PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - מה קורה היום בשוק ה-GPS? (מכשירים יעודיים לרכב)

Derish
14-12-17, 15:11
שלומות,

התחלתי לאחרונה עבודה חדשה עם הרבה נסיעות, בעיקר באירופה אבל מדי פעם גם ביבשות אחרות. נסיון בתפקידים דומים בעבר לימד אותי לא להסתמך על הסמארטפון למטרות ניווט, אלא תמיד להחזיק מכשיר יעודי בתור גיבוי. לצערי שני המכשירים הקיימים שלי כבר הזדקנו ויצאו מהמודה, וכעת אני מחפש לקנות אחד חדש שישרת אותי ואת שאר חברי הצוות בחמש השנים הקרובות.

זכור לי שבזמנו היו שלוש אופציות עיקריות: טום טום, גארמין, ומכשירים סיניים שניתן היה להתקין עליהם iGo או תוכנות נוספות בסגנון. היות ולא עקבתי אחרי השוק בשנים האחרונות, אני לא ממש יודע מה הולך היום. מה שבטוח - אני לא אוהב את זה שטום טום וגארמין גובים סכומים דו-ספרתיים על המפות שלהם, מעבר לסכום התחלתי של מאות דולר/יורו על המכשיר עצמו. זו מגבלה שהייתי רוצה להתגבר עליה.

אשמח לשמוע את ההמלצות שלכם למכשירים, תוכנות (לא לטלפון), ופתרונות נוספים שאולי לא חשבתי עליהם. מניח שהכיוון המתבקש הפעם הוא מכשיר סיני עם תוכנה, ואם כך - איזה מכשיר ואיזו תוכנה מומלצים?

בתודה מראש.

נ.ב. אנא, בואו לא נהפוך את זה לדיון על סמארטפון כן/לא, אלא ניצמד למכשירים יעודיים בלבד.

Micha
14-12-17, 20:31
סמארטפון ייעודי לניווט הולך ?
קח סמסונג גלאקסי 4 ישן בשני גרוש וחצי, תתקין עליו HERE ולפני כל נסיעה, תוריד את הארץ הרלוונטית.
מפות עדכניות, חינם, אופליין. אין טוב מזה.

Asaf-a
14-12-17, 20:58
נכון שביקשת לא דיון על הטלפון, אבל לטעמי אתה טועה ואולי לא מעודכן.

גוגל מאפ מאפשר הורדת מפות אופליין בקלילות ומאוד מאוד נוח לשימוש בחו"ל

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

nirs
14-12-17, 22:58
+1 ל here
פותר בעיות כיסוי רשת שנפוצות בארה״ב ובכל מקום אחר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Derish
15-12-17, 04:13
תודה, אבל אנחנו מדברים על דברים שונים. מי שלא מבין מדוע אני מבקש המלצה למכשיר יעודי, חבל על הזמן והאנרגיה שלו בנסיון לסייע לי.

erezgur
15-12-17, 07:47
התגובה שלך לא מעודדת אנשים לסייע.
אולי במקום התשובה הזו היית צריך להסביר מדוע דווקא תה מחפש מכשיר עם חלונות-CE ולא עם אנדרואיד (אני מניח שזה ההבדל)? הדבר היחיד שכתבת הוא שמנסיונך זה פחות מתאים...

מציעים לך כאן מכשיר שמסוגל להריץ תוכנות ניווט לא מקוונות ואתה לא צריך לשים בו בכלל סים. מדוע דווקא מכשיר ניווט יעודי?

אתה יודע טוב מאד שהשוק של הסלולר החכם והטבלטים הזולים הרג את שוק מכשירי הניווט מבוססי WINCE, לא תמצא כיום את השפע של מכשירי PND שהיו לפני כמה שנים. אנשים רוכשים היום סלולר או טבלט ומריצים עליו תוכנות ניווט.

lizard
15-12-17, 08:50
אם תחליט כן ללכת על מכשיר אנדרואיד, אני ממליץ על FIRE של אמזון. לפעמים יש דילים ממש טובים שלו. אני קניתי זוג מכשירים כולל משלוח לבית ב75 דולר או משהו כזה. מכשירי 7" לילדים. מסך באיכות טובה מאוד ועם קצת HACKING פשוט ולא הרסני למכשיר ניתן להתקין את הGOOGLE PLAY ואז אין לך הגבלה של אפליקציות.

