PDA

צפייה בגרסה מלאה : מרחק בין מניפה לרדיאטור CJ

talb_s
08-12-17, 21:45
שלום,
יש לי בעיה בסיקס שבעמידה ממושכת חום המנוע מתחיל להעלות מעבר ל 93 מעלות. (פלאנג סופה עם מד מכאני לא המד המקורי שיושב בבלוק) בנסיעה אפילו איטית חום מנוע תקין.
משאבת מים חדשה
רדיאטור 2 שורות נחושת לאחר ניקוי אצל בעל מקצוע, לדבריו הרדיאטור במצב מעולה, פקק תקין.
תרמוסטט תקין 82 מעלות
כונס אויר מותקן
מים פרסטון חדשים.
צנרת תקינה וחדשה
אין בודי ליפט
מניפה מותקנת בצורה תקינה בוודאות (יונקת אויר)
היתה מורכבת מניפה 15 אינץ כאשר החלפתי למניפה 17 אינץ הבעיה נפתרה והרכב לא עבר את ה82-85 מעלות בשום מצב, הבעיה שהמרחק בין מניפת ה- 17 אינץ לדוד העליון של הראדיאטור הוא 10-15 ממ! לתחתון בערך 40 ממ
הרחקתי מעט את כל החזית אבל עדיין זה קרוב מידי ומפחיד... במיוחד עם הבעיה הידועה של מפדש מניפה רדיאטור.
בקצוות של המניפה 17 יש כיפופים של הכנפונים פנימה זה תקין? במניפה 15 הקצוות ישרות.
מה ניתן לעשות בכדי להרחיק את המניפנה 17 מהדודים?
יש מניפה ללא הכיפוף בקצוות?
המון תודה!

נמרוד
08-12-17, 22:12
שים תמונה של המניפה המדוברת.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

talb_s
08-12-17, 22:57
בבקשה

six 4 life
08-12-17, 23:13
בעיניי 15 ממ בין קצה המניפה לקצה הדוד העליון שלך נשמע לי סביר, עם תושבות מנוע וגיר פוליאוריטן אין סיבה שיפגשו.
ה15 צלעות שלך לא מקרר דווקא בגלל שהצלעות ישרות ולא קמורות בקצה, המאורר יונק פחות אויר.
פתרון סופי הוא לעבור למאוורר חשמלי אבל לא נשמע שזה הכיוון שלך.

talb_s
08-12-17, 23:21
מה קורה בכל הסיקסים בארץ עם מניפה 17? הקצוות ישרות? כמה מרחק צריך להיות מהדוד?10-15 ממ נראה לי צמוד מידי, בקושי אצבע עוברת שם...
במניפה הקטנה 15 אינץ קצוות הכנפונים ישרות יש כזה גם 17?

six 4 life
08-12-17, 23:28
כל ה17 מקומרות כמו אצלך, אם זה ממש מדאיג אותך ועוד כמה ממ ירגיעו אתה יכול לנסות לפתוח מעט את הקימור בעדינות ולהרחיק מהדוד

- - - Updated - - -

אגב, במבט מעמיק נראה שהספייסר שלך בין המאורר למשאבה עבה יותר מספייסר רגיל. תבדוק אפשרות להוריד לו גובה, הנקודה הקריטית היא לבדוק כמה מרווח יש לך כרגע בין הפולי של הקראנק אל קצוות המאורר ומשם להחליט.

talb_s
08-12-17, 23:39
תודה!
הספיסר 20 ממ, בדקתי מול CJ של חבר זה אותו הספיסר, אצלו יש אותו הרדיאטר +מניפה 17 ורווח של 80 ממ.

six 4 life
08-12-17, 23:59
אותה משאבת מים יש לכם או שאצלו זה מקורית ברזל ולא אלומניום חליפית כמו אצלך? אולי הפלטה של הפולי יושבת במרחק שונה במשאבות מים אצלכם אבל מהזוית של התמונה שצרפת אי אפשר להבין הרבה. בכל מקרה זכור לי ספייסר דק ולא עבה כמו אצלך, אני אפילו דיי בטוח שמה שיש אצלך מישהו ייצר אצל חרט וזה לא ספייסר מקורי שמגיע עם המאורר המכני.
אגב עם ובלי קשר אם תשים לב החיתוך בקצה הצלעות של המאורר הוא בדיוק לעבור את הדוד כמ שקורה אצלך.
צלם עוד תמונות של האיזור ותעלה לכאן.

zivo
09-12-17, 00:45
כל ה17 מקומרות כמו אצלך, אם זה ממש מדאיג אותך ועוד כמה ממ ירגיעו אתה יכול לנסות לפתוח מעט את הקימור בעדינות ולהרחיק מהדוד
-

לעניות דעתי, זה הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות. רוב הסיכויים שזה יוציא את המניפה מאיזון. ואתה תתחיל להחליף משאבות מים בתדירות גבוהה.

