PDA

צפייה בגרסה מלאה : נכנס לעולם ההיילקסים

SRAZS
15-12-17, 12:05
אהלן חברה אני מתכוננן להכנס לעולם היילקסים (מכרתי את הסמוראי הארוך שלי -נעילות יחסי העברה הכל) יש ידע בנושא אני סטודנדט להנדסאי מכונות ורכב - קצת רקע כללי לגבי.
כנראה מושך אותי יותר היילקס ה2 סרנים .
מחפש רכב לשטח וגם להגיע איתו בכיף לצפון ולדרום - הכוונה כמה שיותר חוקי .
אני גם במושב קרוב לים אז במהלך הקיץ ישנש אותי מיידי פעם לגיחות לזולות בים.
הבנתי מההתחלה של החקר שלי שעדיף לי לקחת 2 סרנים עם טורבו .
אשמח אם יש למשהו לחדד לי דברים על הכלי- איזב דברים מרכזיים כדאי לבדוק לפני הקניה .
תקלות אהובות שיש לרכב
שנתון מועדף.
לגבי הגבהה וצמיגים הבנתי שאפשר להכניס חוקע
י 31 אינצ.
מה לגביי הגבהה? אשמח לשמוע חסרונות ויתרונות.
תודה רבה!!

amirmoshe
15-12-17, 17:35
שנה מועדפת זה 93. יותר קרוב לאספנות...
טסטים זה דבר לא נעים.
עבירות טובה מאוד. ספרטני מאוד.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ishc
15-12-17, 21:10
תתכונן לחיפושים נרחבים

Sent from my iPhone using Tapatalk

גלעד .ג.
15-12-17, 22:36
מה התקציב?

אולי עדיף יותר לבנות היילקס 2002-2006

מוטי טויוטה
06-01-18, 11:59
גלעד, כמה ההבדל ביניהם בא לידו ביטוי מבחינת חיישנים, אלקטרוניקה או בקיצור יותר דברים שיכולים להתקלקל? לעניין העבירות אני מאמין שגם היילקס סרן חי אחד בלבד לא יעשה בעיות ברוב המקומות בארץ, אבל כמה הוא פחות ספרטני מה97?

Sent from my SM-N9500 using Tapatalk

גלעד .ג.
06-01-18, 21:53
מנוע d4d עם 102 כ״ס (חזק משמעותי מה2l/lt. ממוחשב אבל אמין ללא מחלות נפוצות שאני מכיר.

קח בחשבון שחוקי זה ממש לא, וזה היה אחד התנאים שלך...

ד ו ר ו ן
06-01-18, 22:01
לגבי הגבהה וצמיגים הבנתי שאפשר להכניס חוקע
י 31 אינצ.
מה לגביי הגבהה?
רק יתרון לשני השיפורים הנ״ל.

הקפיצים המקוריים זוועה.

הצמיגים המקוריים אמנם קטנים רק באינצ בקוטר על הנייר, אבל צרים ועם נפח אויר קטן משמעותית, מה שלא מאפשר הורדת אויר בשטח, ואחיזה לא משהו בכלל בכביש.

אם כבר,
חפש שנתון 97 עם מנוע טורבו שהותקן כמו שצריך(יש לא מעט חומר כאן באתר לגבי מה צריך).

גם שנתוני 98-2001 אלו רכבים מוצלחים, למרות מתלה נפרד קדמי.
זה לא הגמל עבירות עם הסרן חי מקדימה אבל עדיין אין מה להתבייש.

שים לב שהנעילה האחורית לא הגיעה בכולם(תוספת תשלום בקנייה), תוודא שהיא קיימת ותקינה.

דרור ברלי
06-01-18, 22:34
הדגם מ-98 ואילך עם IFS קצת פחות מסיבי באופן כללי.
מגיע במקור עם טורבו (90 כ'ס). גם יחסי ההעברה הסופיים 4.10 במקום 4.56 - פחות טרקטור ויותר מהיר ונעים בכביש, אבל זוחל פחות טוב בשטח.
באופן כללי ברוב הזמן הוא נעים ונוח ואנושי יותר מדגמי 93-97.
אם אתה לא מחפש עבירות קיצונית אלא רק לטייל - יכול להיות שזה הדגם העדיף. הוא עדיין בנוי מצויין ואפשר לנעול גם מקדימה ולקבל יכולת עבירות גבוהה בכל קנה מידה.