ד ו ר ו ן
15-12-17, 09:43
תודה, אבל אנחנו מדברים על דברים שונים. מי שלא מבין מדוע אני מבקש המלצה למכשיר יעודי, חבל על הזמן והאנרגיה שלו בנסיון לסייע לי.
מכשיר נהפך לייעודו כשהוא עושה רק משהו ספציפי.
הפתרון של בועז הופך מכשיר סלולרי מטלפון לסוג של מחשבון ניווט.

אם אף אחד לא הבין למה התכוונת אז ההסבר שלך לא טוב.

IlanHadar
15-12-17, 09:59
כל טלפון, טבלט אנדרויד עם אפליקצית Here wego, חינמי ועם האפשרות להוריד מפות אופליין לכל העולם.

Derish
15-12-17, 10:14
על רגל אחת, מנסיון של הרבה שנים בדרכים:

לפעמים אין חבילת גלישה (והמעסיק לא מאשר רכישת סים מקומי)
לפעמים אין קליטה, ואז גם חבילת גלישה לא תעזור
לפעמים הסוללה נגמרת ואין אפשרות להטעין
לפעמים אנטנת ה-GPS בטלפון לא תקינה
לפעמים הטלפון ניזוק או הולך לאיבוד

סמאטרפון זה פתרון טוב לתיירים, וגם בשבילי 90% מהזמן, אבל זה לא פתרון מלא כשאני עובד עם לקוחות ותלוי ביכולת הניווט שלי. רוב חבריי למקצוע שנוסעים מעל מאה יום בשנה ועובדים עם לקוחות כבר הגיעו לאותה מסקנה והשקיעו בגארמין/טום טום לגיבוי, לפעמים אפילו מכספם הפרטי.

למי שעדיין לא משוכנע וחושב שסמארטפון נוסף הוא פתרון עדיף על פני מכשיר יעודי - מעבר לרקורד אמינות טוב יותר אצל המכשירים היעודיים, במגבלות התאגיד בו אני עובד יהיה קשה עד בלתי אפשרי לאשר רכישת סמארטפון נוסף, משיקולי עלות ואבטחת מידע. מכשיר יעודי זה משהו שקל יחסית להצדיק את רכישתו, בהתחשב בכך שסופרי האפונים הם לא אנשים טכניים. קל יותר להסביר מדוע אתה רוצה לקנות גזר בנוסף למלפפון, מאשר לבקש מלפפון שני. לא משנה שבסוף תכין משניהם סלט.

לבסוף, את אפליקציית Here אני מכיר עוד מימי נוקיה. זה חתיכת סוס צולע, שאולי עובד היטב בתור OEM של יצרני רכב מבוואריה, אבל לא במובייל. היא עדיין מותקנת אצלי, אבל רק למקרים קיצוניים.

מקווה שזה מבהיר את התמונה.

אם תחליט כן ללכת על מכשיר אנדרואיד, אני ממליץ על FIRE של אמזון.

כזה דווקא יש לי, אבל אין לו GPS.

נדב42
15-12-17, 10:52
טאבלט אנדרואיד סטנדרטי - זה לא טלפון ולכן פותר לך את סוגיית הבירוקרטיה, ויש לך מגוון רחב של פתרונות, גם אופליין. למה להסתבך ?

erezgur
15-12-17, 11:14
דריש,

נראה שאתה לא הבנת את ההצעות שעלו כאן.
מכשיר אנדרואיד ללא סים, לא צריך קליטה, אין בעיות סים אתה לא תלוי בכיסוי רשת סלולר, אתה לא תלוי בספק סלולר. אולי כעת זה מובן יותר.

boaz avrahami
15-12-17, 11:16
נדמה לי לאור המגבלות ששמת על הדיון שבסך הכול רצית שיגידו לך מזל טוב על המשרה החדשה...
אז כמובן מזל טוב ובהצלחה רבה.