My two cents

ד ו ר ו ן
09-12-17, 10:28
רק לי נראה שיש רווח גדול מידי בין קצות הכנפיים ובין הכונס?

זה יכול להוריד משמעותית מיעילות משיכת האויר דרך הרדיאטור.

נמרוד
09-12-17, 10:42
בבקשהאחת משתיים: או שהמניפה לא מתאימה לרכב, או שהיא מורכבת הפוך!

בתמונה הזאת, סמן בחץ לאיזה כיוון היא מסתובבת.

golyat
09-12-17, 11:07
מניפה גדולה יושבת קרוב. ככה זה. לקטנה המרחק הוא 5 -6 סמ. ולגדולה 2 סמ. ככה זה אצלי בסיקס וכובן שכל סיקס שונה.
מה שלא ברור לי הוא שאתה מתאר שלמטה המרווח הוא 4 סמ ולמעלה 1.
אם המסכה יושבת בניצב לקרקע המצב אמור להיות הפוך. המנוע יושב בזווית למעלה מה שיגרום למרחק גדול יותר דווקא בחלק העליון.
בקיצור.. לדעתי. או שתרחיק את החלק העליון של המסכה קדימה.
צריך לפתוח את ברגי החזית בכנפיים. ולשחק עם ההברגות של המוטות שמחברים בין החזית לקיר האש. או שתנמיך מעט את הטרנספר. מה שיקרב מעט את החלק התחתון וירחיק את העליון.

נ.ב
אצלי גם מניפה 17.
2 סמ' בין המניפה לרדיאטור למטה ולמעלה.
תושבות מנוע וגיר פוליארוטן.
כבר יותר משנה מהשיפוץ והכל תקין.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

zivo
09-12-17, 11:12
לא כל כך מבין את הפינג-פונג הזה :-)

1- הבן אדם אומר שהחלפה מ 15 ל 17 פותרת את הבעיה, וגם ב 15 במהירות הכי מינימלית אין בעיה. יש פה למישהו ספק שהכיוון נכון?
2- שימו לב, הוא מבקש עזרה עם המרחק בזמן שימוש בכנף 17. עם כנף 17, אין לו בעיית קירור, כלומר אין בעיית כיוון ואין לו בעיית מרווח בין הכנף לכונס.
3- בהמשך לההערה של דורון על גודל הכונס (המרווח בין הכנפים לכונס), אם הוא מחליף רק כנפים ולא כונס, ובהנחה שהתמונה היא של הכנפיים 17, אז בהחלט יכול להיות שהבעייה עם ה 15 נובעת מכונס לא מתאים.

שבת שלום

נמרוד
09-12-17, 11:49
המניפה לא מתאימה לכיוון הסיבוב של המנוע הזה! צריך את האחות התאומה שלה. היא אמנם עובדת, אבל א. לא יעילה, ב. קרובה לרדיאטור.

boaz avrahami
09-12-17, 12:11
המניפה לא מתאימה לכיוון הסיבוב של המנוע הזה! צריך את האחות התאומה שלה. היא אמנם עובדת, אבל א. לא יעילה, ב. קרובה לרדיאטור.

איזה ראיה חדה!

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

boaz avrahami
09-12-17, 13:04
יש מצב שהיא יושבת הפוך?

Honda TRX300EX

נמרוד
09-12-17, 14:00
היא מורכבת הפוך, אבל אם היא תורכב כשהיא בכיוון הנכון - היא תדחוף אויר במקום למשוך. כי היא לא מתאימה לכיוון הסיבוב של המנוע.

מנוע סיקס סטנדרטי מסובב את המניפה עם כיוון השעון (מבט מחזית הרכב) והמניפה הזאת היא מניפה שנועדה למנועים שמסובבים נגד כיוון השעון.

zivo
09-12-17, 14:25
נמרוד,
אני בכלל לא מתווכח אם זו מניפה נכונה או לא.
עובדתית, אין לו בעיית קרור.
יכול להיות שהגידול המניפה, מקוזז ע"י העובדה שהמניפה לא מתאימה.
דרך אגב, מי בכלל צריך מניפה לכיוון הפוך? כמה מנועים מסתובבים הפוך?

six 4 life
09-12-17, 14:29
היא מורכבת הפוך, אבל אם היא תורכב כשהיא בכיוון הנכון - היא תדחוף אויר במקום למשוך. כי היא לא מתאימה לכיוון הסיבוב של המנוע.

