PDA

צפייה בגרסה מלאה : דודג ראם, 2018

ibinder
09-12-17, 20:53
הי,

עומד לפני רכישה של דודג ראם 2018, SLT, חדשה.
היום חבר קצת עירער לי את הביטחון בנושא נסיעות השטח, הוא נוסע עם ראם שנת 2012.
אין לי ספק שהוא רחוק מרכב שטח אמיתי, ולא יתקרב לדיפנדר... אבל היתרונות האחרים גדולים מאוד, ויתן לי שקט נפשי עם המשפחה וסביבה מפנקת יותר... די נשבר לאישתי לטייל בדיפנדר בלי חימום.. ובסביבה של שופל קטן... לצערי אין לי יכולת להעמיד עכשיו 350,000 עבור רכב 7 מקומות חדש... אנחנו אומנם רק ארבעה במשפחה, אבל כמות הציוד שלי בטיולים היא נוראית... התרגלתי לטיולים עם 110 סגור עם גגון מלא...

אני רואה כמה השוואות וכתבות של השוואה של פול סייז, אבל כולם ישנות, האם יש הבדל בבחירה כשמדובר על הדגם החדש של 2018?

עידן

דרור ברלי
10-12-17, 03:52
תקן את החימום בדיפנדר וחסל.

המשוטט
10-12-17, 08:02
תקן את החימום בדיפנדר וחסל.+1
אין מה לעשות ,עם כל חיבתי לג׳מוס האמריקאי נסיעה איתו בשטח היא אתגר...

ולו בגלל המימדים

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

leonid tdi
10-12-17, 08:29
יש לי 110 ו ראם . רכב מעולה לעבודה , עולה לעסק פחות מהיפנים , סביר למשפחה . במצב מקורי לא טוב לשטח , דורש שיפורים רבים ואז מעבד את שאר התכונות הטובות שלו . ( חימום מעולה :) )

sgill
10-12-17, 09:30
חפש YUKON בן שנתיים-שלוש. אם באמת להתפנק אז דגם ה DENALI.

כמובן שאם הרכב רשום על עסק, הראם, סילברדו או F150 עדיפים מבחינת עלויות.

דרור ברלי
10-12-17, 09:34
קל לתקן מערכת חימום.
אפילו בסופה יש חימום מצוין.

שזו לא תהיה הסיבה שלך לעבור לרכב על דרקון כבד ומגושם ומשולל יכולות שטח לחלוטין.
עם כל הקסם של בהמה אמריקאית גדולה הזו (כוח, ביצועים בכביש, גודל, פינוקים), בשורה התחתונה יש בעיקר חסרונות ומגבלות. למעט כל עניין ההכרה במס (שגם הוא מלאכותי לחלוטין ובכל רגע נתון, פקידונים צרי עין ורעי לב יכולים לבטל ולהפוך אותו בהינף חותמת) ו/או עבור מי שצריך יכולות העמסה וגרירה חריגות, זה רכב שלא מתאים לתנאים בישראל בכלל ולא לשמש כרכב לטיולי שטח בפרט. אתה תהיה בעיקר מתוסכל ותוך כמה חודשים תרצה למכור (בהפסד).

ibinder
10-12-17, 19:55
הרכב יהיה רשום על העסק, משקלים גדולים, הוא לא באמת יסחוב...

החימום זאת רק ההתחלה... זה לנסוע בטרקטור, אני מושך את נושא המכירה שלו כבר שנתיים... גם אם אני מוכר את הדיפ ב 90-100 (אני רואה ש TDI רגילים שנת 97 יחסית נמכרים ב 75 (לפחות ראיתי כמה בשנה שעברה)... שלי 99, עם לא מעט שיפורים, אני מניח שאוכל לקבל על זה עוד כמה שקלים... אבל אין שום אלטרנטיבה שפוייה במחירים האלו.