בועז

שלומות,

התחלתי לאחרונה עבודה חדשה עם הרבה נסיעות, בעיקר באירופה אבל מדי פעם גם ביבשות אחרות. נסיון בתפקידים דומים בעבר לימד אותי לא להסתמך על הסמארטפון למטרות ניווט, אלא תמיד להחזיק מכשיר יעודי בתור גיבוי. לצערי שני המכשירים הקיימים שלי כבר הזדקנו ויצאו מהמודה, וכעת אני מחפש לקנות אחד חדש שישרת אותי ואת שאר חברי הצוות בחמש השנים הקרובות.

זכור לי שבזמנו היו שלוש אופציות עיקריות: טום טום, גארמין, ומכשירים סיניים שניתן היה להתקין עליהם iGo או תוכנות נוספות בסגנון. היות ולא עקבתי אחרי השוק בשנים האחרונות, אני לא ממש יודע מה הולך היום. מה שבטוח - אני לא אוהב את זה שטום טום וגארמין גובים סכומים דו-ספרתיים על המפות שלהם, מעבר לסכום התחלתי של מאות דולר/יורו על המכשיר עצמו. זו מגבלה שהייתי רוצה להתגבר עליה.

אשמח לשמוע את ההמלצות שלכם למכשירים, תוכנות (לא לטלפון), ופתרונות נוספים שאולי לא חשבתי עליהם. מניח שהכיוון המתבקש הפעם הוא מכשיר סיני עם תוכנה, ואם כך - איזה מכשיר ואיזו תוכנה מומלצים?

בתודה מראש.

נ.ב. אנא, בואו לא נהפוך את זה לדיון על סמארטפון כן/לא, אלא ניצמד למכשירים יעודיים בלבד.

Derish
15-12-17, 11:38
טאבלט אנדרואיד סטנדרטי - זה לא טלפון ולכן פותר לך את סוגיית הבירוקרטיה, ויש לך מגוון רחב של פתרונות, גם אופליין. למה להסתבך ?
בהחלט אופציה, אם כי קצת מגושמת.

נראה שאתה לא הבנת את ההצעות שעלו כאן.
מכשיר אנדרואיד ללא סים, לא צריך קליטה, אין בעיות סים אתה לא תלוי בכיסוי רשת סלולר, אתה לא תלוי בספק סלולר. אולי כעת זה מובן יותר.
הבנתי, וכאמור - טבלט זה פתרון אפשרי אך קצת מגושם. סמארטפון נוסף, כנראה שלא יתאפשר בכלל. כך או כך - HERE או גוגל מאפס זה לא בכיוון, לצערי כבר פגשתי את המגבלות שלהן יותר מדי פעמים.

אבל - אולי אנדרואיד בשילוב עם אפליקציית ניווט איכותית, אפילו בתשלום... זה משהו שצריך לבדוק!

נדמה לי לאור המגבלות ששמת על הדיון שבסך הכול רצית שיגידו לך מזל טוב על המשרה החדשה...
אז כמובן מזל טוב ובהצלחה רבה.
;)

בשביל להכניס דברים לפרופורציה - לא מדובר במשרה זוהרת במיוחד. כל הטיולים האלה הם בשביל להגיע ללקוח ולתת 10-14 שעות ביום של עבודה פיזית, במשך שבועיים-שלושה בכל פעם, אח"כ כמה ימי מנוחה והלאה ליעד הבא. התקנות של ציוד תעשייתי בבתי דפוס, לא כיף גדול.

zerez
15-12-17, 11:58
יש igo בתשלום לאנדרואיד, אתה יכול להתקין על טאבלט או טלפון ללא סים.
לא בטוח שגרסאות ה ce עדיין מתוחזקות ברמה סבירה

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
15-12-17, 12:17
סמרטפון עם מסך נורמלי בלי סים.

