PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכוונה וייעוץ בבחירת סובארו

idan10
13-12-17, 16:30
לכולם שלום, חנוכה שמח,

הגיע הזמן לחזור לשטח, לאחר שבעברי כלי שטח טהורים כגון טרקטורונים, האחרון שבהם RZR וכן סוזוקי סמוראי.
החלטתי לחזור לשטח.
הפעם יש אילוצים, הרכב ישמש את זוגתי ביום יום.
פזלתי לכיוון הפורסטר וכן הXV 2.0 כמובן שאני מתכוון לשפר עד מידת האפשר לפי חוק, כגון הגבהות מיגונים צמיגים (יש נעילות?:rolleyes:) וכ"ו.
הסכום שברצוני לשלם, רק על הרכב, הוא עד 100K, יש אפשרות גם לחדש השאלה עד כמה זה שווה את זה מבחינת חידושים, יכולות עבירות וכ"ו.
בגדול הכיוון תמורה הכי טובה לשקל.
אז פורסטר? אם כן איזו שנתון ודגם מומלץ? יכולים לעשות לי סדר עם רמות הגימור? X;Z;XS;B וכ"ו
או XV?

תודה לעוזרים.

*מנהלים,
אם ראוי שהייתי כותב הודעה זו בפורום ייעוץ אשמח שתעבירו.

גיא
13-12-17, 17:17
אתמול פורסם סובארו שמור שמתאים לתקציב

erezgur
13-12-17, 17:40
בהחלט היה נכון לפתוח בפורום התייעצות לפני קניה, אם אתה לא נעול דווקא על סובארו.

אם ידני בא בחשבון, במחיר קצת גבוה יותר ממה שהקצבת אתה יכול לרכוש דאסטר דיזל חדשה. יותר טובה בשטח...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

idan10
13-12-17, 19:29
דאסטר היה מושלם לצרכיי אילו רק היה אוטומט.
דרישה של זוגתי...

ofirktm
21-12-17, 21:57
שאלת השאלות עד כמה רחוק אתה רוצה להגיע ומה אתה רוצה לעשות???אני בעלים של טראנו לשעבר שהחלטתי להשתדרג וקניתי פורסטר מתוך הנחה לטייל עם הרכב בהתאם למגבלותיו ולהנות ממנו ביומיום מאמינות נוחות וכו...,מאוד הופתעתי לטובה עד כמה הפורסטר יכול לקחת אותך רחוק בכבוד גדול,אין ספק זה לא גיפ עם סרנים חיים ,מהלכי מתלה וצמיגי שטח ,אבל יקח אותך בכבוד לרוב המקומות שתחליט להגיע ,לעניין הדגמים אני עם דגם Z שנת 2017 ,דגם אוטומטי בסיסי ללא ה-X MODE (מערכת עזר לנסיעה בשטח) ,שאחוז היעילות שלה לנהג שטח מנוסה נמוכה מאוד אם בכלל ,בשנתונים נמוכים יותר המערכת הזו מגיעה בדגם ה-XS ודגם ה-X מקביל ל-Z של היום, בכל אופן המלצתי היא לא לשלם מעל 10K על דגם עם המערכת הזו, בהצלחה

idan10
22-12-17, 17:44
אופיר,
תודה על תגובתך,
אני אוהב טכני,טיולי בוץ ומדבריות, ידוע לי שאני לא הולך לטפס על בולדרים עם פורסטר.
הרכב אמור לשרת את זוגתי ביום יום ואותנו בסופש לטיולים בשטח. יש לי ניסיון מילדות עם רכבי שטח כך שאני מאמין שהניסיון שלי והמגבלות של הפורסטר יסתדרו:cool:

משרשור מקביל שרץ בייעוץ לקנייה, הבנתי שהגיר הרציף לא להיט בשטח, האם זה מגיע לידי ביטוי אצלך?
וגם לא הבנתי את כוונתך בלא לשלם 10k.

ishc
24-12-17, 07:13
שקלת גראנד ויטרה 2.4 חדשה ככל האפשר (לא בטוח מה השנתון האחרון)?
זה לא ג’יפ מפלצתי ואפילו לא סתם SUV מגודל וזוגתך בטוח תסתדר איתו מצויין.
מצד שני יש לו הילוך כוח וזה הבדל שמיים וארץ

Sent from my iPhone using Tapatalk

גיא
24-12-17, 07:35
מהנסיון הקטן שלי עם ה outback. לטייל !! אפשר. אבל כשמתחילים עם מדרגות סלע ומקומות שבהם צריך לנסוע ממש לאט. זה מתחיל להיות לא כיף עם הסובארו. הרבה פחות כיף מאשר עם הדאסטר.