לצערי, אני כבר לא עושה טיולים אתגרים... הדיפנדר נעול כפול... נראה לי שקורי עכביש תפסו את הנעילות, והיום אם אלחץ על ההפעלה.. יגיע לי שליח של מקנמרה, ויתן לי בוקס.
השאלה אם הבהמה החדשה הזאת, תיתן לי מענה בעיקר לטיולי שבילים, מעלות, די ברור לי שלא תהיה לי אפשרות לעלות, או לרדת, אבל בשביל השקט והנוחות היומיומית, אני מוכן לשלם את המחיר המאוד יקר הזה.

מבחינת נסיעות יומיות.. גם באליכין, עובד בראש העין... פעם אחרונה שהייתי בעיר גדולה (ת"ףא למשל...) היה לפני שנה... אין לי מה לחפש שם בדרך כלל.

המשוטט
10-12-17, 20:01
בסה״כ הבהמות הללו יודעות לנוע בשטח
בדגש על הפורד והראם.

אני נסעתי עם משקלים בשטח יום יום עם סילוורדו רחמנה לצלן.....ועוד העזתי גם לטייל איתו.

שיטת נהיגה שונה לחלוטין אבל אפשרי.

אם אתה נוסע על 6 קח בחשבון שאתה על תעריף משאית

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

דרור ברלי
10-12-17, 21:12
בתצורה הסטנדרטית הטנדרים האלה מתאימים לשבילים.
שטח מאתגר יותר אפשרי, בתנאי שהמעברים לא צפופים מדי...
צורת הנהיגה שונה לחלוטין. זו משאית עם גודל מוגזם ובסיס גלגלים בלתי אפשרי וזוויות בעייתיות וכושר תמרון מוגבל והמון שטחים מתים וכל יתר מה שמשתמע. ואם נתקעת - רק פולסייז אחר יצליח להזיז אותך מהמקום.

אם הארגז לא עמוס בחצי טון, איכות הנסיעה מזעזעת. תרתי משמע...

leonid tdi
10-12-17, 21:24
על תתפתה על rambox , סתם תופס את ההרגז . מיגון ומתלים - זה רק התחלה . אפשר להוריד קפיץ ולהחליף בולמים , על מקורים תגיעו לאישפוז .
על המתלים ממליץ לדבר עם חברת "מתלם" ברשל"צ .
נקודות חולשה - פלסטיק על הפגוש קדמי , דיפ אחורי ורדיוסים קדמיים די נמוכים . מדרגות צד צריך לעשות ארוכות , כדי להגיע גם לארגז .
הכי חסכוני בקטגוריה ...

ד ו ר ו ן
10-12-17, 22:33
עידן,
לצורך הפרופורציה, אני מניח שאתה מכיר את העלייה לקצרה מכיוון כביש 90.

ראינו שם יותר מפעם אחת, סילברדו/ראם אוכלים חרא בכמויות באותו הקטע שרכבים ברוחב ובסיס גלגלים סטנדרטי עוברים בלי בעיה.

וזה לא מסלול אתגרי.

הבעיות יהיו במעברים הנקודתיים שמותאמים למימדי רכבים סטנדרטיים.

תאשים את הרומאים..

איל מ
10-12-17, 22:41
כל הבעיות האלו רלוונטיות גם לראם הקצר? גם אם מוגבה בשני האינטץ' המותרים (אם יש בכלל קיט כזה מאושר).

asafk
11-12-17, 00:58
קודם כל כל נושא האישורים וההגבהות לא רלוונטי לקטגורית רישוי N2 אז אין מה לעסוק בקיטים מאושרים כן או לא.
דבר שני הוא הנסיעה בשטח. נכון שמדובר בבהמות גדולות. ונכון שבמקומות שדורשים תמרון צפוף זה לא תענוג. אבל חוץ מזה לוקח כמה שעות להתרגל ואז מקבלים פרופורציות ולומדים לנהוג קצת אחרת.
ומגלים לא רק שהשד לא נורא אלא גם שזה יכול להיות מאוד מהנה.
הבעיה העיקרית היא שאתה נשאר על צמיגי 32 כמו בדיפנדר אבל על בסיס גלגלים גדול משמעותית ועם ביצה אחורית ענקית. סט מתלים מתאים פותר הרבה בעיות כולל נוחות הנסיעה וזווית הגחון. צמיגים גדולים מהמקוריים מרחיקים את הביצה מהקרקע. ואז מגלים שהגודל הוא לפעמים יתרון כשאתה לא נופל להצלבות של כל השאר ועליות תלולות נראות מתונות...