אתה צריך את כוח המחשוב והאחזקה שלו, לא את התקשורת הסלולרית.
רוצה עדכונים?
חבר לwifi, בשאר הזמן תבטל אופציה לתקשורת.

רוצה משהו קצת יותר חסון?
תעטוף אותו באחד מכיסויי יום הדין שאטומים למים ואפשר לזרוק את הטלפון מהגג.

Derish
15-12-17, 12:55
זה יכול לעבוד רק אם נביא את הטלפון הנוסף מהבית. אחלה אופציה, אבל לא בטוח שתהיה ישימה לכל חברי הצוות.

amitaikl
15-12-17, 13:39
זה יכול לעבוד רק אם נביא את הטלפון הנוסף מהבית. אחלה אופציה, אבל לא בטוח שתהיה ישימה לכל חברי הצוות.
אתה יכול לקנות היום S4 או נקסוס 5 משומשים ב400-500 ש"ח.
אם יש בחברה מכשירים סלולריים ישנים שכבר לא בשימוש אתה יכול לקחת אחד ולהשמיש אותו.
מבחינת תוכנות - הסתייגת מוויז (מחייב גלישה. אתה יכול לעשות הוט ספוט בטלפון הקיים) וגוגל מאפס שמאפשר להוריד מפות אוף-ליין.
הציעו גם את HERE
יש לי חוויה טובה מco-pilot. לדעתי חינמי לתקופה ואח"כ בתשלום. מפות אוף ליין
גם iGo עם מפות אוף-ליין ובתשלום

נדב42
15-12-17, 15:12
יש גם טאבלטים קטנים. אני מבין שהקנייה לא על חשבונך, אז קנה אחד (או יותר) מהקטנים, חדש, עם תושבת אוניברסלית, וסע לשלום.

מבחינת תוכנה, יש לך גם את TwoNav שאינה חינמית אבל מצד שני היא אופליין באופן טבעי (ויש גם מפות ניווט שטח בארץ ובעולם, בתור בונוס :)
ציינת שזה מיועד לעוד אנשים, אז בתחשיב קחו בחשבון שרשיון של Twonav (תוכנה בנפרד ומפות בנפרד) מאפשר התקנה ושימוש על 3 התקנים בכל רשיון שנקנה, דרוש קישור לאינטרנט בהתקנה/שימוש ראשון לצורך אימות הרשיון, וזה יכול להיות כמובן דרך WiFi ...

Derish
15-12-17, 15:46
יש לי חוויה טובה מco-pilot.

מבחינת תוכנה, יש לך גם את TwoNav שאינה חינמית אבל מצד שני היא אופליין באופן טבעי (ויש גם מפות ניווט שטח בארץ ובעולם, בתור בונוס. :)
תודה, זה בדיוק סוג ההמלצות שחיפשתי. גם לטום-טום יש אפליקציה מבטיחה שאני בוחן כרגע. נראה מה אפשר לעשות לגבי החומרה.

נדב42
15-12-17, 16:02
אתה מתכנן על מוצר לשימוש במשך כמה שנים, אנדרואיד סטנדרטי בעיני ייתמך טוב יותר לאורך זמן, ולו משום ריבוי האופציות התוכנתיות ...

אני משתמש בלנובו טאב 2 שכבר לא נמכר כחדש, תצוגה מצויינת בכל תנאי תאורה ברכב.
היורש שלו היום ב- 7" הוא: https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=20408 (https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=20408)
ממליץ בחום לקחת מכשיר עם רזולוציית מסך גבוהה ועם תמיכה בסים, אפילו אם בשלב ראשון לא יהיה סים מותקן ... פער המחיר צנוע ...

erezgur
15-12-17, 16:55
אז אתה מחפש תוכנות לניווט לא מקוון (ניווט כבישים), לאו דווקא מכשיר PND... זה כבר ברור יותר.