מנוע סיקס סטנדרטי מסובב את המניפה עם כיוון השעון (מבט מחזית הרכב) והמניפה הזאת היא מניפה שנועדה למנועים שמסובבים נגד כיוון השעון.
צודק
היא כנראה הגיעה מסופה ממוגנת שהחליפו בה את הפן קלאץ' למכני כמו בהרבה מהן ושם המשאבה מסתובבת הפוך.

talb_s
09-12-17, 15:11
קודם כל המון תודה לכולם! חייבים לפתור את הבעיה עד המפגש!
את החזית כבר לקחתי עד הסוף כמובן...
נמרוד נראה לי עלית על משהו מעניין כל הכבוד.
המנוע כמו שכתבת מסתובב עם כיוון השעון (ימינה)כאשר עומדים מהחזית.
המניפה 17 לא הורכבה הפוך בוודאת והיא כמו שכתבתי יונקת אויר דרך הרדיאטור . יש מצב טוב שהבעיה במניפה! הכיפוף בקצוות המניפה פונה הרדיאטור .
על פניו נראה שבמידה והכיפוף היה לצד השני (כלפי המנוע) לא היה שום בעיה.
לדעתי 10 ממ מהדוד זה קרוב מידי ...
התמונה מתחילת השירשור צולמה מצד המנוע לכן בתמונה המניפה מסתובבת לצד שמאל.

boaz avrahami
09-12-17, 16:31
נמרוד כתב לך את זה.
הכיוון הנכון של המניפה הוא עם הראשים של הבורג קדימה אבל אם תרכיב אותה ככה הכנפיים ידחפו אוויר במקום לשאוב.

כרגה זווית ההתקפה של המניפה היא זווית הנטישה של הכנפיים. המניפה לא מיועדת לזה.

בקיצור, תחליף למניפה מתאימה ...

Honda TRX300EX

zivo
09-12-17, 19:46

נמרוד,
ללא שום קשר לבעיית הקירור, אני מצטרף לשאפו של בועז, כל הכבוד על האבחנה.
פשוט השאלה שלך לאיזה כיוון המנוע מסתובב היתה קצת תמוהה. היה ברור שהמניפה יונקת.
הנקודה שהמרחק לא נכון בגלל שזו מניפה הפוכה, שמורכבת הפוך מהכיוון הנכון שלה, היתה לא ברורה.

PW
09-12-17, 20:22
אחת משתיים: או שהמניפה לא מתאימה לרכב, או שהיא מורכבת הפוך!

בתמונה הזאת, סמן בחץ לאיזה כיוון היא מסתובבת.

המניפה מורכבת הפוך. הפיכה של המניפה הנוכחית כאשר החלק הקדמי הנוכחי הופך לאחורי (180 מעלות) לא ישנה את כיוון תנועת האויר מכיוון שכיוון הסיבוב לא משתנה גם הוא. רק היעילות תגבר.

(בועז, תבדוק שוב מה כתבת.... אם צריך, קח מאוורר ביתי ותראה...)

talb_s
09-12-17, 20:46
זו המניפה 17"

117700

talb_s
09-12-17, 20:55
בתמונה שהמניפה על הרצפה החלק שפונה כלפי מעלה הורכב לכיוון הרדיאטור.

117701

ופה המניפה 15" מורכבת:

117702

talb_s
09-12-17, 21:00
בקיצור, במידה וארכיב אותה הפוך הרווח כמובן ישתפר ועדיין תיהיה יניקה??? ואפילו הגברת יעילות היניקה? ההגיון שלי אומר שהכיפוף בקצוות חייב להיות לכיוון של הרדיאטור.... לא?

לצורך העיניין אני גם יכול להחליף אותה למניפה אחרת בחינם .

חנן-ג'יפולוג
09-12-17, 21:15
חולק על דעתם של בועז ונמרוד, ומצטרף לpw.
המניפה הזו כן מיועדת לסיבוב עם כיוון השעון במבט מקדימה.
יתכן שהיא מותקנת הפוך, על זה אני לא חולק, אבל היפוך מניפה לא ישנה אותה מיונקת לדוחפת ולהיפך. רק ישנה יעילות.

boaz avrahami
09-12-17, 21:19
אין ספק שסיבוב 180 מעלות ישאיר את כיוון הזרימה...