אני הסתובבתי במשך 5 שנים באופן יומיומי בכל רחבי הארץ - והמון מתוך זה בשטח - עם F250 כשעוד היה על קפיצי עלים בארבע פינות, על צמיגי 33 ונעילה אחורית אוטומטית. ובלי שום רגשי נחיתות יחסית לרכבים קלים יותר. המתלים גם של פורד וגם של ראם היום פחות גמישים מאז ונוספו המון פלסטיקים מיכלי אוריאה ושאר הפרעות. אבל עדיין יש כאן הרבה עניין של טעם ושל הרגלים. מציע לך לנסות לקבל סיבוב ארוך על בהמה כזו בשטח לפני שתחליט.

אסף.

MR BIG
11-12-17, 15:37
עידן,

יש הרבה שיקולים עיקריים וטובים לקנות ראם.
טיולים, זה לא אחד מהם...

שלא תבין : אני נוסע על ראם כבר 4 שנים (300,000 ק"מ)ומברך כל יום שאני עולה לאוטו. הרכב פצצה.
לפני שבועיים היינו במרסבה , בפיתולים של נחל סדום, הוא היה בנחל עשוש( לא במעלה!!) ועוד ועוד....והוא כייפי ונחמד בטיולים - אבל זה לא דיפנדר .
זה לא מכונת עבירות כמו דיפנדר סטנדרטי.
כדי שהוא יהיה כזה אתה צריך לשפוך שם הרבה כסף על מתלים, קפיצים, מיגונים, מוטות הגה מחוזקים, צמיגים וג'אנטים, ואם אתה רוצה לסדר אותו לטיולים כמו שאנחנו אוהבים....אז גם ארגז סגור .
זה ארגז של כסף.

חוץ מזה , מאיפה אתה בארץ?
מלבד מוסך שביט באלונים (שהוא מוסך מעולה!) , עוד לא נתקלתי במרכז שירות שלהם שעונה להגדרה של "סביר"...- קח גם את זה בחשבון.

לשיקולך.

תרצה עוד סיוע וייעוץ בנושא, אתה מוזמן.
אייל.

amirk
12-12-17, 18:10
לא מסתדר לי הבונטון הכללי של השרשור הזה מול ההתרשמות שלי אשר הנה שונה לחלוטין מהרכב הזה מבחינת יכולות השטח.

מטייל כבר כמה פעמים איתי ראם 2012 סטנדרטי לחלוטין, צמיגי BF AT במידה המקורית.
אני קרא לרכב הזה (ולנהג) המעליב, הוא עובר בקלילות גם במקומות שלרכבים גיבורים ונעולים מתקשים:
ציר סכיני אנקה - לפני כמה שנים מצפון לדרום.
פרצים עליון
ערגות עוזי לשני הכיוונים
בדיוק לפני שבועיים העליה לקצרה ממזרח (שהוזכרה על ידי דורון) והמדרגה בנקרות.