תוכל להתרשם עבור אנדרואיד גם מ:
1. (כתבו כבר קודם) - Here, לשעבר תוכנת המפות של נוקיה.
2. Maps.Me - יכולות טובות מאד. מבוססת על מפות של OSM מה שמבטיח רמת עדכניות גבוהה יחסית בחלקים רבים של העולם, אבל גם להפך (במדינות בהם פחות פעילים מתנדבים התורמים ל-OSM ייתכן והמפות תהיינה פחות מדוייקות).
3. בעבר השתמשתי ב- Sygic שדומה, יחסית, ל-IGO ואפילו תמכה בעבר בטעינת מאגרי מידע של IGO. מגיעה עם תקופת ניסיון חינמית ולאח מכן אפשר לרכוש (לפחות כך היה בעבר, לא בדקתי לאחרונה).
4. Google Maps בתצורת off line היא אופציה מצויינת. מורידים את המפות עבור האיזור שבו תהיה ואחר כך אפשר לעבוד עימה בצורה לא מקוונת.

assafy
15-12-17, 18:39
בחו"ל אני משתמש בתוכנה בשם scout. מפות האופליין עולות כמה שקלים פר מדינה.

itayhi
15-12-17, 22:38
אני בדיוק לגבי התלבטות לגבי מכשיר משני ברכב שנועד בעיקר לצרכי ניווט (כביש ו שטח) אחרי שהאסוס 7" שלי התפגר
בשיבה טובה.
הלנובו בקישור של נדב לא מכיל רכיב gps "אמיתי" אלא רק
A-gps שלהבנתי מסתמך על נתוני הרשת הסלולרית לצורך קבלת מיקום.
האם אני צודק?
המלצה למכשיר 7 אינצ׳ הכולל סלוט לכרטיס סים
וכם רכיב gps אמיתי?

תודה

איל מ
16-12-17, 09:49
יש שרשור שלם על טאבלטים לניווט. חפש, תמצא שם הרבה מידע מועיל (טיפ, לא לסמוך בשיט על המפרט המופיע באתרים סיניים אלא לברר לעומק מה המפרט האמיתי, ועדיף מנסיון של מישהו שקנה).

הבחור ביקש המלצה למכשיר gps. בפירוש לא מעבר. לאן לקחתם אותו ...

נדב42
16-12-17, 10:15
הלנובו בקישור של נדב לא מכיל רכיב gps "אמיתי" אלא רק
A-gps שלהבנתי מסתמך על נתוני הרשת הסלולרית לצורך קבלת מיקום.
האם אני צודק?

אתה טועה, יש לו גם GPS רגיל.

רק חוזר ומדגיש, זה לא הדגם שאני משתמש אלא היורש שלו, כך שזו לא המלצה מנסיון אישי אלא רק דוגמא.

Derish
16-12-17, 12:15
1. (כתבו כבר קודם) - Here, לשעבר תוכנת המפות של נוקיה. לא יציבה מספיק לצרכיי, וגם לא ממש ארגונומית בשימוש תו"כ נהיגה.
2. Maps.Me - יכולות טובות מאד. תודה, אבדוק.
3. בעבר השתמשתי ב- Sygic. גם אני, אפילו קניתי רשיון שלהם לפני כמה שנים, אבל גיליתי שכמות הבאגים שם מחפירה.
4. Google Maps בתצורת off line היא אופציה מצויינת. לא היא לא. נסה למשל למצוא את היעד שלך על WiFi, אח"כ לצאת מאזור הקליטה ולקחת פניה לא נכונה, ותראה שלוקח לה דקות ארוכות לחשב מסלול מחדש, או שהיא פשוט מתאבדת. בנוסף, שמירה באופליין מגבילה מאד את יכולת חיפוש נקודות העניין.

כאמור, אני מכיר את רוב הפתרונות הנפוצים, ניסיתי אותם לאורך השנים והם לא עשו את העבודה. העצות האלה הן כמו להגיד למישהו שיורד עם הג'יפ לשטח טכני להוריד אוויר בגלגלים... תודה והכל, אבל אנחנו כבר הרבה מעבר לשלב הזה.

בחו"ל אני משתמש בתוכנה בשם scout. מפות האופליין עולות כמה שקלים פר מדינה.
תודה, הוספתי לרשימה.