עדיין לדעתי הכנף התוקפת היא לדעתי הכנף הנוטשת.
המאוורר צריך לשבת לדעתי הפוך כפי שכתבתי בהודעה 16

Honda TRX300EX

חנן-ג'יפולוג
09-12-17, 21:20
זו תמונה של מניפה שמיועדת לסיבוב נגד כיוון השעון:

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0869/2514/products/DSCN7779.JPG?v=1504037898

talb_s
09-12-17, 21:28
מישהו יכול להעלות תמונה מזווית זהה של מניפה 17" מותקנת בCJ, בכדי שנלמד את ההבדלים.

חנן מה לדעתך יקרה ליעילות היניקה במידה וההפוך את המניפה?

המון תודה חברים.

נמרוד
09-12-17, 21:28
P וחנן צודקים. המניפה פשוט הפוכה.

talb_s
09-12-17, 21:43
טוב אנסה להרכיב אותה הפוך ואעדכן.

six 4 life
09-12-17, 21:54
P וחנן צודקים. המניפה פשוט הפוכה.
אל תתקפל ככ מהר בגלל לחץ חברתי... :cool: אתה דווקא לא טועה.
המניפה מורכבת אצלו נכון, וההוכחה לזה היא שהכנפיים יושבות לפני זרועות הבסיס והניטים מחוברים בכיוון הנכון - מכיוון חזית הכנף אל בסיס המניפה.
סיבוב המניפה אופקית ב180 מעלות ישים את הכנפיים מאחורי זרועות הבסיס שלהן וכיפוף קצה הכנפיים שאמור לעזור באיסוף אויר אל מרכז המאוורר יפנה לאחור ויהיה לא רלוונטי.
מצורפת התמונה היחידה שיש לי של מניפה מקורית של CJ ובה אפשר לראות את כיוון הכנפיים בכיוון סיבוב המנוע והקצוות שלהן עדין פונות לפנים ולא לאחור.
לא טעית, המניפה לא של CJ.

117703

בכל אופן את בעיית המרווח מהדוד העליון שלו זה לא פותר , ובעניין המרווח אני יותר מבטוח שהספייסר שלו פשוט עבה מדי, המקורי בערך חצי ממנו אם לא פחות.

ד ו ר ו ן
09-12-17, 22:08
ועכשיו?

117704

six 4 life
09-12-17, 22:12
עכשיו סיבבת לא רק את המאורר אלא גם את סיבוב המנוע.

boaz avrahami
09-12-17, 22:26
ארז, תחשוב על איזה צד של הכנף זורם האוויר והאם הצד הזה כרגע חלק או מופרע על ידי הפלאח

Honda TRX300EX

six 4 life
09-12-17, 22:32
הצד החלק (חזית הכנף) הוא זה שעובד ויוצר ואקום תוך כדי סיבוב והצד הפנימי של הכנף אוסף ולכן אם תשים לב גם הניטים מוחלקים. המניפות האלו יכולות להיות מורכבות רק בכיוון אחד וזה כשהכנפים יושבת לפני התושבות שלהם והניטים פונים אחורה לכיוון המנוע.

six 4 life
09-12-17, 22:45
טוב, התמונה שהבחור צירף מבלבלת ומטעה בהחלט בגלל שהיא מאחור, אבל אחרי כמה דקות של השוואה בין התמונות יש לו מניפה זהה לזו שצירפתי, והיא בוודאות לא הפוכה.
אם היה מעלה תמונות ברורת יותר של המאורר עצמו היה אפשר לראות את זה בשלב הרבה יותר מוקדם.

ronbs
10-12-17, 14:32
אולי זה יעזור תמונה של הגיפ עם מניפה 15117714117715

ד ו ר ו ן
10-12-17, 16:01
הכונס לא נראה יעיל בכלל מול המניפה הזו.
המניפה לא יכולה לייצר שאיבה טובה דרך הרדיאטור עם כזה מרווח.

אמנם רכב אחר, אצלי הכונס מגיע מעל למניפה, והמרווח לשוליים שלה קטן בהרבה.

asafk
11-12-17, 12:06
מבחינת זרימת אויר אם תרחיק את המניפה מהרדיאטור כנראה לא תפסיד כלום אפילו תרוויח. שווה לנסות ולקבל גם קצת שקט נפשי ופחות חשש מהתנגשות.

אסף.

ד ו ר ו ן
11-12-17, 13:43
מבחינת זרימת אויר אם תרחיק את המניפה מהרדיאטור כנראה לא תפסיד כלום אפילו תרוויח. שווה לנסות ולקבל גם קצת שקט נפשי ופחות חשש מהתנגשות.

אסף.
זה נכון אם הכונס מכסה את המניפה, אחרת היא שואבת מהיכן שיש הכי פחות התנגדות, וזה לא דרך הצלעות קירור.

asafk
11-12-17, 14:55
לא חייב. מספיק שהוא קרוב.

אסף.

-->