איל מ
24-12-17, 10:04
שקלת גראנד ויטרה 2.4 חדשה ככל האפשר (לא בטוח מה השנתון האחרון)?
זה לא ג’יפ מפלצתי ואפילו לא סתם SUV מגודל וזוגתך בטוח תסתדר איתו מצויין.
מצד שני יש לו הילוך כוח וזה הבדל שמיים וארץ

היה שנתון שבו הגיעה עם גלגל מתחת לבגאז' במקום על הדלת. אני הייתי נמנע מהתצורה הספציפית הזאת.
זה אולי יתרון בחניות (מבחינת שדה ראיה, ואת זה אפשר לפתור עם מצלמת רברס, שמגיעה בחלק מהדגמים), אבל חסרון בשטח.
מעבר לכך רכב חמוד, אבל מחייב הגבהה (נוסע מדי פעם על אחד סטנדרטי והוא ממש נמוך).
נ ב.
צריכת דלק לא משהו בויטרה. אם הקילומטראז' החודשי נמוך יחסית זה נסבל.

ofirktm
24-12-17, 20:48
אופיר,
תודה על תגובתך,
אני אוהב טכני,טיולי בוץ ומדבריות, ידוע לי שאני לא הולך לטפס על בולדרים עם פורסטר.
הרכב אמור לשרת את זוגתי ביום יום ואותנו בסופש לטיולים בשטח. יש לי ניסיון מילדות עם רכבי שטח כך שאני מאמין שהניסיון שלי והמגבלות של הפורסטר יסתדרו:cool:

משרשור מקביל שרץ בייעוץ לקנייה, הבנתי שהגיר הרציף לא להיט בשטח, האם זה מגיע לידי ביטוי אצלך?
וגם לא הבנתי את כוונתך בלא לשלם 10k.

אל תצפה שפורסטר יהייה כמו RZR ,גימני ודומיהם ,אלו דברים שונים.
הפורסטר הוא רכב כביש משפחתי מצויין ,הוא גם רכב טיולי שטח שייקח אותך כמעט לכל אזור ומקום שתרצה ברמת עבירות סבירה, אם תתיחס לזה ככה כל דבר שתקבל מעבר לציפיות האלו יהיה אקסטרה מבחינתך.
לגיר הרציף יש יתרונות וחסרונות, אכן בשטח הוא מסרס את המנוע ,לדעתי זה לא משהו שאמור להוות בעיה במיוחד אם יודעים להתגבר עליה בצורת נהיגה נכונה, שוב קח בחשבון שהגיר הרציף יגיע לחולשה שלו בשטח זה כבר הרבה מעבר למצופה מהרכב להגיע.
אם תרצה עוד פרטים אתה מוזמן לפנות אליי בפרטי

idan10
25-12-17, 11:48
לא יכול לאכול את הגרנד ויטרה, מנוע גדול ושתיין לטעמי.
הפורסטר לדעתי מעודן יותר, ואחרי קריאת המבחנים של דרור ברלי שנערכו לדגמים השונים, הוא נראה לי מתאים.

idan10
13-01-18, 22:38
שבוע טוב וערב טוב חברים יקרים.

המלצה לצמיגים 50/50 יתקבלו בברכה.
המידות הן 225/60 R17 לא מצויין קוד מהירות ברישיון כאות אלא רק מופיע המס' 99 לצד המידה שציינתי.
למישהו יש ניסיון עם הקונטיננטל, קונטיקרוס?
מצ"ב קישור:
https://tires.yad2.co.il/compare?diameter=8&aspectRatio=14&width=20&type=4_3

האם למישהו ניסיון באופן חוקי בהורדת קוטר הג'אנט והעלאת חתך הצמיג?

תודה.

-->