הבחור ביקש המלצה למכשיר gps. בפירוש לא מעבר. לאן לקחתם אותו ...
לצערי ג'יפולוג מיישר קו עם שאר האינטרנט בתחום הזה. אתה צריך לראות את העצות (או את סדנת החינוך) שקיבלתי ב-CF על הנושא.

raanan
16-12-17, 13:13
חושב שאני מבין מה רוצה / צריך פותח השרשור :
א. מכשיר בעל שרידות (פיזית) לסביבה IP65 מינימום
ב. אמינות (ואת זה קשה להשיג באנדרואיד , IOS עדיף למקרה זה) וללא אפלקציות מיותרות
ג. מקלט GPS איכותי מעבר לסטנדרט שיש בסמארטפון (מצוין לשטח אורבני וכן בננחלים וודאיות)
ד. אורך חיי סוללה
ה. יכולת הצגה גרפית בתנאי תאורה משתנים

לאור הנ"ל ודרישת כיוסוי מפות , ממליץ על מפות ותוכנת ניווט מבית TWONAV + מכשיר יעודי שלהם :
117772
https://www.twonav.com/en/gps/horizon
או בדוק עם היבואן בארץ אם הוא יכול לייבא לך את דגם ההורייזן שלעיל
http://www.twonav.co.il/page/%D7%9E%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%99-%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%95%D7%98-1

בהצלחה
רענן

Derish
17-12-17, 21:04
תודה רענן. לא בדיוק מה שחיפשתי (מכשיר לרכב), אבל היה מעניין להכיר. :)

Derish
22-12-17, 17:01
תודה לכל העונים.

בישיבת ההנהלה שנערכה שלשום, המלצתי לרכוש רשיונות לאפליקציית TomTom (http://tomtom.com) Go לכל חברי הצוות, שאותה אפשר להתקין על עשרה מכשירים שונים תחת אותו חשבון. אלו מאיתנו שמחזיקים סמארטפון רזרבי יוכלו להשתמש בו כ-GPS אם העיקרי כושל, ולאלו שלא, ההנהלה הסכימה לכסות רכישה של מכשיר יעודי + מפות לפי הצורך והטעם האישי. אני אמשיך בינתיים להשתמש בטום-טום ובגארמין הישנים שלי עד שיתפגרו, כל עוד בתור גיבוי ובמקרי חירום הם עדיין עושים את העבודה.

לא הספקתי לנסות את כל האפליקציות שהומלצו, ווייז לא עובד אופליין ולא בכל מקום, ואת המגבלות של Here וגוגל מאפס כבר למדתי בדרך הקשה, כאמור. האפליקציה של טום טום עמדה יפה במסלול המכשולים שסללתי לה לפני מספר ימים, הממשק שלה נח וארגונומי, היא מכסה 110 מדינות, וכוללת עדכוני מפות ומצלמות ב-WiFi. בנסיעות של עד 50 קילומטר השימוש באפליקציה הוא חינמי, מעבר לזה צריך מנוי.

יואב פולס
22-12-17, 20:33
דריש,
צריכים להיות אצלי בבית מכשירי ניווט יעודיים, שאין לי מושג איזה מפות יש עליהם, ולא ברור שיש לי גם את הכבלים המתחברים אליהם.
אתה מוזמן לקבל אותם ללא עלות אם הם יכולים לסייע.
יואב

Derish
22-12-17, 22:59
תודה רבה, אזכור זאת בביקור הבא בישראל.

מוטי טויוטה
24-12-17, 18:43
דריש,
צריכים להיות אצלי בבית מכשירי ניווט יעודיים, שאין לי מושג איזה מפות יש עליהם, ולא ברור שיש לי גם את הכבלים המתחברים אליהם.
אתה מוזמן לקבל אותם ללא עלות אם הם יכולים לסייע.
יואבאם דריש לא יצטרך, ותהיה עדיין מעוניין למסור, יש אחד מהמכשירים שניתן להתקין בו עמוד ענן?

Sent from my SM-N9500 using Tapatalk

-->