מוטי טויוטה
07-01-18, 03:15
מה ההגדרה לעבירות קיצונית? אני מתחבט המון במחשבה לעבור מהסמו הקצר שלי להיילקס, מאהבה לטנדר פשוט.אז אין סרן חי מקדימה, מאמין שהיילקס נעול כפול, 31 עם טרנספר מיוחס יעלה בקלילות ב99 אחוז מהמקומות בארץ. העליה במורכבות, בעלויות, ביותר דברים שעלולים להתקלקל מפחידה אותי מאוד אז חשבתי להתמקד ב93-7,אבל שני טסטים בשנה גדול עלי.
הבדל משמעותי בין 98-01 לשנתונים הלאה?

amirmoshe
07-01-18, 03:49
אם שני טסטים בשנה גדול עלייך תלך על מה שגלעד הציע לך.
הd4d שהגיע ב2002 רכב מעולה. הרבה יותר נוח ואנושי. ונותן לך עוד כמה שנים טובות לשני טסטים.
על אף שהוא ממוחשב, הוא ספרטני ואמין.
מכיר רכב כזה שנעל גם מקדימה ועם צמיגים 33 ועובר הכל.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

geva dover
07-01-18, 22:08
מה ההגדרה לעבירות קיצונית? אני מתחבט המון במחשבה לעבור מהסמו הקצר שלי להיילקס, מאהבה לטנדר פשוט.אז אין סרן חי מקדימה, מאמין שהיילקס נעול כפול, 31 עם טרנספר מיוחס יעלה בקלילות ב99 אחוז מהמקומות בארץ. העליה במורכבות, בעלויות, ביותר דברים שעלולים להתקלקל מפחידה אותי מאוד אז חשבתי להתמקד ב93-7,אבל שני טסטים בשנה גדול עלי.
הבדל משמעותי בין 98-01 לשנתונים הלאה?

מספיק היילקס נעול כפול עם הגבהה סבירה וצמיגי 31 לעבור 90 מהמסלולים בארץ, כאן זה לא ארהב, ואני גם מדבר על כמריר( בתנאי שאתה שם 4.7 בטרנספר)
הוא פחות זריז מהסמו אבל יותר אנושי ממנו.
קח בחשבון שיש לו רשימת שיפורים מפה ועד תאילנד, כבר אומר לך שאתה תתפתה להפוך אותו ללא חוקי אז תכין את הכיס ותתכונן נפשית;)

ד ו ר ו ן
07-01-18, 22:15
הוא פחות זריז מהסמו
אחד הרכבים הבודדים שאני עוקף בכביש בעלייה (וגם בישורת..), זה סמוראי.

ד ו ר ו ן
07-01-18, 22:18
חשבתי להתמקד ב93-7,אבל שני טסטים בשנה גדול עלי.

לא הטסטים צריכים להטריד אותך.
בסוף, האגרה מתחלקת ל-2, נכון שצריך פעמיים אישור בלמים, אבל זה לא צריך להיות מגבלה ברכב תקין ומתוחזק.
זה כן גזל זמן.
פעמיים בשנה להוציא אישור וללכת לטסט.

חוקיות ההגבהה בהחלט מקלה על החיים, והיילקס משופר בצורה ראויה עובר טסט בלי קומבינות.

geva dover
07-01-18, 22:26
אחד הרכבים הבודדים שאני עוקף בכביש בעלייה (וגם בישורת..), זה סמוראי.

מדבר על מהירות סופית והאצה, הסמו בורך בקצת יותר מההיילקס, שמירה על מהירות והמומנט של ההיילקס לוקח 3 סמו ביחד

ד ו ר ו ן
07-01-18, 23:59
מדבר על מהירות סופית והאצה, הסמו בורך בקצת יותר מההיילקס,
גם בזה..

צחוקים איתך.
הצב בורח לשבלול..

אתה לא מגיע למהירות הסופית האיטית כשלעצמה של היילקס.

geva dover
08-01-18, 00:52
מה שנכון נכון,תמיד בטיולים אני יוצא שעה לפני כולם כדי להגיע בזמן:p
SLOW AND STEADY WINS THE RACE

מוטי טויוטה
08-01-18, 01:48
לא הטסטים צריכים להטריד אותך.
בסוף, האגרה מתחלקת ל-2, נכון שצריך פעמיים אישור בלמים, אבל זה לא צריך להיות מגבלה ברכב תקין ומתוחזק.
זה כן גזל זמן.
פעמיים בשנה להוציא אישור וללכת לטסט.

חוקיות ההגבהה בהחלט מקלה על החיים, והיילקס משופר בצורה ראויה עובר טסט בלי קומבינות.עלות ביצוע הטסט גם היא כפולה. כנל אישור בלמים.
וכמה היילקסים כאלה עוברים חלק?
מבחינת זמן לא קריטי לי.
המחירים של 93-7 זה אותם מחירים של 2002-06 כמעט, מכאן העניין.
כרגע אני מתאר לעצמי שזה ישאר בגדר חלום, עלויות אחזקת סמוראי, לבטח אספנות זה ממש לא רציני, טפו טפו.ובתוכ סטודנט רווק שמחזיק גם גימני, בטח לא קל להתעורר עם תקלה של כמה אלפים למרות שהכל משתדל לעשות לבד /בעזרת חברים /בהדרכת אנשים.

