה מה שנלמד בקורס האמרים בצבא והמביא דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם אז אמרתי...

איזה קורס האמרים? של בה"ד 6? אל תאמין להם!

asafk
24-12-05, 17:09
בפעם האחרונה שבדקתי, הם לא ידעו מה זה דיפרנציאל...
(וברצינות רגע- בצבא מנחים לנעול מרכזי כי הבלימה בהאמר חזקה מדי, וגורמת לאחוריים להינעל על כביש רטוב. זו בעיה נקודתית של האמר צבאי (יש שוני במערכת הבלימה למול האזרחי) והפתרון הקל בשבילה הוא נעילת מרכזי על כביש רטוב)

אסף.

tayrie
24-12-05, 18:44

איזה קורס האמרים? של בה"ד 6? אל תאמין להם!

הדבר היחיד שאני זוכר מבה"ד 6 זה "גז! גז! גז! אל תוריד תוריד ת'רגל מהגז! למה הורדת ת'רגל מהגז?!" :roll: (מהדיונות בפלמחים :lol: ) - וברצינות לא הייתי רושם את זה אם זה היה מבה"ד 6 .

-->