הכל בקלילות מעליבה,

snake-man
16-12-17, 22:14
לדעתי אתם מעלילים עלילות שוא על הדודג'..
פגשתי כבר כאלה שגיהצו אחלה מסלולים ומעלות בלי למצמץ אפילו..
ברור שיהיה יותר קל וכיף אם תגביה ותחליף צמיגים ליותר גדולים..
בתור אחד שיש לו סילברדו 2003 ארוך (מאוד!!) וסטנדרטי( צמיגים 16"), עברתי איתו במקומות צפופים שאפילו אנשים לא חלמו שאני יעבור....
גם לגבי השטח.. יש יתרון לפעמים באורך( הדודג' יותר קצר משלי)
לדוגמא... מעלה חורשן אחרי גשם... עם כל הקושי של ג'יפים משופרים אחרים .. ב"ה עליתי אותו בלי מאמץ מיוחד..
הכל נמצא בראש.. אחרי זמן הסתגלות שלך לרכב.. אתה תנהג בו כמו בפרייבט (ככה לפחות אני).
לדעתי מבחינת שטח וגם מתגובות של אחרים, הפורד f350 עדיף עליו... אבל שתיהם אחלה..
כמו שהזכירו לפני..בכביש 6 זה תעריף של משאית.. פי 2 במחיר(אולי פי 3)
לדרישות שלך מהרכב מבחינת שטח.. הוא בולע אותו כמו כלום, ככה מהנסיון שלי לפחות.
בהצלחה.

ibinder
28-12-17, 21:26
הי,

תודה לכולם, עזרתם לי להחליט.
מכל ההודעות, הבנתי את הכיוון שלי.... אני רץ לסגור על דודג' חדש... :-)
אין לי ספק שהוא לא יתן לי מענה כמו הדיפנדר, אבל אני כבר לא מחפש טיולי עבירויות, בנוסף, לצערי טיולים לבד כמו שאני נוהג לעשות, לרדת למספר ימים לבד למדבר עם המשפחה, כבר לא אעשה, על הדיפנדר סמכתי בעיניים עצומות, ידעתי שהכל יהיה בסדר, עבירויות וכו'...
אבל למען הפינוק היומי-יומי והשקט בבית... הגיע הזמן להפרד מהכתום ולהשתדרג ברכב 19 שנים חדיש יותר :-)

תודה!!
עידן

ariel-ro
01-01-18, 11:03
אגב, למה דווקא ראם ולא סילברדו/F350?
בארה"ב יש אינספור ביקורות על 3 הטנדרים האלה, ולרוב הראם יוצא הפחות מוצלח.
דגם יותר ישן(הושק ב2009 לעומת 2015/2016), מנוע יותר חלש, פחות איכותי ומאובזר וכו'

MR BIG
01-01-18, 14:50
ולמה חדש?

תעשה סיבוב ביד 2 ובסוכניות...יש מלא רכבים 2016-2017 עם 40-60 אלף ק"מ במחיר טוב.

תחסוך עשרות אלפי שקלים....

ibinder
01-01-18, 22:52
אגב, למה דווקא ראם ולא סילברדו/F350?
בארה"ב יש אינספור ביקורות על 3 הטנדרים האלה, ולרוב הראם יוצא הפחות מוצלח.
דגם יותר ישן(הושק ב2009 לעומת 2015/2016), מנוע יותר חלש, פחות איכותי ומאובזר וכו' 2018 הינו דגם חדש.... לסילברדו לא מעט תקלות, מכיר מישהו עם מגרש טרייד אין, שהראה לי שורה של סילברדו, כולם מגיעים עם תקלות ונורות מנוע לעומת ראם שפשוט עובדים.

ariel-ro
02-01-18, 00:42
ממה שאני מכיר עדיין לא הושק דגם חדש לראם.
הראם הנוכחי הושק בסוף 2008 בדטריוט, מה שתקנה עכשיו זה אותו הדגם שהושק בסוף 2008 עם כמה מתיחות פנים בדרך.
לקראת סוף 2018 אמור להיות מושק הדור החמישי של הראם ויתחיל להמכר ככל הנראה בשנת הדגם 2019.

שוב, אין לי הרבה ניסיון עם הFULL-SIZE האלה, אבל ממה שאני מכיר מחברים שקנו ומביקורות מעבר לים, הראם מפגר אחרי הf350 והסילברדו.(לא יודע בעניין האמינות)
זה לא שיש לי אינטרס שלא תקנה את הראם, אבל אם כבר קונים חדש וכל האופציות על השולחן, כדאי לבדוק.(או שכבר בדקת, קראת, ראית ועשית נסיעות מבחן ואתה סגור :) )

-->