חנן-ג'יפולוג
08-01-18, 07:24
נושא השני טסטים בשנה לא אמור להיות שיקול משמעותי לטעמי.
אני לא מצליח להיזכר בטסט שבו נכשלתי עם ההיילקס ב12 שנים שהוא אצלי, למעט ויכוחים על הגובה שלו, לפני הג'יפוקליפסה.
מאז הג'יפוקליפסה זה נהיה פשוט יותר. אני נכנס למוסך שליד המכון, מקבל אישור רכב מיושן תמורת מאה ש"ח ועובר טסט.
טרדה קטנה וזהו.
עוד שבע שנים למנאייאק.

כששמים את זה על המאזניים מול כל התכונות האחרות של הדגם הזה, שמעמידות אותו בקטגוריה נפרדת משלו, גבוה מעל כל השאר, זה בטל בשישים, לדעתי.

דרור ברלי
08-01-18, 13:01
עניין הטסטים מבחינתי אינו שיקול בכלל. אם זה הרכב שאני רוצה, מדינת ישראל לא תצליח לקלקל לי את החלום.
מצד שני הטסטים הם כאב ראש לא קטן וזו גם פונקציה של איפה אתה גר ואם מצאת בסביבה שלך מכון רישוי הגון והוגן שזה עניין בפני עצמו כי לא כולם רמאים ומושחתים. אלה רק 99.9% מהם שמוציאים שם רע לכל היתר....

באיזור המרכז, טסט לרכב 4X4 ''בעייתי'' כמו סיקס/סופה/היילקס זה משהו שצריך לפנות לכבודו יומיים-שלושה ולגייס לפרוייקט מכונאי מקושר שמכירים אותו טוב במכון רישוי שנמצא ליד המוסך שלו.

מוטי טויוטה
08-01-18, 13:23
זה לא עניין מדינת ישראל תהרוס לי את החלום. אם היילקס 2006 כמעט אותו מחיר, ובעבירות דומה בנניח 95 אחוז ממה שאנחנו צריכים, אני חושב שהחדשה לוקח בקלות, וזה אפילו בלי להתחשב ברכב חדש יותר, בלאי קטן יותר, פחות התעללות וכו. לוותר על סרן חי אחד, בשביל המון יתרונות, שהוויתור עליו לא יהיה כזה משמעותי למי שלא עושה את כמריר אחת לשבוע, ומי מאיתנו בשטח יותר מ10 אחוז מהזמן?ובמסלול שעם שני סרנים חיים היה הרבה יותר קל? חצי אחוז.
וגם זה בחלום. ואיך שהוא מצאתי את עצמי עם שני רכבים עם שני סרנים חיים [emoji848]

דרור ברלי
08-01-18, 13:34
זה נכון

katsirz
08-01-18, 14:02
אם מדברים עלך היילקס 97 - 2001 ונסיעות מועטות יחסית, נדמה לי ששווה לשקול את הפוראנר. גם מבחינת הנוחות, גם מבחינת רכב שבד"כ עבד פחות קשה מהיילקס וביצועים דומים ושוק שיפורים דומה. גם המחיר נח יותר.

ד ו ר ו ן
08-01-18, 18:19
נושא השני טסטים בשנה לא אמור להיות שיקול משמעותי לטעמי.
אני לא מצליח להיזכר בטסט שבו נכשלתי עם ההיילקס ב12 שנים שהוא אצלי,
++ עוד כמה שנים של טסטים.
נכשלים על ה"דברים הרגילים", מספר רכב שמחליטים שרירותית שהוא פחות צהוב מהרצוי.., פסים זוהרים, נורה שרופה.

אם היילקס 2006 כמעט אותו מחיר, ובעבירות דומה בנניח 95 אחוז ממה שאנחנו צריכים, אני חושב שהחדשה לוקח בקלות,
אם אתה לא צריך ולא מתכוון לשפר/לשנות את הרכב לעבירות גבוהה מאד, אז כן, ההנחה שלך מדויקת.
במיוחד כשאתה יכול לנעול גם את הסרן הקדמי של הדגמים החדשים יותר.

מה ההבדל במחירים בין 97 ל-2006?

(מחירי שוק אמיתיים בהם מחליפים ידיים, לא מחירון יצחקיד2 וכו').

-->